Thursday 27th July 2017,
Radio Deon Chicago
NEWS RADIO DEON CHICAGO 1080am

W niedzielę największe uliczne jasełka w Chicago. Jezuita Marek Janowski zaprasza Cię na Orszak Trzech Króli

Admin 01/06/2017 KOŚCIÓŁ, NEWS CHICAGO
Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

To już ugruntowana tradycja. W Chicago po raz kolejny rusza Orszak Trzech Króli. Tym razem także na koniach, choć, jak zaznacza o. Marek Janowski, proboszcz parafii św. Władysława, gdzie orszak zdąża, może w przyszłym roku trzeba będzie jakoś „wyczarować” wielbłądy, skoro ewangeliczni królowie właśnie na wielbłądach przybyli do Pana Jezusa.

Wyjście poza kościoły, manifestowanie wiary na naszych ulicach jest nam potrzebne. Zachęca do tego także Ojciec Święty Franciszek.

„Papież jest osobą, która bardzo mocno podkreśla fakt, że chrześcijanin powinien być człowiekiem posłanym, a więc tym, który wychodzi na zewnątrz. Mamy nie siedzieć w kościołach, ale wychodzić i zapraszać innych do tego, by wierzyli, by mieli nadzieję, by kochali. Orszak Trzech Króli to jest właśnie takie wydarzenie, kiedy wychodzimy na zewnątrz z naszą wiarą”.

Tak było w 2016 r….

Tegoroczny Orszak odbywa się w ponad 500 lokalizacjach, miastach i wsiach Polski, ale też w wielu miejscach za granicami naszej ojczyzny. Wiara musi być podawana w sposób atrakcyjny. Zdrowa estetyka na zewnątrz pomaga w przeżywaniu wiary, w dzieleniu się wiarą i w przekazywaniu jej młodym pokoleniom.

„Papież mówi o tym, że nasza wiara ma być wiarą radosną. My mamy wychodzić na ulice i pokazać, że naprawdę człowiek wierzący to jest człowiek radosny, nie człowiek smutny gdzieś tam zamknięty w sobie. I Orszak Trzech Króli znakomicie to pokazuje”.

IV Polonijny Orszak Trzech Króli wyruszy z parafii św. Ferdynanda w niedzielę, 8 stycznia 2017 r., o godz. 11.15am (po Mszy św. o godz. 10.15am). Przejdzie ulicami Chicago do kościoła św. Władysława. W trakcie pochodu będzie wspólne kolędowanie, potem pokłon Trzech Króli w stajence. IV Polonijny Orszak Trzech Króli zakończy Msza św. sprawowana w kościele św. Władysława o godz. 1.30pm.

Paweł Kosiński SJ
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna.
Foto: Rafał Muskała; Andrzej Baraniak

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Comments are closed.

Facebook