Połącz się z nami

News Chicago

W drodze do USA Wielkie Gwiazdy z Polski zatrzymał system wizowy. Koncert Donatan i Cleo przełożony

Opublikowano

dnia

Donatan Cleo, Jacek Stachursky, Mateusz Mijał, Paweł Kukiz i Jan Borysewicz nie zagrają na Wielkim Pikniku w Yorkville pod Chicago. Przynajmniej w ten weekand. Nie zagrają także w Nowym Jorku. Organizator koncertu nie załamuje rąk i szuka nowych terminów. Prawodpodobny termin to 17 sierpnia tego roku.

Amerykańska Ambasada Stanów Zjednoczonych od 10 dni nie wydaje wiz nieimigracyjnych. Artystom, którzy mieli zagrać na Wielkim Muzycznym Pikniku w Yorkville pod Chicago, wizy przyznano, ale przez problem w systemie komputerowym jeszcze ich nie dostarczono. “W systemie wizowym Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu wystąpiły trudności techniczne. Problem ma zasięg globalny, nie ogranicza się do poszczególnych krajów, dokumentów wydawanych obywatelom USA lub kategorii wizowych. Przepraszamy wszystkich starających się o wizy za opóźnienia i przedłużający się czas oczekiwania na otrzymanie wizy.” – poinformowała oficjalnie Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Duet Donatan i Cleo
oczarował Polskę

Artyści mieli wylecieć z Polski w sobotę 26 lipca tymczasem jak powiedział Radiu Deon Chicago menadżer Jacka Stachurskiego, Jacek Siębor ze względu na wizowe problemy wspólnie z organizatorem z Chicago Radosławem Kołuszko z firmy RAMM Events LLC poszukiwany jest teraz nowy termin koncertu. Bardzo prawdopodobna data to 18 sierpnia tego roku. Informacje Radiu Deon potwierdził Radosław Kołuszko “Wydaliśmy duże pieniądze na organizację tego koncertu i musimy wyjść z tych problemów obronna ręką. Zorganizujemy Muzyczny Piknik w sierpniu, a koncert Donatana i Cleo prawdopodobnie we wrześniu.” – powiedział Kołuszko.

Wielki przebój „My Słowianie”

[youtube id=”rr1DSgjhRqE” width=”620″ height=”360″]
Sami artyści są poirytowani, że nie udało się załatwić wszystkich formalności na czas. Jak napisał w mediach społecznościowych Donatan koncerty “nie dojdą do skutku ze względu na turbodebilizm i nieprofesjonalizm ze strony organizatora, który starał się załatwić wszystko na ostatnią chwilę”. Gwiazda Eurowizji przeprasza wszystkich Polaków, którzy chceili usłyszeć i zobaczyć zespół po raz pierwszy w USA. “Przepraszam wszystkich tych którzy mieli na te koncerty przyjść (…) My z Cleo otwieramy właśnie domowe ogóreczki i grzybki które zabrałem na drogę!”. Z kolei w innym tonie wypowiada się menadźer artysty – Marcin Owczarek. “Wina leży gdzieś po środku. Nikt nie przewidział takich technicznych problemów w ambasadzie, a z drugiej strony można było te sprawy załatwić po prostu wcześniej. Chcemy jednak przylecieć do Chicago i chciałbym zapewnić, że zagramy na pewno jeszcze w tym roku. Rozmawiamy z organizatorami o nowym terminie.”

 

piknikDo tej pory firma Radosława Kołuszki zorganizowała sidem dużych tras koncertowych po Stanach Zjednoczonych takim gwiazdom jak Doda, Budka Suflera, Urszula, Feel, Łzy, Kasia Kowalska, Jacek Stachurski i Zakopower. Lipcowy Wielki Muzyczny Piknik miał być największą plenerową imprezą tego lata w środowisku polonijnym w Chicago. Piknik się odbędzie, ale bez muzycznych gwiazd, dlatego jak zapewnił naszą redakcje organizator imprezy wjazd do Yorkville będzie bezpłatny.

Rozmowa na ten temat w poniedziałek 28 lipca w Radio DEON Chicago WNWI 1080am o godzinie 7.40 rano. Gośćmi programu będą Radosław Kołuszko – organizator, Jacek Siębor – menadżer Jacka Stachurskiego oraz Marcin Owczarek – menadżer Donatana Cleo.

Sławomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com

źródło: inf. własn.
foto: Donatan&Cleo

News Chicago

Pomóżmy babci Emilii Lipińskiej przylecieć do Chicago i pożegnać ukochaną wnuczkę

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak informowaliśmy, 11 stycznia w Chicago znaleziono martwą Emilię Lipińską, pochodząca z Rzeszowa, która była bezdomna i grała na skrzypcach na ulicy. Jej babcia chce przylecieć do Chicago by pożegnać ukochaną wnuczkę. Aby pomóc w pokryciu kosztów tej podróży, przyjaciółka Ewy Jeziersk-Klusek założyła zbiórkę na platformie GoFundMe, która wszyscy możemy wesprzeć.

O śmierci młodej Polki dowiedzieliśmy się dzięki wolontariuszom ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Chicago działającym przy Jezuickim Ośrodku Milenijnym, którzy systematycznie odwiedzają bezdomnych. Wolontariusze zarejestrowali jej uliczny koncert, nie wiedząc, że był ostatnim, i że więcej Emilki nie zobaczą.

Według informacji przez nich uzyskanych, kilka dni przed śmiercią Emilia miała problemy z palcami u nóg i została przyjęta do szpitala. Polce zaproponowano amputację palców, ale Emilia wyszła ze szpitala przypuszczalnie na własne żądanie.

Niedługo po wyjściu ze szpitala, 11 lutego, Emilię znaleziono martwą. Na drugi dzień w tym samym miejscu zmarła ponoć koleżanka Emilki, która wzięła jej skrzypce.

„Emilka od urodzenia miała bardzo silną więź emocjonalną z babcią Ewą J. Wczesne dzieciństwo Emilka spędziła pod opieką babci, która okazała jej wiele troski i ciepła. Był to najszczęśliwszy okres w życiu Emilki. W otoczeniu pięknej bieszczadzkiej przyrody, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości dorastała mała Emilka. Była dla babci „Słoneczkiem” i wielką radością”, czytamy w opisie zbiórki założonej na GoFundMe.

W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Następnie Emilka wyjechała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdzie, choć trudno jej było się zaadaptować, to kontynuowała naukę gry na ukochanym instrumencie. Zaczęła grać drugie skrzypce w Młodzieżowym Zespole w Filharmonii w Naples.

Rozłąka z babcią była bolesna, ale Emilia utrzymywała z nią stały kontakt telefoniczny.

Rodzice Emilii Lipińskiej ostatecznie się rozwiedli i wrócili do Polski, a Emilka została w USA i przeprowadziła się z Florydy do Chicago. Była samodzielna finansowo, ale ta sytuacja niestety się zmieniła i została zmuszona do mieszkania na ulicy i grania dla przechodniów.

„Babcia Ewa za wszelką cenę chciała sprowadzić wnuczkę do Polski i jako emerytka dodatkowo dorabiała, przygotowując jej „własny kąt”. Rozpacz babci jest tym większa, że była bardzo bliska osiągnięcia celu, a jednak tragiczne wydarzenia na początku lutego przekreśliły wszystko”, czytamy na stronie GoFundMe.

Celem zbiórki pieniędzy jest pomoc w opłaceniu przelotu z Rzeszowa do Chicago i z powrotem, oraz pobytu w hotelu dla babci i cioci Emilii Lipińskiej, a także na zorganizowanie uroczyśtosci pożegnalnej.

Zbiórka założona 25 lutego już przekroczyła połowę swojego celu, 6 tys. dolarów.

Ale liczy się czas. Ciało Emilki będzie przechowywane w kostnicy miejskiej jeszcze tylko przez 5 dni, po czym zostanie skremowane.

Dlatego apelujemy o wpłaty i wsparcie kosztów ostatniego pożegnania babci z ukochaną wnuczką.

Rodzina Emilii gorąco dziękuje za wszelką pomoc i współczucie okazane jej do tej pory.

 

Źródło: informacja własna, GoFundMe
Foto: YouTube

 

 

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

3 obszary metropolitalne Illinois wśród 30 najgorętszych rynków mieszkaniowych w Ameryce

Opublikowano

dnia

Autor:

Popyt na domy w dalszym ciągu jest stosunkowo wysoki w wielu regionach, w tym w Illinois. Według strony internetowej 24/7 Wall Street, która przeprowadziła badanie, trzy obszary metropolitalne Illinois znalazły się wśród 30 najgorętszych rynków mieszkaniowych w Ameryce na podstawie danych zebranych z witryny Realtor.com.

Rockford zajął czwarte miejsce na liście z wynikiem 98,15 na 100 w kategorii zwanej „hotness” i średnią ceną katalogową nieruchomości wynoszącą 199 999 dolarów.

Jak wynika z publikacji finansowej, „hotness” to termin używany przez pośrednika w obrocie nieruchomościami, który określa, jak długo domy znajdują się na rynku, oraz kilka wskaźników logistyki podaży i popytu.

Peoria znalazła się w połowie zestawienia – na 15. miejscu. Jej wynik wyniósł 88,42 na 100, a średnia cena katalogowa domu wyniosła 149 900 dolarów.

Trzecim i ostatnim obszarem metropolitalnym stanu Illinois, który znalazł się na liście, było Springfield. Z wynikiem „hotness” wynoszącym 85,91 na 100 i średnią ceną katalogową wynoszącą 168 950 dolarów, region stołeczny stanu zajął 25. miejsce.

Według 24/7 Wall Street, pomimo rosnących cen nieruchomości w całym kraju, w większości z 30 miejsc na liście domy pozostają stosunkowo niedrogie.

We wszystkich obszarach metropolitalnych z wyjątkiem sześciu typowa cena katalogowa jest niższa od porównywalnej mediany krajowej. Prawie wszystkie regiony, które znalazły się w rankingu, znajdują się na Środkowym Zachodzie i Północnym Wschodzie.

Wśród nich są także Racine i Milwaukee-Waukesha w Wisconsin oraz Lafayette-West Lafayette w stanie Indiana.

Rockford

Rockford

Wynik wskaźnika „hotness”, grudzień 2023 r.: 98,15 na 100
Czas, jaki dom zazwyczaj spędza na rynku: 40 dni
Zmiana rok do roku: -23,1%
Średnia cena katalogowa: 199 900 dolarów
Zmiana rok do roku: +17,7%

Peoria

Peoria

Wynik wskaźnika „hotness”, grudzień 2023 r.: 88,42 na 100
Czas, jaki dom zazwyczaj spędza na rynku: 48 dni
Zmiana rok do roku: -12,0%
Średnia cena katalogowa: 149 900 dolarów
Zmiana rok do roku: +7,2%

Springfield

Springfield

Wynik wskaźnika „hotness”, grudzień 2023 r.: 85,91 na 100
Czas, jaki dom zazwyczaj spędza na rynku: 49 dni
Zmiana rok do roku: +8,9%
Średnia cena katalogowa: 168 950 dolarów
Zmiana rok do roku: +2,4%

 

Źródło: nbc
Foto: istock/benkrut/ Cheri Alguire/Feverpitched/
Czytaj dalej

News Chicago

„Mrs. Doubtfire” wznieci ogień na scenie w Chicago. Zobaczcie kultową komedię

Opublikowano

dnia

Autor:

Rob McClure ponownie wciela się w rolę tytułowej niani podczas krajowego tournée „Mrs. Doubtfire” – musicalu autorstwa Wayne’a Kirkpatricka i Kareya Kirkpatricka. Jest to adaptacja filmu z 1993 roku z Robinem Williamsem w roli głównej. To wspaniała historia bezrobotnego aktora i rozwiedzionego ojca, który dokłada wszelkich starań, aby zobaczyć swoje dzieci. W Chicago możemy ją zobaczyć od 27 lutego do 10 marca.

Bezrobotny aktor, Daniel Hillard zrobi, wszystko dla swoich dzieci. Po utracie prawa do opieki nad nimi, przechodzi metamorfozę w szkocką nianię, Euphegenię Doubtfire, desperacko próbując pozostać w ich życiu.

Gdy jego nowa postać zaczyna żyć własnym życiem, pani Doubtfire uczy Daniela więcej, niż się spodziewał, o tym, jak być ojcem. „To urocza komedia muzyczna o wielkim sercu, której teraz potrzebujemy” – napisał Chicago Tribune.

Musical „Mrs. Doubtfire” został wyreżyserowany przez czterokrotnego zdobywcę nagrody Tony®, Jerry’ego Zaksa. Natomiast żonę Hillarda gra autentyczna żona Roba McClure’a.

„Mrs. Doubtfire” będzie grany od wtorku, 27 lutego do 10 marca w James M. Nederlander Theatre, przy 24 W. Randolph St., Chicago. Spektakl trwa 2 godziny i 35 minut z jedną przerwą i jest przeznaczony dla osób powyżej 8 lat.

Bilety w cenie 30-105 dolarów są do nabycia tutaj. Więcej informacji na temat spektaklu można znaleźć na stronie internetowej: broadwayinchicago.com.

Źródło: dailyherald, theatre in chicago
Foto: broadway in chicago
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2014
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu