Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Unikaj upadku jak ognia. To druga przyczyna śmierci i powód poważnych roszczeń o szkody osobiste w USA

Admin 06/08/2017 NEWS USA
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Boimy się panicznie aktów terroryzmu, ugryzień rekina czy wirusa Eboli. Tymczasem na całym świecie w wyniku upadku rocznie umiera ponad 420 tysięcy osób. Upadek często pomijany jako zagrożenie to druga przyczyna śmierci w wypadku po kolizjach samochodowych.

Relacja Sławka Sobczaka

Tylko w Stanach Zjednoczonych w wyniku upadku ginie rocznie 32 tys, osób – to więcej niż łączna liczba ofiar utonięć i pożarów! Prawie trzy razy tyle osób umiera w USA po upadku niż jest zamordowanych w wyniku użycia broni palnej. Jak donosi Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób z danych szpitalnych oddziałów ER wynika, że ranni wskutek upadków stanowią trzykrotnie większą liczbę poszkodowanych w wypadkach samochodowych.

Urazy związane z upadkiem często prowadzą do poważnych roszczeń o szkody osobiste. A o wypadek nietrudno, praktycznie wydarzyć się może w każdym momencie, choćby w czasie snu. Upadki to zdecydowanie specjalność wewnętrzna: Amerykanie w ciągu doby poza budynkami spędzają tylko 7 proc. czasu, podczas gdy 87 proc. są w środku budynków, a 6 proc. w autach i innych pojazdach. Pamiętajmy: każdy upadek może mieć nawet śmiertelne konsekwencje, a upaść może każdy, zwłaszcza starsze osoby.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flickr.com/Mike Mozart
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook