Monday 26th June 2017,
Radio Deon Chicago

Światowy Dzień Migranta. Małgorzata Antoniak zaprasza w Chicago całą Polonię

Admin 01/05/2017 KOŚCIÓŁ, NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

W drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji w Chicago odbędzie się uroczysta msza święta, która zainauguruje krajowy Tydzień Migracji. Wezmą w niej udział kardynał Blase Cupich, biskupi pomocniczy oraz przedstawiciele różnych nacji. Do uczestnictwa w mszy świętej zapraszała Polaków w studio Radia Deon Małgorzata Antoniak, koordynatorka Duszpasterstwa Imigranci-Imigrantom.

Rozmawia Andrzej Baraniak

MSZA W TRZECH JĘZYKACH

Uroczysta msza, która rozpocznie Krajowy Tydzień Migracji w Archidiecezji Chicago, odbędzie się w niedzielę 8 stycznia w Katedrze Najświętszego Imienia Jezus w Chicago o godz. 3 p. m. Nabożeństwo zostanie odprawione w trzech językach, polskim, angielskim i hiszpańskim. Wezmą w nim udział przedstawiciele wielu narodowości, m. in. z Afryki, Indonezji, Filipin, Korei i Chorwacji.

TWÓRZMY ATMOSFERĘ BRATERSTWA

Mottem uroczystej mszy będą słowa “Twórzmy atmosferę braterstwa”.

W nabożeństwie uczestniczyć będzie Konsul Generalny Piotr Janicki oraz chór Collegium Cantorum Polonia. Małgorzata Antoniak zaprasza wszystkich Polaków.

“Chcę Państwa bardzo serdecznie zaprosić na tę uroczystą mszę świętą po to ,abyśmy zaznaczyli swoją obecność i modlili się wspólnie m. in. za nas, polskich imigrantów w Chicago”.

Z MYŚLĄ O POLAKACH W POTRZEBIE

Małgorzata Antoniak jest koordynatorką Duszpasterstwa Imigranci-Imigrantom, organizacji non profit, która działa w Archidiecezji Chicago i służy pomocą Polakom w potrzebie.

“Są to różne formy pomocy. Organizujemy spotkania i wykłady na tematy prawa pracy, prawa imigracyjnego czy ubezpieczeń zdrowotnych” – opowiadała w studio o działalności organizacji Małgorzata Antoniak – “Organizujemy różne akcje jak Nie jesteś sam, w ramach której przeprowadziliśmy zbiórkę książek, modlitewników w j. angielskim i przekazaliśmy je dla więźniów. Przeprowadziliśmy też akcję i Ty możesz zostać św. Mikołajem. Podczas tej akcji zbieraliśmy środki czystości dla domu dla bezdomnych”.

Organizacja działa dzięki pomocy formacji liderów parafialnych.

Jej członkowie inspirowani są słowami, które kiedyś wypowiedział Jezus Chrystus: “Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/ NEWSRP

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook