Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

A gdyby tak rzucić to wszystko i pojechać… dookoła świata. Paweł Skrabacz z Chicago spełnia marzenia

Admin 06/14/2017 NEWS CHICAGO, NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

27-letni Paweł Skrabacz wyrusza w wyprawę swojego życia. Przez dwa lata zamierza przejechać cały świat na motocyklu. Ponad 40 tysięcy kilometrów. Całość chce udokumentować fotografiami oraz vlogiem w internecie. Start zaplanowany został na koniec lipca.

„Jadę motocyklem i chce przejechać dookoła świata, ale to nie jest głównym celem – celem jest przygoda” – mówił motocyklista na antenie Radia Deon

Paweł mieszka na co dzień w Wietrznym Miescie, ale jak wspomina całe jego życie związane było z podróżami, a którą planuje ma być wisienką na torcie

„Jako młody człowiek bardzo dużo podróżowałem i pomyślałem, że muszę to zakończyć czymś większym. Pomyślałem sobie, że taka wyprawa jest możliwa albo teraz, kiedy nie mam jeszcze żony i dzieci, albo kiedy będę miał 60 lat. Ta 60-tka nie jest jeszcze mi gwarantowana, dlatego zdecydowałem się to zrobić teraz”.

Paweł zamierza udokumentować całą podróż swoim aparatem, który towarzyszy mu od wielu lat

„Wielkim elementem tej trasy będzie fotografia, ludzka geografia. Trasa, która jest wybrana obejmuje wiele kultur – Ameryka Łacińska, Azja, Republiki Sowieckie, Bałkany, Europa, dlatego tego materiały i ludzi, których poznam będzie multum”.

Trasa ma mieć ponad 40 tysięcy kilometrów, a jej koszty Paweł zamierza w większości pokryć z własnej kieszeni. Przekonuje, że jest to jak najbardziej realne

„Mniej więcej budżet przewiduje na 40 dolarów dziennie. Koszt wyprawy powinien się zamknąć w kwocie 45 tysięcy dolarów”.

Paweł Skrabacz urodził się w Tarnowie. Do Wietrznego Miasta wraz z rodziną przyjechał, jak był w szkole podstawowej. Nazywa Chicago swoim domem. Ukończył studia w 2014 roku. Spełniał się w zawodzie fotografa. W lipcu 2017 roku wyrusza w podróż dookoła świata, którą nazwał „The Culture Ride”. Chciałby, aby zdjęcia z tej wyprawy ukazały się w magazynie przyrodniczym jak National Geografic.

Trzymamy kciuki!

Więcej informacji na stronie internetowej www.thecultureride.com

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muska, The Culture Ride

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook