Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Pomóżmy amerykańskim sportowcom. W Turcji zbliżają się Igrzyska Osób Niesłyszących

Admin 06/15/2017 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Za 33 dni w tureckim Samsun rozegrane zostaną kolejne Igrzyska Osób Niesłyszących. Deaflympics mają długą historię sięgającą paryskich zawodów w 1924 r. Dziś to gigantyczna impreza, w tegorocznej edycji zobaczymy ponad 5 tys. sportowców z 80 krajów rywalizujących w 21 dyscyplinach.

Relacja Sławka Sobczaka

Niestety głusi i niedosłyszący w Stanach Zjednoczonych nie dostają żadnych dotacji rządowych i reprezentanci USA muszą sami zebrać fundusze na wyjazd. Jednym ze starających się o wsparcie społeczeństwa jest Dwayne Esper Jr. z Calumet City. Czarnoskóry student Harper College to biegacz krótkodystansowy. Dwayne był już na ostatnich igrzyskach w Sofii i chciałby jeszcze raz przeżyć te piękne chwile rywalizacji z innymi niesłyszącymi sportowcami.

Na razie uzbierał $2 tys. z pięciu niezbędnych do ukończenia przygotowań i wyjazdu do Turcji. Deaflympics zostały zdominowane przez kraje postradzieckie, Rosja w Sofii zdobyła 98 medali w tym 29 złotych. Amerykanie zdobyli zaledwie 22 medale (mniej od Białorusi). Esper zdobył 4 krążki w tym złoty. Pomóżmy mu!https://www.razoo.com/story/Dwayne-Esper-2

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Twitter.com/Deaflympics
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook