Sport

4 maja New England Revolution zwyciężyła w Chicago na Soldier Field

Opublikowano

dnia

Bramka Tomása Chancalaya w drugiej połowie zapewniła drużynie New England Revolution zwycięstwo nad Chicago Fire FC.

Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Revolution na wyjeździe w tym sezonie. Światowej klasy interwencja Aljaža Ivačiča w debiucie była uwieńczeniem solidnej gry zespołu w defensywie.

Decydujący okazał się gol Chancalay w 62. minucie, mocny strzał zza pola karnego. New England Revolution wygrało 1:0, a Chancalay strzelił swojego drugiego gola w lidze.

Wynik końcowy: Chicago Fire FC 0:1 New England Revolution.

Reporter i zdjęcia: Jacek Boczarski

Sport

Zespół Chicago Fire FC przegrał z Charlotte FC 0:1 na Soldier Field

dnia

Autor:

W środowy wieczór na Soldier Field drużyna Chicago Fire FC przegrała 0:1 z Charlotte FC. Bramkę dla Charlotte FC zdobył w 60 minucie meczu  Ashley Westwood.

Następny mecz drużyna z Chicago rozegra  u siebie  w sobotę, 18 maja z obrońcą tytułu mistrza MLS Columbus Crew. Mecz rozpocznie się o godzinie 7.30PM.

Czytaj dalej

Sport

Niespodzianka: Atlanta Hawks wygrali tegoroczny draft NBA

dnia

Autor:

W czasie niedzielnej loterii ustalono pełną kolejność draftu NBA na rok 2024. Wielką niespodzianką było to, że drużyna Atlanta Hawks wygrała pierwsze miejsce.

Do losowania przystąpiło 14 drużyn, które nie znalazły się w tym roku w Playoffach – szanse na wylosowanie wyższego miejsca wzrastają odwrotnie proporcjonalnie do bilansu uzyskanego w sezonie regularnym.

Największe szanse mają więc najsłabsi, a w tym roku byli to Detroit Pistons i Washington Wizards z 14% szans.

Hawks, którzy w sezonie 2023/24 osiągnęli rekord 36-46, mieli zaledwie 3% szans na zdobycie pierwszego wyboru. Drugie miejsce zajęli Washington Wizards, a czołową czwórkę zamykają Houston Rockets i San Antonio Spurs. Detroit Pistons, którzy w tym sezonie mieli najgorszy wynik w NBA, spadli na 5. miejsce w kolejności draftu.

13. Sacramento Kings
  14. Portland Trail Blazers (od Warriors)

Atlanta Hawks przeskoczyli dziewięć miejsc, aby wygrać pierwszy ogólny wybór i po raz pierwszy od 1975 r. wybiorą numer 1. Tylko czterech zwycięzców loterii miało gorsze szanse niż Hawks w 2024 r.: Magic z 1993 r. (1,5%), Cavaliers 2014 (1,7%), Bulls 2008 (1,7%) i Cavaliers 2011 (2,8%).

Choć transfery z pewnością mogą zmienić sytuację, w drafcie NBA w 2024 r. wyznaczono już typy od 1 do 58.

Źródło: zkrainynba

Ciekawostki

Kobieta będąca w 23 tygodniu ciąży wygrała minimaraton w Indianapolis

dnia

Autor:

Anna Rohrer, spodziewająca się porodu w sierpniu, wyprzedziła 7900 innych biegaczek i 5 maja wygrała Indianapolis 500 Festival Mini Marathon. Pokonała dystans 23,1 mili w 75 minut i 16 sekund, wyprzedzając inne zawodniczki o ponad minutę.

Anna Rohrer wygrała ten wyścig po raz drugi z rzędu. Była pierwsza na mecie także w 2023 roku, z czasem 71 minut i 31 sekund. 20 kwietnia napisała na Instagramie, że mimo, że jest w 21 tygodniu ciąży, jest to najlepsze uczucie, jakie jej ciało odczuwa od ponad roku.

Po ukończeniu półmaratonu biegaczka stwierdziła, że pokazała, że „kobiety mają supermoce”.

Rohrer zaczął biegać długodystansowo po zdobyciu tytułów mistrza konferencji Atlantic Coast na dystansach 5000 i 10 000 metrów, jako członek drużyny lekkoatletycznej Notre Dame.

Ukończyła maraton bostoński 2023 w 2 godziny, 32 minuty i 52 sekundy, co dało jej 22. miejsce. Była najlepszą nieelitarną biegaczką w maratonie bostońskim w zeszłym roku.

Z niemal 16 000 uczestnikami Indianapolis 500 Festival Mini Marathon jest jednym z największych półmaratonów organizowanych w USA.

Źródło: scrippsnews