Połącz się z nami

News Chicago

W Juneteenth kilka muzeów i Ogród Botaniczny w Chicago oferują wstęp za darmo

Opublikowano

dnia

Chociaż biblioteki, urzędy pocztowe i banki w Chicago są zamknięte w środę ze względu na święto Juneteenth, inne atrakcje, takie jak muzea, będą otwarte, a do niektórych z nich wstęp będzie bezpłatny.

Juneteenth świętuje dzień, w którym w 1865 roku niewolnicy w Galveston w Teksasie dowiedzieli się, że zostali wyzwoleni – po zakończeniu wojny domowej i dwa lata po proklamacji prezydenta Abrahama Lincolna. Święto obchodzone jest co roku 19 czerwca, który w 2024 roku przypada w środę.

Juneteenth jest uznawany za święto federalne. Jest to również święto stanowe, a Gubernator J.B. Pritzker podpisał deklarację, nadając mu taką nazwę w 2021 r.

DuSable Black History Museum and Education Center, zlokalizowane pod adresem 740 E. 56th Place, będzie gospodarzem corocznych obchodów Juneteenth, które rozpoczną się o godzinie 10:00AM. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności. Obejmuje występy na żywo, jedzenie, zajęcia dla rodzin i inne atrakcje. Według organizatorów, impreza zakończy się o godzinie 8:30PM.

Art Institute Chicago jest nieczynny we wtorki i środy, co oznacza, że ​​muzeum będzie zamknięte w święto 19 czerwca. Mieszkańcy Illinois mogą bezpłatnie odwiedzić Instytut w czwartkowe wieczory, w godzinach od 5:00PM do 8:00PM, w okresie od 6 czerwca do 26 września.

Bezpłatne wejściówki można rezerwować z wyprzedzeniem. Mogą obowiązywać opłaty za parkowanie. Muzeum jest zawsze bezpłatne dla osób do 18. roku życia, posiadaczy kart Link i WIC, żołnierzy czynnej służby wojskowej oraz nauczycieli stanu Illinois.

W Art Institute Chicago niedawno otworzono wystawę malarstwa Georgii O’Keeffe, o której pisaliśmy 11 czerwca.

Field Museum będzie można bezpłatnie zwiedzać 19 czerwcatak jak we wszystkie środy w tym roku. Muzeum jest otwarte codziennie od 9:00AM do 5:00PM. Aby zamówić bezpłatny bilet wstępu, zaleca się wcześniejszą rejestrację online.

Planetarium Adlera będzie otwarte w Juneteenth. Adler jest również bezpłatny dla mieszkańców Illinois w każdą środę wieczorem od 4:00PM do 10:00PM. Bilety należy kupić online z wyprzedzeniem. Według muzeum Planetarium jest zawsze bezpłatne dla nauczycieli w Illinois.

Ogród Botaniczny w Chicago, położony na przedmieściach Glencoe, jest otwarty w Juneteenth i oferuje bezpłatny wstęp.

Muzeum Historii Chicago będzie otwarte w święto 19 czerwca i w tym miesiącu bezpłatny wstęp mieszkańcom Illinois oferuje także 23, 26, 29 czerwca. Według urzędników muzeum jest zawsze bezpłatne dla chicagowskiej policji i strażaków, nauczycieli stanu Illinois, mieszkańców poniżej 18 roku życia i wszystkich dzieci poniżej 12 roku życia.

Gryffin Museum of Science and Industry oferuje bezpłatny wstęp dla mieszkańców Illinois 19 czerwca. 

Shedd Aquarium będzie otwarte 19 czerwca w wydłużonych godzinach: od 9:00AM do 9:00PM. Mieszkańcy Illinois będą mogli bezpłatnie odwiedzić Shedd we wtorek, 25 czerwca.

Wymagane są wcześniejsze rezerwacje; na miejscu nie będą dostępne żadne bilety. W przypadku biletów na Illinois Free Day zarezerwowanych online obowiązuje opłata transakcyjna w wysokości 5 USD za zamówienie. Przy realizacji biletów po obniżonej cenie wszystkie osoby dorosłe muszą osobiście przedstawić dowód zamieszkania.

Godziny poszczególnych terminów są dostępne online. Aby zarezerwować bilety, odwiedź https://www.sheddaquarium.org/plan-a-visit.

Zawsze za darmo można zwiedzić Lincoln Park Zoo oraz muzea:

 • National Museum of Mexican Art
 • National Museum Of Puerto Rican Arts & Culture
 • National Veterans Art Museum
 • Chicago Cultural Center
 • Museum of Contemporary Photography
 • Smart Museum of Art
 • Ed Paschke Art Center
 • Clarke-Ford House Museum
 • City Gallery w Historic Water Tower
 • Hyde Park Art Center
 • Jane Addams Hull-House Museum
 • Loyola University Museum of Art
 • Renaissance Society at the University of Chicago

O darmowych dniach wstępu do muzeów i innych atrakcji dla mieszkańców Illinois, z których można skorzystać latem pisaliśmy 2 czerwca.

O tym co będzie zamknięte w tym roku z okazji Juneteenth informowaliśmy tutaj.

Źródło: nbc
Foto: YouTube

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu