Połącz się z nami

Polonia Amerykańska

Tydzień Konstytucyjny zakończy koncert „Polish & Proud” w Lemont

Opublikowano

dnia

Uroczysty tydzień konstytucyjny rozpoczął i zakończy patriotyczny koncert „Polish & Proud”. Dzisiaj możemy go wysłuchać na południu Chicago.

Na tym niezwykłym koncercie zabrzmi zarówno polska, jak i amerykańska muzyka ludowa i patriotyczna, w wykonaniu znakomitych Lira Singers i Lira Chamber Players.

Artyści Lira Ensemble, jedynego w kraju profesjonalnego zespołu artystycznego specjalizującego się w polskiej muzyce, pieśni i tańcu, mają wyższe wykształcenie muzyczne i prezentują bardzo wysoki poziom, mimo że w większości nie mówią po polsku.

Na koncert można zaprosić amerykańskich przyjaciół, ponieważ jego narracja, której autorką jest dyrektorka artystyczna i generalna zespołu, Lucyna Migała, jest prowadzona w j. angielskim. Koncert Konstytucyjny jest także doskonałą okazją do zaprezentowania młodemu pokoleniu, które lepiej czuje się w j. angielskim, żywej lekcji polskiej historii.

Koncert „Polish & Proud” można zobaczyć i posłuchać 5 maja o godzinie 5:00PM w kościele św. Cyryla i Metodego, 608 Sobieski St, Lemont, IL.

Bilety kosztują 30 dolarów dla dorosłych i są bezpłatne dla duchownych, dzieci i studentów posiadających legitymację. Można je nabyć online na stronie www.liraensemble.org lub przy wejściu.

 

Źródło: polish parade, lira ensamble
Foto: lira ensamble

News Chicago

Legendarne przeboje The Beatles usłyszymy podczas spektaklu „Rain”

Opublikowano

dnia

Autor:

„Rain: A Tribute To The Beatles” to elektryzujące przeżycie koncertowe celebrujące ponadczasową muzykę legendarnej czwórki. Przeniesie publiczność z Chicago do kultowej epoki The Beatles podczas 3 występów w Wietrznym Mieście.

Trasa Pepper and Magical Mystery Tour ze wszystkimi ulubionymi hitami The Beatles przybywa do  Chicago. Od energetycznych klasyków po refleksyjne utwory – zespół zapewnia niezapomniany występ, który przemawia zarówno do starych, jak i nowych fanów The Beatles.

Dzięki żywym kostiumom i psychodelicznej wizualizacji „Rain” prezentuje oszałamiający koncert pełen nostalgii i dobrych wibracji.

„Rain: A Tribute To The Beatles” zapowiada niezwykłą podróż przez epoki, która porywa serca i inspiruje wszystkie pokolenia.

W Teatrze CIBC spektakl będzie grany tylko 17 i 18 maja. Przedstawienie trwa 2 godziny z przerwą i jest odpowiednie dla osób w wieku od 5 lat.

Bilety można kupić tutaj.

The Beatles – angielski zespół rockowy powstał w Liverpoolu w 1960 roku, a utworzyli go John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr. Jest uważany za najbardziej wpływowy zespół wszechczasów, który odegrał kluczową rolę w rozwoju kontrkultury lat 60-tych XX wieku.

Jego brzmienie, zakorzenione w skiffle, beacie i rock’n’rollu z lat 50., w nowatorski sposób łączyło elementy muzyki klasycznej i tradycyjnego popu. Zespół eksplorował także style muzyczne, od muzyki folkowej i indyjskiej po psychodelię i hard rock.

Jako pionierzy nagrywania, pisania piosenek i prezentacji artystycznych, Beatlesi zrewolucjonizowali wiele aspektów przemysłu muzycznego i często byli reklamowani jako przywódcy ruchów młodzieżowych i społeczno-kulturowych tamtej epoki.

 

Źródło: Broadway in Chicago, wikipedia
Foto: Broadway in Chicago, wikimedia
Czytaj dalej

News Chicago

Muzeum Nauki i Techniki zmienia nazwę na cześć swojego darczyńcy

Opublikowano

dnia

Autor:

5 lat po otrzymaniu największego prezentu w swojej historii, Muzeum Nauki i Techniki oficjalnie zmienia nazwę. Teraz będzie się nazywało Kenneth C. Griffin Museum of Science and Industry, a zmiana jest wyrazem uznania za 125 milionów dolarów od założyciela i dyrektora generalnego Citadel.

Niegdyś najbogatszy człowiek w Illinois, Ken Griffin, opuścił stan, w którym mieszkał ponad 30 lat w 2022 roku, o czym informowaliśmy tutaj. Kilka miesięcy wcześniej skarżył się na przestępczość w mieście, stwierdzając, że nie ma w nim miejsca, gdzie można czuć się bezpiecznie.

Griffin przeniósł zarówno swoje firmy jak i rodzinę do Miami na Florydzie.

Darowizna miliardera, przekazana w październiku 2019 roku, została przeznaczona na budowę Griffin Studio w muzeum – wciągającej galerii cyfrowej z wystawą Notes to Neurons, która bada muzykę i emocje.

Donacja pomogła także m.in. w wyremontowaniu Henry Crown Space Center, w którym znajduje się nowa wystawa o nazwie SpaceX Dragon Spacecraft z pojazdem, który odegrał kluczową rolę w dwóch misjach na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W niedzielę Kenneth C. Griffin Museum of Science and Industry będzie oferowało bezpłatny wstęp na oficjalną uroczystość rebrandingu i odsłonięcie Griffin Studio. Na to wydarzenie należy zarezerwować bilety.

Urodzony w Daytona Beach na Florydzie, Ken Griffin założył fundusz hedgingowy Citadel w Chicago w 1990 roku. Stał się on jednym z najskuteczniejszych alternatywnych instrumentów inwestycyjnych dla zamożnych ludzi i instytucji.

 

Źródło: suntimes
Foto: MSI
Czytaj dalej

News Chicago

Szalona MAMMA MIA! w rytmie ABBY będzie grana w Chicago do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeszcze tylko do niedzieli możemy oglądać w Chicago szalony musical z muzyką ABBY w głównej roli. Matka, córka i 3 możliwych ojców? Od prawie 25 lat ludzie na całym świecie zakochują się w bohaterach, historii i muzyce tworzącej musical MAMMA MIA!

Akcja rozgrywa się na greckiej rajskiej wyspie, gdzie zawsze świeci słońce, a opowieść o miłości, przyjaźni i tożsamości jest pięknie opowiedziana poprzez ponadczasowe hity zespołu ABBA.

W przeddzień swojego ślubu córka wyrusza na poszukiwanie ojca, którego nigdy nie poznała. Sprowadza to trzech mężczyzn z przeszłości jej matki z powrotem na wyspę, którą ostatni raz odwiedzili kilkadziesiąt lat temu.

Musical został przeniesiony na ekran przez Phyllidę Lloyd, w brytyjsko-amerykańskiej produkcji z 2008 r. z niezapomnianą kreacją Meryl Streep, której towarzyszyli Pierce Brosnan, Colin Firth i Stellan Skarsgård, jako potencjalni ojcowie Sophie.

Musical MAMMA MIA! będzie grany James M. Nederlander Theatre do 19 maja. Spektakl trwa 2 godziny i 30 minut z przerwą i jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 6 lat.

Bilety są do nabycia tutaj.

 

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu