Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

A wszyscy politycy to jedna rodzina. Republikanie kontra Demokraci na baseballowym stadionie

Admin 06/16/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Coroczny  baseballowy mecz parlamentarzystów amerykańskich wygrali 11:2 Demokraci. W Wirginii tym razem święto było minorowe, wszak na treningu przed charytatywnym meczem napastnik postrzelił m.in. konserwatystę Steve’a Scalisego – lidera partii Republikańskiej z Luizjany.

Relacja Sławka Sobczaka

Choć Congressional Baseball Game reklamowany był jako spotkanie połączonego zespołu „Team Scalise„, a na trybunach dominował wielki banner „ONE FAMILY” republikańscy i demokratyczni politycy siedzieli w różnych częściach parku, a 25 tysięcy fanów obecnych w National Park mogło zadeklarować swoje preferencje polityczne podczas kupowania biletów. Puchar za zwycięstwo menedżer wygranych Mike Doyle z Pennsylwanii przekazał kierownikowi Republikanów Joe Bartonowi z Teksasu by ten ustawił trofeum w biurze Scalisego.

Nie było na meczu prezydenta, ale Donald Trump pokazał się na ekranie gigantycznego telebimu. – Dziś pokazujemy, że nie damy się zastraszyć i nie poddamy naszej demokracji – mówił miliarder, a jego słowa: „Let’s play ball” wzbudziły euforię publiczności. Pierwszą piłkę rzucił agent specjalny Capitol Police, David Bailey, ranny w ostatnim ataku na Republikanów. Bilans spotkań rozgrywanych od 1909 r. to 40 wygranych dla Demokratów przy 39 zwycięstwach Republikanów i 1 remis.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Facebook.com/ Senator John Kennedy

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook