Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

CHICAGO NA SKRÓTY: Dzień Ojca za pasem. Jak rodzinnie spędzić to święto?

Admin 06/15/2017 Chicago Na Skróty
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, w Stanach Zjednoczonych obchodzony będzie Dzień Ojca. Z kolei polskie obchody tego dnia przypadają zaledwie kilka dni później- w piątek, 23 czerwca. Dobrym pomysłem na rodzinne celebrowanie tego dnia może być wspólne spędzenie czasu podczas jednego z wydarzeń, które na najbliższy tydzień przygotowało Chicago.

Felieton Pauliny Grunwald

Przede wszystkim, nadchodzący weekend to wysyp polonijnych, rodzinnych pikników. Pierwszy z nich to Poloniada, która odbędzie się najbliższą niedzielę, 18 czerwca, w parku Busse Woods w Elk Grove Village. Do tego wydarzenia dołączą między innymi Wyspa Dzieci, która oferuje warsztaty edukacyjne dla najmłodszych, oraz Fundacja You Can Be My Angel, którą znacie Państwo z naszej anteny i która nieustannie zbiera fundusze na pomoc chorym dzieciom. Podczas Poloniady będzie można również wziąć udział w leśnym, pięciokilometrowym biegu.
Więcej informacji: http://bit.ly/2s6uRPd

Kolejne wydarzenie, które odbędzie się również w najbliższą niedzielę, to Rodzinny Piknik z Klubem TOPR Chicago. Podczas tej imprezy nie tylko będzie można obejrzeć występy góralskiego zespołu i wziąć udział w loterii fantowej, ale także skosztować tradycyjnych polskich i góralskich smakołyków, na przykład kwaśnicy z ziemniakami, krupnioka z grilla, golonki czy grochówki. Wstęp na piknik dla osób dorosłych kosztuje 20 dolarów, natomiast dzieci będą bawić się i korzystać z atrakcji za darmo.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1457394264318090/?active_tab=about

I w końcu ostatni polonijny piknik na nadchodzący weekend, to Polish Fest, który odbywać się będzie przez cały weekend od 16 do 18 czerwca. Impreza jak co roku zorganizowana jest w Milwaukee, w sąsiednim stanie Wisconsin. Podczas tej kilkudniowej imprezy zbliżyć się można do polskiej kultury, posłuchać muzyki, obejrzeć pokazy polskich tańców, a także spróbować smacznych potraw. Wstęp na festiwal kosztuje 12 dolarów, ale na stronie internetowej wydarzenia można znaleźć kilka zniżek.
Więcej informacji: http://bit.ly/1n7BBCq

Ciekawe wydarzenie odbędzie się również w ten weekend w Grant Parku. Gold Coast Art Fair to festiwal sztuki rękodzielniczej, w którym uczestniczyć będzie ponad trzystu artystów! Jeśli szukają Państwo ciekawych prac malarskich, ceramicznych, biżuteryjnych, odzieżowych, bądź zwyczajnie chcą podziwiać artystyczne wyroby, to zdecydowanie warto wpisać to wydarzenie w kalendarz. Co ciekawe, wśród wystawców pojawią się także polscy twórcy, w tym Joanna Ciecholewski, autorka jedwabnych ubrań, oraz Lidia Wylangowska, malarka.
Więcej informacji: http://bit.ly/25YKbKT

Ciekawą propozycją zarówno dla dzieci, jak i starszych fanów zabawek, w szczególności klocków Lego, jest Lego Expo, które odbędzie się w Schaumburgu. Podczas tego wydarzenia będzie można zarówno podziwiać aranżacje i konstrukcje wykonane ze znanych duńskich klocków, jak i zaopatrzyć się w ciekawe zestawy do samodzielnego złożenia. Wstęp na wystawę kosztuje 12 dolarów.

Więcej informacji: http://brickworld.com/brickworld-chicago/

Jeśli natomiast mają Państwo ochotę na całodniowy, bądź nawet weekendowy wyjazd, to polecam Festiwal Balonów w Galenie, miasteczku odległym od Chicago o około 170mil. Podczas tego trzydniowego wydarzenia, za jedyne pięć dolarów podziwiać będzie można wyścigi kolorowych balonów napędzanych gorących powietrzem, jak również zrelaksować się podczas pikniku na świeżym powietrzu. Dodatkowymi atrakcjami są między innymi degustacja lokalnego wina oraz wystawa zabytkowych aut. Więcej informacji: https://www.greatgalenaballoonrace.com/events

Paulina Grunwald
www.za-oceanem.blogspot.com

Foto: Flickr.com/ jim simonson

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook