Połącz się z nami

News Chicago

Jak ma wyglądać nowy stadion Chicago Bears na Museum Campus?

Opublikowano

dnia

Podczas środowej długiej konferencji prasowej przedstawiciele zespołu Chicago Bears przedstawili odważną propozycję nowego stadionu nad brzegiem jeziora w Chicago, wraz z jego wizualizacjami. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Brandon Johnson.

„Mamy najlepsze muzea w kraju. Mamy najpiękniejsze nadbrzeże jeziora. Mamy najbardziej wyrazisty projekt architektoniczny śródmieścia. A to daje nam możliwość połączenia tego wszystkiego w najwspanialszym mieście na świecie” – powiedział Kevin Warren, prezes i dyrektor generalny klubu Chicago Bears podczas konferencji.

Politycy stanu Illinois pozostają jednak sceptyczni wobec planu, który ma kosztować 4,7 miliarda dolarów. Zespół oświadczył, że przekaże nieco ponad 2 miliardy dolarów, poprosi ligę NFL o 300 milionów dolarów i zwróci się do Illinois Sports Facilities Authority o 900 milionów dolarów.

Pozostawia to lukę w wysokości około 1,5 miliarda dolarów, a zespół będzie szukał publicznych pieniędzy, aby pokryć tę różnicę.

Po środowym ogłoszeniu, Gubernator Illinois, J.B. Pritzker, wyraził wątpliwość, czy to będzie dobre rozwiązanie dla podatników i czy stadion należy do priorytetów stanu.

Na propozycję sceptycznie odpowiedziała także wpływowa chicagowska grupa ekologiczna Friends of the Parks. Zwróciła uwagę na utrzymujące się pytania, m.in. dlaczego zespół nalega na przyspieszenie realizacji projektu, dlaczego inne parki nie zostały sprawdzone lub wybrane jako potencjalna lokalizacja, co stanie się z Soldier Field.

Stadion Soldier Field

Co się stanie ze stadionem Soldier Field?

Na przedstawionych wizualizacjach nie ma stadionu Soldier Field, który stoi w Chicago od prawie 100 lat. „Boiska i ogrody zastąpią obecny stadion, a historyczne kolumnady Soldier Field zostaną zachowane jako hołd dla weteranów wojskowych Chicago” – oznajmił zespół w komunikacie.

„Zadaszony stadion jest niezbędny, aby Chicago mogło przyciągać wydarzenia całoroczne, takie jak Super Bowl i ważne koncerty, co odblokowuje miliardowe przychody z turystyki”, dodano w oświadczeniu. Zespół Bears planuje grać na Soldier Field do czasu zakończenia budowy nowego stadionu.

Nowy stadion Chicago Bears

Jak będzie wyglądał dach nowego stadionu?

The Bears ujawnili plany dotyczące „najnowocześniejszego” stałego, ale nie rozsuwanego dachu na stadionie, który dodałby kolejne kilkaset milionów dolarów do i tak ogromnych kosztów przedsięwzięcia.

Dach ma być podobny do tych, które można zobaczyć na stadionie US Bank w Minnesocie, Allegiant w Las Vegas czy SoFi w Kalifornii, łącząc zalety przebywania w pomieszczeniu z odczuciem bycia na zewnątrz.

Co z ruchem ulicznym i parkowaniem?

Nowy obiekt spowoduje większy ruch i problemy z przepustowością. Plan ruchu na proponowanym stadionie obejmuje utworzenie „ulepszonego węzła przesiadkowego” przy 18th Street, który stałby się 19th Street na Lakeshore Drive.

Rozważane jest także wejście do kampusu od południa, aby połączyć je z południowym parkingiem. Piętrowy parking od południa również jest w zasięgu możliwości. Po stronie północnej Bears mają nadzieję zwiększyć przestrzeń i dostępność ścieżki nad jeziorem dla pieszych idących na stadion.

Nowy stadion Chicago Bears

The Bears szacują, że przepustowość kampusu po stronie południowej wzrośnie o 20%, przy 10-minutowym skróceniu czasu wyjścia z kampusu. Po stronie północnej szacują, że dostęp do kampusu zwiększy się o 50%, prawdopodobnie z powodu zburzenia Soldier Field.

W jaki sposób stadion będzie finansowany?

Zespół Chicago Bears spodziewa się, że cały projekt stadionu będzie kosztował 4,7 miliarda dolarów: 3,2 miliarda dolarów na sam stadion i nieco ponad 300 milionów dolarów na infrastrukturę niezbędną do jego otwarcia, a następnie 1,2 miliardów dolarów na dwie inne fazy rozwoju.

Nowy stadion Chicago Bears

The Bears twierdzą, że 2% podatek hotelowy, który już obowiązuje, powinien wystarczyć na pokrycie potrzebnych 900 milionów dolarów ze środków publicznych. Nie było jednak jasnej odpowiedzi na pytanie, skąd zespół otrzyma 300 milionów dolarów na infrastrukturę. Zespół nadal szuka różnych źródeł finansowania.

Jeśli zespół otrzyma fundusze publiczne potrzebne do otwarcia stadionu, będą jeszcze dwie fazy rozwoju wymagające publicznych pieniędzy: jedna mająca na celu maksymalizację infrastruktury stadionu i otaczającego go kampusu o łącznej wartości 510 milionów dolarów, a druga faza, także związana z infrastrukturą, o łącznej wartości 665 milionów dolarów.

Wszystko razem daje prawie 2,4 miliarda dolarów ze środków publicznych.

Burmistrz Chicago Brandon Johnson powiedział w środę, że nowy plan Bears dotyczący budowy stadionu w Chicago nie spowoduje podniesienia podatków dla mieszkańców miasta.

Nowy stadion Chicago Bears

Inne nowości lub zmiany uwzględnione w planie

Zespół ujawnił plany dotyczące czegoś więcej niż tylko stadionu, raczej zaprezentowania centrum rozrywki, w którym można organizować mecze Super Bowl, play-offy, koncerty i nie tylko. Obiekt ma aspirować do organizacji takich imprez jak igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata.

Wśród nowych funkcji wyróżnionych przez zespół znalazły się:

  • Rozbudowana zieleń i otwarta przestrzeń
  • Dodano boiska, tworząc bezpieczniejsze miejsca do gromadzenia się młodzieży i rodzin
  • Toalety publiczne wraz z opcjami jedzenia i napojów w celu zwiększenia komfortu użytkowania parku
  • Lepsza infrastruktura poprawiająca dostęp do Kampusu Muzealnego
  • Obiekt całoroczny, w którym można organizować wydarzenia społeczne dowolnej wielkości

Nowy stadion Chicago Bears

A co planami stadionu w Arlington Heights?

Choć zespół pozostaje największym właścicielem ziemskim w Arlington Heights, nie zmienia to faktu, że jego uwaga nadal koncentruje się na Chicago.

W zeszłym roku klub Bears kupił 326 akrów ziemi w Arlington Heights i już wcześniej ogłaszano plany budowy tam nowego stadionu. Jednak kontrowersyjne negocjacje w sprawie podatków od nieruchomości na przedmieściach stały się przeszkodą w realizacji tego planu. Na początku tego roku zespół oznajmił, że przenosi swoją uwagę z Arlington Heights z powrotem do miasta.

 

Źródło: nbc
Foto: manica, YouTube, istock/AndreyKrav/

News Chicago

Były policjant z Chicago zginął w samo południe w strzelaninie w zachodniej części miasta

Opublikowano

dnia

Autor:

Emerytowany funkcjonariusz policji w Chicago, 73-letni Larry Neuman, zginął w czwartkowej strzelaninie w zachodniej części miasta. Był najdłużej pracującym technikiem ds. bomb w CPD, zanim w 2010 r., po 28 latach pracy w policji, został specjalistą ds. materiałów wybuchowych dla Administracji Bezpieczeństwa Transportu TSA.

Policja podała, że ​​około 11:30AM Larry Neuman został kilkakrotnie postrzelony przy 4300 West Monroe Street w West Garfield Park. Do strzelaniny mogło dojść podczas próby napadu. Były policjant został zabrany do szpitala Stroger w stanie krytycznym, gdzie później stwierdzono jego zgon.

Policja i przyjaciele rodziny przekazali, że w czwartek Neuman i jego żona pracowali pod domem kosząc trawnik, gdy podeszło do nich trzech młodych mężczyzn. Żona byłego policjanta właśnie weszła do domu, gdy usłyszała padające strzały.

Larry Neuman był jednym z pierwszych afroamerykańskich techników zajmujących się bombami w historii wydziału. Przez dziesięciolecia chronił West Side i służył jako pastor kilka kroków od domu swojej rodziny w pobliżu Monroe i Kildare, w którym mieszkał około pół wieku.

Rozpoczął pracę w policji w Chicago w 1982 r., a w 2010 r. przeszedł na emeryturę. Obecnie pracował jako specjalista ds. materiałów wybuchowych dla TSA, na lotniskach O’Hare, jak i Midway.

Według rzecznika TSA, Neuman przeszkolił wielu pracowników kontroli bezpieczeństwa na obu lotniskach w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych i innych potencjalnych zagrożeń.

Był także wyświęconym kaznodzieją i weteranem piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, który służył podczas wojny w Wietnamie.

Larry Neuman

Procesja pod przewodnictwem policji opuściła szpital Stroger około 3:30PM. Radiowozy i ciężarówki zajmujące się techniką bombową prowadziły ambulans przewożący ciało emerytowanego policjanta. Zwłoki Larry’ego Neumana było eskortowane krótką drogą do Biura Lekarza Sądowego Powiatu Cook przez kilka osób, z którymi służył przez dziesięciolecia.

Za wszelkie informacje prowadzące do aresztowania i skazania w związku z morderstwem Neumana wyznaczono nagrodę w wysokości 25 000 dolarów – ogłosiła w czwartek wieczorem Chicago Police Memorial Foundation.

Anonimowe wskazówki można przesyłać na stronie CPDTip.com lub dzwoniąc do organizacji przeciwdziałających przestępstwom pod numer 1-800-535-STOP. Obecnie nikt nie przebywa w areszcie w związku z zabójstwem. Dochodzenie prowadzi chicagowska policja.

 

Źródło: abc7, gunmemorial
Foto: X, gunmemorial
Czytaj dalej

News Chicago

1 lipca w Illinois zaczną obowiązywać nowe przepisy. Poznaj te najważniejsze

Opublikowano

dnia

Autor:

Podczas gdy większość nowych przepisów stanu Illinois wchodzi w życie z początkiem roku kalendarzowego, inne akty prawne zaczynają obowiązywać w połowie roku. Co najmniej 9 ustaw przynajmniej częściowo wejdzie w życie 1 lipca, a kilka z nich może mieć wpływ na tysiące mieszkańców stanu. Które warto znać?

HB 3882 – Prawa jazdy dla nielegalnych imigrantów

Od 1 lipca nieudokumentowani imigranci będą mogli uzyskać prawo jazdy stanu Illinois. Zastąpi ono obecne prawo jazdy dla tymczasowych gości – Temporary Visitors Driver’s License TVDL, które obecnie posiada ponad 300 000 osób w Illinois.

Zgodnie z tekstem projektu, osoby ubiegające się o prawo jazdy muszą zdać egzamin na prawo jazdy, posiadać ważne ubezpieczenie samochodu, przedstawić dowód tożsamości w celu uzyskania prawa jazdy oraz udokumentować co najmniej roczny pobyt na terenie stanu Illinois.

Według prawodawców stanu Illinois, licencje będą zgodne z wymogami określonymi w federalnej ustawie o REAL ID. Tym samym Illinois dołączy do wielu stanów o podobnej procedurze, w tym Kalifornii, Maryland, New Jersey, Nowego Jorku, Oregonu i Kolorado.

HB 1122 – Ustawa o ochronie pracowników kontraktowych

1 lipca w Illinois wejdą w życie także zwiększone zabezpieczenia pracowników kontraktowych.

Przede wszystkim ustawa zobowiązuje firmy do płacenia im w terminie lub przed terminem płatności ustalonym w umowie. Jeżeli w umowach nie określono terminu płatności, odszkodowanie należy się najpóźniej w terminie 30 dni od zakończenia pracy.

Ustawa zwiększa także ochronę niezależnych pracowników przed groźbami, zastraszaniem, dyscypliną, molestowaniem i dyskryminacją, a także kodyfikuje sposoby zgłaszania naruszeń ustawy Departamentowi Pracy stanu Illinois.

SB 1782 – Prawo pracy dla dzieci – gwiazdy mediów społecznościowych

Ustawa dotyczy szczególnie dzieci, które pojawiły się w treściach zamieszczanych w mediach społecznościowych, a nie dziecięcych aktorów i muzyków.

Umożliwi dzieciom poniżej 16 roku życia otrzymanie części ich zarobków brutto, a rodzice będą zobowiązani do prowadzenia rejestrów dotyczących pojawiania się ich dzieci w treściach w mediach społecznościowych. Zgodnie z przepisami zarobki te muszą być odkładane na rachunkach powierniczych do czasu osiągnięcia przez dzieci 18. roku życia.

Ponadto projekt ustawy umożliwia obecnie osobom, które ukończyły 18 lat, podjęcie kroków prawnych, jeśli jako dzieci pojawiły się w filmach generujących przychody w mediach społecznościowych i nie otrzymywały wówczas odpowiedniego wynagrodzenia.

SB 1993 — Zmiana kodeksu szkolnego dotyczącego przeprowadzania testów oceniających

Ustawa ta nakłada na rady szkolne obowiązek przeprowadzania publicznych głosowań przed zatwierdzeniem nowych umów na przeprowadzanie egzaminów oceniających przeprowadzanych przez okręgi. Zgodnie z tekstem przepisów spotkania te muszą być zapowiadane i odbywać się w otwartej przestrzeni.

Minimalna płaca i urlopy w Chicago

Od 1 lipca minimalna stawka godzinowa w Chicago wzrośnie z 15,80 dolarów do 16,20 dolarów za godzinę dla firm zatrudniających 21 lub więcej pracowników. Dla osób zatrudniających 20 lub mniej pracowników płaca minimalna także wzrośnie do 16,20 dolara.

Pracownicy Chicago będą również uprawnieni do dwóch rodzajów płatnego urlopu począwszy od 1 lipca, przy czym wszyscy pracownicy, którzy przepracują co najmniej 80 godzin w ciągu 120 dni, będą uprawnieni do maksymalnie 5 dni płatnego urlopu i 5 dni płatnego zwolnienia chorobowego.

Szczegółowo o nowej płacy minimalnej w Chicago i prawie do urlopu pisaliśmy 10 czerwca.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/FabrikaCr/DragonImages/AndreyPopov/
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko operatorowi Chicago Skyway zarzuca zawyżanie opłat za przejazd drogą

Opublikowano

dnia

Autor:

Wykonawca robót budowlanych z Wilmette, Rocky Rowe, który korzysta z Chicago Skyway od 20 lat jest jedynym wymienionym z nazwiska powodem w zbiorowym pozwie przeciwko operatorowi drogi z związku z zawyżonymi opłatami za przejazd. Sprawa została złożona we wtorek w sądzie okręgowym powiatu Cook.

W pozwie zarzuca się spółce obsługującej Chicago Skyway nadmierne obciążanie użytkowników, którzy płacą za dużo od 10 centów do 1,20 dolara za podróż, w zależności od wielkości pojazdu. Zawyżone opłaty wyniosły szacunkowo 3 miliony dolarów w okresie 5 lat kończącym się w marcu. O styczniowej podwyżce opłat za przejazd pisaliśmy tutaj.

Chicago Skyway została sprzedana w 2022 roku po raz drugi w ciągu 7 lat.

Sprzedaż dwóch trzecich udziałów, należących do Ontario Teachers’ Pension Plan, za 2 miliardy dolarów australijskiej spółce Atlas Arteria Ltd., wygenerowała dla miasta opłaty transakcyjne w wysokości 25 milionów dolarów. Ontario Teachers’ Pension Plan zachował własność pozostałej jednej trzeciej udziałów.

Oskarżonymi w pozwie są Skyway Concession, a także Atlas Arteria, Ontario Teachers’ Pension Plan i Calumet Concession Partners Inc., właściciel Skyway Concession.

Nieżyjący już założyciel firmy Krislov & Associates, Clint Krislov, spędził lata na krucjacie przeciwko szaleństwu prywatyzacyjnemu, które rozpoczęło się od Skyway i trwało dalej, wraz ze sprzedażą parkometrów i parkingów w centrum Chicago.

Były burmistrz Richard M. Daley kierował pierwotną sprzedażą Skyway, co stało się znane w ratuszu jako Wielka Wyprzedaż Chicago („Great Chicago Sell-Off”).

Umowa Skyway umożliwiła operatorom regularne podwyższanie opłat. Stawka dla samochodów na skrócie z Chicago do Indiany wynosi obecnie 7,20 dolara, natomiast stawki są znacznie wyższe w przypadku pojazdów o więcej niż dwóch osiach. Kierowcy samochodów płacili 2 dolary w 2004 roku.

Dzięki większemu ruchowi i wzrostowi opłat sprywatyzowany Chicago Skyway wygenerował 120 mln dolarów przychodów w 2022 r., czyli roku ostatniej podsumowanej sprzedaży, w porównaniu z 114,3 mln dolarów rok wcześniej, jak wykazał audyt Skyway za 2022 r.

To znacznie ponad 92 miliony dolarów rocznych przychodów Skyway w 2019 roku.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube. Skyway Concession Company
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Popularne w tym miesiącu