Połącz się z nami

Ciekawostki

Z 300 punktów na 700. Popraw zdolność kredytową stosując dwie skuteczne metody

Opublikowano

dnia

Jasmine McCall miała kiedyś problem z otworzeniem konta bankowego z powodu niskiej oceny zdolności kredytowej. Ale to już przeszłość, teraz sama daje dwie wskazówki ludziom, jak poprawić swoją zdolność kredytową i zarobić duże pieniądze. Spróbuj i przekonaj się sam!

Kiedyś ocena kredytowa 30 -letniej Jasmine McCall, wynosząca 495 była zbyt niska, aby otworzyć konto bankowe. Jej raport kredytowy związany był z długiem medycznym, który początkowo próbowała spłacić. McCall szybko zdała sobie sprawę, że zalegające płatności nie wpływają korzystnie na jej zdolność kredytową.

Spłata długu medycznego pozytywnie wpływa na Twój kredyt, ale gdy jakikolwiek dług zostanie spisany lub sprzedany zewnętrznej agencji windykacyjnej, co stało się z długiem McCall, próby spłaty nie poprawią Twojej zdolności kredytowej.

McCall dowiedziała się również, że firmy windykacyjne pobierały nielegalne opłaty „do 33%, oprócz pierwotnego długu, który byłam winna”.

Zgodnie z ustawą o uczciwych praktykach windykacyjnych, najwyższa opłata windykacyjna, która może zostać dodana do długu medycznego, wynosi 20% w Georgii.

Limit opłat za windykację medyczną różni się w zależności od stanu.

Kiedy już dokładnie zrozumiała swoją historię kredytową, McCall spędziła tygodnie na badaniu najlepszych sposobów przywrócenia swojej kondycji finansowej na właściwe tory. Zakwestionowała rachunki medyczne w swoim raporcie kredytowym — i odniosła sukces. Jej dług medyczny został umorzony, a jej zdolność kredytowa wzrosła o 100 punktów.

Od tego czasu zarobiła 100 000 dolarów, ucząc swoich przyjaciół i społeczność, jak poprawić swoją ocenę kredytową. Jej własna ocena kredytowa to ponad 800 punktów.

Oto dwie metody, których użyła McCall, aby podnieść swoją zdolność kredytową o ponad 300 punktów:

1. Kwestionowanie negatywnych ocen na jej raporcie kredytowym za pośrednictwem poczty

Trzy duże biura kredytowe, Experian, Equifax i TransUnion, mają narzędzia online, które pomagają zakwestionować negatywne oceny lub nieścisłości w raporcie kredytowym. Zwykle możesz wysłać dokument w formacie PDF lub Word z listem spornym wraz z dokumentami towarzyszącymi dołączonymi na tych platformach.

Chociaż McCall mówi, że jej sukces pochodził głównie z kwestionowania negatywnych ocen na jej raporcie kredytowym poprzez mail,

„Pewnym sposobem na zakwestionowanie tego jest sposób, który będzie wymagał od człowieka pracy” – wyjaśnia w swoim filmie wyjaśniającym wzrost kredytów na YouTube.

Mówi, że pracownicy są tak przytłoczeni prośbami, że są bardziej skłonni akceptować spory dotyczące raportów kredytowych w formie papierowej niż te składane za pośrednictwem systemów internetowych.

2. Prośba o podwyższenie limitu kredytowego co pół roku

Twój wskaźnik wykorzystania kredytu to ilość faktycznie wykorzystanego kredytu w porównaniu z całkowitą dostępną kwotą kredytu. Zaleca się utrzymywanie wskaźnika wykorzystania poniżej 30%, ale osoby z najwyższą oceną kredytową zwykle utrzymują go jeszcze niżej — 10% lub mniej.

„Co sześć miesięcy dzwonię do moich firm obsługujących karty kredytowe i proszę o podwyżkę kredytu” — mówi McCall.

Prostym sposobem na obniżenie wskaźnika wykorzystania kredytu jest zwrócenie się do wystawcy karty kredytowej o wyższy limit kredytowy.

Mimo, że McCall odniosła sukces w cyfrowym biznesie, a jej zdolność kredytowa znacznie się poprawiła, mówi: „Nadal uwielbiam oszczędzać i jestem bardzo ostrożna z pieniędzmi”.

 

Źródło: bussinessinsider
Foto: Jasmine McCall, pixabay/nattanan23/ Tumisu

News USA

Dzień Pamięci vs Dzień Weterana. Wiecie czym się różnią?

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzień Pamięci i Dzień Weterana to dwa ważne święta upamiętniające tych, którzy służyli w armii Stanów Zjednoczonych. Wydają się być podobne, ale istnieje jednak różnica między tymi dniami.

Dzień Pamięci – Memorial Day

Dzień Pamięci to federalne święto w Stanach Zjednoczonych, które upamiętnia i honoruje tych, którzy zginęli podczas służby w armii USA. Obchodzony jest w ostatni poniedziałek maja. W tym roku obchodzony jest 29 maja.

Memorial Day był wcześniej nazywany Dniem Dekoracji i powstał jako sposób na uhonorowanie tych, którzy zginęli w wojnie secesyjnej.

Dziś Dzień Pamięci to czas, aby pamiętać o wszystkich, którzy zginęli we wszystkich wojnach, w tym w wojnie w Wietnamie, wojnie w Iraku i wojnie w Afganistanie.

Dzień Weteranów – Veterans Day

Veterans Day to święto federalne w Stanach Zjednoczonych, które ma na celu uhonorowanie wszystkich, którzy służyli w armii USA, zarówno żywych, jak i zmarłych. Obchodzone jest 11 listopada,.

Dzień Weterana to czas, aby podziękować weteranom za ich służbę i okazać uznanie za ich poświęcenie.

Święto 11 listopada zostało ustanowione w 1919 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona pod nazwą Armistice Day (dzień rozejmu), aby uczcić rocznicę zakończenia działań wojennych podczas I wojny światowej.

Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił ten dzień świętem narodowym pod nazwą Dzień Weteranów proklamacją z 1 czerwca 1954 roku.

Główna różnica między Dniem Pamięci a Dniem Weteranów polega więc na tym, że Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie swojemu krajowi, podczas gdy Dzień Weteranów to dzień uhonorowania wszystkich, którzy służyli, niezależnie od tego, czy zginęli w służbie.

Zarówno Dzień Pamięci, jak i Dzień Weteranów to ważne święta, które pozwalają wyrazić wdzięczność tym, którzy służyli naszemu krajowi.

Oto kilka sposobów na uhonorowanie tych, którzy służyli w Dniu Pamięci i Dniu Weteranów:

  • Weź udział w nabożeństwie żałobnym lub ceremonii.
  • Odwiedź cmentarz lub pomnik weterana.
  • Noś czerwono-biało-niebieską wstążkę.
  • Przekaż darowiznę na rzecz organizacji weteranów.
  • Napisz list do weterana.
  • Podziękuj weteranom za ich służbę.

Poświęcając czas na uhonorowanie tych, którzy służyli, możesz okazać wdzięczność za ich poświęcenie oraz pomóc zapewnić, że ich służba nigdy nie zostanie zapomniana.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube, istock/spukkato
Czytaj dalej

NEWS Florida

To już dziś! Triceratops Big John czeka na Was w Glazer Children’s Museum w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj w Muzeum Dziecięcym Glazera w Tampie można podziwiać szkielet dinozaura, który ustanowił rekord Guinnessa dla największego szkieletu triceratopsa, jakiego kiedykolwiek odkryto. Koniecznie zobaczcie słynnego „Big Johna”, kupionego za 7,7 miliona dolarów – nawet od spodu.

Szkielet został nazwany Big John na cześć farmera z Południowej Dakoty, na którego ziemi go znaleziono.

Szkielet mierzy 26 stóp długości, 10 stóp wysokości i robi wrażenie swoją wielkością.

Został sprzedany na aukcji w 2021 roku za 7,7 miliona dolarów, co stanowi kolejny rekord najwyższej ceny, jaką kiedykolwiek zapłacono za szkielet dinozaura, który nie jest tyranozaurem.

Nabywca był anonimowy, ale muzeum ujawniło, że darowizna pochodzi od rodziny Pagidipati z Tampy.

Siddhartha Pagidipati to przedsiębiorca, który założył wiele światowych marek, w tym Talent.me, Inventcorp i Freedom Health, która zajęła 7. miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm magazynu Inc. w 2009 r.

Dinozaur zostanie wypożyczony do muzeum na trzy lata, albo na dłużej. Muzeum przekształci swoją dużą przestrzeń eventową na trzecim piętrze w nową wystawę dinozaurów. Na ekspozycji znajdą się tunele z przezroczystymi kopułami, do których ciekawskie dzieci mogą wejść i zobaczyć szkielet od spodu.

Wystawa zostanie otwarta w weekend z okazji Dnia Pamięci a Big John stanie się pierwszym w historii dużym skamieniałym szkieletem dinozaura w Tampa Bay na wystawie długoterminowej.

Wystawa oznacza również debiut Big Johna w Ameryce Północnej i jego pierwszą ekspozycję w muzeum.

Big John został odkryty w 2014 roku przez Waltera Steina, założyciela firmy PaleoAdventures z Południowej Dakoty, która zajmuje się wykopywaniem skamielin na sprzedaż komercyjną. Szkielet był pokryty skałą.

Kupiła go włoska firma Zoic zajmująca się skamieniałościami, a jej zespół spędził większość 2021 roku ostrożnie usuwając skały z kości. Wyrzeźbili także, odlali i wydrukowali w drukarce 3D brakujące elementy, aby wypełnić ekspozycję.

Wynik wzbudził zainteresowanie na całym świecie ze względu na jego rozmiar, a także kompletność dinozaura, zachowało się 75% jego czaszki i 60% reszty szkieletu.

Oszałamiająca cena, jaką osiągnął Big John na aukcji w Paryżu w październiku 2021 r. wywołała kontrowersje w kręgach naukowych, a niektórzy eksperci obawiali się, że rosnące ceny skamielin sprawią, że bardziej wartościowe naukowo okazy staną się niedostępne dla muzeów i uniwersytetów.

Rodzina Pagidipati kupiła Big Johna z zamiarem sprowadzenia go do Tampy, aby tutejsza publiczność mogła się nim cieszyć.

Więcej informacji potrzebnych by odwiedzić Big Johna dostępne jest na stronie muzeum.

Bilety w cenie 18 dolarów można kupić tutaj.

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Muzeum Dziecięce Glazera
Czytaj dalej

News Chicago

Donuty z Chicago są pyszne. Pamiętaj o tym w Narodowy Dzień Pączków 2 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

The Underground Donut Tour opublikowało listę „Najwspanialszych pączków w Ameryce”, korzystając z wyników konkursu, który zebrał ponad 22 000 głosów i zaprosił do udziału prawie 500 cukierni. Według rankingu, okolice Chicago są dobrze reprezentowane.

D&D’s Place, zlokalizowane w bloku 8300 South Kedzie w Chicago, zdobyło pierwsze miejsce w kategorii pączków z polewą czekoladową i pączków o smaku owocowym.

Stan’s Donuts, z lokalizacjami w całym mieście i na przedmieściach, został również uhonorowany za smakołyk z serkiem jagodowym, który został uznany za najlepszego pączka z owocami w Ameryce.

Ale zwycięzcę rankingu można również znaleźć na Środkowym Zachodzie.

Cukiernia Rise’n Roll z Indiany zajęła pierwsze miejsce na liście, zdobywając tytuł m.in. za pączka cynamonowo-karmelowego, który został uznany za najpopularniejszy w kraju. Producent dostał aż siedem głównych nagród za swoją ofertę.

Sieć Rise’n Roll, z pobliskimi lokalizacjami w Schererville, Cedar Lake i Valparaiso, wygrała również między innymi w kategoriach Greatest Cake Doughnut i Greatest Cream-Filled Doughnut.

Underground Donut Tour rozpoczął się w Chicago w 2015 roku i od tego czasu grupa rozszerzyła się na 18 miast na całym świecie. Słodkie wycieczki z grupą można rezerwować za pośrednictwem strony internetowej, a miłośnicy pączków mogą znaleźć tam więcej informacji na temat najlepszych miejsc serwujących te smakołyki.

Narodowy Dzień Pączka czeka nas 2 czerwca.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Mladen Zivkovic
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu