Połącz się z nami

News Chicago

Bezpłatne muzea w Chicago. Korzystaj z bogatej oferty miasta nie martwiąc się kosztami

Opublikowano

dnia

Niektóre muzea w Chicago stale oferują bezpłatny wstęp dla mieszkańców Illinois albo dla wszystkich chętnych by je odwiedzić. Skorzystaj z bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej tych miejsc w Wietrznym Mieście, nie martwiąc się kosztami.

Darmowy wstęp dla wszystkich

Narodowe Muzeum Sztuki Meksykańskiej

Znajdujące się w dzielnicy Pilsen w Chicago, było pierwszym latynoskim muzeum akredytowanym przez American Alliance of Museums. Oferuje bezpłatny wstęp dla wszystkich gości, przez cały rok.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Garfield Park Conservatory

Zbudowany w 1906 roku w rejonie East Garfield Park w Chicago, Garfield Park Conservatory został uznany za obiekt ogrodniczy o znaczeniu międzynarodowym.

Wstęp tutaj jest bezpłatny ale zaleca się rezerwację. Dowiedz się więcej i poznaj wymagania dotyczące bezpłatnego wstępu na stronie Garfield Park Conservatory.

Narodowe Muzeum Sztuki i Kultury Portorykańskiej

Znajduje się w dzielnicy Humboldt Park i jest jedynym samodzielnym muzeum w kraju poświęconym sztuce portorykańskiej.

Muzeum oferuje bezpłatny wstęp przez cały rok. Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie internetowej.

Konserwatorium Lincoln Park

Położone w dzielnicy Lincoln Park konserwatorium znajduje się w największym parku w mieście.

Rezerwacje są bezpłatne ale wymagane do wejścia. Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie konserwatorium.

Ukraiński Instytut Sztuki Nowoczesnej

Mieszczące się w Ukrainian Village muzeum wspiera „sztukę współczesną jako wspólny wyraz doświadczeń ukraińskich i amerykańskich”.

Instytut oferuje bezpłatny wstęp, chociaż zachęca do darowizn. Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie internetowej UIMA.

Chicago Cultural Center

Placówka została otwarta w 1897 roku jako pierwsza centralna biblioteka publiczna w mieście. Wstęp jest zawsze bezpłatny. Oferta obejmuje również bezpłatne wycieczki z przewodnikiem w każdy czwartek i piątek.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie Chicago Cultural Center.

Muzea bezpłatne dla mieszkańców Illinois

Planetarium Adlera

Zlokalizowane w kampusie muzealnym w Chicago nad jeziorem Michigan, Planetarium Adlera było pierwszym planetarium w Stanach Zjednoczonych.

Planetarium oferuje bezpłatny wstęp dla mieszkańców Illinois w każdą środę. Wstęp do muzeum jest również bezpłatny dla nauczycieli, wojskowych w czynnej służbie, pracowników Muzeum w Parku i Okręgu Parkowego.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie Adler Planetarium.

DuSable Black History Museum and Education Center

Zlokalizowane w dzielnicy Washington Park, było pierwszym muzeum non-profit poświęconym historii i kulturze Afroamerykanów.

Muzeum DuSable oferuje bezpłatny wstęp dla mieszkańców Illinois w środy. Darmowy wstęp przysługuje także dla całego personelu wojskowego i osób udzielających pierwszej pomocy, w każdy dzień tygodnia.

Dowiedz się więcej i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi bezpłatnego wstępu na stronie Muzeum DuSable.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago

Zlokalizowane przy 220 East Chicago Avenue, muzeum posiada prace wielu wpływowych artystów, w tym: Fridy Kahlo, Andy’ego Warhola i innych.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago jest bezpłatne dla wszystkich mieszkańców Illinois we wtorki. Darmowy wstęp jest oferowany zawsze dla nauczycieli z Illinois, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, czynnego personelu wojskowego, policji i straży pożarnej oraz weteranów.

Dowiedz się więcej i poznaj wymagania dotyczące bezpłatnego wstępu na stronie internetowej Museum of Contemporary Art Chicago.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/millann

News Chicago

Impreza z morderstwem w tle.. Zgadnij kto zabił biorąc udział w sztuce w Shaumburgu

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek, 9 lutego 2023 r., w bibliotece w Schaumburgu odbędzie się impreza Totally 80s, Totally Murder Mystery Party. Przyjdź po porcję dobrej zabawy i rozwiąż z przyjaciółmi kryminalną zagadkę morderstwa.

Poison Ratenstein jest w mieście na koncercie, ale jego fani chcą zwrotu pieniędzy po tym, jak okazuje się, że dochodzi do morderstwa i trzeba rozwiązać jego tajemnicę. Pomóż tłumowi i detektywowi dowiedzieć się, kto zabił.

Upewnij się, że jesteś ubrany zgodnie z duchem czasu na imprezę z tajemniczym morderstwem z lat 80.!

Chwyć swój najprawdziwszy strój koncertowy z lat 80., aby dać z siebie wszystko w dobrym stylu, jednocześnie rozwiązując zagadkę kryminalną ze znajomymi. Jeansowe kurtki i legginsy ze spandeksu, bujne włosy, bransoletki, ocieplacze na nogi i podarte dżinsy będą hitem tej szalonej nocy pełnej tajemnic.

Murder Mystery Co. organizuje to wciągające doświadczenie teatralne. Grupa artystów oferuje swoje komediowe wydarzenia gościom w całych Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA REKLAMA

Grupa teatralna wierzy, że każdy, bez względu na wiek, płeć czy rasę, powinien angażować swoją wyobraźnię a ich występy stwarzają ku temu okazję.

Wszyscy goście zamieniają się w detektywów i podejrzanych o morderstwo, w sztuce w której mogą sami grać.

Murder Mystery Co. została założona w Grand Rapids w stanie Michigan w 2002 roku jako skromna firma teatralna, której próby i przesłuchania odbywały się w salonie małego mieszkania, a występy wszędzie tam, gdzie można było znaleźć miejsce i zebrać widzów.

Od tego czasu rozrosła się w całym kraju do ponad 40 miejsc w 20 stanach. Dziś The Murder Mystery Company to największa firma teatralna w Stanach Zjednoczonych, wystawiająca wysokiej jakości komediowe sztuki z zagadką kryminalną.

Totally 80s, Totally Murder Mystery Party odbędzie się w czwartek, 9 lutego 2023 r., w godz. 7:00PM – 8:30PM w Centralnej Bibliotece Okręgowej Schaumburg Township.

Rejestracja jest już otwarta. Odwiedź stronę SchaumburgLibrary.org/events lub zadzwoń pod numer (847) 985-4000, aby się zarejestrować lub dowiedzieć się więcej. Biblioteka Centralna znajduje się pod adresem 130 S. Roselle Rd. w Schaumburgu.

Schaumburg Township District Library wzbudza ciekawość i wzbogaca swoją społeczność, łącząc usługi, zasoby i ludzi.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Schaumburg Township District Library, The Murder Mystery Company
Czytaj dalej

News Chicago

Mamo ja nie chcę wojny. Otwarcie wystawy w Narodowym Muzeum Ukraińskim

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny RP w Chicago zaprasza na otwarcie wystawy „Mamo ja nie chcę wojny” („Mom, I do not want war”). Wystawa ukazuje postrzeganie wojny oczami dziecka. Składa się z rysunków dzieci polskich z 1946 r. z ich obrazem II wojny zestawionym ze współczesnymi rysunkami dzieci ukraińskich ukazujących wojnę, która obecnie toczy się w Ukrainie.

Otwarcie wystawy „Mamo, ja nie chcę wojny” odbędzie się w piątek, 20 stycznia 2023 r., o godzinie 7.00PM.

W programie planowane są wystąpienia Konsulów Generalnych Polski i Ukrainy oraz przedstawicielek Ukrainian Women’s Association of America i Legionu Młodych Polek. Oprawę artystyczną zapewnią Akademia Muzyki PASO oraz ukraińska grupa wokalna “Elegia”

Wystawa „Mamo, ja nie chcę wojny” będzie dostępna do obejrzenia w „The Ukrainian National Museum of Chicago”, przy  2249 W. Superior St., Chicago, Illinois 60612 w dniach 20 stycznia – 10 lutego 2023 r.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/Strekalova

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

Huśtawka – arcyzabawny komediodramat. Teatr Scena Polonia zaprasza na spektakl!

Opublikowano

dnia

Autor:

Teatr Scena Polonia, obchodzący 10-lecie swojej działalności, zaprasza na komediodramat pt. „Huśtawka”, niebanalną historię dwojga samotnych ludzi. Spektakl możemy zobaczyć w Art Gallery Kafe 10 i 12 lutego. W sam raz by uczcić Walentynki.

W sztuce pt „Huśtawka” występuje para bohaterów, granych przez Kingę Modjeską i Łukasza Antosza.

Ona – to rozchwiana emocjonalnie kobieta po przejściach, poszukująca prawdziwej miłości. Marzy o mężczyźnie, z którym będzie mogła stworzyć stabilny i poważny związek.

On – to podrywacz i bawidamek, który szuka miłosnych przygód na chwilę.

REKLAMA REKLAMA

Co ich łączy? Co ich dzieli? Co wyniknie z ich spotkania?

Komediodramat opowiada o ludzkich pragnieniach, kłamstwach, o naiwności, rezygnacji z marzeń, strachu przed samotnością i poszukiwaniu miłości.

Spektakle odbędą się w piątek, 10 lutego, o godzinie 8.00PM i w niedzielę, 12 lutego o godzinie 3.00PM.

Teatr Scena Polonia zaprasza na przedstawienie do Art Gallery Kafe, przy 127 Front St., Wood Dale, IL 60191
Bilety kosztują 35 dolarów. Można je nabyć na stronie internetowej www.scenapolonia.com lub dzwoniąc pod numery telefonów 630 201 8821 i 630 825 5825.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Teatr Scena Polonia
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu