Tuesday 27th June 2017,
Radio Deon Chicago

Liczba aborcji w USA systematycznie spada. Modlitwy i działalność organizacji pro-life przynosi skutek

Admin 01/18/2017 NEWS CHICAGO, NEWS USA, PRO LIFE
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

The Guttmacher Institute, proaborcyjny think-tank opublikował dzisiaj długo oczekiwany raport na temat aborcji w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że ich liczba systematycznie spada. W 2014 było ich 926 200. To najmniej od 1974 r. Od 1990 r., kiedy dokonano 1,6 miliona aborcji to spadek o 43%. Zmniejszenie liczby aborcji odnotowano w prawie wszystkich stanach. Tylko w sześciu odnotowano jakiś wzrost w okresie trzech lat.

Nawet analitycy Guttmachera Rachel Jones i Jenna Jerman przyznają, że „fala restrykcji w wykonywaniu aborcji w wielu stanach w analizowanej ostatniej pięciolatce przyczyniła się do spadku liczby aborcji, ponieważ utrudniła kobietom dostęp do niektórych usług w stanach, wprowadzających restrykcje”.

Oczywiście, zmalał także tzw. współczynnik aborcji (czyli ilość aborcji na 1000 kobiet w wieku 15-44 lat). W 2014 wyniósł on 14,6. Najwyższy współczynnik był w Dystrykcie Columbia, Nowym Yorku, New Jersey, Maryland i Florydzie. Najniższy w Wyoming, Mississippi i South Dakota. W tych stanach działały tylko po jednej klinice aborcyjnej.

Stały spadek aborcji to bardzo oczekiwana wiadomość. Świadczy o owocach modlitwy i pracy aktywistów pro-life. Ich liczba jest jednak i tak spora, i przypomina, że jeszcze wiele dzieci czeka na ratunek.

Paweł Kosiński SJ
redakcja@radiodeon.com

Źródło: www.lifenews.com
Foto: CNS photo/Kevin Lamarque, Reuters

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook