Połącz się z nami

News USA

Przed śmiercią Casey McIntyre postanowiła umorzyć dług medyczny innych. Akcja odniosła sukces

Opublikowano

dnia

Casey McIntyre, która zmarła na raka na początku tego miesiąca, chciała, aby jej dziedzictwem było spłata długów medycznych innych osób. Założyła fundusz, którego wartość sięga obecnie ponad 80 mln dolarów długu medycznego Amerykanów.

Casey McIntyre była matką, żoną i wydawcą w Penguin Random House. Cztery lata temu zdiagnozowano u niej raka jajnika i zmarła na początku tego miesiąca w wieku 38 lat. Praca kobiety zapewniła jej ubezpieczenie zdrowotne, dzięki czemu jej rodzina nie została obciążona wielotysięcznymi długami medycznymi.

Nie dotyczy to jednak wielu innych Amerykanów — szacuje się, że 4 na 10 amerykańskich rodzin ma jakiś dług związany z opieką zdrowotną.

Zainspirowani filantropią innych, Casey McIntyre i jej mąż, Andrew Gregory zorganizowali na jej cześć tak zwany „jubileusz zadłużenia” („debt jubilee”). Razem z grupą non-profit RIP Medical Debt założyli fundusz, który skupuje dług za miliony dolarów jednorazowo za ułamek pierwotnego kosztu.

RIP Medical Debt twierdzi, że każdy dolar otrzymany w formie darowizn może pomóc w zmniejszeniu długu medycznego o około 100 dolarów. Grupa kupuje długi tak samo jak każda inna firma windykacyjna. Zamiast jednak próbować na nich zarobić, po prostu powiadamia ludzi, że ich długi zostały uregulowane.

W marcu ubiegłego roku Casey McIntyre i jej mąż zobaczyli video w Internecie, przedstawiające morawski kościół w Winston-Salem w Karolinie Północnej, który zlikwidował dług o wartości 3 milionów dolarów – cały dług medyczny w powiecie Yadkin. Wtedy postanowili zrobić to samo.

Pod koniec maja tego roku Casey była bliska śmierci. Opuściła szpital i trafiła do hospicjum domowego za poleceniem swojego onkologa gdzie przeżyła jeszcze pół roku.

Fundusz przez nią założony otrzymał już ponad 800 000 dolarów, co równa się ponad 80 milionom dolarów długu medycznego Amerykanów w całym kraju.

Andrew Gregory mówi, że jego żona nigdy nie wyobrażała sobie, jaki wielki wpływ będzie miał jej fundusz na życie innych osób.

Jubileusz zadłużenia Casey McIntyre nadal przyjmuje darowizny.

 

Źródło: npr
Foto: Andrew Gregory

News Chicago

Lukas Walton z Chicago nadal jest najbogatszą osobą w Illinois. Ma 28 mld USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Magazyn Forbes opublikował coroczną listę najbogatszych osób w każdym stanie. Według rankingu Lukas Walton z Chicago nadal jest najbogatszą osobą w stanie już drugi rok z rzędu, a jego majątek wzrósł do 28 miliardów dolarów.

Lukas Walton jest wnukiem założyciela Walmartu, Sama Waltona. Według „Forbesa” jego ojciec, John Walton, zginął w katastrofie lotniczej w 2005 roku, a Lukas odziedziczył jedną trzecią jego majątku.

W zeszłym roku majątek Waltona wzrósł o 32%, z 21,2 miliarda dolarów do 28 miliardów dolarów.

Jego wujek Jim Walton jest najbogatszym człowiekiem w Arkansas, a jego majątek szacuje się na 78,4 miliarda dolarów.

Lukas Walton pracuje jako inwestor w różnych inicjatywach środowiskowych, robiąc to głównie za pośrednictwem organizacji charytatywnej rodziny Walton. Według „Forbesa” przekazał 150 milionów dolarów Walton Family Foundation.

Założyciel Amazon, Jeff Bezos, jest najbogatszym człowiekiem na Florydzie, a jego majątek wynosi 194 miliardy dolarów.

Założyciel Tesli, Elon Musk, jest najbogatszym człowiekiem w Teksasie z majątkiem wynoszącym 195 miliardów dolarów, podczas gdy Bill Gates ponownie jest najbogatszym człowiekiem w Waszyngtonie z majątkiem wynoszącym 128 miliardów dolarów.

W Kalifornii wygrał twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, z majątkiem 177 miliardów dolarów. W Nebrasce – Warren Buffet, założyciel Berkshire Hathaway, posiadający 133 miliardy dolarów.

Założyciel Citadel, Ken Griffin, który do czasu przeprowadzki na Florydę w 2023 r. posiadał tytuł najbogatszego człowieka w Illinois, w rankingach Sunshine State plasuje się za Bezosem po tym, jak założyciel Amazon przeniósł się tam w ostatnich latach.

Pełna lista najbogatszych Amerykanów w każdym stanie, magazynu „Forbes” znajduje się tutajW sumie te 54 osoby mają majątek 1,6 biliona dolarów, czyli o 100 miliardów dolarów więcej niż w roku ubiegłym.

Alaska, Delaware i Wirginia Zachodnia to jedyne trzy stany, w których nadal nie ma miliardera, ale w innych stanach o pierwsze miejsce walczy wiele osób. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Kalifornii, która może pochwalić się 197 miliarderami, Nowy Jork ma ich 139 a Floryda 107.

 

Źródło: nbc, Forbes
Foto: Walton Family Foundation, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Zła wiadomość: Oprocentowanie kredytu hipotecznego skoczyło do 7,22%

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym tygodniu oprocentowanie kredytów hipotecznych ponownie wzrosło, zaostrzając jeszcze kryzys przystępności cenowej domów, który spowalnia rynek mieszkaniowy.

Opublikowane w czwartek najnowsze badanie pierwotnego rynku kredytów hipotecznych przeprowadzone przez Freddie Mac wykazało, że średnia stopa referencyjnego 30-letniego kredytu hipotecznego wzrosła w tym tygodniu do 7,22% z 7,17% w zeszłym tygodniu.

Rok temu średnie oprocentowanie kredytu na 30 lat wynosiło 6,39%.

Średnia stopa oprocentowania 15-letniego kredytu hipotecznego wzrosła do 6,47% z 6,44% w zeszłym tygodniu. Rok temu oprocentowanie 15-letnich obligacji stałych wynosiło średnio 5,76%.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych przekroczyło 7% po raz pierwszy w tym roku 18 kwietnia, o czym pisaliśmy tutaj.

Połączenie stale rosnącego oprocentowania i rekordowo wysokich cen domów spowodowało, że rynek mieszkaniowy zamarł na wiele miesięcy, ponieważ wielu potencjalnych nabywców i sprzedawców wstrzymuje się z decyzją, czekając na poprawę przystępności cenowej.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/ Perawit Boonchu/
Czytaj dalej

News USA

Nasze mamy są bezcenne. Ile wydamy dolarów by uczcić ich święto w USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Według najnowszego corocznego badania konsumenckiego przeprowadzonego przez Krajową Federację Detalistów (NRF) szacuje się, że wydatki z okazji Dnia Matki w tym roku osiągną poziom 33,5 miliarda dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Przewidywana suma wydatków wysokości 33,5 miliarda dolarów oznacza drugą co do wielkości kwotę odnotowaną w historii badania, ustępując jedynie ubiegłorocznemu rekordowi wynoszącemu 35,7 miliarda dolarów.

„Dzień Matki to czas, w którym możemy uczcić kobiety, które odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu” – powiedział prezes i dyrektor generalny Krajowej Federacji Detalistów NRF, Matthew Shay. „Sprzedawcy detaliczni zdają sobie sprawę, jak ważny jest ten dzień i są gotowi pomóc swoim klientom, oferując szeroki wybór znaczących prezentów dla bliskich, aby okazać im wdzięczność”.

84% dorosłych Amerykanów planuje wziąć udział w tegorocznych uroczystościach Dnia Matki, a ich średnie wydatki na prezenty i uroczystości wyniosą 254,04 dolara.

Ta średnia jest drugą po zeszłorocznej najwyższej wartości wynoszącej 274,02 USD. Z badania wynika, że ​​osoby dorosłe w wieku od 35 do 44 lat wydają najwięcej pieniędzy, a ich średni budżet na tę okazję wynosi 345,75 dolarów.

Tradycyjne prezenty pozostają popularne – kwiaty i kartki z życzeniami wybiera 74% kupujących, a specjalne wyjścia, takie jak kolacja lub brunche – 59%.

Szacunki NRF dotyczące łącznych wydatków konsumentów na popularne prezenty z okazji Dnia Matki:

  • Biżuteria: 7 miliardów dolarów
  • Specjalne wycieczki: 5,9 miliarda dolarów
  • Elektronika: 3,5 miliarda dolarów
  • Kwiaty: 3,2 miliarda dolarów
  • Kartki okolicznościowe: 1,1 miliarda dolarów

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Ivamedia/Choreograph/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu