Połącz się z nami

News USA

Groźby, graffiiti, podpalenie, przerwana msza święta…. Bezpardonowa walka o aborcję trwa

Opublikowano

dnia

Wyciek z Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych projektu opinii dotyczącej uchylenia decyzji Roe vs Wade, spowodował prawdziwą burzę niepokojów społecznych. Dochodzi do wielu przemocowych incydentów i gróźb, o których mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Incydenty te nasiliły się zwłaszcza w obchodzony 8 maja w USA Dzień Matki. W Stanach toczy się teraz walka mocna i bezpardonowa – mówi O. Paweł Kosiński.

W niektórych częściach kraju miały miejsce przypadki przemocy, wandalizmu i agresji:

W Madison w stanie Wisconsin siedziba organizacji pro-life — Wisconsin Family Action — została podpalona, poinformowała w niedzielę policja. Nikomu nic się nie stało. Graffiti pozostawione na zewnątrz budynku mówiło: „Jeśli aborcje nie są bezpieczne, nie jesteś też”.

W Denton w Teksasie ośrodek pro-life dla ciężarnych o nazwie Loreto House został naznaczony graffiti z napisem „Nie klinika” i „Przymusowa ciąża to morderstwo”. W tweecie biskup Michael Olson z Fort Worth powiedział: „Proszę, módlcie się za osobę, która to dopuściła się, o jej wewnętrzne uzdrowienie i moralne nawrócenie”.

W Los Angeles niedzielna Msza św. o godzinie 10:00 w katedrze Matki Bożej Anielskiej została zakłócona tuż przed Komunią przez protestujące kobiety ubrane w ogromne kapelusze i czerwone suknie z kapturem,  które krzyczały i rozwinęły duży zielony sztandar.

W sobotę w Nowym Jorku demonstranci opowiadający się za aborcją zebrali się przed wejściem do starej katedry św. Patryka na dolnym Manhattanie. Ze względów bezpieczeństwa policja wstrzymała plany procesji w obronie życia do pobliskiej kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, jak to ma miejsce w kościele w pierwszą sobotę miesiąca.

Protestujący skandowali „Dzięki Bogu za aborcję”.

Kathryn Jean Lopez, felietonistka National Review, doniosła z miejsca zdarzenia, że kobieta ubrana w biały kostium kąpielowy, do którego przyczepiono lalki, tańczyła w kółko przed kościołem.

„Bóg zabił jego dziecko, dlaczego ja nie mogę zabić swojego?” pytała. „Pomóż mi usunąć moje dzieci”.

Kobieta i inni protestujący szydzili i obrzucali wyzwiskami orędownika obrony życia, ks. Fidelisa Mościńskiego, Franciszkanina. Większość obelg polegała na oskarżaniu go o molestowanie seksualne chłopców i naleganie, by wszyscy katoliccy księża to robili.

Na początku tamego tygodnia grupa proaborcyjna Ruth Sent Us wezwała w mediach społecznościowych aktywistów do „stania w lokalnym kościele katolickim lub w nim” w niedzielę, Dzień Matki.

Ta sama grupa w sobotę ślubowała na Twitterze spalenie Eucharystii. Grupa opublikowała również adresy sześciu konserwatywnych sędziów sądu. Protestujący pojawili się w sobotę wieczorem przed domami Johna G. Robertsa Jr. i Bretta Kavanaugha.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube

Kościół

Arcybiskup Salvatore Cordileone twierdzi, że swoją decyzją ekskomuniki Pelosi nie upolitycznił Eucharystii

Opublikowano

dnia

Autor:

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone, który odmówił Komunii Świętej Nancy Pelosi, odpowiedział w poniedziałek na krytykę, że „upolitycznia” Eucharystię. Stwierdził, że wolałby, aby przewodnicząca Izby Demokratycznej pozostała na stanowisku „i stała się orędownikiem życia w łonie matki”.

„Przez cały czas mówiłem bardzo jasno, mój cel jest duszpasterski, a nie polityczny” – oświadczył Cordileone.

„W rzeczywistości wolę, aby Pelosi pozostała na stanowisku i stała się orędownikiem życia w łonie matki”.

W piątek Cordileone ogłosił, że powiadomił Pelosi, która określa się jako pobożna katoliczka, że ​​dopóki publicznie nie wyrzeknie się swojego poparcia dla aborcji, nie powinna być przyjęta do Komunii Świętej w archidiecezji San Francisco, jej macierzystej diecezji.

Od 23 maja co najmniej tuzin biskupów USA publicznie poparło akcję Cordileone, która ma zastosowanie tylko w archidiecezji San Francisco.

Arcybiskup Samuel Aquila z Denver nazwał Cordileone „pasterzem z sercem i umysłem Chrystusa, który naprawdę pragnie prowadzić innych ku miłości Chrystusa, miłosierdziu i obietnicy wiecznego zbawienia”.

Kardynał Wilton Gregory z archidiecezji waszyngtońskiej, gdzie Pelosi spędza większość czasu, nie skomentował publicznie działań Cordileone, ale zaznaczył w przeszłości, że nie zamierza odmawiać komunii katolickim politykom, którzy aktywnie promują aborcję i inne polityki sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

Cordileone zauważył, że wielu katolików nie rozumie nauczania Kościoła na temat Eucharystii. Dodał, że chce pomóc katolikom zrozumieć „poważne zło aborcji i co to znaczy współpracować ze złem na różnych poziomach”.

Impulsem dla decyzji Cordileone było wystąpienie Pelosi na Texas Heartbeat Law, które zakazuje większości aborcji po wykryciu bicia serca płodu około szóstego tygodnia ciąży. Była na nim bardzo szczera i agresywna, przyrzekając skodyfikować decyzję Roe vs Wade do prawa federalnego.

Taka decyzja gwarantowałaby nieograniczony dostęp do aborcji przez wszystkie 9 miesięcy ciąży, w całym kraju.

W tym czasie Cordileone rozpoczął kampanię „Róża i różaniec dla Nancy”, prosząc katolików o modlitwę i post, aby zmiękczyć jej serce dla nienarodzonych, zwłaszcza, że ​​Pelosi często czule mówi o swoich pięcioro dorosłych dzieciach.

W październiku Pelosi spotkała się z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube

 

 

 

Czytaj dalej

Kościół

Jezuita Paweł Kosiński z Radia Deon spotkał się z papieżem Franciszkiem. Ta audiencja była wyjątkowa

Opublikowano

dnia

Autor:

Dobrze znany przez słuchaczy Radio Deon Chicago, Jezuita – Ojciec Paweł Kosiński, miał po raz pierwszy okazję do osobistego spotkania z papieżem Franciszkiem. Uczestniczył w audiencji dla redaktorów czasopism jezuickich.

Ojciec Paweł Kosiński nie jest wprawdzie związany z czasopismem, ale jest redaktorem Radia Deon i Deon.pl. A ponieważ świat mediów się zmienia to media elektroniczne także zostały uwzględnione na tym spotkaniu.

Radio w dalszym ciągu posługuje się głównie słowem – mówi Ojciec Paweł Kosiński – ale także dźwiękiem i obrazem jeśli chodzi o portal internetowy. Radio Deon jest także obecne w mediach społecznościowych.

Tematem spotkania była misja czasopism i innych mediów jezuickich, to co myśli o nich Ojciec Święty i jaka jest ich przyszłość. Papież Franciszek zwrócił uwagę na zadanie mediów jako narzędzia ewangelizacji.

Audiencja była dla 10 osób – redaktorów, a więc w małym gronie. Ojciec Paweł Kosiński mówi, że atmosfera spotkania była bardzo dobra, ciepła i życzliwa. Rozmowa odbywała się między ludźmi „posługującymi się tym samym językiem, którzy są w braterskiej więzi”.

Spotkanie z papieżem Franciszkiem było długie a sam Ojciec Święty, mimo, że porusza się na wózku inwalidzkim był w bardzo dobrej formie i z niezwykle światłym umysłem. Nie mówił żadnego przemówienia tylko odpowiadał na zadawane mu pytania.

Ojciec Paweł Kosiński mówi, że audiencja trwała prawie półtorej godziny, co dało czas na spokojną rozmowę.

Użytkownicy Facebooka poprzez konto „Franciszek” prowadzone przez Ojców Jezuitów, przekazali swoje myśli i pozdrowienia dla Ojca Świętego. Zostały one zebrane i wydrukowane w formie książeczki, którą Ojciec Paweł Kosiński przekazał papieżowi.

„Zdjęcia z tego spotkania pokazują jak kontakt z  papieżem Franciszkiem jest łatwy, jak bliskość jest duża” mówi o swoich wyjątkowych wrażeniach z bycia blisko i rozmowy z Ojcem Świętym, Ojciec Paweł Kosiński.

 

 

 

Źródło: inf. własna

 

 

 

Czytaj dalej

Kościół

„Sakramentem sakramentów” Kto i kiedy może przyjmować Komunię Św? Czy słusznie zakazano jej Pelosi?

Opublikowano

dnia

Autor:

Eucharystia jest jednym z siedmiu sakramentów uznawanych przez Kościół Katolicki. To rzeczywista obecność Jezusa Chrystusa, Ciała, Krwi, Duszy i Bóstwa pod postacią chleba i wina. Św. Tomasz z Akwinu nazwał ją „sakramentem sakramentów”.

Arcybiskup Salvatore Cordileone ogłosił w piątek, że Marszałek Nancy Pelosi nie powinna być dopuszczona do Komunii Świętej w archidiecezji San Francisco, dopóki publicznie nie wyrzeknie się swojego poparcia dla aborcji.

„Komunia” pochodzi od łacińskiego communio, co oznacza „być w jedności”.

Według Katechizmu Kościoła Katolickiego (KKK) Kościół nazywa Eucharystię tą nazwą, „ponieważ przez ten sakrament jednoczymy się z Chrystusem, który czyni nas uczestnikami Jego Ciała i Krwi, tworząc jedno Ciało” (KKK 1331).

Katechizm mówi także, że uczestnictwo w Eucharystii „utożsamia nas z Jego Sercem, podtrzymuje nasze siły w pielgrzymce tego życia, sprawia, że ​​tęsknimy za życiem wiecznym i już teraz jednoczy nas z Kościołem w niebie, Najświętszą Maryją Panną i wszystkimi świętymi” (KKK 1419).

Eucharystia przebacza grzechy powszednie i chroni od grzechów ciężkich (KKK 1416).

Przyjęcie Eucharystii może przemienić życie duchowe. Dlatego papież Franciszek powiedział w swojej adhortacji apostolskiej Evangelii gaudium, że Eucharystia:

„nie jest nagrodą za doskonałe, ale potężnym lekarstwem i pokarmem dla słabych”.

Jednocześnie Kościół naucza, że ​​istnieją dwa podstawowe wymagania, które katolicy muszą spełnić, aby godnie przystąpić do Komunii św.

Po pierwsze, trzeba być w stanie łaski.

Być w „stanie łaski” oznacza być wolnym od grzechu śmiertelnego. Jak stwierdza Katechizm, „Kto ma świadomość, że zgrzeszył śmiertelnie, nie może przyjmować Komunii bez otrzymania rozgrzeszenia w sakramencie pokuty” (KKK 1415).

Czym jest grzech śmiertelny? Katechizm wyjaśnia, że ​​grzech śmiertelny „niszczy miłość w sercu człowieka przez poważne pogwałcenie prawa Bożego; odwraca człowieka od Boga” (KKK 1855).

Aby grzech był śmiertelny, trzeba mieć świadomość, że czyn jest grzeszny i mimo wszystko go świadomie popełnić.

Przykładami grzechów śmiertelnych są: morderstwo, cudzołóstwo, nierząd, akty homoseksualne, kradzież, aborcja, eutanazja, pornografia i wykorzystywanie ubogich.

Kościół naucza, że ​​celowe pomijanie Mszy św. w niedzielę lub święty dzień nakazu, kiedy można uczestniczyć, również jest grzechem śmiertelnym.

Drugim warunkiem przyjęcia Komunii św. jest przestrzeganie postu eucharystycznego.

Prawo kanoniczne mówi: „Kto ma przyjąć Najświętszą Eucharystię, powinien powstrzymać się od jedzenia i picia, z wyjątkiem jedynie wody i lekarstw, przynajmniej przez godzinę przed Komunią Świętą” (KPK 919).

Osoby starsze, chore i ich opiekunowie są zwolnieni z postu eucharystycznego (KPK 191 §3).

 

 

Źródło: cna
Foto: You Tube, istock/Lincoln Beddoesoniabonet/ CreativaImages

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne