Połącz się z nami

News Chicago

Niektóre chicagowskie sklepy Kohl’s dodają stoisko Babies „R” Us

Opublikowano

dnia

Przedstawiciele firmy poinformowali, że 6 sklepów Kohl’s w rejonie Chicago, w tym w Batavii i Elmhurst, zostanie w tym roku wyposażone w asortyment sieci Babies „R” Us.

Sklepy na przedmieściach, znajdujące się pod adresem 303 S. Route 83 w Elmhurst i 251 N. Randall Road w Batavia, są jednymi z pierwszych 200 placówek, które będą współpracowały z Babies „R” Us.

Jak wynika z komunikatu prasowego firmy, sklep Kohl’s Babies „R” Us zapewni klientom bardziej kompleksowe doświadczenia związane z zakupami dla dzieci, oferując najnowszy sprzęt, meble, zajęcia i akcesoria dla dzieci.

Oferowana dotychczas odzież dla niemowląt i dzieci dostępna w Kohl’s obejmuje takie marki jak Little Co. by Lauren Conrad, Jumping Beans, Carters i Nike.

Choć w komunikacie prasowym stwierdzono, że lokalizacje sklepów mogą ulec zmianie, stoiska Babies „R” Us będą dostępne w sześciu następujących sklepach na terenie Chicago:

 • 4220 North Harlem Avenue, Norridge
 • 9350 Joliet Road, Hodgkins
 • 303 Illinois Route 83, Elmhurst
 • 2140 North Elston Avenue, Chicago
 • 10353 Indianapolis Boulevard, Highland, Indiana
 • 251 North Randall Road, Batavia

Dodatkowo sześć innych sklepów w Illinois poza obszarem Chicago również będzie miało asortyment Babies „R” Us:

 • 1615 East Empire Street w Bloomington
 • 401 North Main Street, East Peoria
 • 2120 Troy Road, Edwardsville
 • 6109 North Illinois Street, Fairview Heights
 • 6125 East State Street, Rockford
 • 2901 South Veterans Parkway, Springfield

Jak wynika z komunikatu, sklep Babies „R” Us uzupełnia również rozszerzony asortyment marki Kohl’s dostępny online dla klientów w całym kraju pod adresem Kohls.com.

Według sieci Kohl’s, pierwsze sklepy Babies „R” Us rozpoczną działalność w sierpniu i będą kolejno otwierane do jesieni. Wszystkie 200 sklepów zostanie otwartych przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Źródło: dailyherald, nbc
Foto: Babies ‘R’ Us, istock/jetcityimage/

News USA

Dziś za dom w USA płacimy aż 47,1% więcej niż na początku 2020 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny domów w Stanach Zjednoczonych wzrosły od początku 2020 r. o kosmiczne 47,1%, co z łatwością przewyższyło zwyżki cen obserwowane w ostatnich dziesięcioleciach. Tak wynika z niedawnej analizy przeprowadzonej przez ResiClub, dotyczącej krajowego indeksu cen domów Case-Shiller, która wykazała, że ceny domów w latach 90-tych i 2010-tych wzrosły odpowiednio o 30,1% i 44,7%.

Co więcej, nowa analiza pokazuje, że dotychczasowy wzrost cen domów w tej dekadzie jest bliski przekroczenia całej podwyżki odnotowanej w XXI wieku.

Za gwałtownym wzrostem cen stoi wiele czynników, w tym niedobór domów na krajowym rynku, który zaostrzył się przez szybki wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych i drogie materiały budowlane.

Jak wynika z osobnego raportu opublikowanego przez Realtor.com, dostępna podaż domów pozostaje niższa o oszałamiające 34,3% w porównaniu z typową liczbą ofert sprzed wybuchu pandemii Covid-19 na początku 2020 roku.

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych w ciągu ostatnich 3 lat wywołało efekt „złotych kajdanek” na rynku mieszkaniowym. Właściciele, którzy na początku pandemii ustalili rekordowo niską stopę oprocentowania kredytów hipotecznych na poziomie 3% lub mniej, niechętnie sprzedają domy, jeszcze bardziej ograniczając podaż i pozostawiając niewiele opcji chętnym potencjalnym nabywcom.

Ekonomiści przewidują, że oprocentowanie kredytów hipotecznych w 2024 r. pozostanie wysokie, a zacznie spadać dopiero, gdy Rezerwa Federalna zacznie obniżać stopy procentowe. Nawet wtedy jest jednak mało prawdopodobne, aby stopy powróciły do minimów obserwowanych podczas pandemii.

Co więcej, inwestorzy stają się coraz bardziej sceptyczni co do szans na obniżkę stóp procentowych Fed w tym roku, biorąc pod uwagę serię gorętszych niż oczekiwano raportów o inflacji na początku roku.

Według Freddie Mac średnie oprocentowanie kredytu 30-letniego w zeszłym tygodniu spadło do 7,09%. Chociaż jest to spadek w stosunku do szczytowego poziomu 7,79%, który miał miejsce jesienią 2023 r., pozostaje znacznie wyższy niż najniższy poziom z czasów pandemii wynoszący zaledwie 3%.

Jak wynika z odrębnego badania Zillow, większość właścicieli domów twierdzi, że jest prawie dwukrotnie bardziej skłonna do sprzedaży domu, jeśli ich oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 5% lub więcej. Jednak obecnie około 80% posiadaczy kredytów hipotecznych ma stopę poniżej 5%.

Oddzielne badanie przeprowadzone przez Redfin pokazuje, że połączenie wysokiego oprocentowania kredytów hipotecznych i podwyższonych cen domów spowodowało, że średnia miesięczna spłata za mieszkanie osiągnęła rekordowy poziom 2775 dolarów, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/jaturonoofer/ Chalirmpoj Pimpisarn/gorodenkoff/
Czytaj dalej

News USA

Walmart zwalnia setki pracowników biurowych w całym kraju. Innych przenosi do Arkansas

Opublikowano

dnia

Autor:

Zwolnienia w Walmart związane są z przeniesieniem wielu pracowników do siedziby w Arkansas. Sprzedawca potwierdził zwolnienia i przeniesienia w notatce wysłanej do pracowników we wtorek.

Dyrektor ds. kadr, Donna Morris, stwierdziła w notatce, że posunięcie to ma na celu sprowadzenie większej liczby pracowników z powrotem do biura po pandemii Covid-19. Firma przywróciła pracowników biurowych z powrotem do swojej siedziby w Bentonville w stanie Arkansas w lutym 2022 r.

Teraz Walmart idzie o krok dalej. Część pracowników pracujących zdalnie oraz w biurach w Dallas, Atlancie i Toronto została poproszona o przeniesienie. Większość zostanie przeniesiona do siedziby firmy w Arkansas, ale niektórzy zostaną również przeniesieni do biur w rejonie Zatoki San Francisco lub w Hoboken w stanie New Jersey.

Morris zapowiedziała także zmiany w niektórych obszarach działalności, które spowodują redukcję kilkuset stanowisk pracy. Nie podano ilu dokładnie osób dotknęły cięcia.

Wiadomość o zwolnieniach pojawiła się tuż przed czwartkowym, długo oczekiwanym raportem, o wynikach Walmartu.

Zwolnienia to ostatnia próba obniżenia kosztów sieci. Pod koniec kwietnia Walmart ogłosił, że zamknie 51 przychodni zdrowia w Arkansas, na Florydzie, w Georgii, Illinois i Teksasie. O tej decyzji informowaliśmy tutaj.

Nowe kliniki oferujące wizyty lekarskie, dentystyczne i terapeutyczne były częścią Walmart Health, szeroko zakrojonego przedsięwzięcia mającego na celu obniżenie cen w branży opieki zdrowotnej. Sieć otworzyła przychodnie lekarskie obok swoich dużych sklepów, ale okazało się, że działalność ta nie jest stabilna finansowo.

Walmart to największy prywatny pracodawca w kraju, zatrudniający około 1,6 miliona pracowników, z których większość pracuje w sklepach sieci na terenie całego kraju.

Sieć ma obecnie jeszcze jeden powód, aby zatrudnić więcej pracowników w Bentonville: buduje tam kampus o powierzchni prawie 350 akrów. Najważniejsza inwestycja, która jest już na zaawansowanym etapie, obejmuje 12 budynków biurowych wraz z parkingami, hotelem i innymi udogodnieniami.

Otwarto już kilka pierwszych budynków kampusu, w tym centrum fitness i opiekę dzienną dla dzieci.

 

Źródło: cnbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Macy’s już niedługo pokaże nowe oblicze w Bloomingdale Court

Opublikowano

dnia

Autor:

Z zapowiedzi wynika, że 25 maja Macy’s otworzy sklep „nowego formatu” w Bloomingdale Court na przedmieściach Chicago. Ogłoszenie nadeszło po tym, jak dom towarowy oznajmił, że planuje zamknąć niektóre swoje tradycyjne domy towarowe, a jednocześnie planuje otworzyć 30 mniejszych sklepów w centrach handlowych na terenie całego kraju.

Zgodnie z zapowiedzią sklepy nowego formatu przypominają typowy dom towarowy Macy’s i obejmują szereg działów obejmujących modę męską, damską i dziecięcą, a także kosmetyki, zabawki, bagaże, prezenty i nie tylko.

Klienci mogą także korzystać z kart kredytowych Macy’s w mniejszych sklepach, korzystać z funkcji „kupuj online i odbieraj w sklepie” i nie tylko.

Uroczyste otwarcie Macy’s w Bloomingdale Court wraz z przecięciem wstęgi nastąpi w sobotę, 25 maja o godzinie 9:45AM. W centrum handlowym znajdują się m.in. sklepy: Bath & Body Works, Dick’s Sporting Goods, Joann Fabrics i Ulta Beauty, jak podaje strona internetowa centrum handlowego.

Dwa miesiące temu inne centrum, niegdyś tętniące życiem w Bloomingdale, Stratford Square Mall, ogłosiło, że zamknie swoje podwoje na dobre.

Otwarte w 1981 roku centrum handlowe było prowadzone przez firmy: Sears, Marshall Fields i Carson Pirie Scott. Podobnie jak inne centra w całym kraju, stanęło przed wieloma wyzwaniami, próbując dotrzymać kroku zmieniającemu się krajobrazowi handlu detalicznego, wzrostowi zakupów online i zwalniającej gospodarce.

O jego zamknięciu informowaliśmy 2 kwietnia. Władze Bloomingdale planują rozpocząć w jego miejscu budowę nowego osiedla.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/AndreaAstes/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu