Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie. Rośnie liczba przypadków hipotermii w Stanach Zjednoczonych

Admin 06/15/2017 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Choć astronomiczne i kalendarzowe lato rozpocznie się dopiero za kilka dni mamy już w USA w tym roku 12 przypadków śmierci dzieci w przegrzanych samochodach. Organizacja Kids and Cars alarmuje – w Stanach Zjednoczonych na hipotermię każdego roku w zamkniętym aucie średnio umiera 37 dzieci.

Relacja Sławka Sobczaka

W większości to efekt zapomnienia o dziecku, zdarzają się jednak przypadki przypadkowego zamknięcia się dziecka samemu we wnętrzu lub bagażniku, a nawet okrutnego zabójstwa. Dane portalu NoHeatStroke.org porażają: od 1998 roku zmarło w ten sposób 712 dzieci! W Teksasie zmarła tak setka małolatów, na Florydzie 72 dzieci, w Kalifornii odnotowano 44 przypadki zejść. Tegoroczny tragiczny bilans rozpoczął się od zabójstwa przez matkę dwóch dziewczynek w Teksasie.

 Pozostawione na 15 godzin w aucie nie miały szans na przeżycie podobnie jak autystyczny 5-latek w Arkansas zagubiony w pojeździe przedszkolnym! Aż 87 proc. zgonów z przegrzania w aucie dotyka 3-latki i młodsze dzieci. Przypomnijmy: w 19 stanach (w tym Illinois) pozostawianie dzieci samotnie w samochodzie jest nielegalne.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flickr.com/ Jim Champion
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook