Połącz się z nami

News USA

UWAGA – upał i pożary! W USA alerty o wysokich temperaturach. Ogień w Arizonie i Kalifornii

Opublikowano

dnia

Gorąco! Wysokie temperatury ogarnęły we wtorek jedną trzecią populacji USA. Według National Weather Service, od Górnego Środkowego Zachodu po Południowy Wschód obowiązywały ostrzeżenia o nadmiernych upałach. Pożary wybuchły w Arizonie i Kalifornii.

Gorące, suche warunki na południowym zachodzie i w niektórych częściach Kalifornii w zeszłym tygodniu przeniosły się na wschód, i w poniedziałek zanotowano wysokie temperatury od wybrzeża Zatoki Meksykańskiej do Wielkich Jezior.

St. Louis pobił o jeden stopień rekord upału ustanowiony tam w 1952 roku. W poniedziałek zanotowano tu 99 stopni Fahrenheita.

Kopuła wysokiego ciśnienia, czasami nazywana również kopułą cieplną, „wygeneruje temperatury znacznie powyżej normalnych, aż do rekordowych temperatur w całym regionie” we wtorek i czwartek, podała w swojej prognozie National Weather Service NWS.

Kopuła cieplna występuje, gdy atmosfera zatrzymuje gorące powietrze „jak pokrywka lub czapka”, tworząc duże obszary upalnego ciepła.

REKLAMA REKLAMA

Oczekuje się, że wysokie temperatury i wysoka wilgotność wytworzą w wielu miejscach trzycyfrowe wskaźniki ciepła.

Według NWS, na południowym wschodzie temperatury wzrosły do ​​wysokich temperatur w większości regionu we wtorek po południu.

W Charleston w Karolinie Północnej temperatura wyniosła 95 stopni, a indeksy cieplne od 110 do 112. Upał ma się utrzymać do początku przyszłego tygodnia.

W Atlancie również odnotowano upały, z temperaturami zbliżonymi do 100 stopni w pobliżu środkowo-wschodniej Georgii.

Przewiduje się, że ta pogoda przesunie się z powrotem na południowy zachód i środkowy zachód w dalszej części tygodnia.

Silne burze z piorunami prawdopodobnie pojawią się w części Upper Midwest w środę, podczas gdy krytyczne warunki pogodowe związane z zagrożeniem pożarami utrzymają się w częściach południowo-zachodnich.

Podczas fali upałów, która w weekend objęła znaczną część południowego zachodu, w pobliżu Flagstaff w Arizonie wybuchło kilka pożarów. Pożar rurociągu wybuchł w niedzielę i rozrósł się do ponad 20 000 akrów. Ponad 450 strażaków walczy z pożarem.

Dwa inne pożary, które rozpoczęły się dzień później w pobliżu Flagstaff, Haywire i Double Fire, połączyły się wkrótce potem i teraz spaliły 4052 akrów. Ewakuacje zostały nakazane w niektórych obszarach w pobliżu pożaru.

Ostrzeżenia dotyczące możliwości wystąpienia ekstremalnych warunków pożarowych, które łączą porywisty wiatr i niską wilgotność względną, są spodziewane przez najbliższe dwie doby.

W Kalifornii pożar  w Angeles National Forest skłonił do obowiązkowej ewakuacji słabo zaludnionych obszarów. Pożar rozpoczął się w sobotę w pobliżu górskiego miasteczka Wrightwood, na obrzeżach Los Angeles.

 

Źródło: wsj
foto: You Tube, istock/ Tomwang112

REKLAMA REKLAMA

News USA

Wakacje nie dla portfela.. Co zrobić by nie został całkiem pusty po letnich wyjazdach?

Opublikowano

dnia

Autor:

Przyjemną wizję wakacji zakłócają nam kwestie finansów wśród rekordowej inflacji i wzrostu cen paliwa. Co możemy zrobić by choć trochę ocalić zasoby naszego portfela?

Na pytanie odpowiada ekspert, Kevin Brasler, redaktor naczelny książeczki czekowej dla konsumentów.

Ceny rosną na wszystko — od biletów lotniczych, przez wynajem samochodów, po zakwaterowanie. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to zarejestrować się na stronach internetowych rezerwacji lotów i czekać na powiadomienie o taryfie, która Cię interesuje.

Możesz także zapisać się na biuletyn konsumencki, w którym wyszukują oferty linii lotniczych, a następnie przesyłają je do Ciebie e-mailem. Większość z tych taryf będzie oczywiście dotyczyła podstawowej klasy ekonomicznej.

REKLAMA REKLAMA

Jeśli chodzi o punkty lojalnościowe od linii lotniczych, Brasler radzi, aby nie traktować ich priorytetowo.

„Linie lotnicze, a nawet hotele mają obecnie swoje programy. To, co otrzymujesz, jest jak rabat w wysokości jednego lub dwóch procent… jeśli możesz zaoszczędzić 20 procent, korzystając z innej linii lotniczej lub dostawcy, lepiej to zrobić niż obsesyjnie trzymać się punktów” — mówi Brasler.

Jeśli chodzi o znalezienie oferty na pokój hotelowy, Brasler tłumaczy, że istnieje wiele witryn do rezerwacji hoteli, które mogą być dobre i złe. Więc należy zacząć od znalezienia dobrej strony internetowej.

Rezerwacja pakietu podróżnego może być kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas planowania wakacji. Ale w takiej sytuacji warto skontaktować się z biurem podróży.

„Oni nie będą ci nic pobierać, ponieważ dostają prowizję z miejsca, w którym odbywa się zorganizowanie wakacji” – wyjaśnia Brasler. „Więc jest to naprawdę bezpłatne planowanie podróży”.

Planując podróż, pamiętaj o pozostawieniu w budżecie miejsca na wynajem samochodu.

Ponieważ nie ma zbyt dużej dostępności samochodów z wypożyczalni, ceny są wysokie, od 80 USD do ponad 100 USD dziennie za podstawowy samochód średniej wielkości.

Wg Braslera kluczem do planowania następnych wakacji jest elastyczność w kwestii tego, kiedy i dokąd się wybierasz.

Jeśli planujesz wyjazd do popularnego miejsca podróży, im szybciej zaczniesz planować, tym lepiej, ponieważ wraz z zapełnianiem się samolotów i hoteli ceny również spadają.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/monkeybusinessimages

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Letnie kino na świeżym powietrzu w Millenium Park. Sprawdź roztańczony repertuar i przybywaj z leżakiem!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 12 lipca do 30 sierpnia, Millennium Park będzie gospodarzem swojego corocznego filmowego lata w parku, w Jay Pritzker Pavilion. Możesz zająć krzesełko albo wziąć ze sobą leżak lub koc i spędzić czas seansu na Wielkim Trawniku. Rezerwuj wtorkowe popołudnia!

Tematem przewodnim tego lata jest: 2022 Year of Chicago Dance, a rozkładówka to odzwierciedla, prezentując filmy inspirowane sztuką tańca. Wszystkie filmy zaczynają się o 6:30 p.m.

Harmonogram seansów:

12 lipiec – In The Heights

REKLAMA REKLAMA

19 lipiec – Encanto

26 lipiec – Harry Potter and The Soccer’s Stone

2 sierpień – Dirty Dancing

9 sierpień – Knives Out

16 sierpień – Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

23 sierpień – Save the Last Dance

30 sierpień – Strictly Ballroom

 

Adres: Millennium Park 201 E. Randolph St. Chicago, IL 60601

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: Department of Cultural Affairs and Special Events

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

4-dniowy tydzień pracy wbrew przypuszczeniom przynosi zyski! Doczekamy się go w USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielka Brytania właśnie rozpoczęła okres próbny 4-dniowego tygodnia pracy, więc nie możemy nie mieć nadziei, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, można go będzie wdrożyć w przyszłości w Chicago czy w całych Stanach Zjednoczonych. Wizja 3-dniowego weekendu jest tej nadziei warta!

Kampania 4 Day Week to inicjatywa mająca na celu:

„[budowanie] świata, w którym pracujemy, by żyć, a nie żyjemy, by pracować”.

Jest prowadzona we współpracy z think tankiem Autonomy i badaczami z Cambridge University, Boston College i Oxford University.

Ten 6-miesięczny okres próbny, który oficjalnie rozpoczął się 26 czerwca, jest podobny do tych przeprowadzonych w Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, a nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie tydzień pracy był skrócony do 32 godzin bez utraty wynagrodzenia.

REKLAMA REKLAMA

Pilotaż obejmie warsztaty, mentoring, networking oraz ocenę samopoczucia i produktywności. Okres próbny dla zainteresowanych organizacji w Wielkiej Brytanii ma trwać od czerwca 2022 do grudnia 2022 roku.

Według kampanii wdrożenie 4-dniowego tygodnia pracy przyniosłoby korzyści pracodawcom, pracownikom, społeczeństwu, gospodarce i środowisku.

Zmniejszając całkowity czas pracy w tygodniu, pracownicy mieliby lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym, lepszy czas na odpoczynek i czas wolny oraz więcej możliwości radzenia sobie z zadaniami „administracji życiowej”, takimi jak sprzątanie, rodzicielstwo itp.

Badanie przeprowadzone w 2019 r. w Henley Business School potwierdziło, że 4-dniowy tydzień pracy zaoszczędził 250 firmom uczestniczącym prawie 92 miliardy funtów rocznie (~104 miliardy dolarów) dzięki temu, że pracownicy są szczęśliwsi, mniej zestresowani i zdrowsi.

„Po prostu wypoczęty pracownik jest lepszym pracownikiem”.

Co więcej, kampania wykazała, że ​​badania dowiodły niższego bezrobocia, zwiększonej produktywności, lepszego zdrowia psychicznego i fizycznego, postępu w zakresie równości płci i zmniejszenia śladu węglowego w wyniku jednego dnia pracy mniej.

I chociaż 4-dniowy tydzień pracy nie jest niespotykany w Ameryce — według NY Times 5% pracowników w USA pracuje według 4-dniowego tygodniowego harmonogramu — zmiana ta nigdy nie została przyjęta w całym kraju.

Dopóki nie zostanie zrobionych więcej badań, będziemy musieli pracować tak, jak umiemy najlepiej, ale przynajmniej rozmowa na ten temat jest już prowadzona..

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, istock/Ridofranz

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu