Połącz się z nami

News USA

Walmart wycofuje się z nierentownej działalności medycznej zamykając kliniki

Opublikowano

dnia

We wtorek przedstawiciele Walmartu ogłosili, że sieć zamyka swoje centra zdrowia i usługi wirtualnej opieki po tym, jak nie udało mu się odnieść sukcesu w tej ofercie. Firma z siedzibą w Bentonville w stanie Arkansas stwierdziła, że ​​nie ma dla niej zrównoważonego modelu biznesowego, który mogłaby kontynuować.

Walmart uruchomił kliniki i rozszerzył program telezdrowia w 2019 r. Sieć miała 51 ośrodków zdrowia w pięciu stanach, których celem było pomaganie ludziom w oszczędzaniu pieniędzy na potrzebach związanych z opieką zdrowotną.

Według rzeczniczki firmy, wyzwaniem okazał się zwrot kosztów ze wszystkich rodzajów ubezpieczeń.

Jeszcze w marcu 2023 r. Walmart planował dodać ponad dwa tuziny ośrodków zdrowia do niektórych swoich sklepów. Firma podała wówczas, że w 2024 r. planuje otworzyć 28 centrów, głównie w Dallas i Houston. Planowała także ekspansję na obszary Phoenix i Kansas City w stanie Missouri.

Walmart należy do kilku sprzedawców detalicznych, którzy starali się zaistnieć w branży klinik medycznych i zwiększyć dostępność opieki zdrowotnej.

Kilka lat temu firma Walgreens wydała ponad 5 miliardów dolarów na przejęcie większościowego pakietu udziałów w VillageMD i planowała dodać do swoich sklepów setki klinik. Jednak pod koniec marca firma ogłosiła zamknięcie 140 przychodni podstawowej opieki zdrowotnej VillageMD i planuje zamknąć 20 kolejnych, aby zwiększyć rentowność.

Chociaż w Stanach Zjednoczonych brakuje lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, zdaniem badaczy i analityków zajmujących się opieką zdrowotną utworzenie sieci przychodni podstawowej opieki zdrowotnej może stanowić wyzwanie nawet dla firm o ugruntowanej pozycji.

Wiele osób, które mają już lekarza, może niechętnie opuszczać placówkę, a niektóre mogą nie chcieć korzystać z opieki w sklepie. Kliniki mogą być również zmuszone do wydawania dużych pieniędzy na leczenie i poprawę stanu zdrowia nowych pacjentów, którzy nie byli u lekarza.

Walmart nie podał jeszcze konkretnych dat zamknięcia swoich ośrodków zdrowia, ale oświadczył, że przekaże tę informację, gdy będzie dostępna. Firma stwierdziła, że ​​pracownicy, którzy pracowali w jej ośrodkach zdrowia, mogą zostać przeniesieni do dowolnej innej lokalizacji Walmart lub Sam’s Club.

Sieć nadal prowadzi prawie 4600 aptek i ponad 3000 centrów optycznych w USA.

 

Źródło: npr
Foto: YouTube, istock/JHVEPhoto/

News USA

Dziś za dom w USA płacimy aż 47,1% więcej niż na początku 2020 roku

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny domów w Stanach Zjednoczonych wzrosły od początku 2020 r. o kosmiczne 47,1%, co z łatwością przewyższyło zwyżki cen obserwowane w ostatnich dziesięcioleciach. Tak wynika z niedawnej analizy przeprowadzonej przez ResiClub, dotyczącej krajowego indeksu cen domów Case-Shiller, która wykazała, że ceny domów w latach 90-tych i 2010-tych wzrosły odpowiednio o 30,1% i 44,7%.

Co więcej, nowa analiza pokazuje, że dotychczasowy wzrost cen domów w tej dekadzie jest bliski przekroczenia całej podwyżki odnotowanej w XXI wieku.

Za gwałtownym wzrostem cen stoi wiele czynników, w tym niedobór domów na krajowym rynku, który zaostrzył się przez szybki wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych i drogie materiały budowlane.

Jak wynika z osobnego raportu opublikowanego przez Realtor.com, dostępna podaż domów pozostaje niższa o oszałamiające 34,3% w porównaniu z typową liczbą ofert sprzed wybuchu pandemii Covid-19 na początku 2020 roku.

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych w ciągu ostatnich 3 lat wywołało efekt „złotych kajdanek” na rynku mieszkaniowym. Właściciele, którzy na początku pandemii ustalili rekordowo niską stopę oprocentowania kredytów hipotecznych na poziomie 3% lub mniej, niechętnie sprzedają domy, jeszcze bardziej ograniczając podaż i pozostawiając niewiele opcji chętnym potencjalnym nabywcom.

Ekonomiści przewidują, że oprocentowanie kredytów hipotecznych w 2024 r. pozostanie wysokie, a zacznie spadać dopiero, gdy Rezerwa Federalna zacznie obniżać stopy procentowe. Nawet wtedy jest jednak mało prawdopodobne, aby stopy powróciły do minimów obserwowanych podczas pandemii.

Co więcej, inwestorzy stają się coraz bardziej sceptyczni co do szans na obniżkę stóp procentowych Fed w tym roku, biorąc pod uwagę serię gorętszych niż oczekiwano raportów o inflacji na początku roku.

Według Freddie Mac średnie oprocentowanie kredytu 30-letniego w zeszłym tygodniu spadło do 7,09%. Chociaż jest to spadek w stosunku do szczytowego poziomu 7,79%, który miał miejsce jesienią 2023 r., pozostaje znacznie wyższy niż najniższy poziom z czasów pandemii wynoszący zaledwie 3%.

Jak wynika z odrębnego badania Zillow, większość właścicieli domów twierdzi, że jest prawie dwukrotnie bardziej skłonna do sprzedaży domu, jeśli ich oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 5% lub więcej. Jednak obecnie około 80% posiadaczy kredytów hipotecznych ma stopę poniżej 5%.

Oddzielne badanie przeprowadzone przez Redfin pokazuje, że połączenie wysokiego oprocentowania kredytów hipotecznych i podwyższonych cen domów spowodowało, że średnia miesięczna spłata za mieszkanie osiągnęła rekordowy poziom 2775 dolarów, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/jaturonoofer/ Chalirmpoj Pimpisarn/gorodenkoff/
Czytaj dalej

News USA

Walmart zwalnia setki pracowników biurowych w całym kraju. Innych przenosi do Arkansas

Opublikowano

dnia

Autor:

Zwolnienia w Walmart związane są z przeniesieniem wielu pracowników do siedziby w Arkansas. Sprzedawca potwierdził zwolnienia i przeniesienia w notatce wysłanej do pracowników we wtorek.

Dyrektor ds. kadr, Donna Morris, stwierdziła w notatce, że posunięcie to ma na celu sprowadzenie większej liczby pracowników z powrotem do biura po pandemii Covid-19. Firma przywróciła pracowników biurowych z powrotem do swojej siedziby w Bentonville w stanie Arkansas w lutym 2022 r.

Teraz Walmart idzie o krok dalej. Część pracowników pracujących zdalnie oraz w biurach w Dallas, Atlancie i Toronto została poproszona o przeniesienie. Większość zostanie przeniesiona do siedziby firmy w Arkansas, ale niektórzy zostaną również przeniesieni do biur w rejonie Zatoki San Francisco lub w Hoboken w stanie New Jersey.

Morris zapowiedziała także zmiany w niektórych obszarach działalności, które spowodują redukcję kilkuset stanowisk pracy. Nie podano ilu dokładnie osób dotknęły cięcia.

Wiadomość o zwolnieniach pojawiła się tuż przed czwartkowym, długo oczekiwanym raportem, o wynikach Walmartu.

Zwolnienia to ostatnia próba obniżenia kosztów sieci. Pod koniec kwietnia Walmart ogłosił, że zamknie 51 przychodni zdrowia w Arkansas, na Florydzie, w Georgii, Illinois i Teksasie. O tej decyzji informowaliśmy tutaj.

Nowe kliniki oferujące wizyty lekarskie, dentystyczne i terapeutyczne były częścią Walmart Health, szeroko zakrojonego przedsięwzięcia mającego na celu obniżenie cen w branży opieki zdrowotnej. Sieć otworzyła przychodnie lekarskie obok swoich dużych sklepów, ale okazało się, że działalność ta nie jest stabilna finansowo.

Walmart to największy prywatny pracodawca w kraju, zatrudniający około 1,6 miliona pracowników, z których większość pracuje w sklepach sieci na terenie całego kraju.

Sieć ma obecnie jeszcze jeden powód, aby zatrudnić więcej pracowników w Bentonville: buduje tam kampus o powierzchni prawie 350 akrów. Najważniejsza inwestycja, która jest już na zaawansowanym etapie, obejmuje 12 budynków biurowych wraz z parkingami, hotelem i innymi udogodnieniami.

Otwarto już kilka pierwszych budynków kampusu, w tym centrum fitness i opiekę dzienną dla dzieci.

 

Źródło: cnbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Macy’s już niedługo pokaże nowe oblicze w Bloomingdale Court

Opublikowano

dnia

Autor:

Z zapowiedzi wynika, że 25 maja Macy’s otworzy sklep „nowego formatu” w Bloomingdale Court na przedmieściach Chicago. Ogłoszenie nadeszło po tym, jak dom towarowy oznajmił, że planuje zamknąć niektóre swoje tradycyjne domy towarowe, a jednocześnie planuje otworzyć 30 mniejszych sklepów w centrach handlowych na terenie całego kraju.

Zgodnie z zapowiedzią sklepy nowego formatu przypominają typowy dom towarowy Macy’s i obejmują szereg działów obejmujących modę męską, damską i dziecięcą, a także kosmetyki, zabawki, bagaże, prezenty i nie tylko.

Klienci mogą także korzystać z kart kredytowych Macy’s w mniejszych sklepach, korzystać z funkcji „kupuj online i odbieraj w sklepie” i nie tylko.

Uroczyste otwarcie Macy’s w Bloomingdale Court wraz z przecięciem wstęgi nastąpi w sobotę, 25 maja o godzinie 9:45AM. W centrum handlowym znajdują się m.in. sklepy: Bath & Body Works, Dick’s Sporting Goods, Joann Fabrics i Ulta Beauty, jak podaje strona internetowa centrum handlowego.

Dwa miesiące temu inne centrum, niegdyś tętniące życiem w Bloomingdale, Stratford Square Mall, ogłosiło, że zamknie swoje podwoje na dobre.

Otwarte w 1981 roku centrum handlowe było prowadzone przez firmy: Sears, Marshall Fields i Carson Pirie Scott. Podobnie jak inne centra w całym kraju, stanęło przed wieloma wyzwaniami, próbując dotrzymać kroku zmieniającemu się krajobrazowi handlu detalicznego, wzrostowi zakupów online i zwalniającej gospodarce.

O jego zamknięciu informowaliśmy 2 kwietnia. Władze Bloomingdale planują rozpocząć w jego miejscu budowę nowego osiedla.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/AndreaAstes/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu