Połącz się z nami

News Chicago

Summer EBT daje po 120 USD na wyżywienie dla dziecka. Jak je dostać?

Opublikowano

dnia

Począwszy od tego lata rodziny w Illinois z dziećmi w wieku szkolnym mogą otrzymać fabrycznie doładowaną kartę przeznaczoną na zakupy spożywcze podczas letnich wakacji, w ramach nowego stałego programu federalnego, Summer EBT.

Summer EBT, czyli letni program elektronicznego transferu świadczeń dla dzieci, zapewnia rodzinom jednorazowe świadczenie spożywcze w wysokości 120 dolarów na lato na każde uprawnione dziecko, niezależnie od jego obywatelstwa.

Dzieci muszą kwalifikować się do bezpłatnych posiłków szkolnych lub posiłków po obniżonych cenach, co oznacza, że ​​aby otrzymywać świadczenia, muszą mieć dochód gospodarstwa domowego na poziomie 185% federalnego poziomu ubóstwa lub niższy.

Jak wynika ze strony internetowej zawierającej najczęściej zadawane pytania na temat programu, świadczenia zostaną przyznane późnym latem i należy je wykorzystać w ciągu 120 dni. Ze świadczeń spożywczych można korzystać w autoryzowanych sklepach detalicznych.

Najłatwiej jest złożyć wniosek za pośrednictwem szkoły dziecka i upewnić się, że podany adres jest aktualny, ponieważ wstępnie załadowane karty zostaną wysłane do rodzin pocztą.

Dzieci zostaną automatycznie zapisane do programu Summer EBT, jeśli są zapisane do jednego z następujących programów: Supplemental Nutrition Assistance Program, Income Eligible Medicaid, Temporary Assistance for Needy Families lub przebywają w pieczy zastępczej.

Rodziny mogą nadal otrzymywać Summer EBT, nawet jeśli tego lata dziecko otrzymuje bezpłatne posiłki w szkole, na obozie lub w innych miejscach.

Do programu kwalifikuje się około 1,15 miliona dzieci w Illinois.

Więcej informacji na temat programu Summer EBT i sposobu składania wniosków można znaleźć na stronie wegotyouillinois.org/summer-ebt/.

Inne sposoby na zdobycie posiłków latem

Według rzecznika CPS Szkoły Publiczne w Chicago będą kontynuować programy dożywiania, aby zapewnić uczniom dostęp do bezpłatnych, pożywnych posiłków w miesiącach letnich.

Dzięki programowi letnich posiłków CPS uczniowie uczestniczący w programach letnich lub mieszkający na obszarze objętym programem mogą przez całe lato otrzymywać śniadanie i lunch w miejscu objętym programem.

Ponadto dzieci w wieku od 1 do 18 lat mogą korzystać z posiłków w ramach programu LunchStop CPS, nawet jeśli nie są zapisane do programu CPS ani do programu letniego.

Posiłki LunchStop będą dostępne na świeżym powietrzu na terenie całego okręgu szkolnego. Dzieci muszą być obecne, aby otrzymać posiłek i muszą spożyć go na miejscu.

Więcej szczegółów będzie można znaleźć w nadchodzących tygodniach na stronie cps.edu.

Aby poznać inne programy posiłków letnich, rodziny mogą odwiedzić wyszukiwarkę witryn dotyczących letnich posiłków, która zostanie uruchomiona w maju, lub wysłać SMS o treści „FOOD” (lub „COMIDA”) pod numer 304-304.

Źródło: wttw
Foto: istock/LightFieldStudios/GOLFX/monkeybusinessimages/

News Chicago

Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w samolocie United Airlines zapalił się silnik

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek po południu samolot United Airlines przerwał start po tym, jak jego silnik zapalił się na Międzynarodowym Lotnisku O’Hare. Do zdarzenia doszło około godziny 2:00PM podczas lotu 2901, którego celem było na Międzynarodowe Lotnisko Seattle-Tacoma.

Federalna Administracja Lotnictwa FAA podała, że samolot znajdował się na drodze na pas startowy, gdy zauważono pożar silnika. Airbus A320 został odholowany z powrotem do bramki, gdzie pasażerowie wysiedli. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Lot United Airlines nr 2091 z Chicago do Seattle został opóźniony przed odlotem z powodu problemu z silnikiem, którym natychmiast zajęli się nasza lokalna załoga naziemna i służby ratownicze” – oświadczyli przedstawiciele linii.

Jak podała spółka, pracownicy United Airlines poszukiwali alternatywnych planów podróży dla 148 pasażerów na pokładzie maszyny. FAA tymczasowo wstrzymała przylatujące samoloty na O’Hare. Agencja podała, że normalną pracę wznowiono około 2:45PM.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uwaga na utrudnienia w ruchu na DuSable Lake Shore Drive. Niektóre pasy będą zamykane

Opublikowano

dnia

Autor:

Kierowcy korzystający z DuSable Lake Shore Drive mogą spodziewać się w tym tygodniu większej liczby zamknięć pasów i związanych z nimi opóźnień w podróży. Prace drogowe zostaną wznowione w poniedziałek wieczorem.

Według Departamentu Transportu Chicago CDOT, trzy pasy jezdni w kierunku południowym między Irving Park Road i LaSalle Drive zostaną zamknięte od godziny 7:00PM w poniedziałek i będą obowiązywać do godziny 5 rano we wtorek.

Te pasy również zostaną zamknięte od godz. 6:00PM przez pozostałą część tygodnia, z ponownym otwarciem pasów o 5 rano następnego dnia. Jak informują urzędnicy, przez cały tydzień zamknięty będzie jeden pas ruchu po południowej stronie jezdni.

Od wtorkowego poranka planowane są również dodatkowe zamknięcia między Roosevelt a 31st Street. W godzinach od 9:00AM do 4:00PM zamknięte będą trzy pasy ruchu po południowej stronie jezdni, a jeden pas zostanie ponownie otwarty między godziną 4:00PM i 9:00AM następnego dnia.

Zamknięcia pasów między Roosevelt a 31st Street po północnej stronie jezdni zaczną obowiązywać w czwartek o 9:00AM Od tego czasu zamknięte będą trzy pasy ruchu po stronie północnej, natomiast dwa pasy pozostaną zamknięte w godzinach popołudniowych i nocnych.

Kierowcy proszeni są o planowanie z wyprzedzeniem swoich podróży z uwzględnieniem zamknięć dróg. Powinni spodziewać się sporych opóźnień, jeśli będą musieli jechać drogą DuSable Lake Shore Drive.

Więcej informacji na temat utrudnień w ruchu można znaleźć na stronie internetowej CDOT.

Źródło: nbc
Foto: istock/Daniel Avram/
Czytaj dalej

News Chicago

Restauracja Tortazo po raz pierwszy serwowała meksykańskie dania w Skokie

Opublikowano

dnia

Autor:

Tortazo, restauracja meksykańska założona przez znanego chicagowskiego szefa kuchni Ricka Baylessa, świętowała w sobotę wielkie otwarcie swojej nowej lokalizacji w Westfield Old Orchard Mall, odwiedzana przez tłumy głodnych klientów.

Według strony internetowej Tortazo, menu restauracji to dania świeżo przygotowywane na zamówienie, wyraz odważnych smaków, składników i technik Meksyku. Obejmuje ono chrupiące tarty przygotowywane na patelni, śniadaniowe chilaquiles, obfite, ręcznie robione miski, sałatki sezonowe i złocisto chrupiące churros.

Podczas sobotniego wielkiego otwarcia można było posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu chicagowskiego DJ-a Citlalica Jeffersa Peña, spróbować specjałów happy hour, tequili i bezpłatnego tortu dla pierwszych 100 gości.

Tortazo ma swoje lokalizacje w Willis Tower i na Times Square w Nowym Jorku. Otwarcie dodatkowych restauracji planowane są w Harrah’s Casino w Joliet i Caesars Palace w Las Vegas. Rick Bayless jest także właścicielem kilku innych znanych lokali w Chicago, w tym Frontera Grill, Topolobampo, XOCO i Bar Sótano.

Tortazo w Skokie’s Old Orchard czynne jest od 11:00AM do 7:00PM od niedzieli do czwartku i od 11:00AM do 8:00PM w piątek i sobotę.

 

Źródło: nbc
Foto: Tortazo
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu