Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Jego muzyka wciąż trafia do milionów. On sam odszedł za wcześnie. Raper 2Pac miałby dzisiaj 46 lat

Rafal Muskala 06/16/2017 ZNANI - NIEZNANI
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Tupac Amaru Shakur znany również jako 2Pac i Makaveli – amerykański raper, poeta, aktor i aktywista społeczny. Urodził się 16 czerwca 1971 roku w Nowym Jorku.

Już jako dziecko przejawiał talent artystyczny.  Matka zapisała go grupy teatralnej, gdzie jako 12-latek zadebiutował na scenie Trzy lata później, Shakurowie przenieśli się do Baltimore, gdzie Tupac rozpoczął naukę baletu, aktorstwa i poezji.

Biografia według Rafała Muskała

Karierę rozpoczął w 1990 roku. Bliska przyjaciółka Leila Steinberg poznała go z zespołem Digital Underground. Wkrótce Tupac dołączył do tej grupy i przybrał tam przydomek Rebel of the Underground.

Po roku jednak postanowił rozpocząć karierę solową. Pod koniec roku 1991 wydał debiutancki album 2Pacalypse Now.

W lutym 1996 roku ukazała się płyta All Eyez on Me, która otrzymała status platynowej w 4 godziny od czasu premiery. Był to pierwszy dwupłytowy album w historii rapu. 27 utworów z płyty zostało nagranych w niecałe dwa tygodnie.

Tupac zmarł 13 września 1996 w wyniku ran odniesionych podczas strzelaniny w Las Vegas. Na temat jego śmierci pojawiło się wiele plotek i mimo upływu lat sprawa morderstwa wciąż pozostaje tajemniczą zagadką.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: wikipedia.org, youtube.com
Foto: Flickr.com/ 2 TOP

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Facebook