Połącz się z nami

News Chicago

Czy Donald Trump przetrwa 2019 rok? Paweł Kowal prognozuje, co wydarzy się w polityce Stanów Zjednoczonych

Opublikowano

dnia

Doradca byłego prezydenta George’a W. Busha, lan J. Steinberg uważa, że prezydent Donald Trump nie zostanie odwołany z urzędu, ale sam zrezygnuje w tym roku w zamian za immunitet dla siebie i swojej rodziny. Polityk twierdzi, że mało prawdopodobne jest, aby zebrała się odpowiednia liczba senatorów, by odwołać prezydenta. Toczące się wokół Trumpa śledztwa mogą natomiast skłonić go do opuszczenia Białego Domu.

Opinię Iana Steinberga komentuje doktor nauk humanistycznych, Paweł Kowal. Jego zdaniem trudno konkretnie przewidywać, co się wydarzy w polityce Stanów Zjednoczonych z uwagi na nietypową prezydenturę Donalda Trumpa

Na początku roku 2019 Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przyjęła ustawy budżetowe, mająca zakończyć, choć tylko częściowo, tzw. zamknięcie rządu federalnego. Przed głosowaniem w Izbie Reprezentantów Biały Dom poinformował, że doradcy będą rekomendowali prezydentowi Donaldowi Trumpowi weto do tych ustaw, jeżeli Kongres przegłosuje je bez przyznania dodatkowo pieniędzy na budowę zapowiadanego przez prezydenta muru na granicy amerykańsko- meksykańskiej. Paweł Kowal uważa, że teraz wszystko zależy od planów politycznych prezydenta USA i z kim zamierza go realizować

Trwają także negocjacje Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej co do kolejnego spotkania przywódców tych krajów. Kim Dzong Un zapewnił, że ma nadzieję na kolejny szczyt z prezydentem USA Donaldem Trumpem, ale ostrzegł też Waszyngton, by Stany Zjednoczone nie testowały cierpliwości Koreańczyków sankcjami i naciskami. Komentator polityczny uważa, że do spotkania prawdopodobnie dojdzie

W każdy piątek oraz wtorek o godzinie 7.45 rano na antenie Radia Deon Paweł Kowal komentuje aktualne wydarzenia polityczne na świecie i w Polsce.

Paweł Kowal ma 43 lata. Wykładowca na Polskiej Akademii Nauk, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, a także były polityk ugrupowań prawicowych w Polsce. Nagrodzony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”. Otrzymał wyróżnienie tygodnika „Polityka” w rankingu na najlepszych polskich europosłów, otrzymał również nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia oraz nagrodę Pojednania Polsko-Ukraińskiego. Jest żonaty, ma czworo dzieci. Pochodzi z Rzeszowa.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: www.wiadomosci.radioonet.pl , Flickr.com/Gage Skidmore , Twitter.com/BBC Asia

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne