Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Polonijna młodzież na amerykańskim spotkaniu z Bogiem. Zapisz swoje dziecko już dziś

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

W listopadzie polonijna młodzież z Chicago wyjedzie na Krajowe Spotkanie Młodzieży Katolickiej do Indianapolis. Tam młodzi ludzie spotkają swoich rówieśników z innych miast i będą mieli okazję przeżyć spotkanie z Bogiem na swój własny, osobisty sposób. W wielu polonijnych szkołach trwają zapisy i przygotowania do wyjazdu.

Zobacz jak wyglądało spotkanie w 2015 roku

W szkole św. Błażeja na południu miasta program zapisów koordynuje Beata Chachor, która podkreśla, że w Indoanapolis będzie młodzież z całych Stanów Zjednoczonych

„Pokazujemy tym dzieciom, że to nie tylko jest polskie środowisko, ale jest to młodzież z całych Stanów Zjednoczonych. Oni mogą tam pojechać i poznać religię i wiarę” – mówi na antenie Radia Deon Beata Czachor.

Zapisy już trwają

W szkole św. Błażeja podobnie jak w innych szkołach polonijnych trwają zapisy na wyjazd. Dyrektor szkoły Małgorzata Tys zaznacza, że w tym roku zapisali się uczniowie nie tylko najstarszych klas

„Większość ochotników jadących na Spotkanie Młodych to uczniowie klas dziewiątej, dziesiątej i jedenastej. W tym roku zapisali się także uczniowie z klasy ósmej. Myślę, że będziemy tam obecni nie tylko jako szkoła św. Błażeja, ale także będą obecne inne szkoły polonijne z Chicago. Będziemy jedną polską wspólnotą”.

W Indianapolis młodzież przyżywa spotkanie z Bogiem w osobisty sposób. Bez udziału, czy kontroli rodziców. Salwatorianin Łukasz Kleczka dodaje, że jest to szczególnie ważne dla polonijnej młodzieży urodzonej w Stanach Zjednoczonych.

„Oni tam nagle znajdują się w środowisku młodych ludzi, którzy komunikują się tak jak oni – w języku angielskim. 339657143_1280x720Ci ludzie się tutaj urodzili i myślą po amerykańsku. Razem szukają swojej drogi, odniesienia do Boga i do wiary. Jest to bezcenne także dla naszej polonijnej młodzieży, która od dziecka swoją religijność przeżywa w kościołach w języku polskim”.

Na Spotkaniu Młodzieży Katolickiej organizatorzy przygotowali szereg ciekawych zajęć

„Spotkania, konferencje, msze święte na tak wielkim stadionie. Mieści się tam 25 tysięcy osób. To jest piękne przeżycie” – mówiła Beata Czachor.

Spotkanie ma charakter zarówno informacyjny, jak i charakter budowania wspólnoty młodych Katolików

„Bardzo często słyszą oni pozdrowienie <Young Church>. To spotkanie, które ma kilka różnych form odbędzie się w tym roku od 16 do 18 listopada w Indianapolis”.

Przygotowania do Spotkania Młodzieży Katolickiej w Indianapolis trwają w wielu polskich szkołach, w tym także w szkole św. Ferdynanda. Beata Bosak z parafii dodaje, ze spotkanie przeznaczone jest dla osób, które nie ukończyły dwudziestego roku życia.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, vimeo.com

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook