Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dotacje z UE dają pieniądze na inwestycje w Polsce. Warto skorzystać!

Opublikowano

dnia

Polakom przysługują dotacje z Unii Europejskiej, ale zdobycie takiego dofinansowania nie jest łatwe – trzeba znaleźć odpowiedni program, zakwalifikować się do niego i skompletować potrzebną dokumentację. Zapleczem zdobywania europejskich grantów profesjonalnie zajmuje się Maciej Bagiński i jego biura w Polsce i USA. Warto sięgnąć po te pieniądze i inwestować w Ojczyźnie, mówi Gość Radia Deon.

Maciej Bagiński jest twórcą i właścicielem firmy Euroleader. Od 20 lat skutecznie pozyskuje dotacje z Unii Europejskiej, wspierany przez kilkudziesięcioosobowy zespół ekspertów prawnych i ekonomicznych.

W kwietniu Unia Europejska rozpoczęła transfer ogromnej puli pieniędzy do Polski tzw. Funduszy Europejskich. Nasza Ojczyzna dostanie w sumie 256 mld zł, z przeznaczeniem na dotacje i preferencyjne pożyczki.

„Przez najbliższe 5 lat będziemy mieć możliwość realizowania rozmaitych projektów w Polsce w oparciu o środki Unii Europejskiej” mówi Maciej Bagiński. Informacji na temat dostępnych grantów należy szukać na stronach rządowych lub u firm profesjonalnie zajmujących się nimi.

„Dotacja to jest bezzwrotne sfinansowanie projektu, który ma swój cel, ma swoje wskaźniki i ma swoje efekty”, wyjaśnia nasz Gość. Dotacje biznesowe dotyczą małych i średnich przedsiębiorstw, zarówno istniejących, jak i tych, które chcemy założyć.

Istnieją specjalizacje wspólne dla wszystkich województw, np. telekomunikacyjno-informatyczna, czy energetyczna, oraz właściwe tylko dla poszczególnych województw, np. turystyczna, meblarska, związana z przestrzenia kosmiczną lub produkcją określonych wyrobów metalowych, tłumaczy Maciej Bagiński.

„Aplikować o dotacje może firma założona lub istniejąca w Polsce”, jak wyjaśnia nasz Gość, ale my, jako Polonia amerykańska, możemy inwestować i być np. udziałowcem takiego przedsiębiorstwa prowadzonego w Ojczyźnie, do czego nie jest konieczne posiadanie polskiego paszportu.

Dotacje unijne obejmują kwoty od kilkudziesięciu tysięcy dolarów, do nawet kilkunastu milionów, dofinansowujących do 85% projektu.

„Myślę, że naszym obowiązkiem biznesowym jest maksymalnie korzystać i być konkurencyjną gospodarką na świecie” zaznacza Maciej Bagiński. W ten sposób także spełniamy nasz patriotyczny obowiązek.

Aby dostać grant unijny, trzeba dysponować min. 20-30% wkładu własnego, mieć dobry biznesplan, w którym ważna jest innowacyjność, i ująć takie kwestie jak np. stworzenie miejsc pracy, lokalny rozwój, czy działalność międzynarodowa. Musi zostać także przygotowana, obejmująca kilka lat, prognoza finansowa.

Dotacje dotyczą nie tylko wielkiego biznesu – fabryk i projektów technologicznych, ale też mniejszych inwestycji, podkreśla nasz Gość.

Np. Polak mieszkający w USA i posiadający gospodarstwo w Polsce po swoich dziadkach, może założyć agroturystykę z kajakami, rowerami, czy końmi, korzystając z unijnego dofinansowania na poziomie nawet do 90%. Co więcej, jeśli taka działalność dobrze prosperuje i chcemy ją rozwijać, to możemy się starać o kolejne granty.

O kwalifikacji do dotacji danego projektu decydują zespoły gminne, urzędnicy z urzędów marszałkowskich, lub specjalnych instytucji, w zależności od tego jak duży jest grant i czy jest to konkurs regionalny czy krajowy, tłumaczy Maciej Bagiński.

W tym programie wszyscy wygrywają – inwestorzy się bogacą, a Polska się rozwija.

Nasz Gość przygotował specjalną stronę internetową: polskiedotacje.com. Tutaj wszyscy zainteresowani pozyskaniem unijnej dotacji znajdą aktualne informacje na temat dostępnych konkursów.

Maciej Bagiński czas zawodowy spędza w USA (także w Chicago) oraz w Polsce (Warszawa, Wrocław, Kraków). Jest członkiem zarządu Polish American Chamber of Commerce in Texas.

W sprawie konsultacji dotyczących pozyskania dotacji z Unii Europejskiej z naszym Gościem można się kontaktować bezpośrednio pod nr.tel. 737 484 6444 lub adres mail: baginski@euroleader.com.

Zachęcamy do kontaktu – warto sięgnąć po pieniądze i inwestować w Polsce!

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/ Rawpixel/Wasan Tita/

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dr Dariusz Cupiał: Dobre ojcostwo to inwestycja w najważniejszą relację

Opublikowano

dnia

Autor:

Pierwsze warsztaty w ramach Tato SFERY już za nami. Jak mówi w studiu Radia Deon Chicago dr Dariusz Cupiał, była to dzika przygoda ojców z synami w Camp Vista, a jej uczestnicy wiele się o sobie nawzajem nauczyli. Przed nami kolejny weekend spotkań, na które serdecznie zaprasza trener i założyciel Tato. Net oraz Fundacji Cyryla i Metodego.

W zeszły weekend ojcowie z synami przeżyli przygodę na łonie natury, która pozwoliła im zbliżyć się do siebie. „To był czas świetnej zabawy ale także czas uczenia się komunikacji” i mnóstwa innych, całkiem praktycznych umiejętności, podsumowuje dr Dariusz Cupiał.

„To był czas więzi i radości” podkreśla nasz Gość. Ojcowie i synowie razem sadzili drzewa, a także robili wiele rzeczy po raz pierwszy – np. napisali do siebie nawzajem list.

Ostatnie miejsca są jeszcze dostępne na dwa kolejne wydarzenia Tato SFERY:

18.05 Tato & Córka – nowe spojrzenie. Chicago

Odkryjecie piękno i moc Waszej relacji oraz nakreślicie indywidualny profil relacji tato – córka. Będzie to wyjątkowy czas na dialog, jakiego potrzebujecie, gdy córka z dziewczynki staje się kobietą. Znajdziecie nowe inspiracje w rozwijaniu Waszej więzi (literatura, film, taniec, zabawa, ciekawi ludzie oraz miłe niespodzianki). Wiek od 13 lat.

Więcej informacji tutaj.

19.05 Bliżej – Pełna Łączność. Lombard

Warsztaty „Bliżej – pełna łączność” to ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Mają na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Więcej informacji dostępne jest tutaj.

Patronem medialnym Tato SFERY jest Radio Deon Chicago.

Dr Dariusz Cupiał zaprasza także na platformę Tato.Net, która jest „wspólnotą budowaną wokół wartości dobrego rodzicielstwa”. Znajduje się tu wiele zasobów, także w formie audiobooków i podcastów, które można wykorzystać by stawać się lepszym ojcem.

Naszą wcześniejszą rozmowę z dr Dariuszem Cupiałem można przeczytać tutaj.

#TatoNet #OjcowskieKluby #WielkaPrzygoda

 

Źródło: informacja własna, Tato.Net
Foto: YouTube, Tato.Net
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

W kółko z Tomaszem Sobanią: W niedzielę przyłączamy się do biegu!

Opublikowano

dnia

Autor:

Tomasz Sobania z Gliwic przemierzył w życiu już wiele mil i wcale nie ma dość. Jak już kilkukrotnie zapowiadaliśmy, ekstremalny biegacz przygotowuje się do gigantycznego wyzwania jakim jest przebiegnięcie całej Ameryki. Ale zanim wystartuje we wrześniu z Nowego Jorku, weźmie udział w 24 godzinnym biegu w ten weekend w Chicago, a my możemy do niego dołączyć. W studiu Radia Deon Polak zaprasza na to wydarzenie razem ze swoim fizjoterapeutą, Bartoszem Mierzwą.

„Ja nie jestem normalny – ja jestem z tego dumny, to jest dla mnie prawdziwy komplement” żartuje Tomasz Sobania, który na swoim koncie ma już 470 mil biegu przez Polskę, 933 mile do Rzymu, 1554 mile do Barcelony oraz 2236 mil do Grecji i z powrotem.

3300 mil biegu, 140 dni i trasa przez całe Stany Zjednoczone – to kolejny cel niezwykłego polskiego biegacza. To długość równa 125 maratonom.

Nasz Gość wystartuje 15 września, a 20 października planuje biec przez Chicago. Można mu będzie kibicować na trasie biegu, ale także przebiec razem, tyle mil ile się chce lub na ile siły i kondycja pozwolą.

Ale wcześniej, w najbliższy weekend, Tomasz Sobania będzie biegał przez 24 godziny z małymi przerwami na odpoczynek, a wszyscy chętni także będą mogli do niego dołączyć i pobiec jedno lub parę kółek.

Nasz Gość serdecznie zaprasza by spróbować – można potraktować to wydarzenie jako okazję do zmotywowania się i podjęcia decyzji o bieganiu i zdrowym stylu życia. Tomasz Sobania przewiduje, że w trakcie weekendowej akcji powinno mu się udać przebiec około 70 mil.

Tej zakręconej imprezie będzie towarzyszył wspólny piknik z grillem, muzyka, loteria fantowa, pokaz karateków i inne atrakcje w godzinach od 12.ooPM do 6.00PM.

Tomasz Sobania do biegu przez Amerykę przygotowuje się już od sierpnia zeszłego roku i mocno wierzy, że ten niesamowity wyczyn jest do wykonania. Ale właściwie całe 8 lat, odkąd zaczął biegać i wszystkie jego dotychczasowe ogromne trasy były jednym wielkim treningiem przed tegorocznym wyzwaniem, o którym nasz Gość marzył.

Bieg przez Amerykę wymaga wielu przygotowań, logistyki i, oczywiście sponsorów. Tomasz mówi, że Polonia bardzo mu pomogła.

Weekendowe biegające wydarzenie także ma na celu wesprzeć bieg Polaka przez całe Stany Zjednoczone.

Nasz polski Forrest Gump potrzebuje wsparcia fizjoterapeuty w trakcie swoich ekstremalnie trudnych biegów. Tą rolę pełni Bartosz Mierzwa, który pod wpływem Tomasza, także sam zaczął biegać.

Fizjoterapeuta Tomasza uważa, że bieg przez Amerykę jest do wykonania, a on sam będzie w nim pomagał, zajmując się mięśniami polskiego biegacza. „Wszystko zależy od dobrego jedzenia, dobrego spania i wygodnych butów” zaznacza Bartosz Mierzwa.

Bartosz Mierzwa

Na temat biegu powstanie pełnometrażowy film dokumentalny, który zarejestruje codzienne zmagania naszego biegacza i opowie historie niepełnosprawnych ludzi, którzy będą dołączać do biegu Polaka.

Celem biegu jest „stworzyć kampanię, stworzyć ludzi, którzy będą pokazywali światu, że mogą więcej niż inni myślą” jak podkreślił Tomasz Sobania, gdy gościł w studiu radia Deon Chicago w lutym.

Weekendowy bieg Tomasza Sobani odbędzie się w Schaumburgu przy luterańskiej parafii Św. Piotra. Polak rozpocznie go w sobotę o 6.00 wieczorem a zakończy w niedzielę o 6.00 wieczorem. Jest tu duży parking i plac zabaw dla dzieci i można fajnie całą rodzinę spędzić niedzielę, na pikniku od 12.00PM do 6.00PM.

Serdecznie Zapraszamy – Biegnijmy razem z Tomaszem Sobanią!

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, runacrossusa.org

 

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Kinga Modjeska zaprasza na Dzień Dziecka w Teatrze! Poznajcie Wawelskiego Smoka

Opublikowano

dnia

Autor:

Na Dzień Dziecka warto kupić bilet do teatru, na rozwijające wyobraźnię i gwarantujące ciekawe przeżycie przedstawienie. Zapozna ono najmłodszych z legendą o Smoku Wawelskim, pokaże im Kraków, przybliży polską kulturę i język. Na spektakl w studiu Radia Deon Chicago, zaprasza Kinga Modjeska, założycielka Teatru Scena Polonia, Studia Teatralnego Modjeska i znana animatorka kultury.

Ponadczasowe baśnie i legendy bawią i uczą całe pokolenia, przekazując uniwersalne prawdy w barwny, fantastyczny sposób. Dzieci uwielbiają takie opowieści, zwłaszcza gdy są w atrakcyjny sposób przedstawione na scenie – gdy jest kolorowo, jest taniec i piosenki.

Dlatego warto na Dzień Dziecka wziąć swoje pociechy albo wnuki na spektakl pt. „Bajka Polska – Legenda o Smoku”, kultową legendę, przygotowaną przez Teatr Scena Polonia i Studio Teatralne Modjeska. Tym bardziej, że przedstawienie uczci także jubileusz 15-lecia Studia Teatralnego Modjeska, jak zapowiada Kinga Modjeska, założycielka tej grupy.

Wspaniałe lalki do spektaklu przygotowała Joanna Kapuścieńska.

Nasz Gość obiecuje, że sam smok nie będzie straszny i nie będzie zionął ogniem, więc najmłodsze dzieci na pewno nie będą się go bały. A towarzyszyć mu będą także piękne multimedia – widzowie zostaną zabrani na prawdziwą, i na pewno dla wielu wzruszającą, wycieczkę po Krakowie.

„To spotkanie z Krakowem i spotkanie ze Smokiem będzie przepiękną opowieścią dla małych i dużych” zapewnia Kinga Modjeska.

Przedstawieniu będzie towarzyszyć loteria z nagrodami.

Spektakl pt. „Bajka Polska – Legenda o Smoku” zostanie przedstawiony w niedzielę 2 czerwca, o godzinie 4.00PM, w Vittum Theater przy 1012 N. Noble St, Chicago, IL 60642.

Publiczność może skorzystać z bezpłatnego parkingu przy Kościele Świętej Trójcy. Cena biletu to 30 dolarów, a dzieci w wieku do 2 lat nie płacą za wejście. Bilety można zamawiać pod numerami telefonu: 630 201 8821 / 630 825 5825. Będą także dostępne online na stronie www.scenapolonia.net.

Reżyseria: Kinga Modjeska
Scenariusz: Wanda Chotomska, Anna Radzikowska
Scenografia: Joanna Kapuścienska
Nagłośnienie, oświetlenie: Oskar Lukacz
Współpraca: Andrzej Dylewski, Steve Olivieri, Małgorzata Adamczyk
Organizacja widowni: Malgorzata Zielinski Pys

Występują m.in: Kinga Modjeska, Małgorzata Kwaśniewicz, Katarzyna Simon, Marcin Kowalik, Our Angels Academy of Languages oraz Studio Theater Modjeska

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Studio Teatralne Modjeska
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu