Połącz się z nami

News USA

Dom nad jeziorem? Dobra inwestycja w USA. Sprawdź najlepsze miejsca

Opublikowano

dnia

Kupno domu nad jeziorem może być świetną inwestycją, czy byłby to pierwszy dom, dom wakacyjny, czy potencjalna nieruchomość na wynajem. Evolve, firma zajmująca się wynajmem wakacyjnym, opublikowała swój ranking najlepszych miejsc do zakupu takiego domu w 2023 roku.

Firma Evolve wykorzystała następujące wskaźniki by stworzyć swój ranking:

 • wskaźniki wydajności wynajmu wakacyjnego dla miast położonych nad jeziorem w całych Stanach Zjednoczonych
 • mediana wartości domu Zillow w 2022 r
 • szacunkowe roczne wydatki na prowadzenie wynajmu wakacyjnego

Evolve przyjrzała się również atmosferze lokalizacji, aby upewnić się, że goście mogą się zrelaksować, dobrze się bawić, a przy tym mieć wspaniały widok.

Najlepszym miejscem na zakup domu nad jeziorem w 2023 r. okazało się Jezioro Saranac w stanie Nowy Jork gdzie:

REKLAMA REKLAMA
 • Średnie przychody z wynajmu to 25 294 USD
 • Średnia cena domu na aukcji to 250 190 USD
 • Przykładowa stopa kapitalizacji to 7,1%

Położone w górach Adirondack jezioro Saranac jest najbardziej znane z jesiennych liści i ośrodków narciarskich. To miejsce jest również znane z zachowania starej architektury. Według National Trust for Historic Preservation ma ponad 170 budynków wpisanych do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych.

Według Evolve, stopa kapitalizacji Saranac Lake na poziomie 7,1% — czyli stosunek dochodu netto nieruchomości do wartości rynkowej — dowodzi potencjalnego zysku tego obszaru.

10 najlepszych miejsc do zakupu domu nad jeziorem w 2023 roku wg Evolve to:

 1. Jezioro Saranac, Nowy Jork
 2. Branson, Missouri
 3. Brainerd Lakes, Minnesota
 4. Traverse City, Michigan
 5. Smith Mountain Lake, Wirginia
 6. Granbury, Teksas
 7. Jezioro Pocono, Pensylwania
 8. Jezioro Norris, Tennessee
 9. Jezioro Ozarks, Montana
 10. Gilford, New Hamshire

Branson w stanie Missouri zajęło drugie miejsce na liście. Mediana obszaru przychodów z najmu wynosi tu 19 440 USD, mediana ceny aukcji to 232 208 USD, a przykładowa stopa kapitalizacji 5,9%.

Branson znajduje się również w pobliżu innych miejsc turystycznych w okolicy, w tym jeziora Table Rock. Jest to sztuczne jezioro z ponad 800 milami linii brzegowej i znane jest ze światowej klasy połowów, według Branson’s Tourism Board.

Brainerd Lakes w Minnesocie zajął trzecie miejsce na liście. Według Evolve, domy, które mogą przynieść największe zyski w okolicy, to domki nad jeziorem.

Mają średni przychód z wynajmu w wysokości 27 043 USD, przy medianie ceny w wysokości 346 333 USD i przykładowej stopie kapitalizacji w wysokości 5,5%.

Według Evolve w okolicy znajdują się jedne z najbardziej malowniczych jezior, nieskazitelne plaże publiczne, najwyżej oceniane pola golfowe i doskonałe możliwości wędkowania pod lodem.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/FlyhighGB

News USA

Cztery dni pracy i.. trzy dni weekendu. Nie tak odległe marzenie wielu w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Niektóre firmy zastanawiają się, czy czterodniowy tydzień pracy jest realny w Stanach Zjednoczonych. Nowe badania pokazują, że może on przynieść korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Kraj wciąż odnotowuje niskie wskaźniki bezrobocia, a wiele firm twierdzi, że nadal trudno jest znaleźć ludzi do pracy.

Brak pracowników sprawia, że firmy są zmuszane do opracowywania nowych sposobów przyciągania i zatrzymywania ludzi.

Badania przeprowadzone przez agencję zatrudnienia Robert Half pokazują, że zdecydowana większość amerykańskich menedżerów (93%) popiera czterodniowy tydzień pracy dla swojego zespołu.

Dane pokazują, że 64% spodziewa się, że ich firma wprowadzi taki system w ciągu najbliższych 5 lat.

Taka zmiana powoduje wzrost morale w przedsiębiorstwie, ponieważ ludzie czują, że ich pracodawca słucha ich potrzeb, uważają specjaliści. Pracownicy są też bardziej wypoczęci i chętni do pracy po 3-dniowym odpoczynku.

REKLAMA REKLAMA

Eksperci twierdzą, że czterodniowy tydzień pracy jest nadal dość rzadki w Stanach Zjednoczonych. Dla wielu firm taka  zmiana organizacji pracy jest wyzwaniem.

Są przedsiębiorstwa, w których część pracowników pracuje od poniedziałku do czwartku, a inni od wtorku do piątku, aby firma działała przez całe pięć dni w tygodniu.

Specjaliści agencji EmployBridge uważają jednak, że w nadchodzących latach harmonogram 4-dniowego tygodnia pracy stanie się jeszcze bardziej popularny, więc firmy muszą być przygotowane na tą zmianę.

W zeszłym tygodniu stanowi ustawodawcy w Maryland zaproponowali projekt ustawy, który oferowałby zachęty podatkowe dla firm, które wypróbowują czterodniowy tydzień pracy. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, będzie to pierwszy tego rodzaju program w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/gbh007
Czytaj dalej

News Chicago

Okay Cannabis, czyli marihuana i alkohol pod jednym dachem w Wheeling. Dzisiaj wielkie otwarcie

Opublikowano

dnia

Autor:

Pierwszy sklep w Illinois, który łączy sprzedaż marihuany i alkoholu, został otwarty w środę w Wheeling, a jego właściciele mają nadzieję, że będzie to miejsce dla klientów do spędzania czasu i wspólnego relaksu. Okay Cannabis prowadzi licencjonowaną sprzedaż konopi pod jednym dachem z West Town Bakery. Wielkie otwarcie już dziś!

W nowo otartym lokalu Okay Cannabis można kupić marihuanę i usiąść w kawiarni serwującej piwo, wino i inne alkohole, a także pieczywo i inne produkty spożywcze.

Współwłaścicielem lokalu jest Charles Mayfield, tymczasowy dyrektor operacyjnym Chicago Public Schools, a także m. in. były radny 47 Okręgu Ameya Pawar. Nawiązali oni współpracę z West Town Bakery, aby prowadzić kawiarnię i przestrzeń eventową, którą można wynająć na przyjęcia urodzinowe lub inne okazje.

Ogromna przestrzeń o powierzchni 12 000 stóp kwadratowych, w miejscu dawnego Twin Peaks w rzędzie restauracji Wheeling na Milwaukee Avenue, jest znacznie większa niż inne sklepy z marihuaną.

REKLAMA REKLAMA

Kawiarnia z barem jest oddzielona od obszaru sprzedaży konopi. Właściciele mają nadzieję, że pewnego dnia dodadzą jednak obszar konsumpcji konopi indyjskich.

Sklep miał wstępne otwarcie w środę, gdy pracownicy wciąż malowali i wykańczali wnętrze. Wielkie otwarcie zaplanowano na piątek, 3 lutego.

The Fifty/50 Restaurant Group, założona przez Scotta Weinera i Grega Mohra, prowadzi piekarnię, a wraz ze swoimi partnerami społecznymi planuje otworzyć w nadchodzących miesiącach dwie kolejne lokalizacje Okay Cannabis, w West Town i Evanston. West Town Bakery ma już cztery lokalizacje w Chicago.

Goście muszą okazać dowód, że mają 21 lat, aby wejść do lokalu, ale dzieci z rodzicami lub opiekunami mogą przebywać w kawiarni.

Po dwuletnim opóźnieniu w udzielaniu licencji sklepom z marihuaną, stan przyznał 192 licencje w 2022 r. Jednak bardzo niewielu właścicieli było w stanie otworzyć swoje lokale z powodu braku finansowania oraz opóźnień w zagospodarowaniu przestrzennym i budowie.

Do tej pory otwarto tylko sześć sklepów, w tym trzy w centrum Chicago, a także Okay, Altius w Round Lake Beach i Ivy Hall w Crystal Lake.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: The Fifty/50 Restaurant Group, istock/fizkes
Czytaj dalej

NEWS Florida

Po raz pierwszy w historii Floryda zatrudnia więcej osób niż stan Nowy Jork

Opublikowano

dnia

Autor:

Boom gospodarczy Florydy przesunął Sunshine State ponad stan Nowy Jork pod względem liczby zatrudnionych pracowników. Stało się tak po raz pierwszy, odkąd Bureau of Labor Statistics analizuje i zestawia dane, co zapoczątkowało w 1982 r.

Według danych za grudzień 2022 r., opublikowanych w tym tygodniu przez Bureau of Labor Statistics (BLS) na Florydzie było 9,669 mln zatrudnionych pracowników, w porównaniu do 9,661 mln osób w Nowym Jorku.

Gospodarka i populacja stanu rosły w szybkim tempie w ostatnich latach. Gubernator Ron DeSantis twierdzi, że Floryda jest przykładem pomyślnego przykładu wolności, a takie zestawienia świadczą o tym, że prowadzona polityka odniosła sukces.

Floryda przewodzi także krajowi w nowych formacjach biznesowych – od stycznia 2020 r. powstało ich tutaj ponad 1,7 mln, a ponad jedna trzecia z nich powstała w samym 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Na początku 2020 roku, przed wybuchem pandemii COVID-19, Nowy Jork miał około 9,8 miliona miejsc pracy a na Florydzie było ich 9,1 miliona, na podstawie danych BLS.

Siła robocza w obu stanach była mniej więcej taka sama jeśli chodzi o liczebność, od kwietnia do lipca 2020 r., podczas gdy stany odzyskiwały miejsca pracy utracone podczas początkowego kryzysu gospodarczego spowodowanego ograniczeniami związanymi z pandemią.

Ubiegły rok był kolejnym kamieniem milowym dla Florydy, ponieważ osiągnęła 9,2 miliona miejsc pracy, a stanowa siła robocza była większa niż przed pandemią. Dla porównania, siła robocza Nowego Jorku była o około 200 000 miejsc pracy niższa niż przed pandemią w grudniowych danych z BLS.

Wzrost gospodarczy Florydy był napędzany napływem nowych mieszkańców, którzy przenieśli się do tego stanu w ubiegłym roku. Dane opublikowane przez Census Bureau w grudniu pokazały, że po raz pierwszy od 1957 roku Floryda była najszybciej rozwijającym się stanem Ameryki.

Populacja Florydy wzrosła o 416 754 mieszkańców, czyli o 1,9%, od 2021 do 2022 roku. Wynosi ponad 22,2 miliona.

Nowy Jork odnotował największy spadek liczby ludności ze wszystkich 50 stanów w latach 2021-2022. Stan opuściło 180 341 mieszkańców, czyli 0,9%. W tej chwili mieszka w nim około 19,6 miliona.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/RAUL RODRIGUEZDemetrius Theune
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu