Połącz się z nami

News Chicago

Letni targ dla smakoszy zaprasza do Highwood w środowe wieczory

Opublikowano

dnia

Highwood Evening Gourmet Market odbywa się w środy, przez całe lato, do 30 sierpnia. W tym roku przypada 15. sezon uznanego targu pełnego pysznego jedzenia. Goście mogą spodziewać się aż 60 niesamowitych sprzedawców zmieniających się co tydzień oraz rozrywki na żywo dla wszystkich grup wiekowych.

Targ będzie otwarty w godzinach od 4:30PM do 9:30PM. Dodatkowo, po niezwykle udanym roku inauguracyjnym, kontynuowany jest Historical Highwood Cocktail Tour z Bruce’m „Buzzy” Bertuccim, w godzinach od 7:00PM do 9:00PM, co tydzień przez cały sezon.

Przed nami także wieczór tematyczny: Garlic Fest 16 sierpnia.

Wieczorny targ dla smakoszy w Highwood prezentuje szeroką gamę lokalnych produktów, przekąsek, domowego chleba i ciastek, szeregu etnicznych przysmaków i lokalnych wyrobów rzemieślniczych. Goście mogą delektować się kolacją i koktajlami, zwiedzając rynek, spotykając się z przyjaciółmi i słuchając co tydzień różnych występów muzycznych na żywo.

Historyczna wycieczka koktajlowa po Highwood

Highwood Historical Cocktail Tours  będą odbywać się w każdą środę aż do 4 października. Zbiórka o 6:45PM, start punktualnie o 7:00PM. Każda trasa będzie miała 4 przystanki. Koszt to 25 USD/osoba i jest ograniczony do pierwszych 15 rejestrujących się osób.

Prowadzona przez przewodnika Bruce’a „Buzzy’ego” Bertucciego, wycieczka pozwala poznać sekrety i historie budynków i firm miasteczka na przestrzeni ostatnich 100 lat, łącząc wydarzenie z degustacją koktajli.

Bilety dostępne są tutaj.

 

Źródło: Celebrate Highwood
Foto: Celebrate Highwood

Polonia Amerykańska

Tre Voci zaśpiewają największe polskie przeboje wszechczasów w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Tenorzy Nowej Generacji; Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj oraz Paderewski Symphony Orchestra serdecznie zapraszają na 2 godziny zachwytów, radości, wspomnień, osobistych wzruszeń i wspaniałej zabawy! Koncert karnawałowy odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 stycznia, w Copernicus Center.

Znani z estrad i programów telewizyjnych, TRE VOCI biją rekordy sprzedaży płyt, a największe sale koncertowe wypełniają do ostatniego miejsca. Od 2015 roku konsekwentnie popularyzują gatunek classical POP łącząc nieograniczone możliwości swoich tenorowych głosów z przebojami muzyki klasycznej i popularnej.

W karnawałowym widowisku zatytułowanym “TRE VOCI.PL” artyści biorą na warsztat szlagiery polskiej piosenki, czyli najpiękniejsze rodzime kompozycje z lat 60., 70., 80,… nadając im nowe, unikalne brzmienie.

W tym wyjątkowym koncercie pop i rock łączą się z symfonicznym rozmachem aranżacji i potęgą trzech męskich głosów. Dając drugie życie wielu ukochanym przez kilka pokoleń słuchaczy piosenkom, TRE VOCI oddaje hołd ich twórcom i wykonawcom.

W programie usłyszymy m.in. przeboje Piotra Szczepanika, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka, monumentalne szlagiery Czesława Niemena i Maryli Rodowicz, a nawet rockowe kompozycje zespołów Perfect i Dżem.

Nie zabraknie żywiołowych, tanecznych hitów, przy których bawiła się cała Polska!

TRE VOCI zaprasza na 2 godziny zachwytów, radości, wspomnień, osobistych wzruszeń i wspaniałej zabawy! Show wzbogacają wyjątkowe wizualizacje oraz oprawa świetlna, nawiązujące do historii festiwali polskiej piosenki.

Koncert karnawałowy “TRE VOCI.PL” odbędzie się w sobotę, 25 stycznia o godzinie 7.00PM, w  Copernicus Center, przy 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630.

Punkty sprzedaży biletów:
• Biuro PaSO: Tel.: 773 467 9000, pasochicago.org
• Księgarnia D&Z: 5507 W Belmont Ave., Chicago, Tel.: 773 282-4222
• Polamer: 4747 N Harlem, Harwood Heights, Tel.: 708 867-9200; 1107 Mt. Prospect Plaza, Mount Prospect, Tel.: 847 253-0722
• Copernicus Center: 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630, Kasa czynna: poniedziałek – piątek: 10 am – 2 pm oraz na 2 godziny przed wszystkimi koncertami

Sprzedaż online:
copernicuscenter.org/tre-voci/

 

Źródło: Akademia Muzyki Paso
Foto: Tre Voci
Czytaj dalej

News Chicago

Lookingglass Theatre Company powraca z premierą spektaklu „Circus Quixote”

Opublikowano

dnia

Autor:

Po rocznej przerwie, pełnej restrukturyzacji i odnowienia swojej kultowej przestrzeni, Lookingglass Theatre Company ogłasza długo wyczekiwany powrót. Zdobywcy nagrody Tony, we współpracy z The Actors Gymnasium, zapraszają na światową premierę spektaklu Circus Quixote, który będzie grany od 30 stycznia do 30 marca w odnowionym Joan and Paul Theatre, mieszczącym się w zabytkowym budynku Water Tower Water Works przy Michigan Avenue w Chicago.

Spektakl pełen magii i akrobacji

„Circus Quixote”, adaptacja ponadczasowej powieści Miguela de Cervantesa, to wyjątkowe połączenie teatralnej narracji i sztuki cyrkowej. Za reżyserię odpowiadają Kerry i David Catlin, członkowie zespołu Lookingglass, a choreografia akrobatyczna to dzieło uznanej Sylvii Hernandez-DiStasi.

Spektakl ożywia historię Don Kichota – wiecznego marzyciela, który wyrusza na pełną przygód misję przywrócenia ideałów rycerskości, wspierany przez swojego oddanego giermka, Sancho Pansę.

Widowisko pełne jest zapierających dech w piersiach akrobacji i wzruszającej, pełnej humoru narracji. „To radosne świętowanie wyobraźni i odporności” – podkreśla David Catlin. „Cieszymy się, że możemy ponownie otworzyć nasze drzwi z tą inspirującą historią”.

Gwiazdy na scenie

Obsada Circus Quixote to mieszanka wyjątkowych talentów:

  • Michel Rodríguez Cintra jako Don Kichot
  • Eduardo Martinez w podwójnej roli Cervantesa i Sancho
  • Laura Murillo Hart jako Dulcynea

Dołączą do nich m.in. Micah Figueroa, Julian Hester, Andrea San Miguel oraz Ayana Strutz, tworząc barwny zespół, który tchnie życie w tę niezwykłą opowieść.

Spektakle rozpoczynają się 30 stycznia, a premiera przewidziana jest na 8 lutego.

Nowe doświadczenia w odnowionej przestrzeni

Z okazji swojego powrotu, Lookingglass Theatre zaprezentuje nie tylko nową produkcję, ale także odnowione lobby, bar i kawiarnię, które mają wzbogacić doświadczenia widzów. Szczegóły dotyczące menu i dodatkowych atrakcji zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Bilety na spektakl są już dostępne w cenach od 30 do 80 dolarów na stronie LookingglassTheatre.org.

 

Źródło: chicagostarmedia
Foto: Lookingglass Theatre
Czytaj dalej

News Chicago

Najlepszy Musical w Ameryce Północnej, „Come From Away”, ponownie w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

„Come From Away”, uznawany przez krytyków New York Timesa za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych i zdobywca tytułu Najlepszego Musicalu w całej Ameryce Północnej od 21 stycznia wystawiany jest w Chicago. Ta wyjątkowa produkcja przenosi widzów w sam środek niezwykłej, prawdziwej historii, która wydarzyła się w dniach po 11 września 2001 roku.

Historia, która łączy serca

Po zamachach 11 września 2001 roku i zamknięciu przestrzeni powietrznej USA 38 samolotów z 7000 pasażerów zostało skierowanych do małego miasteczka Gander w Nowej Fundlandii. W ciągu zaledwie kilku godzin mieszkańcy tego odległego miejsca otworzyli swoje domy i serca dla obcych z całego świata.

W obliczu napięcia i strachu, różnorodność kultur i języków przerodziła się w zaufanie, muzyka stała się uniwersalnym językiem, a spontaniczne przyjaźnie przetrwały próbę czasu.

Postacie w musicalu są oparte na prawdziwych mieszkańcach Gander i uwięzionych podróżnych, których tam zakwaterowali i nakarmili.

Siła muzyki i emocji

Musical został stworzony przez duet twórców Irene Sankoff i Davida Heina, nominowanych do nagrody Tony®. Reżyserię powierzono Christopherowi Ashleyowi, laureatowi Tony® dla najlepszego reżysera, który wniósł do spektaklu niezwykłą głębię i emocje. Choreografia Kelly Devine, również nominowanej do Tony®, dodaje ruchu i energii, które dopełniają ten poruszający spektakl.

Na swojej trasie musical zyskał nowy blask dzięki Danielowi Goldsteinowi (reżyseria) oraz Richardowi J. Hindsowi (choreografia), którzy wiernie oddali ducha oryginalnej produkcji z Broadwayu.

Dlaczego warto zobaczyć „Come From Away”?

Ten musical nie tylko spektakl – to doświadczenie, które porusza serca i umysły. Po 11 września świat się zatrzymał, ale już 12 września narodziły się historie, które przypominają, że w najciemniejszych chwilach ludzkie dobro i solidarność mogą rozświetlić drogę.

Nie przegap tej zapierającej dech w piersiach opowieści o nadziei, odwadze i człowieczeństwie. „Come From Away” to musical, który na długo zostanie w pamięci każdego widza.

Spektakl będzie grany w CIBC Theatre w dniach od 21 do 26 stycznia. Musical trwa 1 godzinę i 40 minut bez przerwy. Zalecany wiek: od 10 lat. Bilety są do nabycia tutaj.

 

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago

 

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Reklama
Reklama

Kalendarz

lipiec 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu