Połącz się z nami

News Chicago

Rezerwaty leśne powiatu Kane zapraszają na sesje kajakowe z instruktorem

Opublikowano

dnia

Cykl spływów kajakowych organizowanych w powiecie Kane rozpoczyna się od zajęć z podstawowych umiejętności wiosłowania po jeziorze, po których następują krótsze i mniej wyczerpujące sesje rzeczne. Podczas każdej sesji uczestnicy otrzymają instruktaż w zakresie podstawowych technik pływania kajakiem pod okiem doświadczonego instruktora.

Po przeszkoleniu na lądzie, uczestnicy wydarzenia udają się na wodę, aby pod okiem przyrodników zbadać fascynującą lokalną przyrodę. Można wybrać dowolną liczbę sesji, w których chce się uczestniczyć.

Uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat i być w stanie:

  • Wstrzymać oddech pod wodą, mając na sobie odpowiednio dopasowaną kamizelkę ratunkową;
  • Samodzielnie obróć się z pozycji twarzą w dół do pozycji twarzą do góry, trzymając głowę nad wodą;
  • Skutecznie komunikować się z instruktorem i innymi uczestnikami;
  • Zarządzać całą mobilnością i opieką osobistą samodzielnie lub z pomocą osoby towarzyszącej.

Pierwsza sesja będzie obejmować szkolenie umiejętności dla nowicjuszy od 10:00AM do południa w sobotę, 1 czerwca. Wycieczka kajakami będzie miała długość mniejszą niż milę i rozpocznie się w Oakhurst Forest Preserve, 1680 Fifth Ave., Aurora.

Drugie spotkanie będzie obejmowało wiosłowanie na dystansie 4 mil dla początkujących w godzinach od 10:00AM do 1:00PM w niedzielę, 23 czerwca, w rezerwacie leśnym Fox River Shores, 716 Williams Road w Carpentersville.

Trzecia sesja dla początkujących i średniozaawansowanych obejmie wiosłowanie na dystansie od 4 do 5 mil w niedzielę, 14 lipca, w godzinach od 10:00AM do 1:00PM, w rezerwacie leśnym Voyageur Landing, 50 Airport Road w Elgin.

Kajaki na Fox River

Czwarta wycieczka dla średnio zaawansowanych będzie obejmowała dystans 5,5 mili z przenoszeniem kajaka lądem, w sobotę, 17 sierpnia, w godzinach od 10:00AM do 3:00PM. w McCullough Park, 150 W. Illinois Ave., Aurora.

Piąta sesja dla średnio zaawansowanych będzie liczyła 6 mil i obejmowała piknik w godzinach od 10:00AM do 3:00PM w sobotę, 21 września, w rezerwacie leśnym Fox River Shores, 716 Williams Road w Carpentersville.

Ostatnia kajakowa wycieczka dla średniozaawansowanych będzie obejmowała dystans 5,5 mili z przenoszeniem kajaka lądem, w niedzielę, 6 października, w godzinach od 10:00AM do 3:00PM, w McCullough Park, 150 W. Illinois Ave., Aurora.

Opłata za pojedynczy kajak w sesji 1 wynosi 69 USD za osobę i obejmuje korzystanie z kajaka, osobistego urządzenia unoszącego się na wodzie i wiosła; Opłata za sesje 2–6 wynosi 89 USD za osobę.

Osoby posiadające własny kajak i sprzęt, płacą 45 USD za osobę za sesję, w przypadku sesji 2-6. Wszystkie opłaty obejmują transfer z parkingu.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja co najmniej na tydzień przed programem, a płatność wymagana jest w momencie rejestracji.

Aby się zarejestrować, odwiedź stronę www.kaneforest.com/register. Deszcz nie jest uznawany za przeszkodę, ale wycieczki mogą zostać odwołane (z pełnym zwrotem kosztów) z powodu wyładowań atmosferycznych, niskiej temperatury powietrza/wody lub niebezpiecznego poziomu wody.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.kaneforest.com lub znajdź Okręg Rezerwatu Leśnego w mediach społecznościowych, wpisując @forestpreserve.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Forest Preserves of Kane County, istock/g-stockstudio/ 6okean/Bondariev/

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu