Połącz się z nami

News Chicago

Bezpłatne muzea w Chicago. Korzystaj z bogatej oferty miasta nie martwiąc się kosztami

Opublikowano

dnia

Niektóre muzea w Chicago stale oferują bezpłatny wstęp dla mieszkańców Illinois albo dla wszystkich chętnych by je odwiedzić. Skorzystaj z bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej tych miejsc w Wietrznym Mieście, nie martwiąc się kosztami.

Darmowy wstęp dla wszystkich

Narodowe Muzeum Sztuki Meksykańskiej

Znajdujące się w dzielnicy Pilsen w Chicago, było pierwszym latynoskim muzeum akredytowanym przez American Alliance of Museums. Oferuje bezpłatny wstęp dla wszystkich gości, przez cały rok.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie internetowej.

Garfield Park Conservatory

Zbudowany w 1906 roku w rejonie East Garfield Park w Chicago, Garfield Park Conservatory został uznany za obiekt ogrodniczy o znaczeniu międzynarodowym.

Wstęp tutaj jest bezpłatny ale zaleca się rezerwację. Dowiedz się więcej i poznaj wymagania dotyczące bezpłatnego wstępu na stronie Garfield Park Conservatory.

Narodowe Muzeum Sztuki i Kultury Portorykańskiej

Znajduje się w dzielnicy Humboldt Park i jest jedynym samodzielnym muzeum w kraju poświęconym sztuce portorykańskiej.

Muzeum oferuje bezpłatny wstęp przez cały rok. Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie internetowej.

Konserwatorium Lincoln Park

Położone w dzielnicy Lincoln Park konserwatorium znajduje się w największym parku w mieście.

Rezerwacje są bezpłatne ale wymagane do wejścia. Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie konserwatorium.

Ukraiński Instytut Sztuki Nowoczesnej

Mieszczące się w Ukrainian Village muzeum wspiera „sztukę współczesną jako wspólny wyraz doświadczeń ukraińskich i amerykańskich”.

Instytut oferuje bezpłatny wstęp, chociaż zachęca do darowizn. Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie internetowej UIMA.

Chicago Cultural Center

Placówka została otwarta w 1897 roku jako pierwsza centralna biblioteka publiczna w mieście. Wstęp jest zawsze bezpłatny. Oferta obejmuje również bezpłatne wycieczki z przewodnikiem w każdy czwartek i piątek.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie Chicago Cultural Center.

Muzea bezpłatne dla mieszkańców Illinois

Planetarium Adlera

Zlokalizowane w kampusie muzealnym w Chicago nad jeziorem Michigan, Planetarium Adlera było pierwszym planetarium w Stanach Zjednoczonych.

Planetarium oferuje bezpłatny wstęp dla mieszkańców Illinois w każdą środę. Wstęp do muzeum jest również bezpłatny dla nauczycieli, wojskowych w czynnej służbie, pracowników Muzeum w Parku i Okręgu Parkowego.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie Adler Planetarium.

DuSable Black History Museum and Education Center

Zlokalizowane w dzielnicy Washington Park, było pierwszym muzeum non-profit poświęconym historii i kulturze Afroamerykanów.

Muzeum DuSable oferuje bezpłatny wstęp dla mieszkańców Illinois w środy. Darmowy wstęp przysługuje także dla całego personelu wojskowego i osób udzielających pierwszej pomocy, w każdy dzień tygodnia.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie Muzeum DuSable.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago

Zlokalizowane przy 220 East Chicago Avenue, muzeum posiada prace wielu wpływowych artystów, w tym: Fridy Kahlo, Andy’ego Warhola i innych.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago jest bezpłatne dla wszystkich mieszkańców Illinois we wtorki. Darmowy wstęp jest oferowany zawsze dla nauczycieli z Illinois, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, czynnego personelu wojskowego, policji i straży pożarnej oraz weteranów.

Dowiedz się więcej i poznaj wymagania dotyczące bezpłatnego wstępu na stronie internetowej Museum of Contemporary Art Chicago.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/millann

News Chicago

Tęczowe parasole wniosą słońce do Elmhurst, nawet przy niepogodzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Baldachim tęczowych kolorów powróci do Elmhurst juz za kilka dni. Umbrella Sky Project, bezpłatny publiczny pokaz sztuki, który zadebiutował w Chicago w zeszłym roku, rozpocznie się w sobotę 20 kwietnia.

W tym roku Umbrella Sky Project powróci do tych samych trzech lokalizacji, które ozdabiał w zeszłym roku, z nowymi i unikalnymi ekspozycjami. Od 20 kwietnia ponad 300 kolorowych parasoli wypełni Schiller Court przy ulicach York i Schiller.

Kolejna runda parasoli, w nowej palecie kolorów, zastąpi pierwszy zestaw na początku lipca i pozostanie na swoim miejscu podczas imprezy Rock the Block Party odbywającej się w połowie września.

Projekt Umbrella Sky, obejmujący ponad 170 międzynarodowych instalacji, rozpoczął się w Portugalii, wypełniając przestrzenie publiczne tętniącym życiem, parasolowym projektem artystycznym. Po przeprowadzce do Francji, Hiszpanii, Japonii, a nawet Norwegii, w zeszłym roku trafił do Illinois.

Projekt będzie można oglądać w 3 lokalizacjach w Elmhurst:

  • Schiller Court i Schiller and York Sts.
  • Cultural Campus 110 South Cottage Hill
  • North York Stage, 254 N. York St.

Motto projektu to: Kolorowanie życia, nadawanie barw szarym przestrzeniom i wywoływanie uśmiechu u ludzi.

Zgodnie z informacją, pojawi się także nowy pokaz o nazwie „Color Rain”, który będzie składał się z żywej kolekcji wielobarwnych wstążek i ozdobi konstrukcję pod adresem 110 S. Cottage Hill w pobliżu Muzeum Sztuki, Biblioteki Publicznej i Wilder Park w Elmhurst. Wstążki zmienią kolor w połowie lipca i pozostaną widoczne do września.

Oficjalna impreza z okazji otwarcia Umbrella Sky Elmhurst odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia, w godzinach od 4:00PM do 7:00PM na rogu ulic York i Schiller w City Center Foutain Plaza. Imprezę uświetni muzyka na żywo zespołu The Sam Fazio Band oraz napoje sprzedawane na ulicy.

The Umbrella Sky Project przyczynia się do wzrostu ruchu turystycznego, a co za tym idzie wzrostu lokalnej gospodarki. Projekt dostał wiele nagród, a jedno z jego ostatnich wyróżnień przyznał mu magazyn Architectural Digest, który umieścił parasolowe instalacje wśród najpiękniejszych na świecie.

Źródło: secretchicago
Foto: Elmhurst City Centre, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago Comic and Entertainment Expo: Na fanów czekają postaci z gier i animacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeśli masz ulubiony program telewizyjny lub komiks, prawdopodobnie znajdziesz dla niego społeczność na C2E2. Targi Chicago Comic and Entertainment Expo powrócą do McCormick Place w dniach 26–28 kwietnia. Do 21 kwietnia można na nie kupić tańsze bilety.

Wydarzenie obejmuje panele, pokazy i gości specjalnych, którzy budują społeczność wokół komiksów, programów telewizyjnych, cosplayu, anime, mangi, gier wideo, animacji, powieści graficznych i zabawek.

Konwencja odbędzie się w dniach 26–28 kwietnia w godzinach od 10:00AM do północy. Podczas targów odbędzie się pokaz cosplayu, interaktywne gry i programy rodzinne, bezpłatne strefy zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Niektórzy goście i paneliści będą rozdawać autografy i zdjęcia, ale większości trzeba będzie za nie zapłacić. Za autografy i możliwość zrobienia sobie zdjęcia goście mogą płacić gotówką lub z góry, online.

Większość sprzedawców targów przyjmuje tylko gotówkę, dlatego organizatorzy wydarzenia sugerują zabranie ze sobą gotówki, ale na terenie kongresu będą również dostępne bankomaty.

Wszyscy uczestnicy w wieku 6 lat i starsi potrzebują biletu, aby wejść do C2E2. Dzieci w wieku 6–12 lat muszą mieć bilet C2E2 Kids, aby wziąć udział w C2E2, natomiast dzieci w wieku 13 lat i starsze muszą kupić bilet dla dorosłych.

Bilety obejmują dostęp do ponad 300 wystawców, panele, pokazy, Artist Alley, doświadczenia marki Show Floor i nie tylko.

Do 21 kwietnia ceny zależą od dnia, w którym planujesz wziąć udział.

Jednodniowe karnety na piątek kosztują 55 dolarów za sztukę, jednodniowe karnety na sobotę i niedzielę kosztują po 65 dolarów. Bilety na niedzielę dla dzieci kosztują 15 dolarów. Karnet trzydniowy kosztuje 115 dolarów za osobę. Karnet trzydniowy dla dzieci kosztuje 30 dolarów.

Po 22 kwietnia nastąpi podwyżka cen biletów.

Jednodniowe karnety na piątek będą kosztować 70 dolarów za sztukę, a jednodniowe karnety na sobotę i niedzielę będą kosztować po 80 dolarów. Niedzielne bilety dla dzieci będą kosztować 20 dolarów. Trzydniowy karnet będzie wówczas kosztować 130 dolarów za osobę dorosłą i 45 dolarów za dziecko.

Pakiet Comic VIP kosztuje 295 dolarów za osobę i obejmuje dostęp do prywatnego salonu VIP C2E2, pierwsze wejście na piętro Show, spotkanie i powitanie ze specjalnymi gośćmi, gadżety oraz bezpłatny bilet na piątek.

Bilety na Targi Chicago Comic and Entertainment Expo można kupić tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: Chicago Comic and Entertainment Expo, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Chicagowska „Gąska” leci na florydzką scenę. Zobaczcie ją koniecznie!

Opublikowano

dnia

Autor:

W przyszły weekend Teatr Nasz z Chicago przedstawi spektakl pt. „Gąska” w Clearwater, Hudson i Sarasocie na Florydzie. Sztuka, entuzjastycznie przyjęta w zeszłym roku przez Polonię z Wietrznego Miasta, opowiada historię artystów, żyjących w mieście bez perspektyw, którzy bardziej niż o karierę walczą o własne szczęście.

W tym roku mieszkańcy Chicago i okolic mieli kilka okazji by zobaczyć sztukę Teatru Nasz. Teraz taką możliwość będą mieć Polacy mieszkający na Florydzie.

„Gąska” to komedia, która nie wszystkich bawi, ponieważ ta refleksja nad zawodem aktora jest alegorią życia i trudnych wyborów, które musimy podejmować w obliczu radykalnych zmian. Jej bohaterowie muszą pogodzić się z przemijaniem, a także okazać swoje skrywane uczucia i pragnienia.

Jak my sami postąpilibyśmy w sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie? Jakich wyborów dokonać gdy stoi się na rozdrożu życiowych dróg? Jak ocenić wybory postaci spektaklu „Gąska”? Przyjdźcie, zobaczcie i zastanówcie się sami.

Reżyseria Andrzej Krukowski, charakteryzacja Anna Chilinski. Obsada: Elżbieta Kasińska, Bartosz Kasza, Aldona Olchowska, Mariusz Skowroński, Iwona Szewczyk.

Przedstawienie odbędzie się:

  • 19 kwietnia o godzinie 7.00PM w Polskim Centrum im. Jana Pawła II, przy 15121 N Saturn Ave, w Clearwater, FL 33755.
  • 20 kwietnia o godzinie 6.00PM w Polish American Social Club of Pasco County, przy 7615 New Jersey Ave, Hudson, FL 34667
  • 21 kwietnia o godzinie 6.00PM w sali parafialnej Stowarzyszenia Polskiego Dziedzictwa Sarasota, Kościół Św. Patryka, przy 7900 Bee Ridge Road, Sarasota, FL 34241

Bilety w cenie 40 dolarów dostępne są na mojbilet.com.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Foto: Teatr Nasz, Aleksandra Różalska
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu