Połącz się z nami

NEWS Florida

Pierwsze gwiazdki Michelin dla restauracji w Tampie. Brawo Rocca, Koya i Lilac

Opublikowano

dnia

Restauracje Tampa Bay zaczęły w końcu lśnić na gastronomicznym firmamencie. Po raz pierwszy w historii ceniony przewodnik Michelin przyznał gwiazdki trzem restauracjom w Tampie: Rocca, Koya i Lilac, z których każda otrzymała po jednym słynnym odznaczeniu.

Upragnione oceny zostały ogłoszone w czwartek wieczorem podczas ceremonii w LoanDepot Park w Miami, która uczciła wydanie przewodnika na Florydzie w 2023 roku. To już drugi rok, w którym kwalifikowały się restauracje w Orlando, Miami i Tampie.

Tylko cztery nowe gwiazdki zostały rozdane w tym roku na Florydzie, a trzy z nich trafiły do restauracji w Tampie. Poza Tampą nagrodę otrzymał Tambourine Room Tristana Brandta w Miami Beach.

Przewodnik przyznał również kilku restauracjom status Bib Gourmand, przyznawany lokalom gastronomicznym, które „oferują posiłek dobrej jakości w dobrej cenie”. Wśród nich znalazła się Gorkhali Kitchen, nepalska restauracja specjalizująca się w kuchni inspirowanej Himalajami; Psomi, grecka restauracja w North Hyde Park; oraz dwie restauracje, które również otrzymały ten tytuł w zeszłym roku, Rooster & The Till oraz niedawno zamknięty Ichicoro Ramen.

Przyznano także cztery nagrody specjalne, w tym wyróżnienie Michelin Young Chef dla Christinie Theofilos z Tampy, szefowej kuchni i właścicielce Psomi, oraz nagrodę za wybitną pracę dla Matthew Bradena z Lilac.

Przewodnik Michelin jest prawdopodobnie najbardziej znanym i szanowanym systemem ocen restauracji.

Największa liczba gwiazdek, jaką może otrzymać restauracja, to trzy, a proces przyznawania jest bardzo tajny. Kontrolerzy odwiedzają restauracje anonimowo i oceniają lokale na podstawie następujących kryteriów: jakość produktu, mistrzostwo smaków, doskonałość techniczna, wyrazisty charakter kuchni i spójność restauracji pomiędzy wizytami.

Odkąd przewodnik pojawił się na Florydzie, lokalni szefowie kuchni mieli nadzieję, że gwiazdki i dodatkowe wyróżnienia pomogą zwiększyć uznanie w rejonie Tampa Bay. Zeszłej wiosny restauracje w Miami i Orlando łącznie zdobyły łącznie 15 gwiazdek, ale ani jednej nie przyznano restauracji w Tampie.

Rocca to nowoczesna, włoska restauracja, prowadzona przez Bryce’a Bonsacka w Tampa Heights. W zeszłym roku otrzymała status Bib Gourmand. Inspektorzy Michelin pochwalili restaurację za oryginalność i makarony, wszystkie „umiejętnie” wykonane na miejscu, „prezentujące klasyczne smaki i skrupulatną technikę”.

Koya, nowoczesna japońska restauracja znajdująca się w Hyde Parku jest prowadzona przez Adrianę Fralick i jej męża Erica. Michelin nagrodził Koyę za „wyjątkową interpretację kuchni japońskiej” i „spektakularne dania z owoców morza”.

Lilac, Johna Frasera, to śródziemnomorska restauracja uznana przez Times za jedną z najlepszych nowych restauracji 2022 roku, otwarta w zeszłym roku w hotelu Edition w nowej inwestycji Water Street w Tampa. Współczesne czterodaniowe menu prix-fixe (140 USD za osobę), zaimponowało inspektorom Michelin swoim „śródziemnomorskim wpływem, składnikami skoncentrowanymi na Florydzie i francuskimi technikami”.

Przez wiele lat europejska publikacja Michelin koncentrowała się tylko na kilku amerykańskich miastach, w tym na Nowym Jorku, Chicago, Waszyngtonie i rejonie Zatoki San Francisco.

Niedawno firma zaczęła rozszerzać swój zasięg, a nowe podejście przewodnika do Florydy jest wynikiem partnerstwa między Michelin, stanową agencją marketingu turystycznego Visit Florida i radami marketingu turystycznego w Tampa, Orlando i Miami.

W przewodniku wymieniono również dodatkowe 92 polecane restauracje, z których 18 znajduje się w Tampie i są to m.in. Ponte, Bern’s Steak House i Cena.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube, Lilac

News USA

Dobra wiadomość: Ceny benzyny powinny spaść jeszcze o 10% przed 4 lipca

Opublikowano

dnia

Autor:

W tym roku ceny paliwa prawdopodobnie osiągnęły najwyższy poziom, 3,67 dolara za galon, w połowie kwietnia. Ale dzięki złagodzeniu warunków krajowego popytu i podaży, spadają. Według nowej analizy opublikowanej przez głównego ekonomistę RSM Joe Brusuelasa oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach ceny benzyny będą jeszcze niższe.

Biorąc pod uwagę hurtowe ceny benzyny, istnieje możliwość, że krajowe ceny benzyny spadną o kolejne 10% w porównaniu z obecnymi 3,44 dolarami za galon, według głównego ekonomisty RSM, Joe Brusuelasa. To z pewnością wzmocni bilanse amerykańskich rodzin przed letnim sezonem wydatków.

Według American Automobile Association AAA, średni koszt galona zwykłej benzyny wyniósł w środę 3,44 dolara, co oznacza spadek o około 4% w porównaniu z czasem miesiąc temu. Oczekuje się, że ceny spadną jeszcze bardziej w wyniku słabego popytu, gdyż konsumenci wstrzymują wydatki w obliczu utrzymującej się inflacji i rosnącej podaży.

Przez większą część tego roku popyt na benzynę utrzymywał się na poziomie analogicznym do roku 2023, a analitycy uważają, że niepewność gospodarcza może ograniczyć popyt tego lata, uważa rzecznik AAA, Andrew Gross.

Spadające ceny paliwa mogłyby przynieść wytchnienie Amerykanom, którzy od ponad 3 lat są zdruzgotani nieubłaganymi podwyżkami cen.

Chociaż inflacja znacznie spadła z najwyższego poziomu 9,1% odnotowanego w czerwcu 2022 r., pozostaje powyżej celu Rezerwy Federalnej wynoszącego 2%. A w porównaniu ze styczniem 2021 r., na krótko przed początkiem kryzysu inflacyjnego, ceny wzrosły o prawie 20%.

Konsumenci również borykają się z wysokimi stopami procentowymi po tym, jak Fed gwałtownie podniósł stopy w latach 2022 i 2023 do najwyższego poziomu od dwóch dekad, próbując spowolnić gospodarkę i ograniczyć inflację. Decydenci zastanawiają się teraz, kiedy powinni podjąć decyzję o oczekiwanej obniżce.

Joe Brusuelas uważa, że spadające ceny benzyny mogą doprowadzić do niższych odczytów inflacji, co z kolei może wesprzeć argument za obniżkami stóp procentowych jeszcze w tym roku.

Stany Zjednoczone produkują obecnie około 13,2 mln baryłek ropy dziennie, nieco poniżej rekordu 13,3 mln odnotowanego w grudniu 2023 r. Chociaż koalicja krajów produkujących ropę naftową, znana jako OPEC+, próbowała ograniczyć podaż poprzez ograniczenie wydobycia, nowa podaż wciąż trafia na rynek dzięki producentom spoza OPEC+, w tym USA, Kanadzie, Norwegii i Brazylii.

Jak informowaliśmy 11 czerwca, według przewidywań ekspertów AAA w nadchodzących tygodniach w niektórych stanach średnia cena paliwa powinna spaść poniżej 3 dolarów za galon.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/vitpho/ Prostock-Studio/
Czytaj dalej

News Chicago

MotorCave Suites: Zamieszkaj pod jednym dachem ze swoim luksusowym samochodem

Opublikowano

dnia

Autor:

Compasspoint Development wprowadza wyjątkową koncepcję luksusowego przechowywania samochodów do podmiejskiego centrum Barrington w stanie Illinois. MotorCave Suites, ogrodzona enklawa prywatnych apartamentów samochodowych, przy 127 W. Liberty St., przeznaczona jest dla kolekcjonerów samochodów z najwyższej półki i entuzjastów klasycznych samochodów.

Apartamenty samochodowe łączą najwyższej klasy środowisko do przechowywania, zabezpieczania, prezentowania i uzyskiwania dostępu do najcenniejszych pojazdów z luksusowym poddaszem, gdzie właściciele mogą bawić się, pracować lub odpoczywać.

Budowa MotorCave rozpocznie się pod koniec 2024 r. i będzie obejmować 37 prywatnych, dwupiętrowych apartamentów o powierzchni od 1500 do 3800 stóp kwadratowych, przy czym największe apartamenty pomieszczą do 16 samochodów.

W pełni wykończone apartamenty pod klucz będą obejmować „piętro muzealne” przeznaczone do ekspozycji kolekcji samochodów oraz specjalnie zaprojektowany poddasze na antresoli, które można wykorzystać jako przestrzeń rozrywkową, prywatne biuro lub osobistą „męską jaskinię”. Wszystkie apartamenty obejmują w pełni luksusową łazienkę.

Każdy właściciel otrzyma członkostwo w MotorCave Auto Club, ekskluzywnej społeczności motoryzacyjnej składającej się z miłośników motoryzacji o podobnych poglądach, organizującej prywatne wydarzenia towarzyskie skupiające się na wszystkim, od konserwacji samochodów, przez godziny koktajlowe, aż po wieczory rodzinne.

MotorCave jest częścią inwestycji wielofunkcyjnej, której budowa również rozpocznie się pod koniec 2024 r. i będzie obejmowała 125 luksusowych apartamentowców oraz ekskluzywne sklepy i restauracje.

Właściciele apartamentów MotorCave będą mieli dostęp do odkrytego basenu z kabinami plażowymi, boiska do gry w pickleball, salonu w stylu spike, centrum fitness i odnowy biologicznej, spa i nie tylko.

Inwestycja jest dogodnie zlokalizowana w pobliżu linii kolejowej Metra Union Pacific Northwest, co zapewnia szybki dostęp do Chicago i okolic.

Ceny apartamentów MotorCave zaczynają się od 400 tys. dolarów i są wystawione wyłącznie przez Kinzie Real Estate Group.

Aby uzyskać informacje na temat MotorCave Suites i stylu życia MotorCave, odwiedź motorcavesuites.com lub zadzwoń pod numer (847) 892-9090 i śledź MotorCave na Instagramie.

Compasspoint Development jest deweloperem wielorodzinnych apartamentów dla transportu publicznego i wybranych hoteli z ograniczonym zakresem usług, posiadającym ponad 800 luksusowych lokali w budowie na rynku chicagowskim w Barrington, Des Plaines i Arlington Heights, a także dodatkowe projekty proponowane w całym regionie.

Informacje na temat rozwoju Compasspoint można znaleźć na stronie compasspointdevelopment.com.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Compasspoint Development
Czytaj dalej

News USA

Nowej generacji Netflix Houses, galerie handlowe połączone z rozrywką, powstaną w dwóch miastach w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek Netflix ogłosił, że otwiera serię Netflix Houses, ogromnych kompleksów rozrywkowych, w których fani będą mogli wziąć udział w prawdziwych przeżyciach, takich jak te oparte na ich ulubionych programach i filmach serwisu streamingowego.

Czy kiedykolwiek chciałeś tańczyć walca wśród grupy „Bridgerton”, sprawdzić swoje siły w walce z Vecną w „Stranger Things” do góry nogami lub sprawdzić, jak sobie poradzisz na przyjęciu „Knives Out”? Wkrótce będziesz mógł.

Fani filmów i seriali Netflixa nie raz mogli odwiedzić atrakcje czy specjalne eventy inspirowane swoimi ulubionymi bohaterami, ale Netflix szykuje kolejną niespodziankę. Tym razem będzie to atrakcja, którą będzie można odwiedzać przez cały rok. W niedalekiej przyszłości pojawią się dwie wyjątkowe galerie handlowe, które będą nie tylko miejscem do robienia zakupów.

Poza sklepami, w których będzie można kupić gadżety z produkcji Netflixa, znajdą się w restauracje oraz liczne atrakcje inspirowane bohaterami najpopularniejszych filmów i seriali dostępnych na platformie. Projekt zapowiadaliśmy 18 października. 

Pierwsze dwie lokalizacje mają zacząć działać w 2025 r. i według Netflixa zostaną otwarte w dwóch najpopularniejszych centrach handlowych w Ameryce: Galleria Dallas w Teksasie i centrum handlowe King of Prussia niedaleko Filadelfii.

Domy Netflix zajmą przestrzeń o powierzchni ponad 100 000 stóp kwadratowych.

Netflix twierdzi, że te lokalizacje to „oferta nowej generacji”, której celem jest przeniesienie oferty z ekranu do prawdziwego świata fanów. Wiele z ponad 50 obiektów, które zostało otwarte w 25 miastach, zakończyło się już sukcesem.

Na początku zeszłego roku gigant przesyłania strumieniowego otworzył restaurację w Los Angeles, w której znajdują się pozycje z menu stworzone przez szefów kuchni związanych z programami kulinarnymi Netflix.

Firma uruchomiła także tymczasowe sklepy oferujące towary z hitowego serialu „Stranger Things” w takich miastach jak Paryż, Las Vegas i Chicago.

 

Źródło: scrippsnewa
Foto: YouTube, Netflix
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu