Połącz się z nami

O tym mówimy

W stomatologii cyrkonia pokonuje ceramikę. Alicja Jonik o nowej komputerowej metodzie wykonywania protez

Opublikowano

dnia

W branży dentystycznej poszukiwane są  materiały, które zapewnią nie tylko doskonała estetykę, ale będą także trwałe i przyjazne dla organizmu człowieka. Obecnie doskonałe efekty otrzymuje się dzięki zastosowaniu w stomatologii cyrkonii.

Gościem Radia Deon była Alicja Jonik z gabinetu stomatologicznego Dentpol w Chicago. Na antenie tłumaczyła, na czym polega nowoczesna metoda wykonania korony zębowej

„Cyrkonia to jest minerał. Korona z jej użyciem jest wykonywana komputerowo, bez użycia metalowej <koszulki>. Jest ona modyfikowana za pomocą artystycznej ręki ceramisty. Wszystko po to, aby wycieniować kolor czy dodać jej indywidualnej urody, dopasowując ją do zębów własnych pacjentów”.

Alicja Jonik przekonywała, że metoda wykonania korony z użyciem cyrkonii posiada wiele zalet. Ząb nie tylko wygląda estetycznie, ale jest przede wszystkim bardzo trwały

„Cyrkonia, ponieważ wykonana jest komputerowo, bez żadnych dodatkowych warstw jest bardziej bezpieczna. Na pewno nie pęknie i na pewno się nie połamie”.

Na antenie Radia Deon Alicja mówiła też o nowej metodzie wykonywania protez drogą komputerową

„Protezy wykonywane są ze specjalnej masy, która nie pęka i bardzo dokładnie przylega do podniebienia. Utrzymanie takich protez jest wiec bardzo dobre. Zęby z tą masą połączone są jak jedna bryła, a wyglądają jak zęby naturalne pacjenta”.

Alicja Jonik przekonuje, że największą satysfakcją dla stomatologów jest fakt, że ich klienci są zadowoleni z usług w gabinecie. Dlatego firma Dentpol stara się dopasować swoje metody do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta

„Robimy wszystko, żeby mieć całe spektrum technologii dentystycznej. Chcemy dopasować metody do wymagań i potrzeb każdej osoby. Nie ma dla nas nic ważniejszego od zadowolenia naszych pacjentów”.

Więcej informacji na temat  leczenia w renomowanym gabinecie stomatologicznym Dentpol przy 7407 Irving Park Rd w Chicago można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 773 625 2626

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Sławomir Budzik

Nasza UNIA

Polonia pamięta o Powstaniu Warszawskim 1944. W Nowym Jorku i Chicago powiewa flaga z kotwicą Polski Walczącej

Opublikowano

dnia

Już po raz piąty, Nasza Unia uczciła wybuch Powstania Warszawskiego wciągnięciem biało-czerwonej flagi z Kotwicą, symbolem Polski Walczącej na maszt przed siedzibą PSFCU na nowojorskim Greenpoincie.

Podniesienia flagi dokonała uczestniczka Powstania, 93-letnia dzisiaj mieszkanka Brooklynu, Danuta Szlajmer. „Pierwszego sierpnia, jak każdego roku od pięciu lat, Nasza Unia czci wybuch Powstania Warszawskiego. Robimy tak pomimo panującej pandemii koronawirusa, bo pamiętamy o bohaterach” – powiedział Przewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU, Krzysztof Matyszczyk.

Obecna na uroczystości była Rita Cosby, której ojciec walczył w Powstaniu. „To moje pierwsze publiczne wystąpienie od początku pandemii. Jestem tutaj, bo obiecałam że będę na każdej uroczystości z okazji 1 sierpnia organizowanej przez Naszą Unią„- powiedziała Rita Cosby, zaznaczjąc że „bohaterstwo Powstańców” powinno być przykładem także dzisiejszych czasach.

Przemówienie wygłosił także konsul generalny RP w Nowym Jorku, Artur Kubicki.

W sobotniej uroczystości wzięło udział prawie sto osób, wsród nich harcerze, uczniowie polskich szkół dokształcających, weterani oraz motocykliści z grupy „Polska Sfora” z Connecticut.

Czytaj dalej

News Chicago

NIE ŻYJE EWA MILDE. AKTORKA z FILMU “MIŚ” i “CZTERDZIESTOLATEK”

Opublikowano

dnia

W 2006 roku zrealizowaliśmy dla Telewizji POLSAT materiał o chicagowskim kabarecie BOCIAN, ktory tworzyla ewa Milde. Dziś łza się kręci sama… W filmie wspominamy Ewe, ale także Janusza Pliwko, który odszedł przed paroma tygodniami.

ZDJĘCIA, MONTAŻ i REALIZACJA Sławek Budzik i Ewa Figurska

Czytaj dalej

News Chicago

Nowy Rok 2020? Nowy ja!!! Salwatorianin Łukasz Kleczka o istotnych postanowieniach duchowych

Opublikowano

dnia

Bez względu na to, czy miniony rok oceniamy dobrze, czy źle, z nadzieją i ciekawością myślimy o tym, który jest przed nami. Początek nowego roku to zwyczajowo także czas snucia planów i postanowień na nadchodzące miesiące. Co najczęściej sobie obiecujemy i dlaczego nie wychodzi? Czy istnieje recepta na spełnienie swoich celów?

Ojciec Łukasz Kleczka potwierdza, że większość z nas wraz z początkiem nowego roku ma w sobie dużą determinację, żeby coś w sobie zmienić. Salwatorianin uważa, że aby zrealizować swoje plany, niezbędna jest pokora

„Jeżeli postanowię sobie zbyt dużo, może mi nie wyjść. Wtedy zostaje rozgoryczenie, pustka i frustracja, jestem zdenerwowany. Nie można chcieć wszystkiego od razu, bo jest nowy rok, bo teraz jestem zdeterminowany i chce coś zmienić natychmiast. Zalecam pokorę”.

Ojciec Kleczka twierdzi, że aby dojść do czegoś konkretnego, lepiej zakładać sobie mniej niż więcej. Spełnienie naszych postanowień stanie wtedy bardziej realne

„Zawsze liczy się jakiś konkret, choćby najmniejszy. Kiedy uda mi się osiągnąć jakiś jeden cel, wtedy robię następny krok. To jest moje życzenie dla każdego, kto chce być w życiu szczęśliwy i chce osiągać swoje założenia. Jeżeli chcemy od razu za dużo, możemy się przejechać. Bo raz, jesteśmy słabi, dwa, każdy dzień jest inny, mamy różne obowiązki, zajęcia. Są to często realne przeszkody, które stają na naszej drodze”.

Dobrze jest mieć duchowego przewodnika

Jak zauważa salwatorianin, wymiar duchowy każdego z nas ma dwa kierunki: dobry i zły. Dobrze jest, gdy właściwy kierunek pomoże nam odnaleźć kompetentny przewodnik

„Postanowienia duchowe wypływają z naszego duchowego<ja>. Człowiek to nie tylko ciało, ale i dusza. Muszę widzieć jednak, w jakiej kondycji jestem. Jeżeli dostrzegam swoje zaniedbania, chcę chociaż próbować coś zrobić, żeby te kondycję w sobie wypracować. Potrzeba ćwiczeń. Nie radziłbym niczego robić bez planu, czy bez osoby, która będzie mi w tym towarzyszyć, zwłaszcza właśnie w tym wymiarze duchowym”.

Salwatorianin Łukasz Kleczka jest współprowadzącym audycji Radia Deon „Otwarty Konfesjonał” w każdą środę po godzinie 10.40

Marta Kedzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne