Połącz się z nami

News Chicago

Biden zbierał pieniądze w Chicago słuchając propalestyńskiej demonstracji za oknem

Opublikowano

dnia

Prezydent Joe Biden wrócił w środę do Chicago, aby zebrać ponad 2 miliony dolarów na swoją reelekcję. Ponownie sięgnął do głębokich kieszeni megadarczyńców Demokratów, zaledwie miesiąc po zebraniu około 2,5 miliona dolarów podczas innej zbiórki pieniędzy w mieście. Organizacje propalestyńskie zorganizowały głośną demonstrację pod hotelem, w którym odbywała się zbiórka.

Prezydent Joe Biden otrzymał owację na stojąco od około 70 uczestników, gdy wszedł do ozdobnego pokoju w hotelu Palmer House Hilton. Przemawiał przez 13 minut, mówiąc zebranym, że jest podekscytowany powrotem do Chicago i nie może się doczekać ponownego powrotu na Narodową Konwencję Demokratów w sierpniu.

Środowa zbiórka pieniędzy w Palmer House na rzecz Funduszu Zwycięstwa Bidena była skierowana do megadarczyńców: aby zostać „gospodarzem” potrzebny był wkład w wysokości 100 000 dolarów; 50 000 dolarów za bycie „mistrzem”; i 25 000 dolarów za umieszczenie na liście „adwokatów”. Jak w przypadku większości dużych zbiórek pieniędzy, główni darczyńcy mogli sobie zrobić zdjęcie z Bidenem.

Współgospodarzami środowego przyjęcia byli Jane i Bob Clark; Tom Carnahan; oraz Susan i Bob Wislow, o których pisaliśmy 6 maja. Obecni byli także: obecni hollywoodzki potentat Jeffrey Katzenberg, który jest współprzewodniczącym kampanii Bidena, oraz Lee Rosenberg, starszy doradca Gubernatora J.B. Pritzkera.

Joe Biden przez większość swojego przemówienia mówił o byłym prezydencie Donaldzie Trumpie, ostrzegając, że kolejna prezydentura Trumpa cofnie kraj. Prezydent podkreślił także niektóre swoje osiągnięcia w dziedzinie opieki zdrowotnej, mówiąc, że dziś więcej osób ma ubezpieczenie zdrowotne niż kiedykolwiek wcześniej w historii naszego kraju.

Ostrzegł przy tym, że były prezydent nadal jest zdecydowany uchylić Affordable Care Act i że Trump zamierza obciąć świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych i Medicaid.

Joe Biden wspomniał także o swoim rywalu w komentarzach na temat imigrantów twierdząc, że Donald Trump jest największym zagrożeniem dla amerykańskiej demokracji.

Patrząc w przyszłość, Biden oświadczył, że do 2030 r. chce pozbyć się z kraju przemocy z użyciem broni i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę. Powiedział też, że nigdy nie był większym optymistą co do przyszłości kraju.

Prezydent nie wspomniał o wojnie Izraela z Hamasem, która niszczy Gazę. Jednak głośne skandowanie przez megafony hasła „Wolna Palestyna” odbiło się echem na ulicach Loop przed Palmer House.

Ponad 200 osób zebrało się, by zaprotestować przeciwko wsparciu Bidena dla Izraela.

Protestujący przemaszerowali z Ida B. Wells Drive i Michigan Avenue niosąc duży biały znak z napisem “Biden: Halt All Weapons Transfers Now!” do wejścia do Palmer House przy State Street, gdzie funkcjonariusze policji zablokowali dostęp do drzwi.

Protestujący, zorganizowani przez U.S. Palestinian Community Network USPCN i chicagowski oddział Koalicji na rzecz Sprawiedliwości w Palestynie (Coalition for Justice in Palestine CJP), wzywali Bidena do natychmiastowego zaprzestania wszelkich dostaw broni do Izraela.

Hatem Abudayyeh, krajowy przewodniczący USPCN i rzecznik CJP, powiedział, że Biden będzie mógł winić tylko siebie, jeśli przegra z Trumpem w listopadzie.

Po zbiórce Joe Biden odbył w hotelu spotkania, na które nie podano żadnych szczegółów. Jego kawalkada opuściła Palmer House około 7:00PM.

Palmer House ma bogatą historię polityczną. Hotel służył jako siedziba Billa Clintona podczas prawyborów w 1992 r., kiedy wygrał on prawybory w Superwtorek i zapewnił sobie nominację na prezydenta Demokratów.

W 2013 r. pochodząca z Chicago Hillary Rodham Clinton zorganizowała w tym samym hotelu swoją pierwszą zbiórkę pieniędzy w ramach kampanii na urząd prezydenta.

 

Źródło: suntimes
Foto: Jacek Boczarski, YouTube

News Chicago

Za rok licealiści z Illinois przystapią do egzaminu ACT, a nie SAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Uczniowie szkół średnich w całym stanie Illinois będą zdawać egzamin ACT wiosną przyszłego roku w ramach wymagań ukończenia szkoły. Urzędnicy stanowi ds. edukacji przyznali organizacji egzaminacyjnej nowy kontrakt w tym tygodniu.

Rada Edukacji Stanu Illinois przyznała w środę sześcioletni kontrakt o wartości 53 milionów dolarów organizacji ACT, Inc., co oznacza, że ​​uczniowie szkół średnich w całym stanie powrócą do zdawania egzaminu ACT po zdawaniu egzaminów SAT przez większą część ostatniej dekady.

Stanowy Kurator Edukacji, Tony Sanders, wyjaśnił tę decyzję w cotygodniowym komunikacie publikowanym w Internecie, twierdząc, że egzamin ACT jest zgodny ze standardami nauczania stanu Illinois i zapewnia uczniom „bezpieczne testowanie online”, zmniejszając jednocześnie obciążenie administracyjne okręgów szkolnych.

Egzamin ACT składa się z czterech testów wielokrotnego wyboru obejmujących język angielski, matematykę, czytanie i przedmioty ścisłe. Ocenia się go w 36-punktowej skali. Egzamin SAT składa się z dwóch części, angielskiej i matematycznej, z wynikami w zakresie od 400 do 1600 punktów.

Illinois stosowało wcześniej egzamin ACT jako wymóg egzaminacyjny przez 15 lat, aż w 2016 r. przeszło na egzaminy SAT.

Rada Edukacji Stanu Illinois stwierdziła, że ​​jej celem jest sfinalizowanie umowy przed rozpoczęciem roku podatkowego 1 lipca, aby do 15 lipca mogła wdrożyć plan wsparcia przejściowego.

Rzecznik Chicagowskich Szkół Publicznych CPS powiedział, że okręg poinformuje uczniów i rodziny o wszystkich potencjalnych zmianach do końca bieżącego roku szkolnego.

 

Źródło: wttw
Foto: istock/panitan punpuang/
Czytaj dalej

News Chicago

Kamala Harris w Chicago: „Walczymy o coś”. Dokładnie o prawo do zabijania dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Podczas czwartkowej wizyty w rejonie Chicago wiceprezydent Kamala Harris starała się zgromadzić Demokratów i zebrać pieniądze na nadchodzące wybory. „Czas zakasać rękawy” – powiedziała grupie około 100 osób podczas zbiórki pieniędzy w Glencoe na północnych przedmieściach. „Nie walczymy z niczym, walczymy o coś”.

W czasie spotkania w Glencoe Kamala Harris przemawiała przez około 15 minut, poruszając głównie kwestię praw do aborcji jako decydującej stawki w nadchodzących wyborach.

Według Lauren Rosenthal, przewodniczącej Invest to Elect Illinois, która zorganizowała wydarzenie, jej występ zebrał ponad 670 000 dolarów na rzecz funduszu Biden Victory Fund.

Duet Biden-Harris ma zostać nominowany podczas Narodowej Konwencji Demokratów tego lata w Chicago. Podczas przemówień Harris nie użyła nazwiska domniemanego kandydata Partii Republikańskiej, byłego prezydenta Donalda Trumpa, którego Biden pokonał w 2020 r., nawiązała jednak do „chaosu” czterech lat Trumpa w Białym Domu.

Gospodarzami wydarzenia byli Karen Citow, członkini Invest to Elect Illinois, i jej mąż, Jonathan Citow, w ich domu w Glencoe. Goście jedli przekąski wegetariańskie i kebaby na zadaszonym tarasie z widokiem na jezioro Michigan.

Kamala Harris przedstawiła optymistyczną dla siebie perspektywę wyborów w 2024 r. „Wygrywamy” – powtarzała wielokrotnie, powołując się na sukcesy na rzecz praw reprodukcyjnych w wyborach stanowych. Prawo do aborcji było główną osią spotkania.

Uczestnicy zapłacili od 1500 do 50 000 dolarów za udział w wydarzeniu.

W czwartek rano, przed postojem w Glencoe, Harris była w Milwaukee, gdzie rozmawiała z właścicielami małych firm w ramach swojej Economic Opportunity Tour.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

19 kościołów katolickich na przedmieściach Chicago może zostać zamknięta

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka miesięcy po ogłoszeniu przez diecezję Joliet zamknięcia 5 kościołów katolickich i 2 szkół katolickich w rejonie miasteczka, miejscowy biskup zasygnalizował, że kolejnym 19 parafiom na zachodnich i południowo-zachodnich przedmieściach oraz poza nimi, grozi zamknięcie lub fuzja.

Biuro biskupa Rona Hicksa poinformowało, że restrukturyzacja w diecezji jest konieczna z różnych powodów, w tym z powodu braku księży i ​​„kwestii budżetowych”.

Biskup Ron Hicks

Jednakże urzędnicy kościelni nie chcieli rozmawiać o tym, czy i w jaki sposób trwający od kilkudziesięciu lat skandal związany z wykorzystywaniem seksualnym dzieci, który doprowadził do wielomilionowych wypłat prawnych, wpłynął na ich wyzwania finansowe.

Na stronie internetowej diecezji znajduje się lista ponad 70 wiarygodnie oskarżonych duchownych, przy czym diecezja Joliet była niegdyś jednym z epicentrów kryzysu, który dotknął księży w całym kraju.

Urzędnicy diecezji twierdzą, że niektóre z 19 kościołów można zamknąć, a niektóre połączyć w ramach trwającego procesu restrukturyzacji.

Zagrożone kościoły:

 • Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace
 • Christ the King w Lombard
 • St. Alexander w Villa Park
 • St. John the Apostle w Villa Park
 • Christ the Servant w Woodridge
 • St. Luke w Carol Stream
 • St. Mark w Wheaton
 • Assumption w Coal City
 • Immaculate Conception w Braidwood
 • Sacred Heart w Kinsman
 • St. Boniface w Monee
 • St. Lawrence w South Wilmington
 • St. Lawrence O’Toole Chapel w Essex
 • St. Liborius w Steger
 • St. Mary w Park Forest
 • St. Mary Mission w Reddick
 • St. Patrick (Wilton Center) w Manhattan
 • St. Paul the Apostlew Peotone
 • St. Rose w Wilmington

Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace

Urzędnik kościelny, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, ale jest zaznajomiony z planami zamknięcia kościołów, powiedział, że jest „rozczarowany” sposobem, w jaki biskup Ron Hicks prowadzi działalność kościelną.

„Biskup zawiera układy, a ci, którzy w rezultacie cierpią, to ludzie, ponieważ to nie biskup zbudował te kościoły i nie są nimi także księża, tylko ludzie” – powiedział urzędnik.

Christ the King w Lombard

W 2023 r. diecezja rozpoczęła ocenę 16 parafii w Joliet i jej okolicach, a na początku tego roku ogłosiła zamknięcie 5 kościołów i 2 szkół podstawowych.

Od 2022 r. Archidiecezja Chicago zamknęła 26 parafii, z czego dwie w tym roku.

 

Źródło: suntimes
Foto: Ascension of Our Lord w Oakbrook Terrace, Christ the King w Lombard, Diecezja Joliet, St. Mark w Wheaton
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu