Połącz się z nami

Kościół

Międzynarodowy Tydzień Modlitwy i Postu zaprasza do włączenia się w Cud Eucharystii

Opublikowano

dnia

31. coroczny Międzynarodowy Tydzień Modlitwy i Postu za nasz naród, przywódców, rodziny i Kościół odbędzie się w dniach 20–28 października. Rozpocznie się trzydniowym wirtualnym wydarzeniem, a zakończy całodniowym programem na żywo w Bazylice Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie. Tydzień Modlitwy i Postu zapowiada Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

W świetle tegorocznego tematu – „Cud Eucharystii” – konferencja rozpocznie się od nagranej prezentacji wideo przygotowanej przez matkę błogosławionego Carla Acutisa, Antonię Salzano.

To błogosławiony Carlo Acutis, o którym pisaliśmy 12 października 2022 r. i 10 lipca, powtarzał, że Eucharystia jest naszą „autostradą do nieba”. W czasie Mszy Św. będą obecne jego relikwie.

„Ponieważ Eucharystia jest źródłem i szczytem wiary, przywrócenie wszystkich do Prawdziwej Obecności i wiary w Prawdziwą Obecność zmieni nasz Kościół i naszą kulturę. Eucharystia wraz z modlitwą, zwłaszcza różańcem, postem, adoracją i sakramentami, [jest] rozwiązaniem”, wyjaśnił Ted Flynn, współzałożyciel Międzynarodowego Tygodnia Modlitwy i Postu (International Week of Prayer and Fasting IWOPF) wraz ze swoją żoną Maureen i zmarłym Johnem Downsem.

Eucharystia będzie głównym tematem wirtualnych przemówień rozpoczynających się w piątek w dniu otwarcia i kontynuowanych w sobotę i poniedziałek, a także wydarzeń w bazylice w dniu zamknięcia.

Niektóre z wirtualnych prezentacji wydarzenia obejmują:

 • Maureen Flynn na temat „Centrum Eucharystii w objawieniach maryjnych zatwierdzonych przez Kościół”.
 • Ojciec Chris Alar ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia o „Cudach eucharystycznych wczoraj i dziś”.
 • Ojciec Robert Altier na temat „Święta Eucharystia, źródło i szczyt świętego małżeństwa”.
 • Mark Houck „To jest Ciało moje za was wydane: obejmując krzyż”.
 • Ojciec Ron Stone o swojej fascynującej historii o tym, jak Eucharystia i Matka Boża uzdrowiły go z traumy z dzieciństwa i uzależnień.

W ramach sobotnich prezentacji na żywo w bazylice odbędą się:

 • Siostra Deirdre Byrne o odnalezieniu miłości Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.
 • Doktor Carlos Parellada, chirurg ze szpitala w Gwatemali, w sprawie swojego udziału w badaniu cudu eucharystycznego w Tixtla w Meksyku w 2006 roku.
 • Ojciec Tim Byerley o miłości Sługi Bożej Marii Esperanzy do Eucharystii.
 • Ray Grijalba, scenarzysta i współproducent, o swoim nadchodzącym filmie o cudach eucharystycznych zatytułowanym „Nowa Manna”.

Międzynarodowy Tydzień Modlitwy i Postu dwukrotnie otrzymał błogosławieństwo apostolskie od św. Jana Pawła II, a swojego wsparcia dla wydarzenia udzieliła także św. Matka Teresa z Kalkuty.

W tym roku pięć celów Międzynarodowego Tygodnia Modlitwy i Postu to modlitwa i post: o nawrócenie wszystkich ludzi i narodów, budowanie kultury życia, obronę świętości małżeństwa i życia rodzinnego, o pokój i wypraszanie miłosierdzia Bożego, o wszystkich kapłanów, powołania i świętość członków Kościoła.

Konferencja jest organizowana we współpracy z Legionem Maryi.

Wszystkie wydarzenia Międzynarodowego Tygodnia Modlitwy i Postu są bezpłatne. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę IWOPF.org lub zadzwoń pod numer (888) 478-PRAY.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, IWOPF, istock/Aimee Tavares/

 

 

News Chicago

Setki tysięcy pielgrzymów pokłoni się dzisiaj Matce Bożej z Guadalupe w Des Plaines

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponad 400 000 katolików zgromadzi się dzisiaj w Des Plaines na corocznych uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Nabożeństwa związane z pielgrzymką odbędą się w poniedziałek i wtorek w sanktuarium na terenie kampusu Maryville Academy, 1170 N. River Road. Wydarzenie upamiętnia objawienie się Maryi, w Meksyku w 1531 roku.

Tematem tegorocznej pielgrzymki jest „pokój i jedność”.  Jak co roku tysiące osób odda hołd Maryi Dziewicy, która objawiła się św. Juanowi Diego w Meksyku w 1531 roku.

„Modlimy się o pokój dla naszego świata i modlimy się o pokój w naszych domach” – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej ks. Esequiel Sanchez, rektor sanktuarium.

Pierwsza z kilku Mszy Św. w sanktuarium zaplanowana jest na godz. 8.00PM w poniedziałek. Nabożeństwo będzie obejmowało poświęcenie kaplicy w sanktuarium, która została zniszczona podczas podpalenia w maju a następnie odnowiona.

Msze święte i inne uroczystości będą odprawiane wieczorem w poniedziałek i następnego dnia. O godzinie 9:30PM w poniedziałek odbędzie się także pokaz sztucznych ogni.

Parking przy sanktuarium kosztuje 15 dolarów. Bezpłatne parkingi poza terenem obiektu z usługą autobusu wahadłowego będą dostępne w następujących miejscach:

 • Parafia Św. Emilii 1400 E. Central Rd, Mt. Prospect, IL 60056
 • Plac Palwaukee 664 Milwaukee Ave, Prospect Heights, IL 60070
 • Oakton Community College, 1600 East Golf Rd, Des Plaines, IL 60016

Central Road w pobliżu kampusu Maryville będzie zamknięta dla wszystkich pojazdów z wyjątkiem autobusów wahadłowych od godziny 5:00PM w poniedziałek do około 9:00 wieczorem we wtorek. Osoby udające się do sanktuarium pieszo powinny korzystać z oznaczonego pasa dla pieszych wzdłuż River Road, wg komendanta policji w Des Plaines, Matta Bowlera.

Świątynia w Des Plaines jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla katolików pochodzenia latynoskiego w obrębie Stanów Zjednoczonych. Wierni przybywają z wielu różnych miejscowości w rejonie Środkowego Zachodu.

Pełny harmonogram wydarzeń i zasady dla odwiedzających można znaleźć na stronie solg.org.

Więcej informacji związanych z organizacją wydarzenia będzie dostępnych na stronie facebook.com/desplainespolice.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe
Czytaj dalej

Kościół

W Watykanie jest szopka z bł. rodziną Ulmów

Opublikowano

dnia

Autor:

Od piątku w ekspozycji pod kolumnadą Placu św. Piotra można podziwiać m.in. szopkę z błogosławioną rodziną Ulmów z Markowej. Dzieło tamtejszych artystów Jana i Bożeny Szajerów stanowi element dużej ekspozycji „Sto szopek w Watykanie”. „Niedawna beatyfikacja rodziny Ulmów zobowiązuje nas do określonych działań, wśród nich jest ta szopka. Także w ten sposób czcimy Ulmów” – mówi Radiu Watykańskiemu Maria Ryznar-Fołta, prezes Towarzystwa Przyjaciół Markowej i przewodnicząca tamtejszej Rady Gminy.

To właśnie Towarzystwo Przyjaciół Markowej współpracowało z Muzeum Ulmów przy realizacji wyjątkowego, drewniano-słomianego żłóbka. W jego przestrzeń wpisano bowiem trzy rodziny – Świętą Rodzinę z Nazaretu, błogosławionych Ulmów oraz żydowski ród Goldmanów, ukrywających się w domu Ulmów i razem z nimi zamordowanych przez Niemców w 1944 roku.

„W naszej polskiej tradycji szopki zajmowały od lat bardzo ważne miejsce. Mieliśmy taki zamysł, żeby do tej szopki włączyć błogosławioną rodzinę Ulmów” – opowiada Maria Ryznar-Fołta. Jak dodaje, pomysł stworzenia szopki był inicjatywą ambasadora RP w Watykanie Adama Kwiatkowskiego oraz marszałka Podkarpacia Władysława Ortyla.

Szopka ma formę chałupy przysłupowej, stanowiącej element tradycyjnej architektury markowskiej. „Centralnie, w głównej nawie znajduje się Święta Rodzina, bo wiemy, że jak w naszych rodzinach Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu. I każdy przechodzień najpierw spotyka się z tą rodziną. Patrząc na to oczami wiary, Święta Rodzina błogosławi wszystkich, którzy przychodzą i odwiedzają szopki w Watykanie. W przestrzeni tej chałupy znajduje się również błogosławiona rodzina Ulmów. Nas wszystkich zadziwia heroizm tej rodziny, bo oddali życie za swoich bliźnich” – podkreśla Maria Ryznar-Fołta.

Jak wyjaśnia, symboliczne jest również umiejscowienie na zewnątrz domu-żłóbka rodziny Goldmanów. Z tego rodu wywodziła się cała grupa ośmiorga Żydów, którzy ukrywając się u Ulmów, zginęli z rąk Niemców 24 marca 1944 roku.

Na zewnątrz chałupy umieszczono macewy z imionami Goldmanów. Oprócz Saula Goldmana i jego czterech synów, w domu Józefa i Wiktorii Ulmów schronienie znalazły również córki i wnuczka Chaima Hersza Goldmana – Lea Didner z córką Reszlą oraz Gołda Grünfeld.

„W przestrzeni świętości mamy trzy rodziny – Świętą Rodzinę centralnie, beatyfikowaną rodzinę Ulmów i rodzinę Goldmanów. A wszystko to stało się za sprawą naszej rodziny z Markowej – Jana i Bożeny Szajerów oraz ich dzieci – którzy zaangażowali się, wykorzystali swoje talenty i z wielką pasją wykonali tę szopkę” – mówi prezes Towarzystwa Przyjaciół Markowej.

Maria Ryznar-Fołta zaznacza, że inicjatywa pokazania markowskiej szopki w Watykanie to kolejne ze zobowiązań wynikających z beatyfikacji rodziny Ulmów.

„To taka duma dla Markowej, że w Watykanie powtarza się ten akcent markowski, markowskiej kultury, tradycji – bo budownictwo, bo architektura, ale nade wszystko akcent tradycji szopki i rodzącego się Boga, jako dowodu wielowiekowej kultury chrześcijańskiej” – zauważa rozmówczyni Radia Watykańskiego.

Szopkę z błogosławioną rodziną Ulmów można było najpierw zobaczyć w polskim kościele świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie. Do 7 stycznia markowski żłóbek można podziwiać w skrzydle kolumnady Berniniego na placu Świętego Piotra w Watykanie.

Wystawa „Sto szopek w Watykanie” jest organizowana przez tamtejszą Dykasterię do spraw Ewangelizacji.

Autor: Karol Darmoros, vaticannews.va/pl
Foto: vatican media
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Msza Św. za Naszą Ojczyznę i ofiary stanu wojennego zostanie odprawiona w niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Koła „Solidarność” dotyczący zbliżającej się rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

„Uprzejmie informujemy że w tym roku przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez „sprawujący władzę” reżim komunistyczny.

Z tej okazji dnia 10-go Grudnia o godzinie 9:00 rano w kościele Św. Trójcy zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Naszej Ojczyzny Polski i ofiar stanu wojennego oraz wszystkich którzy oddali życie za WOLNOŚĆ naszej Ojczyzny Polski.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie Organizacje Polonijne, Młodzież, Harcerzy oraz całą Polonię.

Kościół Św. Trójcy znajduje się pod adresem 1118 N Noble St. w Chicago IL 60642

Po szczegółowe informacje prosimy dzwonić: tel. 708-254-2355.

W imieniu organizatorów

Prezes Koła „Solidarność”

BOGDAN STRUMINSKI
President
struminskib@yahoo.com

 

Źródło: informacja własna
Foto: ipn
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu