Połącz się z nami

News Chicago

Republikanie apelują do Trumpa: „Nie ma prawa łaski dla Blagojevicha”

Opublikowano

dnia

W poniedziałek siedmiu polityków Partii Republikańskiej, reprezentujących w Kongresie stan Illinois, wezwało prezydenta Donalda Trumpa, aby pozostawił byłego gubernatora Roda Blagojevicha w więzieniu. Prezydent przyznał się, że myśli o ułaskawieniu polityka z naszego stanu.

Republikanin Darin LaHood przygotował list otwarty, w którym poprosił Trumpa, aby ten „zwrócił uwagę, na fakt, że ewentualne ułaskawienie byłego gubernatora, będzie bardzo szkodliwym precedensem politycznym.”

W liście napisano również, że „dowody przeciwko Rodowi Blagojevichowi zostały zebrane przez prawników z Departamentu Sprawiedliwości i pracowników z Federalnego Biura Śledczego. Ułaskawienie Blagojevicha byłoby demoralizacją względem uczciwych agentów i urzędników federalnych, którzy każdego dnia ciężko pracują w stanie Illinois i walczą z korupcją publiczną napisał Darin LaHood.

Pozostałymi sygnatariuszami listu do prezydenta Trumpa są: John Shimkus, Peter Roskam, Randy Hultgren, Adam Kinzinger, Rodney Davis oraz Mike Bost.

Były gubernator Rod Blagojevich chciał sprzedać fotel w Senacie prezydenta-elekta Baracka Obamy. Blagojevich odbywa wyrok 14 lat więzienia za próbę korupcji politycznej i od ponad sześciu lat przebywa w federalnym więzieniu w Kolorado.

redakcja@radiodeon.com

Źródło: www.abc7chicago.com
Foto: Facebook.com/Tio Hardiman

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne