Połącz się z nami

News Chicago

Dziadkowie i wnuki razem. W Washington Park ma powstać nowe, wielopokoleniowe osiedle

Opublikowano

dnia

Dwie grupy wsparcia mieszkalnictwa dla seniorów łączą siły w nadziei na stworzenie nowego modelu mieszkań dla osób starszych, który mógłby być powielany w najbardziej narażonych społecznościach miasta. Korzyść mają odnieść zarówno seniorzy jak młodzi ludzie, którzy dzieliliby ten wspólny, prawdziwy dom.

Projekt o wartości 33 miliony dolarów realizowany przez The Renaissance Collaborative i Housing Opportunities and Maintenance for the Elderly (H.O.M.E.) ma na celu sprowadzenie do Washington Park sześciopiętrowego, 71-mieszkaniowego budynku mieszkalnego w przystępnej cenie, który miałby powstać na trzech od dawna wolnych parcelach.

Byłby to model „mieszkania międzypokoleniowego” – koncepcji zakorzenionej w przekonaniu, że seniorów nie należy odgradzać, aby żyli z dala od młodszych pokoleń, podały organizacje.

Gail Schechter, dyrektor wykonawczy HOME, powiedziała, że ​​ludzie w każdym wieku powinni móc żyć w społeczności i czerpać korzyści z przeżytych doświadczeń innych osób.

REKLAMA REKLAMA

 „Niestety seniorzy – zwłaszcza seniorzy o niskich dochodach – są zwykle wpychani do tych środowisk instytucjonalnych i często są  zapominani”.

Abrams Intergenerational Village byłaby zlokalizowana przy 5300 South Calumet Avenue po drugiej stronie ulicy od istniejącego budynku wioski seniorów The Renaissance Collaborative, której mieszkania wynajmowane są seniorom o niskich dochodach.

Pat Abrams, dyrektor wykonawczy The Renaissance Collaborative, od prawie dwóch dekad walczy o wsparcie dla mieszkań dla rodzin wielopokoleniowych, w szczególności dla rodzin, w których dziadkowie wychowują wnuki.

Nowe osiedle wyobraża sobie jako społeczność dziadków, wnuków i niezależnych seniorów, która może funkcjonować razem w kwitnącym i bezpiecznym środowisku.

Departament Starzenia się Stanu Illinois szacuje, że w stanie mieszka ponad 220 000 dzieci poniżej 18 roku życia w gospodarstwach domowych, w których mieszkają dziadkowie.

Ponad 100 000 dziadków opiekuje się wnukami w stanie.

Nowa inwestycja przewiduje mieszkania dla 12 seniorów o niskich dochodach na wydzielonym piętrze. Każdy senior mieszkałby we własnym mieszkaniu typu studio, ze wspólnymi przestrzeniami do wspólnego spożywania posiłków i zajęć.

Budynek będzie również starał się pomóc sześciu studentom w wieku od 18 do 24 lat, którzy doświadczają bezdomności, i dać im kawalerkę. W zamian ci studenci udzielali „lekkiej pomocy” seniorom.

„Naszym modelem jest wspólne życie, w którym około 12 seniorów dzieli się wspólnie posiłkami i zajęciami” – wyjaśnia Gail.

Kolejne 21 mieszkań zostanie przeznaczonych dla „dziadków”, w których dziadkowie w wieku 55 lat i starsi wychowują wnuki. Byliby rozrzuceni po całym budynku w dwu- i trzypokojowych mieszkaniach.

Pozostałe jednostki zapewniłyby zakwaterowanie dla 32 seniorów w prywatnych kawalerkach lub mieszkaniach z dwiema sypialniami.

Na parterze zaplanowano świetlicę z łatwo dostępnym ogrodem i placami zabaw. Strefa fitness, biblioteka i sala komputerowa byłyby również dostępne dla wszystkich, a na miejscu byłby pracownik socjalny świadczący usługi zarówno dla dzieci i dla seniorów.

Moody Nolan, jedna z największych w kraju firm architektonicznych należących do Czarnych, została zaangażowana do zaprojektowania budynku Abrams Intergenerational Village.

Będzie on w większości własnością The Renaissance Collaborative, a HOME będzie miał pewne uprawnienia do współwłasności.

Projekt nadal poszukuje pełnego finansowania ze stanu i Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast USA, ale obie grupy są przekonane, że zostanie zatwierdzony w tym roku.

 

 

Źródło: suntimes
Foto: The Renaissance Collaborative, istock/monkeybusinessimages

 

 

 

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

W Illinois powstanie największa w historii elektrownia słoneczna. Z energii skorzystają setki tysięcy mieszkańców Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek urzędnicy stanowi ogłosili plany budowy największej w historii elektrowni słonecznej w Illinois. Obiekt powstanie w centralnej części stanu, prawie 200 mil na południe od Chicago. Z energii skorzystają mieszkańcy Chicago a także lotniska – Midway i O’Hare.

„Do 2025 roku setki tysięcy mieszkańców Chicago zaspokoi swoje potrzeby energetyczne z całkowicie odnawialnego źródła energii”

– zapowiedział gubernator JB Pritzker.

Władze zgodziły się kupić część energii także do zasilania miejsc użyteczności publicznej, w tym lotnisk O’Hare i Midway.

Gubernator Pritzker poinformował, że budowa 593-megawatowej farmy słonecznej w powiatach Morgan i Sangamon, rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych miesięcy a obiekt da prawie tysiąc nowych miejsc pracy.

REKLAMA REKLAMA

Realizacja większej liczby takich projektów związanych z produkcją energii odnawialnej jest prawdopodobna, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Izba Stanów Zjednoczonych zatwierdzi ustawę przyjętą przez Senat w niedzielę.

Choć nazywa się „Ustawą o redukcji inflacji”, dotyczy inicjatyw związanych ze zmianą klimatu.

Jeśli Izba przyjmie propozycję do piątku, zgodnie z oczekiwaniami, prezydent Joe Biden prawdopodobnie podpisze ją w przyszłym tygodniu.

Gubernator Pritzker zauważył, że wcześniej ustawodawstwo stanowe stawiało sobie za cel wprowadzenie miliona nowych pojazdów elektrycznych na drogach Illinois do 2030 roku.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/CandyRetriever

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu