Połącz się z nami

Wybory Prezydenckie 2024

Czy Donald Trump i Joe Biden staną do pojedynku na wizji?

Opublikowano

dnia

Kilkanaście krajowych organizacji informacyjnych wzywa przypuszczalnych kandydatów na prezydenta do zaangażowania się w debaty przed listopadowymi wyborami. Zobaczymy w telewizji gorące pojedynki jeden na jeden?

We wspólnym niedzielnym oświadczeniu serwisy informacyjne nalegały, aby kandydaci, nie wymieniając nazwiska prezydenta Joe Bidena ani byłego prezydenta Donalda Trumpa, zobowiązali się do udziału w debatach zaplanowanych przez bezpartyjną Komisję ds. Debat Prezydenckich.

„Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby zaproszenia skierowano do jakichkolwiek kandydatów, nie jest za wcześnie, aby kandydaci, którzy spodziewają się spełnić kryteria kwalifikowalności, publicznie wyrazili swoje poparcie dla debat Komisji zaplanowanych na jesień tego roku oraz zamiar wzięcia w nich udziału ” – stwierdziła we wspólnym oświadczeniu grupa organizacji informacyjnych.

Zarówno Biden, jak i Trump zdobyli wystarczającą liczbę delegatów, aby zapewnić sobie nominację na konwencjach swoich partii.

Serwisy informacyjne przytoczyły w uzasadnieniu swojego apelu „wyjątkowo wysoką” stawkę wyborów, dodając, że „nic nie zastąpi kandydatów debatujących między sobą, przed narodem amerykańskim, nad ich wizjami przyszłości naszego narodu”.

Oświadczenie podpisali przedstawiciele NBC News, ABC News, The Associated Press, CBS News, CNN, C-SPAN, Fox News, NewsNation, Noticias Univision, NPR, PBS NewsHour i USA Today.

Oświadczenie wydano po tym, jak w zeszłym tygodniu kampania Donalda Trumpa wzywała do większej liczby debat prezydenckich i rozpoczęcia tych konkursów „znacznie wcześniej” niż trzy zaplanowane przez komisję na 16 września, 1 października i 9 października.

Debaty mają odbyć się kolejno, na Uniwersytecie Stanowym Teksasu w San Marcos, następnie na Uniwersytecie Stanowym Wirginii w Petersburgu i Uniwersytecie Utah w Salt Lake City.

Komisja ds. Debat Prezydenckich sponsoruje wszystkie prezydenckie debaty dotyczące wyborów powszechnych od 1988 roku.

Joe Biden nie powiedział jeszcze, czy planuje debatować z Trumpem. Wiceprezydent Kamala Harris powiedziała w zeszłym miesiącu w wywiadzie dla NBC News, że nie rozmawiała z prezydentem na temat możliwości debaty z jego poprzednikiem i nie zobowiązała się do udziału w debacie jako wiceprezydent.

Donald Trump pominął wszystkie debaty prawyborcze Partii Republikańskiej w tym cyklu wyborczym.

Obaj kandydaci debatowali ze sobą w kampanii 2020 roku.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

News Chicago

Kamala Harris w Chicago: „Walczymy o coś”. Dokładnie o prawo do zabijania dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Podczas czwartkowej wizyty w rejonie Chicago wiceprezydent Kamala Harris starała się zgromadzić Demokratów i zebrać pieniądze na nadchodzące wybory. „Czas zakasać rękawy” – powiedziała grupie około 100 osób podczas zbiórki pieniędzy w Glencoe na północnych przedmieściach. „Nie walczymy z niczym, walczymy o coś”.

W czasie spotkania w Glencoe Kamala Harris przemawiała przez około 15 minut, poruszając głównie kwestię praw do aborcji jako decydującej stawki w nadchodzących wyborach.

Według Lauren Rosenthal, przewodniczącej Invest to Elect Illinois, która zorganizowała wydarzenie, jej występ zebrał ponad 670 000 dolarów na rzecz funduszu Biden Victory Fund.

Duet Biden-Harris ma zostać nominowany podczas Narodowej Konwencji Demokratów tego lata w Chicago. Podczas przemówień Harris nie użyła nazwiska domniemanego kandydata Partii Republikańskiej, byłego prezydenta Donalda Trumpa, którego Biden pokonał w 2020 r., nawiązała jednak do „chaosu” czterech lat Trumpa w Białym Domu.

Gospodarzami wydarzenia byli Karen Citow, członkini Invest to Elect Illinois, i jej mąż, Jonathan Citow, w ich domu w Glencoe. Goście jedli przekąski wegetariańskie i kebaby na zadaszonym tarasie z widokiem na jezioro Michigan.

Kamala Harris przedstawiła optymistyczną dla siebie perspektywę wyborów w 2024 r. „Wygrywamy” – powtarzała wielokrotnie, powołując się na sukcesy na rzecz praw reprodukcyjnych w wyborach stanowych. Prawo do aborcji było główną osią spotkania.

Uczestnicy zapłacili od 1500 do 50 000 dolarów za udział w wydarzeniu.

W czwartek rano, przed postojem w Glencoe, Harris była w Milwaukee, gdzie rozmawiała z właścicielami małych firm w ramach swojej Economic Opportunity Tour.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

Wybory Prezydenckie 2024

Biden i Trump staną oko w oko: „Przygotujmy się na Rumble!!!”

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę Prezydent Joe Biden i były prezydent Donald Trump zgodzili się na zorganizowanie dwóch debat w ramach prezydenckiej kampanii w czerwcu i wrześniu – pierwszej 27 czerwca w CNN, a drugiej 10 września w ABC.

Zarówno Prezydent Joe Biden, jak i były prezydent Donald Trump najpierw przyjęli zaproszenie CNN na debatę, która odbędzie się 27 czerwca. Później w środę obaj mężczyźni oświadczyli, że przyjęli także zaproszenie od ABC na zorganizowanie drugiej debaty 10 września.

Ta wiadomość jest najnowszym wydarzeniem w szybko nasilającej się wymianie zdań na temat debat pomiędzy dwoma rywalami politycznymi.

Wcześniej kampania Bidena wezwała Trumpa do wzięcia udziału w dwóch debatach prezydenckich prowadzonych przez organizacje informacyjne. Poinformowano Komisję ds. Debat Prezydenckich, że prezydent nie będzie brał udziału we wcześniej zaplanowanych debatach jesiennych.

W ostatnich tygodniach między kampaniami Bidena i Trumpa odbyły się nieformalne rozmowy na temat debat i w dużej mierze skupiały się na krytyce wobec Komisji d/s Debat Prezydenckich i potencjalnych scenariuszy obejścia jej.

Według komunikatu CNN czerwcowa debata odbędzie się w studiach tej stacji w Atlancie bez obecności publiczności, co jest anomalią w debatach między kandydatami na prezydenta.

Pierwsze transmitowane w telewizji debaty prezydenckie pomiędzy Johnem F. Kennedym i Richardem Nixonem w 1960 r. odbyły się w studiach telewizyjnych bez obecności publiczności na żywo. Ponownie zorganizowane je w wyborach w 1976 r., ale od tego czasu odbywały się przed żywą publicznością.

Jak podano w ogłoszeniu, moderatorzy debaty i dodatkowe szczegóły zostaną podane w późniejszym czasie. Formuła debat jest zgodna z propozycją kampanii Bidena, którą Trump podtrzymał w swoim poście Truth Social.

„Powiedz mi tylko, kiedy, a będę tam” – napisał Donald Trump. „Przygotujmy się na Rumble!!!”

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej

News USA

Komu Biden daje pieniądze? Biały Dom rozpoczął „tydzień infrastruktury”

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek administracja Bidena ogłosiła podsumowanie inwestycji infrastrukturalnych. Wyniosły one 537 miliardów dolarów od czasu uchwalenia przełomowych ustaw o finansowaniu przez rząd, takich jak dwupartyjna ustawa o infrastrukturze, ustawa CHIPS i ustawa o ograniczaniu inflacji.

Opublikowane w poniedziałek nowe dane Białego Domu dotyczące poszczególnych stanów dają całościowy obraz tego, jak Prezydent Joe Biden dotychczas rozdzielał te fundusze w całym kraju.

10 największych inwestycji było rozproszonych geograficznie i na ogół trafiło do stanów o największych gospodarkach mierzonych produktem krajowym brutto. Kilka największych dotacji przyznano także stanom na polu bitwy, które będą miały kluczowe znaczenie dla wyborów prezydenckich w 2024 r.

Te stany otrzymały jak dotąd najwięcej dolarów na infrastrukturę:

  • Kalifornia: 45,1 miliarda dolarów
  • Teksas: 33,2 miliarda dolarów
  • Nowy Jork: 24,1 miliarda dolarów
  • Floryda: 17 miliardów dolarów
  • Pensylwania: 16,7 miliarda dolarów
  • Illinois: 16,6 miliarda dolarów
  • Arizona: 15,4 miliarda dolarów
  • Maryland: 12,9 miliarda dolarów
  • Ohio: 12,8 miliarda dolarów
  • Michigan: 12,4 miliarda dolarów

Pensylwania, Arizona i Michigan należą do siedmiu kluczowych stanów, które zdaniem ekspertów mogą zadecydować o tym, kto wygra w listopadzie drugą kadencję. Georgia, kolejny z siedmiu kluczowych fioletowych stanów, otrzymała 12. co do wielkości inwestycję publiczną o wartości 10,8 miliarda dolarów.

Joe Biden wygrał te cztery stany w 2020 r. bardzo niewielką przewagą, mimo, że Donald Trump zwyciężył w nich w 2016 r.

Floryda jest również na liście życzeń kampanii Bidena. Pomimo przewagi Trumpa w sondażach w tym stanie, kampania prezydenta stara się wykorzystać stanowe ograniczenia dostępu do aborcji, aby zyskać poparcie.

Proces selekcji inwestycji publicznych obejmował weryfikację propozycji projektów, identyfikację odpowiednich obszarów dla nowych inwestycji i nawiązanie partnerstw z sektorem prywatnym. W te wysiłki angażują się takie agencje, jak Departament Handlu, Departament Skarbu i Federalna Komisja Łączności, które posiadają systemy i standardy przydzielania pieniędzy.

Mniej więcej połowa funduszy jest rozdzielana „za pomocą formuł”, jak poinformował w piątek wyższy rangą urzędnik administracji, niektóre opierają się na kryteriach takich jak populacja, inne na na potrzebach.

Pozostałe pieniądze są rozdzielane w formie dotacji uznaniowych, o które konkurują stany, oraz dotacji przyznawanych przez agencje na podstawie takich czynników, jak bezpieczeństwo, wpływ gospodarczy, sprawiedliwość i odporność na zmiany klimatyczne.

Nowe dane dotyczące inwestycji pojawiają się, gdy Biały Dom rozpoczyna „tydzień infrastruktury”, podczas którego członkowie gabinetu, tacy jak Sekretarz Skarbu, Janet Yellen, i Sekretarz Spraw Wewnętrznych Deb Haaland, podróżują po całym kraju, aby podkreślić zwycięstwa Joe Bidena w zakresie infrastruktury.

 

Źródło: cnbc
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu