Saturday 24th June 2017,
Radio Deon Chicago

Nawałnice nad Chicago! Piorun uderza w kolejkę Blue Line. Zobacz FILM jak zawaliła się trakcja kolejowa CTA

Admin 07/24/2016 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

W niedzielę około 19-stej jeden z szalejących nad miastem piounów uderzył w drzewo, które spadło na trakcję kolejową blisko śródmieścia Chicago. Nikomu nic się nie stało. Na odcinku 200 metrów doszło do ogromnego spięcia elektrycznego w skutek czego zawaliła się trakcja kolejowa przy 430 S.Damen. Tymczasowo nie kursowały: kolejka czerwona, brązowa i niebieska. Ludzie zostali ewakuowani.

Do spektakularnego uderzenia pioruna w drzewo, a potem do spięcia przewodów elektrycznych kolejki CTA w Chicago doszło blisko stacji Illinois Medical District. Piorun uderzył w drzewo, które zawaliło sie na osłonę wykonaną z aluminium, która osłania przejście dla pieszych nad kolejką – poinformował rzecznik prasowy CTA w Chicago. Na 100 % nie wiadomo czy winny jest tylko piorun czy silny wiatr czy może połaczenie tych dwóch żywiołów.

W niedziele od 21.00 linia niebieska Blue Line kursuje już w obu kierunkach między Pułaskiego i LaSalle, ale na odcinku, gdzie doszło do uszkodzenia trakcji pociągi korzystaja tylko z jednego toru co może wpłynąć na ich brak punktualności.

Zobacz moment uderzenia pioruna w trakcję kolejową CTA w Chicago

Domy bez prądu, ludzie koczujący na dachach samochodów. Bilans szkód po weekendowych nawałnicach, jakie przetoczyły się przez Chicago i okolice jest spory.  Intensywne opady deszczu spowodowały nieprzejezdność odcinka Winnetka Ave przy Edens Expressway w Northfield, gdzie poziom wody sięgał 3 stóp. Pięć samochodów utknęło w głębokiej wodzie. Ludzie czekali na pomoc na dachach pojazdów. W Cook County 10 tysięcy domów zostało pozbawionych prądu.

Nieznośnie wysokie temperatury nie były jedynym utrapieniem mieszkańców metropolii Chicago, którzy w weekend zmagali się z burzami I gwałtownymi ulewami. Intensywne opady deszczu spowodowały nieprzejezdność odcinka Winnetka Ave przy Edens Expressway w Northfield, gdzie poziom wody sięgał 3 stóp. Pięć samochodów utknęło w głębokiej wodzie. Ludzie czekali na pomoc na dachach pojazdów.

W Cook County 10 tysięcy domów zostało pozbawionych prądu. Z powodu groźnych burz I opadów deszczu prawie odwołano koncert zespołu Coldplay na Soldier Field.

Sławomir Budzik, Emilia Sadaj
sbudzik@radiodeon.com
esadaj@radiodeon.com

źródło: WGN, ABC7, Chicago Tribune
foto: youtube

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook