Połącz się z nami

News Chicago

Mieszkańcy Chicago chcą ulepszać swoje miasto. W sobotę odbędzie się pierwszy City Civics Day

Opublikowano

dnia

Mieszkańcy Chicago będą mogli nauczyć się jak budować ogrody społecznościowe, tworzyć bezpieczne ulice i poprawiać stan wód w Chicago podczas pierwszego City Civics Day, który zaplanowany jest na najbliższą sobotę, 4 listopada. Uczestnicy bezpłatnego wydarzenia mogą wziąć udział w interesujących ich panelach i warsztatach.

City Civics Day ma na celu nawiązanie kontaktu mieszkańców z liderami społeczności i przekazywanie informacji na temat potrzeb i problemów mieszkańców a także wiedzy na temat procesów dzięki którym miasto funkcjonuje.

Wydarzenie potrwa od 9.30AM do 4.30 PM 4 listopada w Epiphany Center for the Arts, przy 201 S. Ashland Ave. Udział w nim jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

City Civics Day, który odbędzie się w tą sobotę obejmuje dziewięć głównych warsztatów i paneli, sesję powitalną, panel zamykający, występ młodzieżowej grupy zajmującej się sztuką miejską Kuumba Lynx oraz bezpłatne śniadanie i lunch zapewnione przez Food For Thought.

Tematy paneli i warsztatów:

  • Przekształcenie starych torów w szlaki społecznościowe, godz. 11:00AM
  • Jak zorganizować ogród społecznościowy, godz. 11:00AM
  • Jak myśleć jak urbanista, godz. 11:00AM
  • Dlaczego media lokalne są ważne, godz. 12:15PM
  • Jak zorganizować wydarzenie sąsiedzkie, godz. 12:15PM
  • Jak tworzyć aktywne, bezpieczne i zrównoważone ulice, godz. 12:15PM
  • Łączenie się z historiami kultury Chicago, godz. 1:30PM
  • Jak założyć sieć społecznościową, godz. 1:30PM
  • Jak ulepszyć rzeki w Chicago, godz. 1:30PM
  • Panel zamykający: Połączenia społeczne i miejsca publiczne, godz. 2:40PM

Organizatorami wydarzenia są Wydział Planowania i Rozwoju Urzędu Miejskiego oraz Wydział Spraw Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych.

Gabriela Jirasek, zastępca komisarza ds. zaangażowania społecznego i cyfrowego w Wydziale Planowania Miasta, powiedziała, że ona i inni organizatorzy zaczęli zastanawiać się nad pomysłami na City Civics Day w zeszłym roku.

„Zauważyliśmy, że istnieje większa potrzeba pomagania ludziom w zdobywaniu wiedzy o tym, jak zaangażować się w działania rządu i jak wprowadzać zmiany w swojej społeczności, które przyniosą korzyści sąsiedztwu” – powiedziała. „Miejmy nadzieję, że stanie się to wydarzeniem corocznym.”

Większość ludzi nie wie, czym jest wydział planowania – uważa Jirasek, dlatego chciała przedstawić ludziom jego szeroko zakrojoną pracę poprzez panele dotyczące ogrodnictwa, ścieżek przyrodniczych i ochrony zabytków. Organizatorzy przeprowadzili ankietę wśród partnerów społecznych i wolontariuszy, aby dowiedzieć się, jakie kwestie będą najbardziej przydatne dla grup pracujących w terenie.

Więcej informacji na temat City Civics Day można znaleźć na stronie miasta Chicago.

Aby zarejestrować swój udział w wydarzeniu wejdź tutaj.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: chicago.gov, nature.org

News Chicago

Kane County Fair zaprasza na rodeo, aukcje zwierząt i mnóstwo innych atrakcji

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj rusza 155. coroczny jarmark Kane County Fair; nie zabraknie zwierząt, karuzel, pysznego jedzenia, pokazów rodeo, muzyki na żywo i innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli 21 lipca, na terenach targowych powiatu Kane, przy 525 S. Randall Road w St. Charles. Parking dla gości jest bezpłatny.

Do ulubionych przez fanów atrakcji jarmarku, które powrócą w tym roku, zalicza się małe zoo, wyścigi świń, zawody rodeo i aukcje zwierząt gospodarskich.

Targi odbywają się w godzinach od 3:00PM do 11:00PM w środę i czwartek, od południa do północy w piątek i sobotę oraz od południa do 10:00PM w niedzielę.

Karnet na wydarzenie można kupić za 25 dolarów. W środę i czwartek wstęp kosztuje 5 dolarów. W weekend dla dzieci w wieku 3–12 lat wynosi 5 dolarów, a dla starszych 10 dolarów. Dzieci do lat 3 mają codziennie wstęp bezpłatny.

Bilety na targi można kupić przy wejściu lub z wyprzedzeniem, klikając „Kup bilety” w prawym górnym rogu strony www.kanecountyfair.com/Fair-Information. Za zakup biletów kartą kredytową pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4%.

Główne wydarzenia Kane County Fair to koncerty w Miller Lite Soundstage, profesjonalne mistrzostwa w ujeżdżaniu byków, Demolition Derby i weekendowy Classic JP Car Show.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, w tym Kidbucks Game Show, Rhinestone Roper, Kiddy Land i Swifty Swine Racing Pigs. Codziennie można też będzie oglądać snycerza Chada Kilpatricka przy pracy. Małe zoo będzie otwarte od czwartku do niedzieli, a aukcja bydła rozpocznie się o 1:00PM w niedzielę.

Chad Kilpatrick tworzy rzeźby przy pomocy piły łańcuchowej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową targów powiatu Kane pod adresem www.kanecountyfair.com/Fair-Information lub zadzwoń pod numer (630) 584-6926.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Kane County Fair
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago sprząta po burzach. We wtorek ponad 100 tys klientów ComEd wciąż nie miało prądu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co najmniej 6 tornad przeszło przez okolice Chicago w poniedziałek wieczorem, w tym tornado EF-1 w Near West Side, gdy region nawiedzały burze drugą noc z rzędu – podała National Weather Service. Ta liczba może być jednak większa. Mieszkańcy dotkniętych rejonów porządkują swoje podwórka.

Służba pogodowa potwierdziła także pojawienie się tornad w pobliżu Channahon, Oswego, Yorkville i Bridgeview oraz w Crown Point w stanie Indiana. Ich suma prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ służby pogodowe będą kontynuować ocenę szkód spowodowanych przez burze i raporty o ponad 25 możliwych tornadach.

We wtorek wieczorem około 110 000 klientów ComEd nadal nie miało prądu, a przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało, że niektórzy mieszkańcy odzyskać dostęp do Internetu dopiero w piątek. W szczytowym momencie przerw w dostawie prądu nie miało ponad 220 000 klientów.

Zgłoszono niewiele obrażeń spowodowanych burzą, ale 44-letnia Laura Nagel z Cedar Lake w północno-zachodniej Indianie zmarła, gdy drzewo upadło na jej dom, jak poinformowało biuro koronera.

Służba pogodowa ustaliła, że ​​w rejonie Chicago doszło do powstania tzw. derecho – dość rzadko występującego systemu burz, rozległego na co najmniej 250 mil, który charakteryzuje się silnymi wiatrami. Wiatr wiał z prędkością 50-70 mil na godzinę.

Derecho, które miało miejsce w sierpniu 2020 r., wywołało co najmniej siedem tornad w północnym Illinois i pozbawiło prądu około 850 000 klientów. Jedno z nich przeszło wtedy przez Rogers Park.

Straż Pożarna w Chicago potwierdziła tylko jeden przypadek obrażeń związany z burzami. 40-letnia kobieta została zabrana do Centrum Medycznego Uniwersytetu Loyola w poważnym stanie z urazem głowy po tym, jak drzewo spadło na jej samochód przy 1700 North Austin Avenue.

Policja stanowa Illinois podała, że ​​w pobliżu Channahon kilka pojazdów zaplątało się w przewody elektryczne wysokiego napięcia, które spadły na autostradę międzystanową nr 55 w pobliżu Arsenal Road.

Jedna osoba została zabrana do pobliskiego szpitala z obrażeniami związanymi z tym incydentem. Autostrada miała być zamknięta w obu kierunkach do środy rano.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

200 właścicieli domów na West Side dostanie dodatkową pomoc po powodzi z 2023 r.

Opublikowano

dnia

Autor:

Burmistrz Brandon Johnson dodaje 5 milionów dolarów do istniejącego programu naprawy szkód po powodzi dla mieszkańców West Side dotkniętych rekordowymi ulewnymi deszczami w lipcu ubiegłego roku. Dodatkowe finansowanie ogłosił we wtorek w czasie wystąpienia w Bibliotece Publicznej na West Chicago Avenue w Austin.

Z funduszy skorzysta do 200 właścicieli domów, głównie seniorów, mieszkających w domach jednorodzinnych lub domach jedno- lub dwumieszkaniowych w West Side. Każdy beneficjent może otrzymać pomoc w wysokości do 25 000 dolarów. Do dofinansowania kwalifikują się tylko rodziny, których całkowity dochód jest równy lub niższy od średniego dochodu obszaru.

Miejski program naprawy powodziowej zapewnia fundusze właścicielom domów, których piwnice zostały zniszczone w wyniku poważnej powodzi w West Side w lipcu 2023 r., po tym jak ulewa przyniosła opady wielkości 9 cali.

Z analizy WBEZ wynika, że ​​w całym mieście w pierwszych dwóch tygodni po tej burzy złożono ponad 12 000 raportów o zalaniu piwnic.

Kwota 5 milionów dolarów zostanie przekazana wraz z przyznanymi już 172 milionami dolarów z funduszy FEMA. Aby dostać pomoc nie będzie potrzebne złożenie wniosku, Miejski Departament Mieszkalnictwa będzie współpracował bezpośrednio z liderami społeczności i organizacjami, aby zidentyfikować najbardziej potrzebujących właścicieli domów.

Po silnych burzach, które miały miejsce w ostatnich dniach, od 50 do 60 osób zadzwoniło do miasta i także zgłosiło zalanie swoich piwnic, poinformował Randy Conner, komisarz Departamentu Gospodarki Wodnej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu