Połącz się z nami

News USA

Taylor Swift jest już miliarderką. Trasa koncertowa i wznowione albumy przyniosły artystce majątek

Opublikowano

dnia

Według Bloomberga majątek popularnej piosenkarki, Taylor Swift, przekroczył 1,1 miliarda dolarów, po trasie koncertowej Eras Tour i niedawno nagranych ponownie albumach. Gwiazda muzyki pop, urodzona w 1989 r.,  jest jednym z nielicznych artystów, którzy osiągnęli ten finansowy wyczyn jedynie dzięki wydawcom i występom muzycznym.

33-letnia Taylor Swift rozpoczęła trasę The Eras Tour w marcu, w Arizonie. Przez całe lato podróżowała po Stanach Zjednoczonych, kończąc pierwszy etap trasy w sierpniu w Los Angeles. Jak podaje „Forbes”, sama trasa koncertowa, która obejmuje przystanki zagraniczne, ma według szacunków przynieść 1,5 miliarda dolarów, w zależności od cen biletów.

Jednak piosenkarka i autorka tekstów na tym nie poprzestała. Swift zdecydowała się także na wypuszczenie filmu z koncertu wyłącznie w kinach. „Taylor Swift: The Eras Tour” miał premierę 13 października i w weekend otwarcia zarobił 92,8 miliona dolarów.

To z pewnością największe otwarcie filmu koncertowego w historii i, nie uwzględniając inflacji, przekroczyło 73 miliony dolarów, które film Justina Biebera zarobił w 2011 roku – w dzisiejszych dolarach byłoby to około 102 miliony.

Taylor Swift zdecydowała się także na ponowne nagranie swoich pierwszych sześciu albumów, aby mieć prawa do całego swojego katalogu.

Po sukcesie zawodowym artystka wkroczyła także na scenę randkową. Gwiazda zdominowała nagłówki gazet i relacje z NFL, odkąd zaczęła spotykać się z Travisem Kelce, zawodnikiem Kansas City Chiefs. Po tym, jak sportowiec wziął udział w przystanku The Eras Tour w Kansas City, Swift zaczęła pojawiać się na jego meczach.

24 września pojawiła się na swoim pierwszym meczu NFL i została sfotografowana, gdy siedziała z mamą Kelce, Donną Kelce. Od tego czasu gwiazdę popu można było zobaczyć podczas kilku dodatkowych meczów, w tym podczas zwycięstwa Chiefs nad Los Angeles Chargers.

Taylor Swift urodziła się 13 grudnia 1989 r. w Reading, w Pensylwanii. Według Biography.com, swoje wczesne lata spędziła na rodzinnej farmie choinek. Zadebiutowała w 2006 roku – według Billboard debiutancki singiel „Tim McGraw” został wydany 19 czerwca 2006 roku nakładem Big Machine Records.

Piosenka utrzymywała się na liście Billboard Hot 100 przez 20 tygodni i osiągnęła 6. miejsce na liście Billboard Hot Country Songs.

Od tego czasu Taylor Swift wydała 10 albumów studyjnych: „Taylor Swift”, „Fearless”, „Speak Now”, „Red”, „1989”, „Reputation”, „Lover”, „Folklore”, „Evermore” i „Midnights”.

Jej album „1989 (Taylor’s Version)” jest czwartym ponownie nagranym albumem artystki, a jego premiera miała miejsce 27 października.

Obecnie Swift jest w trakcie swojej szóstej światowej trasy koncertowej „Eras”.

Wcześniejsze trasy to:

  • Fearless Tour (od kwietnia 2009 do lipca 2010)
  • Speak Now World Tour (luty 2011 do marca 2012)
  • The Red Tour (marzec 2013 do czerwca 2014)
  • The 1989 World Tour (od maja 2015 do grudnia 2015)
  • Reputation Stadium Tour (od maja 2018 do listopada 2018)

Taylor Swift zdobyła 11 nagród Grammy od Akademii Nagrań, w tym trzykrotnie za Album Roku.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube

News USA

McDonald’s rozpędza się na maksa. Gigant fast foodu będzie jeszcze większy

Opublikowano

dnia

Autor:

Sieć McDonald’s planuje otworzyć prawie 10 000 nowych restauracji w ciągu najbliższych czterech lat. Tak ogromne tempo wzrostu jest niespotykane nawet w przypadku największej na świecie sieci burgerów. 7 000 lokalizacji zostanie otwartych za granicą.

W środę, przed całodniowym wydarzeniem dla inwestorów chicagowski gigant burgerowy oznajmił, że do końca 2027 r. na całym świecie zamierza mieć 50 000 restauracji. Na początku tego roku McDonald’s miał 40 275 restauracji.

McDonald’s ogłosił również partnerstwo z Google Cloud, które, pomoże przyspieszyć zautomatyzowane usługi, ułatwiając zadania pracownikom.

Sprzedaż na świecie wzrosła w trzecim kwartale o prawie 9%, mimo nieznacznego spadku w USA.

Firma przedstawiła także plany podwojenia sprzedaży w ramach programu lojalnościowego do 45 miliardów dolarów i zwiększenia bazy użytkowników do 250 milionów do 2027 roku. Obecnie z programu korzysta 150 milionów użytkowników, co generuje roczną sprzedaż w całym systemie na poziomie ponad 20 miliardów dolarów. 

Firma chce się rozwijać np. w miejscach, w których przybyło mieszkańców w ostatnich 2-3 dekadach. Ale zamierza stawiać też na nowe formaty. Władze McDonald’s uważają bowiem, że w dzisiejszych czasach, w których coraz większą rolę odgrywa cyfryzacja i dowóz jedzenia, nie zawsze muszą funkcjonować duże powierzchniowo restauracje.

Dyrektor generalny Chris Kempczinski powiedział, że jest nieco ostrożny w formułowaniu jakichkolwiek prognoz dotyczących przyszłego roku, ponieważ firma uważa, że konsumenci są „bardzo odporni”.

McDonald’s otworzy około 7 000 lokalizacji na swoich międzynarodowych licencjonowanych rynkach w tej fazie rozwoju. Będą to takie kraje jak Chiny, Indie, Japonia i Brazylia, zapowiedział dyrektor finansowy Ian Borden. Ponad połowa z nowych lokali planowana jest w Chinach, drugim co do wielkości rynku McDonald’s.

Firma koncentruje się na podstawowych pozycjach menu, takich jak burgery o wadze ćwierć funta i frytki, które według McDonald’s stanowią 65% sprzedaży w całym systemie.

Burgery z delikatniejszymi, świeżo opiekanymi bułeczkami, bardziej topiącym się serem i większą ilością sosu Big Mac pojawią się w restauracjach w USA do końca 2024 r., a na większości pozostałych rynków do końca 2025 r.

McDonald’s twierdzi, że sprzedaż wyrobów z drobiu jest obecnie na poziomie wołowiny i planuje ją zwiększyć wprowadzając kanapkę McCrispy na prawie wszystkie rynki światowe do 2025 r.

McDonald’s spodziewa się, że w 2024 r. sprzedaż w nowych restauracjach wzrośnie o prawie 2%, w porównaniu ze wzrostem o 1,5%, którego oczekuje w 2023 r.

W środę akcje firmy nie zanotowały zmian. Akcje zwyżkowały w tym roku o około 8%, co stanowi wynik gorszy od 19% wzrostu referencyjnego indeksu S&P 500.

Inne sieci krajowe również rozwijają się w szybkim tempie. W zeszłym miesiącu Starbucks podał, że spodziewa się mieć 55 000 sklepów na całym świecie do 2030 r., w porównaniu z 38 000 obecnie.

 

Źródło: nbc, Reuters
Foto: YouTube, istock/ jetcityimage/
Czytaj dalej

News Chicago

Lotnisko O’Hare najlepsze wg magazynu Global Traveller już 20-ty raz z rzędu

Opublikowano

dnia

Autor:

Co roku, od 20 już lat, Międzynarodowy Port Lotniczy O’Hare zdobywa najwyższe wyróżnienie w kategorii Najlepszego Portu Lotniczego w Ameryce Północnej według magazynu Global Traveller. W 2023 r. także nas nie zawiódł.

To był znaczący rok dla potężnego Międzynarodowego Lotniska O’Hare w Chicago. Podczas uroczystego otwarcia na początku 2023 r. odsłonięto rozbudowany i odnowiony Terminal 5, o poprawionej przepustowości i z dodanymi udogodnieniami dla pasażerów. Jego budowa trwała 4 lata i kosztowała 1,3 miliarda dolarów.

Komisja ds. sztuki publicznej kierowana przez Departament Spraw Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych Chicago (DCASE) oraz Departament Lotnictwa Chicago (CDA), nadała terminalowi nową, kolorową tożsamość. Znajduje się tu szereg publicznych instalacji autorstwa ponad 20 artystów z Chicago, o wartości 3,5 miliona dolarów.

Międzynarodowy Port Lotniczy O’Hare jest jednym z najlepiej skomunikowanych megawęzłowych portów lotniczych na świecie i jednym z niewielu lotnisk oferujących loty na wszystkie zamieszkałe kontynenty.

Dlatego fakt, że po raz kolejny został uznany za najlepszy port lotniczy w kraju w ankiecie czytelników GT Tested Magazine magazynu Global Traveller, nie jest zaskoczeniem

Badanie magazynu skierowanego do dobrze sytuowanych podróżnych — GT Tested Reader Survey, nagradza doskonałość w 104 kategoriach związanych z podróżami, w tym linie lotnicze, hotele, programy lojalnościowe i produkty związane z podróżami, w oparciu o opinie ponad 20 000 czytelników.

„Otrzymywanie tej nagrody od czytelników Global Traveler przez 20 lat z rzędu to zaszczyt i po raz kolejny udowadnia, że Chicago nie ma sobie równych, jeśli chodzi o uprzejmość i obsługę, jaką zapewniamy mieszkańcom i gościom”– powiedział burmistrz Chicago Brandon Johnson.

Wydawca i dyrektor generalny Global Traveller, Francis X. Gallagher, pochwalił O’Hare za oferowanie opcji i wygody, których brakuje wielu dużym portom lotniczym, jednocześnie gratulując konsekwentnego zdobywania tytułu przez 20 lat.

Międzynarodowe Lotnisko O’Hare zajęło także drugie miejsce na świecie w kategorii Najlepsza restauracja na lotnisku, za lotniskiem iGA Istanbul Airport, które zwyciężyło w kategoriach Najlepsze zakupy na lotnisku, Najlepsze lotnisko w Europie i Najlepsze ogólne lotnisko na świecie.

United Airlines, których siedziba mieści się w Willis Tower w Chicago, a największy węzeł przesiadkowy znajduje się na O’Hare, zajęło pierwsze miejsce w kategorii Najlepszych Transatlantyckich Linii Lotniczych, ale zostało pokonane przez Air Canada, które zdobyły tytuł Najlepszej Linii Lotniczej w Ameryce Północnej.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Międzynarodowe Lotnisko O’Hare
Czytaj dalej

News USA

Taylor Swift kąpie się w bogactwie i sławie. Ta era naprawdę należy do gwiazdy pop

Opublikowano

dnia

Autor:

Gwiazda popu została uznana przez magazyn „Forbes” za piątą najpotężniejszą kobietę na świecie, ze względu na jej siłę gospodarczą, kulturalną i polityczną. Taylor Swift wyprzedziła innych muzyków na liście, takich jak Beyoncé i Rihannę. Piosenkarka została także uznana za Człowieka Roku 2023 magazynu Time.

W tym tygodniu magazyn Forbes opublikował coroczną listę „Najpotężniejszych kobiet świata”, na której Taylor Swift awansowała z 79. miejsca w 2022 r. na 5. w tym roku. Wg magazynu, na coroczny ranking wpływają cztery główne wskaźniki: pieniądze, media, wpływ i strefy wpływów.

Jedynymi kobietami, które wyprzedziły Swift na liście, były przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen (nr 1), Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego (nr 2), wiceprezydent USA Kamala Harris (nr 3) oraz Premier Włoch Giorgia Meloni (nr 4).

„Wszystkie osoby posiadające twardą władzę to naprawdę potężne kobiety ale nie będą w stanie zmienić świata w taki sposób, jak Taylor Swift”, uważa Stacy Jones, założycielka agencji marketingowej Hollywood Branded

Był to kolejny kamień milowy w życiu gwiazdy muzyki pop, która w środę została także ogłoszona Człowiekiem Roku 2023 magazynu Time.

33-latka zdominowała pierwsze strony gazet dzięki wyprzedanej trasie „Eras Tour”, ogromnemu filmowi koncertowemu w kinach oraz romansowi z Travisem Kelcem, zawodnikiem Kansas City Chiefs.

Spotify ogłosił, że jest najczęściej odtwarzaną artystką na platformie streamingowej.

Swift została wybrana przez magazyn Time spośród dziewięciu finalistów, wśród których znaleźli się między innymi Barbie, król Karol III i dyrektor generalny OpenAI Sam Altman.

„Chociaż jej popularność rosła przez dziesięciolecia, to w tym roku 33-letnia Swift dokonała swego rodzaju fuzji nuklearnej: łącząc sztukę i biznes, aby wyzwolić energię o historycznej sile” – napisali dziennikarze Time o swoim wyborze.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został Człowiekiem roku 2022 magazynu Time.

Dzięki globalnej trasie koncertowej Taylor Swift została miliarderką, co czyni z niej rzadki przypadek artystki nagrywającą, która osiągnęła dziesięciocyfrowy status. Tym samym dołączyła do takich gwiazd jak Jay-Z (majątek netto: 2,5 miliarda dolarów) i Rihanna (1,4 miliarda dolarów) .”

W publikacji podkreślono także „szeroką aureolę finansową” tak zwanego „efektu Taylor Swift”.

Według Forbesa dwa wieczory jej tournée po Denver dodały 140 milionów dolarów do produktu krajowego brutto Kolorado, ponieważ fani wydają średnio 1300 dolarów na osobę w hotelach, restauracjach i sklepach detalicznych.

Tymczasem U.S. Travel Association oszacowało, że amerykańska część trasy „Eras” przyniosła łącznie gospodarkom stanowym ponad 5 miliardów dolarów.

Inne godne uwagi postacie na tegorocznej liście wpływowych kobiet Forbes to dyrektor generalna CVS Karen Lynch (nr 6), dyrektor generalna i dyrektor wykonawcza JD.com Sandy Ran Xu (nr 20), prezes Banco de Brasil Tarciana Paula Gomes Medeiros (nr 24), i Beyoncé (nr 36).

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę Najpotężniejszych kobiet świata 2023 magazynu Forbes.

 

Źródło: fox32, suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu