Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Buty Kacper – w nich się chodzi, i to jak! Także w Chicago. Odwiedźcie sklep w Schaumburgu

Opublikowano

dnia

Buty Kacper, znane nie tylko w Polsce, ale już praktycznie na każdym kontynencie, dotarły także w okolice Chicago. Już od roku można je kupować w Schaumburgu, gdzie sprzedaje je Jarosław Tokarz. Wietrzne Miasto odwiedził także Tomasz Brymora, producent tego wyjątkowego obuwia. W studiu Radia Deon obaj panowie tłumaczą dlaczego tak dobrze chodzi się w butach Kacper.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych przyzwyczaili się do zazwyczaj niskich, chińskich standardów jeśli chodzi o obuwie. Teraz jednak mogą to zmienić, za sprawą butów Kacper, które cechuje przede wszystkim najwyższa jakość. Polska firma stawia na dobre, konkretne rozwiązania, produkując obuwie ze skóry.

Klienci sklepu Jarosława Tokarza w Schaumburgu, mieszczącego się przy 1132 S Roselle Rd., mają możliwość testowania butów Kacper już od roku, od kiedy trafiły do jego asortymentu, a ich opinia jest zawsze bardzo pozytywna i entuzjastyczna.

„Mamy już klientów, którzy wracają, kupili już drugą, trzecią parę i są zachwyceni” mówi właściciel sklepu. Osoby te czekają na nowe kolekcje, dzwonią i pytają o dostępność obuwia. Zadowoleni klienci są oczywiście najlepszą reklamą polskich butów.

„Dla nas najważniejsze było znaleźć buty, które ludzie będą lubili” wyjaśnia Jarosław Tokarz. I to się jak najbardziej udało, ponieważ buty Kacper są także bardzo wygodne.

„Hasłem przewodnim dla naszych butów po wypowiedzi mojego sąsiada jest to, że są wygodniejsze od skarpetek” zaznacza producent obuwia Kacper, Tomasz Brymora, który odwiedził Chicago z okazji obuwniczych targów zorganizowanych w Lombard.

Jak opowiada, cechą szczególną jego butów jest to, że są w dużej mierze ręcznie robione i zawsze z materiałów najwyższej jakości.

Obuwnicze kolekcje firmy tworzone są także w oparciu o dużą gamę kolorów, które przyciągają wzrok najbardziej wybrednych klientów. Ważne jak but wygląda z zewnątrz, ale niemniej ważne jest wnętrze każdego buta, które Tomasz Brymora nazywa jego „duszą”.

Niewielki sklep Jarosława Tokarza w Schaumburgu zostanie już za kilka dni zastąpiony przez duży, elegancki salon o powierzchni 2000 stóp kwadratowych. Sklep będzie także posiadał bogatszą kolekcję butów Kacper, które dowolnie można oglądać i przymierzać.

Jeśli chodzi o ceny, to są niesamowicie konkurencyjne w stosunku do amerykańskich wyrobów ze skóry, nawet 2-3 razy niższe!

Polskie buty dostępne są także w sprzedaży internetowej. 

Postawcie na jakość, wygodę i najwyższy standard jeśli chodzi o buty i wypróbujcie obuwie Kacper, nareszcie dostępne w Chicago!

Początki firmy Kacper sięgają 1997 roku. W tej chwili to jeden z największych producentów butów ze skóry naturalnej w kraju. Ma klientów zarówno na rynku polskim, jak i światowym – połowa produkcji jest przeznaczona na eksport.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich firma “Kacper” została uhonorowana wieloma złotymi medalami. Jednocześnie odwiedza także międzynarodowe imprezy targowe. Jakość obuwia potwierdza zadowolenie setek tysięcy klientów na całym świecie.

 

Źródło: informacja własna

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dr Łucja Mirowska-Kopeć o paradzie: Polonia może sobie pogratulować

Opublikowano

dnia

Autor:

Największe polonijne wydarzenie w Chicago już za nami. Parada Dnia Konstytucji 3-go Maja udała się bardzo piękna, a Polacy mieszkający w Wietrznym Mieście stanęli na wysokości zadania; były liczne grupy marszowe i była publiczność. A wszyscy w biało-czerwonych barwach. Tegoroczną paradę podsumowuje na antenie Radia Deon, dr Łucja Mirowska-Kopeć, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Parady 3 Maja i prezes Związku Klubów Polskich.

133. Parada Dnia Konstytucji 3-go Maja była pod wieloma względami wyjątkowa; doskonale zorganizowana i niezwykle liczna. W odróżnieniu od innych takich wydarzeń w Chicago – bardzo spokojna, bezpieczna i czysta. Po raz pierwszy także zainteresowały się nią amerykańskie media.

Wśród gości z Polski byli posłowie; Michał Kobosko i Tomasz Kostuś, Minister Antoni Macierewicz, Bożena Żelazkowska z Ministerstwa Kultury, oraz przedstawiciele władz województwa podkarpackiego. Obecni również byli przedstawiciele Burmistrza Chicago i władz stanowych. A przede wszystkim byliśmy my – Polonia.

„Parada udała się przede wszystkim dlatego, że tak pięknie odpowiedzieliśmy na nasze apele” podkreśla dr Łucja Mirowska-Kopeć nawiązując do licznego uczestnictwa Polaków mieszkających w Chicago i jego okolicy. Według Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego, była to jedna z większych parad.

Organizatorów szczególnie ucieszyła obecność wielu osób, gromadzących się wzdłuż całej trasy przemarszu jako publiczność. We wcześniejszych latach, niestety nie było ich tak dużo.

Zarówno uczestnicy parady jak i publiczność zaprezentowali się w biało-czerwonych strojach, mieli flagi, kwiaty, czapki i inne polskie symbole. Grupy marszowe i rydwany także zostały pięknie przystrojone, uważa dr Łucja Mirowska-Kopeć. To wszystko wymagało wielkiego zaangażowania, poświęcenia swojego czasu i pracy, za co nasz Gość gorąco wszystkim dziękuje.

Na tegorocznej paradzie widać było także duży wkład młodzieży. Poza aktualną Królową Parady i jej dworem, obecne były także wcześniejsze królowe, które wciąż są aktywne, angażują się i chcą działać dla Polonii. Były również dziewczęta, które startowały do konkursu i choć nie dostały korony także chcą coś robić dla naszej społeczności, zaznacza nasz Gość.

Obecność, energia i entuzjazm polonijnej młodzieży to nowy i bardzo dobry trend w naszych paradach, który można było zaobserwować.

W paradzie wzięły udział prawie wszystkie szkoły polonijne, a z największej było aż 360 dzieci, co także było wielkim przedsięwzięciem. „Udział w paradzie powinien być kulminacją roku szkolnego, bo jest to podsumowanie ciężkiej pracy nauczycieli przez cały rok” zaznacza dr Łucja Mirowska-Kopeć.

„Młodzież chce, młodzież jest zainteresowana, trzeba tylko po prostu zaoferować im to, co ich zainteresuje” i dać im działać, mówi nasz Gość.

Na paradzie pomagało 70 wolontariuszy, także przede wszystkim młodych ludzi, którzy już od rana musieli stać na ulicy, by spełnić swoje zadanie. Na spotkaniu podsumowującym to wydarzenia, sami wychodzili z różnymi pomysłami, jak ulepszyć organizację parady, obiecując, że stawią się za rok.

Od lat trwają starania by Polska zainwestowała w chicagowską Paradę 3-go Maja, czyniąc to wielkie wydarzenia wizytówką promującą nasz kraj poza jego granicami. Nasza Ojczyzna wspierała finansowo paradę za czasów Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale później się to zmieniło.

„Otrzymujemy wsparcie od konsulatu, ale parada jest droga i z każdym rokiem jej koszty rosną” podkreśla dr Łucja Mirowska-Kopeć. Ta kwestia była poruszana m.in. na bankiecie po paradzie, z urzędnikami z Polski.

Konsul Generalny, Paweł Zyzak, zaproponował organizację polskiego jarmarku w dniu Parady 3-go Maja, który mógłby się odbywać wzdłuż trasy przemarszu, lub w Grant Parku.

Jarmark mógłby przyciągnąć polskie firmy, które reklamowałyby swoje produkty, a także Amerykanów, jako klientów. Jest szansa na zorganizowanie takiego całodniowego wydarzenia już w przyszłym roku, pod warunkiem pozyskania niezbędnych funduszy, zaznacza Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego.

„Myślę, że Polonia może sobie pogratulować” podsumowuje tegoroczną paradę dr Łucja Mirowska-Kopeć.

Do zobaczenia za rok na Paradzie 3-go Maja!

 

Foto: Wojciech Adamski

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dotacje z UE dają pieniądze na inwestycje w Polsce. Warto skorzystać!

Opublikowano

dnia

Autor:

Polakom przysługują dotacje z Unii Europejskiej, ale zdobycie takiego dofinansowania nie jest łatwe – trzeba znaleźć odpowiedni program, zakwalifikować się do niego i skompletować potrzebną dokumentację. Zapleczem zdobywania europejskich grantów profesjonalnie zajmuje się Maciej Bagiński i jego biura w Polsce i USA. Warto sięgnąć po te pieniądze i inwestować w Ojczyźnie, mówi Gość Radia Deon.

Maciej Bagiński jest twórcą i właścicielem firmy Euroleader. Od 20 lat skutecznie pozyskuje dotacje z Unii Europejskiej, wspierany przez kilkudziesięcioosobowy zespół ekspertów prawnych i ekonomicznych.

W kwietniu Unia Europejska rozpoczęła transfer ogromnej puli pieniędzy do Polski tzw. Funduszy Europejskich. Nasza Ojczyzna dostanie w sumie 256 mld zł, z przeznaczeniem na dotacje i preferencyjne pożyczki.

„Przez najbliższe 5 lat będziemy mieć możliwość realizowania rozmaitych projektów w Polsce w oparciu o środki Unii Europejskiej” mówi Maciej Bagiński. Informacji na temat dostępnych grantów należy szukać na stronach rządowych lub u firm profesjonalnie zajmujących się nimi.

„Dotacja to jest bezzwrotne sfinansowanie projektu, który ma swój cel, ma swoje wskaźniki i ma swoje efekty”, wyjaśnia nasz Gość. Dotacje biznesowe dotyczą małych i średnich przedsiębiorstw, zarówno istniejących, jak i tych, które chcemy założyć.

Istnieją specjalizacje wspólne dla wszystkich województw, np. telekomunikacyjno-informatyczna, czy energetyczna, oraz właściwe tylko dla poszczególnych województw, np. turystyczna, meblarska, związana z przestrzenia kosmiczną lub produkcją określonych wyrobów metalowych, tłumaczy Maciej Bagiński.

„Aplikować o dotacje może firma założona lub istniejąca w Polsce”, jak wyjaśnia nasz Gość, ale my, jako Polonia amerykańska, możemy inwestować i być np. udziałowcem takiego przedsiębiorstwa prowadzonego w Ojczyźnie, do czego nie jest konieczne posiadanie polskiego paszportu.

Dotacje unijne obejmują kwoty od kilkudziesięciu tysięcy dolarów, do nawet kilkunastu milionów, dofinansowujących do 85% projektu.

„Myślę, że naszym obowiązkiem biznesowym jest maksymalnie korzystać i być konkurencyjną gospodarką na świecie” zaznacza Maciej Bagiński. W ten sposób także spełniamy nasz patriotyczny obowiązek.

Aby dostać grant unijny, trzeba dysponować min. 20-30% wkładu własnego, mieć dobry biznesplan, w którym ważna jest innowacyjność, i ująć takie kwestie jak np. stworzenie miejsc pracy, lokalny rozwój, czy działalność międzynarodowa. Musi zostać także przygotowana, obejmująca kilka lat, prognoza finansowa.

Dotacje dotyczą nie tylko wielkiego biznesu – fabryk i projektów technologicznych, ale też mniejszych inwestycji, podkreśla nasz Gość.

Np. Polak mieszkający w USA i posiadający gospodarstwo w Polsce po swoich dziadkach, może założyć agroturystykę z kajakami, rowerami, czy końmi, korzystając z unijnego dofinansowania na poziomie nawet do 90%. Co więcej, jeśli taka działalność dobrze prosperuje i chcemy ją rozwijać, to możemy się starać o kolejne granty.

O kwalifikacji do dotacji danego projektu decydują zespoły gminne, urzędnicy z urzędów marszałkowskich, lub specjalnych instytucji, w zależności od tego jak duży jest grant i czy jest to konkurs regionalny czy krajowy, tłumaczy Maciej Bagiński.

W tym programie wszyscy wygrywają – inwestorzy się bogacą, a Polska się rozwija.

Nasz Gość przygotował specjalną stronę internetową: polskiedotacje.com. Tutaj wszyscy zainteresowani pozyskaniem unijnej dotacji znajdą aktualne informacje na temat dostępnych konkursów.

Maciej Bagiński czas zawodowy spędza w USA (także w Chicago) oraz w Polsce (Warszawa, Wrocław, Kraków). Jest członkiem zarządu Polish American Chamber of Commerce in Texas.

W sprawie konsultacji dotyczących pozyskania dotacji z Unii Europejskiej z naszym Gościem można się kontaktować bezpośrednio pod nr.tel. 737 484 6444 lub adres mail: baginski@euroleader.com.

Zachęcamy do kontaktu – warto sięgnąć po pieniądze i inwestować w Polsce!

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/ Rawpixel/Wasan Tita/

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Wywieśmy polskie flagi! Niech będzie biało-czerwono przed paradą

Opublikowano

dnia

Autor:

Przygotowania do tegorocznej Parady Dnia Konstytucji 3-go Maja są już zapięte na ostatni guzik. Wywieśmy polskie flagi już teraz, świętując ten tydzień, albo nawet cały miesiąc – apelują w studiu Radia Deon Chicago dr Łucja Mirowska-Kopeć, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Parady 3 Maja i prezes Związku Klubów Polskich, oraz Jan Kopeć, koordynator parady. Niech będzie pięknie, biało-czerwono, i niech będzie nas widać!

Choć Polonia jest obecnie rozproszona na obszarze Chicago, udekorujmy nasze samochody, domy i firmy biało-czerwonymi flagami, aby było widać Polaków w Wietrznym Mieście. To wielka prośba od Komitetu Organizacyjnego Parady 3 Maja.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne parady, to władze miasta uczulają na kwestie bezpieczeństwa – zalecają by nie brać plecaków ze sobą, oraz na utrzymanie czystości. Niestety nie można używać konfetti, co zrobiła jedna ze szkół w zeszłym roku – efekt był wspaniały, ale zaśmiecili nim ulicę i urzędnicy miejscy mieli o to pretensje.

„Pokażmy, że my jako Polacy jesteśmy bardzo zdyscyplinowani i lubimy czystość” apeluje Jan Kopeć.

Kolejna sprawa organizacyjna i prośba dla uczestników parady jest taka by nie zatrzymywać i nie rozbierać na miejscu rydwanów po zakończeniu przemarszu, ponieważ w ten sposób tworzą się korki, zwłaszcza, że na odcinku Columbus Drive prowadzone są roboty drogowe i jest czynny tylko jeden pas ruchu.

W tym roku także jest organizowany konkurs na najpiękniejszy rydwan i najciekawszą grupę marszową. Puchary dla zwycięzców zostaną rozdane podczas bankietu, który odbędzie się 5 maja.

Wśród gości tegorocznej parady, swoją obecność ponownie potwierdziła delegacja samorządowców z Podkarpacia; Wicemarszałek Sejmiku i przedstawiciel Marszałka Podkarpackiego. „To nasi stali goście, więc to prawie jak nie goście, tylko jak swoi, bardzo się z tego cieszymy”, zaznacza dr Łucja Mirowska-Kopeć.

Obecnych będzie także wielu Radnych Chicago, a Komitet ma nadzieję, że pojawi się Burmistrz, Brandon Johnson.

Dr Łucja Mirowska-Kopeć gorąco zachęca także, by wziąć udział w ceremonii podniesienia polskiej flagi na Daley Plaza, które będzie miało miejsce 2 maja. To ogromna flaga, która musi być przywieziona na wózku, a wciąga ją na maszt uprawniony pracownik miejski. Ze względu na jej wielkość i ciężar Marszałek Parady robi to tylko symbolicznie.

„Mam takie marzenie, żebym już od nikogo nie usłyszała, że nigdy nie uczestniczył w paradzie” mówi dr Łucja Mirowska-Kopeć, zapraszając całą Polonię na nasze największe święto w Chicago.

Musimy tam być!

133. Parada Dnia Konstytucji 3 Maja rozpocznie się w sobotę, 4 maja o godz. 11:30AM w centrum Chicago.

Harmonogram wydarzeń Tygodnia Konstytucyjnego:

2 maja:

  • godz. 10:00 a.m. – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki
  • godz. 12.00 a.m. – Ceremonia Podniesienia Polskiej Flagi, Uroczystości Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą Daley Plaza, Chicago, IL

3 maja:

  • Bankiet Stowarzyszenia Polsko-Amerykańskich Policjantów Allegra Banquets; organizator: Polish American Police Association,
  • Dzika Cycling in Celebration of Polish Constitution Day 2024 – Klasa Rowerowa Dzikiej z okazji Konstytucji 3 Maja. Wymagana rejestracja pod nr te. 773-230-8613; organizator: Dzika Fitness

4 maja:

  • godz. 8:30 a.m. Pre-Parade Brunch – Chicago Society – Hilton Chicago; organizator: Chicago Society
  • godz. 11:30 a.m. Parada Konstytucji 3 Maja, Chicago; Balbo/Columbus Drive
  • godz. 2:00 p.m – Chicago Chopin Foundation Grand Constitution Day Concert – Wielki Koncert Konstytucyjny, Ogród Chopina; przy 11 St. i Michigan Ave., Grand Park; organizator: Chicago Chopin Foundation

5 maja:

  • godz. 11:30 a.m. – Msza święta w intencji Ojczyzny i pokoju, St. J. Brebeuf; 8307 N. Harlem Ave, Niles, IL 60714; organizator: Polish National Alliance
  • godz. 2:00 p.m – Lunch z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, Jolly Inn Banquets; 6501 W. Irving Park Rd., Chicago, IL 60641; Ewa Rumiński, tel. 773-742-1477 lub 3maj@usa.com
  • godz. 5:00PM – Koncert „Polish & Proud” w kościele św. Cyryla i Metodego, 608 Sobieski St, Lemont, IL; organizator: Lira Ensemble & Związek Klubów Polskich w USA.

 

Kontakt do Komitetu Parady:
May 3rd Parade Committee, 5835 W. Diversey Ave, Chicago, IL 60639, info@polishparade.org, 773-992-0857

 

Źródło: polishparade
Foto: polishparade

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu