Połącz się z nami

Ciekawostki

Gdzie na wakacje wyjeżdżają mieszkańcy Illinois? Jednym z miejsc docelowych Lake Geneva

Opublikowano

dnia

Według badania popularności lokalizacji Airbnb mieszkańcy Illinois, planują wakacje, szukając miejsc na północy. Badanie przeprowadzone przez IPX 1031 wykazało, że najbardziej pożądane miejsca to: Chicago, Lake Geneva w Wisconsin i Wisconsin Dells, także w Wisconsin.

Z drugiej strony mieszkańcy Wisconsin nie są chętni do wyjazdu na południe do Illinois. Ich głównymi celami podróży są Milwaukee, Wisconsin Dells i Madison. Mieszkańcy Indiany z kolei chcieli planują wakacje w Indianapolis, Chicago czy Fort Wayne.

W Chicago najbardziej przyciąga przyjezdnych Millenium Park wraz ze swoją futurystyczną sztuką i architekturą oraz bezpłatnymi koncertami i wystawami.

Poza tym stadion Wrigleyville, zwłaszcza w czasie meczu, oraz liczne plaże nad jeziorem Michigan. W ramach odpoczynku od słońca, turyści mogą zwiedzać światowej klasy muzea.

REKLAMA REKLAMA

Co przyciąga mieszkańców Illinois do Lake Geneva w Wisconsin?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym gościem w regionie Jeziora Genewskiego, czy lojalnym bywalcem powracającym rok po roku, oto wygodna lista rzeczy, które sprawiają, że miejsce to jest godne odwiedzenia.

1) Klasyczny rejs po jeziorze

Wycieczki łodzią po Lake Geneva z przewodnikiem Cruise Line pokazują historię wszystkich tych wspaniałych rezydencji, które otaczają linię brzegową.

Jest też wieczorny rejs z kolacją i słynna wycieczka amerykańską łodzią pocztową z pocztowymi „skoczkami” dostarczającymi pocztę do nabrzeży, a łódź nigdy nie zwalnia.

Do listy również można dodać rejs po jeziorze Delavan na pokładzie dwupiętrowego Lake Lawn Queen.

2) Sport na jeziorze

Istnieje tu wiele możliwości uprawiania narciarstwa wodnego, wakeboardingu i, co jest najnowszą sensacją, wakesurfingu.

Gage Marine’s Wake Experience oferuje nawet prywatne lekcje. Gordy’s Marine ma również świetne łodzie do treningu wakeboardingu i wakesurfingu, z pilotami, którzy są doświadczonymi trenerami tych sportów wodnych.

Jeśli wolisz wiosłowanie, rozważ wypożyczenie deski do wiosłowania na stojąco i kajaka w Clear Water Outdoor.

3) Historyczna ścieżka wybrzeża Jeziora Genewskiego

Trasę długości 21 mil najlepiej podzielić na odcinki spacerowe, aby spokojnie rozkoszować się widokami na osiedla zbudowane po wielkim pożarze Chicago w 1871 r. przez bogate i sławne osoby z Chicago, w tym m.in. Wrigleyów, Maytagów i Schwinnów.

Te letnie „domki” zapierają dech w piersiach i można przejść przez podwórka ich wszystkich, ciesząc się widokiem ogrodów z jednej strony i spokojnym widokiem na wodę z drugiej, gdy żaglówki i łodzie wycieczkowe suną po krystalicznie czystych wodach.

4) Magia

Teatr Magiczny Tristana Crista jest domem iluzjonisty, który jest znany ze swoich iluzji na dużą skalę wykonywanych z bliska i osobiście.

Jego Safari Lake Geneva to rezerwat dzikiej przyrody, który jest domem dla zwierząt z całego świata wędrujących, podczas gdy odwiedzający przemierzają tereny „bezpiecznie zamknięte w klatkach” w swoich samochodach.

Natomiast spektakl namiotowy w Teatrze Tańczące Konie jest pełen widowiskowości, muzyki i wykonawców (zarówno koni, jak i trenerów) w przepięknych strojach.

5) Dzień na plaży

Cukrowy piasek i fale, które definiują plażę Riviera nad Jeziorem Genewskim, będąc wspaniałą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, podobnie jak plaże Fontana i Williams Bay Beach.

6) Jadalnia z widokiem na jezioro

Z trzema jeziorami w okolicy — Jeziorem Genewskim, Jeziorem Delavan i Jeziorem Como — lokale gastronomiczne z widokiem na jezioro są naprawdę liczne.

Np. w Oakfire, na tarasie na plaży w Mars Resort, przy oknie w restauracji The Grandview lub tuż przy plaży przy molo 290.

7) Spacer by poznać florę i faunę

Ukryty klejnot Kishwauketoe Nature Conservancy odsłania falujące strumienie, lustrzane stawy i bujne kolory, które zadowolą zmysły. Promenada unosi się nad mokradłami a szlaki przecinają 231 akrów lasów i prerii.

Geneva Lake Conservancy to kolejna organizacja zajmująca się ochroną terenów wrażliwych ekologicznie, zajmująca się pięcioma rezerwatami, w tym Dziecięcym Parkiem Rybackim Helen Rohner.

Przyjazny rodzinom park przyrody Linn oferuje półkilometrowe i dwukilometrowe szlaki otaczające stawy, mosty i zabytkowe silosy.

8) Przejażdżka w chmurach

Można zobaczyć Jezioro Genewskie z lotu ptaka podczas lotu balonem na gorące powietrze o wschodzie lub zachodzie słońca dzięki uprzejmości Lake Geneva Balloon Company.

W 2021 r. US News & World Report uznał go za jeden z „18 najlepszych lotów balonem na ogrzane powietrze na świecie”, obok innych godnych uwagi ofert w Tanzanii, Turcji, Szwajcarii, Francji i Włoszech.

9) Legendarny golf

Golfiści są rozpieszczani w Lake Geneva. Dwa 18-dołkowe pola w Grand Geneva Resort stanowią wyzwanie, które uwielbiają golfiści, dzięki wkładowi oryginalnych projektantów Jacka Nicklausa i Pete’a Dye.

W Geneva National Resort golfiści mogą sprawdzić swoje umiejętności na 54 dołkach wielokrotnie nagradzanego golfa zaprojektowanego przez legendy Arnolda Palmera, Gary’ego Playera i Lee Trevino.

10) Obserwacja gwiazd

Uważane za miejsce narodzin nowoczesnej astrofizyki, Yerkes Observatory ma bogato rzeźbione wejście i trzy kopuły – w tym Wielką Kopułę, w której znajduje się największy na świecie teleskop refrakcyjny.

Zadrzewiony teren wokół obserwatorium powstałym na podstawie planów słynnej firmy architektonicznej Fredericka Law Olmsteda.

 

Źródło: fox32, visitlakegeneva
Foto: You Tube, istock/csfotoimages

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Dzisiaj Letni Koncert Broadway in Chicago w Millennium Park. Przyjdźcie posłuchać przebojów z najlepszych musicali!

Opublikowano

dnia

Autor:

Bezpłatny Letni Koncert Broadway In Chicago powraca do Millennium Park po raz pierwszy od 2019 roku. Darmowe wydarzenie, sponsorowane przez ABC 7 Chicago, odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r. o 6:15 p.m. w Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park (201 E Randolph St).

Letni koncert Broadway In Chicago w Millennium Park przedstawi kilka programów, w tym przeboje z Disney’s The Lion King, Dear Evan Hansen, WickedMJ, zupełnie nowego, nagrodzonego czteroma nagrodami Tony Award musicalu, przedstawiającego oryginalne spojrzenie na sylwetkę Michaela Jacksona .

„Nasze ulubione wydarzenie roku w końcu powraca po raz pierwszy od trzech lat, a my wracamy z wykonawcami z ulubionych przebojów Broadwayu! Entuzjaści i fani teatru mogą spodziewać się pokazów z naszego spektakularnego harmonogramu nadchodzących przedstawień.”

– ogłosiła Eileen LaCario, wiceprezes Broadway In Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Letni koncert Broadway In Chicago jest organizowany we współpracy z Departamentem ds. Kultury i Wydarzeń Specjalnych. Prezentuje muzykę symfoniczną, taniec, operę, przeboje Broadwayu i nie tylko – w wykonaniu niektórych z najbardziej lubianych instytucji kulturalnych Chicago.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nadchodzących wydarzeniach, odwiedź stronę millenniumpark.org i śledź Millennium Park na Facebooku (@MillenniumParkChicago), Twitterze i Instagramie (Millennium_Park).

 

Źródło: Broadway In Chicago
Foto: You Tube, istock/Maisna

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Spójrz w nocne niebo. Zobaczysz mnóstwo „spadających gwiazd”. Największy deszcz Perseidów przypadnie na 11-13 sierpnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Szykujcie życzenia gdy „gwiazdy spadają”. Mamy teraz szczyt przelotu Perseidów, które można obserwować co roku, między lipcem a sierpniem. Patrzcie i podziwiajcie nocne niebo latem!

Według NASA, Perseidy są najbardziej aktywne od 17 lipca do 24 sierpnia. Szczyt w tym roku, kiedy najwięcej meteorów będzie widocznych na nocnym niebie, ma przypadać na 11-13 sierpnia.

W zależności od tego, gdzie dokładnie jesteś na półkuli północnej, podczas szczytu przelotu Perseidów możesz zauważyć nawet do 40 meteorów na godzinę.

Perseidy to meteory pochodzące z komety Swift-Tuttle. Kiedy Ziemia mija kometę każdego lata, szczątki Swift-Tuttle tworzą „spadające gwiazdy”, które widzimy na niebie. Według NASA nie ma ryzyka, aby nasza planeta wkrótce zderzyła się z kometą.

REKLAMA REKLAMA

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, aby zobaczyć deszcz meteorów, jest czyste niebo nad tobą.

Drugim najważniejszym warunkiem oglądania, jest ciemne niebo, z dala od zanieczyszczenia światłem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, rozważ wyjazd do parku stanowego lub narodowego, który umożliwia nocleg na kempingu.

Niestety, sierpniowa pełnia księżyca przypadająca na 11 sierpnia, może utrudnić oglądanie Perseidów.

Inną rzeczą, która utrudnia obserwowanie Perseidów w tym roku i przez większość lat, są typowe dla tej pory roku burze na południowym zachodzie i południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych.

Ale bez względu na to, gdzie mieszkasz, deszcz meteorów potrwa do 24 sierpnia i jest mnóstwo czasu, aby znaleźć odpowiedni moment na oglądanie nieba.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/:andreusK

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu