Połącz się z nami

News USA

Sound of Freedom: film przeciwko handlowi dziećmi pobił w dniu premiery Indianę Jonesa

Opublikowano

dnia

„Sound of Freedom”, film przeciwko handlowi ludźmi, nakręcony przez katolickich filmowców Eduardo Verastegui i Alejandro Monteverde, odniósł ogromny sukces w dniu premiery. Produkcja osiągnęła pierwsze miejsce w Box Office, pokonując piątą część Disneya „Indiana Jones” i zgarniając 14,24 miliona dolarów. O wstrząsającym filmie, który porusza niezwykle ważny temat, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

„Sound of Freedom” miał całkowity budżet produkcyjny w wysokości 14,5 miliona dolarów i był wyświetlany tylko w 2600 kinach w dniu premiery 4 lipca. Tymczasem „Indiana Jones” Disneya miał budżet w wysokości 295 milionów dolarów, był wyświetlany w wielu kinach i przyniósł 4 lipca 11,69 miliona dolarów.

W wywiadzie z 30 czerwca, Eduardo Verastegui, który wyprodukował i zagrał w „Sound of Freedom”, powiedział, że celem filmu było podniesienie świadomości na temat 2 milionów dzieci wykorzystywanych każdego roku w międzynarodowym handlu usługami seksualnymi.

W filmie Jim Caviezel, znany z „Pasji” i „Hrabiego Monte Christo”, gra agenta Homeland Security Tima Ballarda, który rzuca pracę i ryzykuje życiem, by wyruszyć w niebezpieczną podróż przez Kolumbijska dżungla i uratować setki dzieci przed handlarzami seksualnymi.

Film oparty jest na prawdziwej historii.

W 2013 roku Tim Ballard i kilku byłych agentów rządowych porzuciło pracę, aby założyć Operację Underground Railroad (O.U.R.), która działa na całym świecie we współpracy z organami ścigania w celu ratowania dzieci przed niewolnictwem i wyzyskiem.

Verastegui, aktor urodzony w Meksyku, najbardziej znany z filmów opowiadających o wierze, takich jak „Bella” i „Little Boy”, wyjaśnił, że poznał Ballarda i jego zespół, składający się z byłych agentów Navy SEALs, FBI i CIA, w Los Angeles 8 lat temu.

Ballard powiedział mu, ile porwanych dzieci jest „gwałconych od 10 do 15 razy dziennie”.

A także o tym, że po wielu latach sprzedawane są ich narządy. To właśnie w Stanach Zjednoczonych ten proceder jest rozwinięty najbardziej na świecie.

Eduardo Verastegui był w szoku i nie rozumiał, dlaczego tak się dzieje.

Tim Ballard powiedział mu, że chociaż jego grupa może uratować tysiące dzieci, potrzeba czegoś więcej, aby pomóc milionom innych dzieci cierpiących na całym świecie. Jako filmowiec i meksykański aktor ma „broń masowego nauczania i inspiracji”.

Verastegui poczuł się wezwany do zbudowania ruchu na rzecz położenia kresu handlowi dziećmi w celach seksualnych.

Film został pierwotnie wyprodukowany przez 20th Century Fox i ukończony w 2018 roku, ale został usunięty po tym, jak Disney kupił studio. Dopiero po przejęciu przez chrześcijańskie „Angel Studios”, znane z programu telewizyjnego „The Chosen”, „Sound of Freedom” w końcu trafiło do kin.

Film odniósł szokujący sukces i odbił się echem wśród widzów w całym kraju. Nawet Elon Musk zwrócił uwagę na film, sugerując Angel Studios udostępnienie „Sound of Freedom” na Twitterze.

W czerwcowym wywiadzie dla CNA Jim Caviezel powiedział, że „Sound of Freedom” to najlepszy film, jaki zrobił od czasu „Pasji”.

Według raportu Human Trafficking Hotline z 2019 r. Kalifornia, Teksas, Floryda, Ohio i Nowy Jork zajmują czołowe miejsca pod względem największej liczby przypadków. Każdego roku w Stanach Zjednoczonych ginie ponad 350 000 dzieci. Szacuje się, że z tej liczby około 100 000 staje się przedmiotem handlu ludźmi.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube

News Chicago

America’s Beauty Show 2024. W Rosemont przez 3 dni rządziło piękno

Opublikowano

dnia

Autor:

„America’s Beauty Show 2024″ w Rosemont dobiegło końca! W poniedziałek dziesiątki profesjonalistów z branży kosmetycznej zebrało się na ostatni dzień trzydniowego wydarzenia, podsumowując niesamowite doświadczenie pełne edukacji, inspiracji i kontaktów.

W dniach 20-22 kwietnia, w Rosemont, IL, odbywały się jedne z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Stanach Zjednoczonych – America’s Beauty Show.

Podczas trzydniowego wydarzenia, uczestnicy mieli możliwość spotkania z największymi gwiazdami branży beauty, w tym celebrytami, influencerami, stylistami i ekspertami w dziedzinie makijażu, fryzjerstwa i pielęgnacji skóry.

Biorąc udział w w warsztatach i szkoleniach, prowadzonych przez specjalistów z branży beauty, mieli okazję do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, a także do networking’u z innymi profesjonalistami z branży.

Uczestnicy wyjechali ze świeżymi pomysłami, nowymi umiejętnościami i odnowioną pasją do branży kosmetycznej.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News USA

Dom Billa Gatesa w stanie Waszyngton sprzedał się w ekspresowym tempie

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doniesień Bill Gates ma teraz o jeden dom mniej. Stało się tak na początku tego miesiąca, kiedy współzałożyciel Microsoftu zawarł umowę sprzedaży należącego do niego domu o powierzchni 2430 stóp kwadratowych w Medina w stanie Waszyngton, jak podaje Realtor.com.

Nie wiadomo, za ile ostatecznie poszła nieruchomość. Pierwotnie została wystawiona na sprzedaż 29 marca, a cena wywoławcza wynosiła prawie 4,989 mln dolarów. Biil Gates, którego majątek szacuje się na 131 miliardów dolarów, kupił nieruchomość w kwietniu 2003 roku za 1 310 000 dolarów.

Jak podaje „Fortune”, przy sprzedaży domu Gates współpracował z biurem nieruchomości RE/MAX Northwest.

Nieruchomość z 1954 roku może poszczycić się „spektakularnym i budzącym podziw 180-stopniowym widokiem na Jezioro Waszyngton, panoramę Seattle i MTN” – czytamy w ogłoszeniu. Według opisu, dom znajduje się na działce o powierzchni 0,61 akra, obejmującej prywatną plażę. Do dyspozycji Gości jest tu także duży taras i ogród zen. Budynek jest wyposażony w cztery sypialnie, trzy pełne łazienki i ogrzewanie podłogowe.

Drugi dom Gatesa w Medina, o nazwie „Xanadu 2.0”, pozostaje jego własnością. Miliarder z branży technologicznej zainwestował dziesiątki milionów dolarów w budowę tego domu o powierzchni 66 000 stóp kwadratowych.

Medina zlokalizowana jest w powiecie King, gdzie Microsoft od dawna ma swoją siedzibę.

Bill Gates spędził 15 lat na stanowisku dyrektora generalnego Microsoft, a jego kadencja zakończyła się w 2000 r. W 2020 r. odszedł także z zarządu technologicznego giganta, aby „poświęcić więcej czasu swoim priorytetom filantropijnym, w tym globalnemu zdrowiu, rozwojowi, edukacji i rosnącemu zaangażowaniu w walkę ze zmianami klimatycznymi ”, jak zapowiedział.

Według Bloomberga miliarder nadal posiada około 1% akcji Microsoftu.

 

Źródło: foxbusiness, realtor.com
Foto: YouTube, Realtor.com
Czytaj dalej

News USA

Ogród Zoologiczny w San Francisco otrzyma parę pand wielkich z Chin

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek w Pekinie Burmistrz San Francisco, London Breed, ogłosiła wraz z urzędnikami z China Wildlife Conservation Association (CWCA) wypożyczenie pand dla tutejszego zoo. To pierwszy raz, gdy miasto będzie gościć te zwierzęta na dłuższą metę, o co zabiegało się prowadząc całoroczną kampanię społeczną.

W lutym San Diego ogłosiło, że otrzyma dwie pandy, gdy po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat Chiny zgodziły się wysłać pandy do Stanów Zjednoczonych. San Francisco będzie kolejnym miastem, które gościć będzie te sympatyczne zwierzęta.

Chiny są domem jedynego naturalnego siedliska pand i właścicielem większości czarno-białych niedźwiedzi na świecie. Pekin pożycza zwierzęta innym krajom, traktując pożyczkę jako narzędzie dyplomacji i działalności na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

San Francisco współpracowało ze społecznościami chińskimi i azjatyckimi, aby wspierać pandy przez prawie rok, aż do spotkania przywódców Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku w San Francisco w listopadzie ubiegłego roku, podczas którego spotkali się prezydenci USA i Chin.

Sekretarz generalny China Wildlife Conservation Association CWCA. Wu Minglu powiedział, że stowarzyszenie będzie współpracować z urzędnikami San Francisco, aby przygotować się na przybycie pand i zapewnić standardy techniczne dotyczące ich ochrony.

W USA przebywają obecnie tylko cztery pandy wielkie, wszystkie w zoo w Atlancie.

W ostatnich latach Chiny nie przedłużyły umów wypożyczenia tych zwierząt w ogrodach zoologicznych w Waszyngtonie i Memphis w stanie Tennessee, wywołując obawy, że kończą swoją historyczną „dyplomację pand” z krajami zachodnimi ze względu na napięcia geopolityczne.

Czarno-białe misie są symbolem przyjaźni amerykańsko-chińskiej od czasu, gdy Pekin podarował parę pand Narodowemu Zoo w Waszyngtonie w 1972 r., przed normalizacją stosunków dwustronnych. Chiny pożyczyły później pandy ogrodom zoologicznym, aby pomóc w rozmnażaniu młodych i zwiększeniu populacji.

Piątkowe oświadczenie poprzedza planowaną w tym tygodniu wizytę w Chinach sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena.

W ostatnich miesiącach Waszyngton i Pekin zintensyfikowały wymianę dyplomatyczną, próbując złagodzić eskalację napięcia. Utrzymują się jednak tarcia dotyczące handlu, bezpieczeństwa narodowego i rozbieżnych stanowisk obu krajów w sprawie konfliktów, takich jak inwazja Rosji na Ukrainę i wojna Izrael-Hamas.

 

Źródło: npr
Foto: YouTube, istock/Sam Miz/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu