Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Chicago Blackhawks pożegnało się z pucharem. LA Kings awansują do finału o puchar Stanley’a

Rafal Muskala 06/01/2014 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Chicago Blackhawks przegrało w dogrywce z Los Angeles Kings 5:4 i tym sposobem chicagowska drużyna nie weszła do finału rozgrywek play-off. Obrońcy tytułu będą musieli oddać puchar Stanley’a.

Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco. Po odrobieniu strat i wygraniu piątkowego meczu w Los Angeles wynik wygranych wynosił 3:3. Awans do pucharu Stanley’a zależał więc od wygrania niedzielnego meczu w Chicago.

Od samego początku obie drużyny mocno atakowały. Po trzech tercjach, czyli normalnego czasu gry wynik na tablicy wynosił cztery do czterech. 20 minutowa dogrywka w każdej chwili mogła zaważyć na zwycięstwie którejkolwiek z drużyn. I tak też się stało.

W pierwszych minutach dogrywki obie drużyny za wszelką cenę chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kilkakrotnie wydawało się, że będzie to właśnie Blackhawks jednak to  Los Angeles Kings stworzyło dogodną dla siebie sytuację i strzałem z daleka pokonała chicagowskiego bramkarza Corey Crawforda. Krążek rykoszetem odbił się jeszcze od dwóch graczy przy bramce.

Złoty gol zapewnił Kingsom zwycięstwo i awans do finału play-off, gdzie zmierzą się z New York Rangers.