Połącz się z nami

Wybory Prezydenckie 2024

W marcu Biden wygrał z Trumpem jeśli chodzi o zebrane dolary wyborców

Opublikowano

dnia

Jak wynika z nowych danych dotyczących zbiórki pieniędzy, opublikowanych w sobotę przez kampanię Joe Bidena, fundusze kampanii reelekcyjnej prezydenta i Narodowego Komitetu Demokratów znacznie przewyższyły sumę uzyskaną przez prezydenta Donalda Trumpa i Partię Republikańską w marcu.

Według opublikowanych danych, kampania Joe Bidena i DNC zebrały w marcu 90 milionów dolarów. Tym samym prezydent zakończył miesiąc ze 192 milionami dolarów w gotówce, co stanowi znaczną sumę, mimo że kampania wydaje miliony na reklamy telewizyjne i otwieranie biur terenowych w kluczowych stanach w całym kraju.

W marcu kampania Bidena i Demokraci zebrali 26 milionów dolarów w ciągu tylko jednego wieczoru podczas wydarzenia pełnego gwiazd, w którym prezydent wystąpił na scenie wraz z byłymi prezydentami; Barackiem Obamą i Billem Clintonem w Radio City Music Hall w Nowym Jorku.

Według jego kampanii, wygłoszone przez prezydenta żarliwe Orędzie o stanie Państwa także umożliwiło zbieranie datków od obywateli, dzięki którym w ciągu 24 godzin przed przemówieniem udało się zebrać ponad 10 milionów dolarów w formie drobnych datków.

Kampania Donalda Trumpa w połączeniu z Komitetem Narodowym Republikanów, wykazała, że w marcu zebrano 66 milionów dolarów. Obecnie dysponują 93 milionami dolarów, czyli prawie 100 milionami dolarów mniej niż Biden i Demokraci.

Marzec był miesiącem, w którym obaj kandydaci oficjalnie zostali domniemanymi kandydatami swojej partii na stanowisko prezydenta USA. Jako urzędujący prezydent Joe Biden dawno temu połączył siły z DNC i partiami stanowymi, aby zmaksymalizować kwotę, jaką darczyńcy mogliby przeznaczyć na wysiłki na rzecz utrzymania Białego Domu.

Tymczasem Donald Trump uczestniczył w konkurencyjnych prawyborach i dopiero na początku marca połączył siły z RNC w celu gromadzenia funduszy.

Nie jest jasne, jaka część marcowej zbiórki pieniędzy Donalda Trumpa pochodziła od zwykłych zwolenników obywateli, a jaka od zamożnych darczyńców. Szczegóły nie będą znane, dopóki kampanie nie złożą raportów finansowych kampanii do Federalnej Komisji Wyborczej pod koniec tego miesiąca.

Jednak dane liczbowe podawane przez Trumpa i RNC rzeczywiście wskazują na znaczną poprawę w zbieraniu funduszy przez byłego prezydenta i jego partię w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

Kampania Donalda Trumpa już teraz przechwala się, że przyćmi marcową zbiórkę pieniędzy Bidena, wspartą przez byłych prezydentów, wydarzeniem, które odbyło się w sobotę, 6 kwietnia, wieczorem, w ramach imprezy dla darczyńców w Palm Beach zorganizowanej przez megadarczyńcę Partii Republikańskiej, Johna Paulsona.

Według osób zaznajomionych z tym wydarzeniem, impreza zabezpieczyła zobowiązania na kwotę ponad 50 milionów dolarów. Kampania Trumpa twierdzi również, że nie musi wydawać na reklamę tyle samo, co kampania Bidena, ponieważ były prezydent jest potentatem pod względem oglądalności i kliknięć.

 

Źródło: npr
Foto: YouTube

News Chicago

Kamala Harris w Chicago: „Walczymy o coś”. Dokładnie o prawo do zabijania dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Podczas czwartkowej wizyty w rejonie Chicago wiceprezydent Kamala Harris starała się zgromadzić Demokratów i zebrać pieniądze na nadchodzące wybory. „Czas zakasać rękawy” – powiedziała grupie około 100 osób podczas zbiórki pieniędzy w Glencoe na północnych przedmieściach. „Nie walczymy z niczym, walczymy o coś”.

W czasie spotkania w Glencoe Kamala Harris przemawiała przez około 15 minut, poruszając głównie kwestię praw do aborcji jako decydującej stawki w nadchodzących wyborach.

Według Lauren Rosenthal, przewodniczącej Invest to Elect Illinois, która zorganizowała wydarzenie, jej występ zebrał ponad 670 000 dolarów na rzecz funduszu Biden Victory Fund.

Duet Biden-Harris ma zostać nominowany podczas Narodowej Konwencji Demokratów tego lata w Chicago. Podczas przemówień Harris nie użyła nazwiska domniemanego kandydata Partii Republikańskiej, byłego prezydenta Donalda Trumpa, którego Biden pokonał w 2020 r., nawiązała jednak do „chaosu” czterech lat Trumpa w Białym Domu.

Gospodarzami wydarzenia byli Karen Citow, członkini Invest to Elect Illinois, i jej mąż, Jonathan Citow, w ich domu w Glencoe. Goście jedli przekąski wegetariańskie i kebaby na zadaszonym tarasie z widokiem na jezioro Michigan.

Kamala Harris przedstawiła optymistyczną dla siebie perspektywę wyborów w 2024 r. „Wygrywamy” – powtarzała wielokrotnie, powołując się na sukcesy na rzecz praw reprodukcyjnych w wyborach stanowych. Prawo do aborcji było główną osią spotkania.

Uczestnicy zapłacili od 1500 do 50 000 dolarów za udział w wydarzeniu.

W czwartek rano, przed postojem w Glencoe, Harris była w Milwaukee, gdzie rozmawiała z właścicielami małych firm w ramach swojej Economic Opportunity Tour.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

Wybory Prezydenckie 2024

Biden i Trump staną oko w oko: „Przygotujmy się na Rumble!!!”

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę Prezydent Joe Biden i były prezydent Donald Trump zgodzili się na zorganizowanie dwóch debat w ramach prezydenckiej kampanii w czerwcu i wrześniu – pierwszej 27 czerwca w CNN, a drugiej 10 września w ABC.

Zarówno Prezydent Joe Biden, jak i były prezydent Donald Trump najpierw przyjęli zaproszenie CNN na debatę, która odbędzie się 27 czerwca. Później w środę obaj mężczyźni oświadczyli, że przyjęli także zaproszenie od ABC na zorganizowanie drugiej debaty 10 września.

Ta wiadomość jest najnowszym wydarzeniem w szybko nasilającej się wymianie zdań na temat debat pomiędzy dwoma rywalami politycznymi.

Wcześniej kampania Bidena wezwała Trumpa do wzięcia udziału w dwóch debatach prezydenckich prowadzonych przez organizacje informacyjne. Poinformowano Komisję ds. Debat Prezydenckich, że prezydent nie będzie brał udziału we wcześniej zaplanowanych debatach jesiennych.

W ostatnich tygodniach między kampaniami Bidena i Trumpa odbyły się nieformalne rozmowy na temat debat i w dużej mierze skupiały się na krytyce wobec Komisji d/s Debat Prezydenckich i potencjalnych scenariuszy obejścia jej.

Według komunikatu CNN czerwcowa debata odbędzie się w studiach tej stacji w Atlancie bez obecności publiczności, co jest anomalią w debatach między kandydatami na prezydenta.

Pierwsze transmitowane w telewizji debaty prezydenckie pomiędzy Johnem F. Kennedym i Richardem Nixonem w 1960 r. odbyły się w studiach telewizyjnych bez obecności publiczności na żywo. Ponownie zorganizowane je w wyborach w 1976 r., ale od tego czasu odbywały się przed żywą publicznością.

Jak podano w ogłoszeniu, moderatorzy debaty i dodatkowe szczegóły zostaną podane w późniejszym czasie. Formuła debat jest zgodna z propozycją kampanii Bidena, którą Trump podtrzymał w swoim poście Truth Social.

„Powiedz mi tylko, kiedy, a będę tam” – napisał Donald Trump. „Przygotujmy się na Rumble!!!”

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej

News USA

Komu Biden daje pieniądze? Biały Dom rozpoczął „tydzień infrastruktury”

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek administracja Bidena ogłosiła podsumowanie inwestycji infrastrukturalnych. Wyniosły one 537 miliardów dolarów od czasu uchwalenia przełomowych ustaw o finansowaniu przez rząd, takich jak dwupartyjna ustawa o infrastrukturze, ustawa CHIPS i ustawa o ograniczaniu inflacji.

Opublikowane w poniedziałek nowe dane Białego Domu dotyczące poszczególnych stanów dają całościowy obraz tego, jak Prezydent Joe Biden dotychczas rozdzielał te fundusze w całym kraju.

10 największych inwestycji było rozproszonych geograficznie i na ogół trafiło do stanów o największych gospodarkach mierzonych produktem krajowym brutto. Kilka największych dotacji przyznano także stanom na polu bitwy, które będą miały kluczowe znaczenie dla wyborów prezydenckich w 2024 r.

Te stany otrzymały jak dotąd najwięcej dolarów na infrastrukturę:

  • Kalifornia: 45,1 miliarda dolarów
  • Teksas: 33,2 miliarda dolarów
  • Nowy Jork: 24,1 miliarda dolarów
  • Floryda: 17 miliardów dolarów
  • Pensylwania: 16,7 miliarda dolarów
  • Illinois: 16,6 miliarda dolarów
  • Arizona: 15,4 miliarda dolarów
  • Maryland: 12,9 miliarda dolarów
  • Ohio: 12,8 miliarda dolarów
  • Michigan: 12,4 miliarda dolarów

Pensylwania, Arizona i Michigan należą do siedmiu kluczowych stanów, które zdaniem ekspertów mogą zadecydować o tym, kto wygra w listopadzie drugą kadencję. Georgia, kolejny z siedmiu kluczowych fioletowych stanów, otrzymała 12. co do wielkości inwestycję publiczną o wartości 10,8 miliarda dolarów.

Joe Biden wygrał te cztery stany w 2020 r. bardzo niewielką przewagą, mimo, że Donald Trump zwyciężył w nich w 2016 r.

Floryda jest również na liście życzeń kampanii Bidena. Pomimo przewagi Trumpa w sondażach w tym stanie, kampania prezydenta stara się wykorzystać stanowe ograniczenia dostępu do aborcji, aby zyskać poparcie.

Proces selekcji inwestycji publicznych obejmował weryfikację propozycji projektów, identyfikację odpowiednich obszarów dla nowych inwestycji i nawiązanie partnerstw z sektorem prywatnym. W te wysiłki angażują się takie agencje, jak Departament Handlu, Departament Skarbu i Federalna Komisja Łączności, które posiadają systemy i standardy przydzielania pieniędzy.

Mniej więcej połowa funduszy jest rozdzielana „za pomocą formuł”, jak poinformował w piątek wyższy rangą urzędnik administracji, niektóre opierają się na kryteriach takich jak populacja, inne na na potrzebach.

Pozostałe pieniądze są rozdzielane w formie dotacji uznaniowych, o które konkurują stany, oraz dotacji przyznawanych przez agencje na podstawie takich czynników, jak bezpieczeństwo, wpływ gospodarczy, sprawiedliwość i odporność na zmiany klimatyczne.

Nowe dane dotyczące inwestycji pojawiają się, gdy Biały Dom rozpoczyna „tydzień infrastruktury”, podczas którego członkowie gabinetu, tacy jak Sekretarz Skarbu, Janet Yellen, i Sekretarz Spraw Wewnętrznych Deb Haaland, podróżują po całym kraju, aby podkreślić zwycięstwa Joe Bidena w zakresie infrastruktury.

 

Źródło: cnbc
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu