Thursday 29th June 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

Nowe centrum handlowe Amazon. Politycy obejrzeli siedzibę spółki w Romeoville na przedmieściach

Admin 06/09/2017 NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Gubernator Bruce Rauner i burmistrz Romeoville, John Noak w asyście innych polityków walczących o przyciągnięcie Amazona do Illinois obejrzeli nowe centrum handlowego giganta. To dziewiąta siedziba spółki z Seattle w naszym stanie.

Relacja Sławka Sobczaka

W przyszłym roku  zatrudnienie w siedzibach olbrzyma elektronicznego handlu przekroczy 8 tysięcy osób. Poza Romeoville centra dystrybucji towarów zamówionych w Internecie znajdują się lub będą, bo niektóre są jeszcze nieotwarte m.in: w Joliet, Edwardsville, niedaleko St. Louis, Waukegan, Monee, Aurorze, w chicagowskiej Goose Island i w Wood Dale, gdzie powstaje Amazon Fresh – sklep także spożywczy.

W tym ostatnim wciąż szukają pracowników, najniższa oferowana stawka to $12.25. Rosnąca szybko na Środkowym Zachodzie liczba zamówionych towarów w największym na świecie sklepie internetowym Amazon.com zmusza spółkę Jeffa Bezosa do zakładania hurtowni wokół Chicago. W samym mieście ze względu na wysokie podatki i wymagania pracowników przyszłości dla Amazona nie ma.

Sławek Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto:Twitter.com/Romeoville
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook