Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Dom Samotnej Matki w Chicago pozwala skrzywdzonym kobietom na nowo uwierzyć w miłość

Opublikowano

dnia

Dom Samotnej Matki w Chicago, prowadzony przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla, oferuje pomoc potrzebującym – matkom i kobietom w ciąży. Gość Radio Deon Chicago, siostra Marta, opowiada o miłości, która tu panuje i pozwala pokonać wszelkie życiowe trudności. Jest to największa miłość, ta pochodząca od Boga.

Siostra Marta mówi, że miłość to piękne uczucie, z którym trzeba umieć coś zrobić. Dobrze go umiejscowić a czasem także poradzić sobie z odrzuceniem. Jeśli taka sytuacja nastąpi to zawsze można przełożyć miłość np. na dzieci. A przede wszystkim trzeba pamiętać, że Bóg nas kocha ponad wszystko. Nawet gdy nie otrzymujemy miłości od ludzi to powinniśmy zawsze mieć tą wewnętrzną świadomość.

Pracując w Domu Samotnej Matki Siostra Marta ma największe doświadczenie z osobami, którym miłość w życiu nie wyszła, które zostały skrzywdzone, zranione i zerwały relacje. Kobiety tu przychodzące są załamanie i nie widzą wyjścia ze swojej, nieraz bardzo trudnej, sytuacji. Dom daje im bezpieczne mieszkanie a także wsparcie duchowe i terapie psychologiczne. Pomaga stanąć na nogi.

Nawet jeśli relacja z ojcem dziecka rozpadła się i nie ma szans na bycie razem to można wychowywać dzieci w miłości.

Dom Samotnej Matki nie jest tylko przytuliskiem, gdzie osoby na zakręcie życiowym mogą znaleźć schronienie. Jest miejscem, w którym można odnaleźć miłość, dzięki której można swoje życie odbudować. Panuje tu ciepła atmosfera, mieszkające w nim osoby tworzą jedna wspólną rodzinę, a ich dzieci bawią się razem.

Najbliższe plany Domu Samotnej Matki w Chicago to organizacja letniego wypoczynku, czyli Wakacje z Bogiem – w których weźmie udział około 100 osób. Są to matki z dziećmi, których nie stać na jakikolwiek inny wyjazd. Poza tym Dom zorganizuje coroczny piknik prawdopodobnie przy jakimś kościele czy parafii, który odbędzie się, jak zawsze, w drugą niedzielę września.

Instytucja działa dzięki wsparciu i datkom dobrych ludzi, głównie Polonii. W tej chwili w Domu przebywa 14 dzieci, brakuje więc pieluch większych rozmiarów, bo jest to stała potrzeba.

Działalność Domu Samotnej Matki można wspierać na różne sposoby. Telefon kontaktowy do siostry Marty to 7735741082, także dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji i potrzebujących pomocy. Więcej informacji na stronie internetowej Domu.

 

Foto: istock/jacoblund

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Sebastian Pazik, czyli Kiler, przebojowo wciska gaz w swojej nowej piosence

Opublikowano

dnia

Autor:

Najnowsza piosenka Sebastiana Pazika, znanego szerzej jako Kiler, „Jazda jazda jazda”, to prawdziwy przełom w rock’n’rollowym brzmieniu. Od premiery teledysku minęło 2 tygodnie, a liczba wyświetleń na YouTube przekroczyła już 98 tysięcy, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu słuchaczy. W studiu Radia Deon Chicago artysta mówi o swoich muzycznych inspiracjach i marzeniach.

Pseudonim Kiler wziął się stąd, „że na pianinie grałem nogami” tłumaczy Sebastian Pazik, a koledzy nazywali go przez to The Killer.

Poza śpiewaniem nasz Gość gra właśnie na instrumentach klawiszowych i także jako klawiszowiec niedawno dołączył do trasy popularnego Kaspiego. Ta trasa była dużym sukcesem, jak opowiada Sebastian – bilety były wyprzedane a publiczność świetnie się na koncertach bawiła.

Kiler gra zresztą już od dziecka, a zaczynał jeszcze w Polsce, uczęszczając do szkoły muzycznej.

Sebastian Pazik opisuje muzykę, którą tworzy jako „czysty, prawdziwy, klasyczny rock’n’roll”. Choć jego utwory są też w stylu rockabilly, czyli łączą rocka z muzyką country. W swoich pomysłach muzycznych czerpie także z muzyki disco-polo, na której, jak twierdzi, się wychował.

Kiler poza tym, że gra i śpiewa jest zawodowym policjantem w Chicago, a praca zajmuje mu niestety dużo czasu. Zawód policjanta, zwłaszcza w Wietrznym Mieście jest także bardzo trudny i pełen napięć, a dla naszego Gościa muzyka jest sposobem na odstresowanie się.

„To jest taka totalna odskocznia, moment, w którym można zapomnieć o tym co się dzieje w pracy” tłumaczy Kiler.

Koledzy z policji często proszą Sebastiana, żeby śpiewał swoje piosenki oraz covery na imprezach w pracy.

Ostatni utwór pt. „Jazda jazda jazda” ma to „coś” chwytliwego w sobie. Charakterystyczne gitary, energiczny rytm i chwytliwy refren to elementy, które bez wątpienia przyczyniają się do sukcesu tego utworu.

Tytuł wziął się z powiedzenia Kaspiego, który często powtarza „jazda”, gdy ponagla do działania. Kilera i jego zespół zaskoczyło jednak to jak szybko ta piosenka zdobyła popularność w Internecie.

Poza graniem w Stanach Zjednoczonych muzyk chciałby również koncertować w Polsce, choć uważa, że ciężko jest się tam przebić na muzycznym rynku

Sebastian Pazik tworzy wraz ze swoim zespołem muzyków.

Życzymy kolejnych sukcesów!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Sebastian Pazik
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Wiek 70 lat nie musi oznaczać bezczynnej emerytury. Ewa Sumelka właśnie obroniła doktorat

Opublikowano

dnia

Autor:

Czy mając 70 lat można obronić doktorat? Rzadko się to zdarza, ale Ewa Sumelka z Poznania, popularyzatorka nauki, historii i sztuki właśnie tego dokonała. Zastanawiacie się czy warto podejmować taki trud w wieku gdy ogromna większość osób osiada na wcześniej zdobytych laurach? My uważamy, że zdecydowanie tak i mamy nadzieję, ze historia dr Sumelki kogoś zainspiruje lub zmotywuje do dalszego rozwoju siebie i nauki.

Ewa Sumelka przez 50 lat pracowała w Katedrze i Zakładzie Histologii i Embriologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji naukowych.

Wiosną tego roku przeszła na zasłużoną emeryturę. Jednak zanim się to stało zainteresowała się historią budynku Collegium Anatomicum swojej uczelni.

„Rezultatem tego zainteresowania była pierwsza książka, która wyszła w 2015 roku” wyjaśnia dr Ewa Sumelka. Był to tom „Collegium Anatomicum w Poznaniu – o historii, sztuce i nauce” wydany przez Wydawnictwo Naukowe UMP.

Nasza rozmówczyni jest także absolwentką poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, a sztuka i historia zawsze były w kręgu jej zainteresowań.

Ale cała sprawa nie zakończyła się na jednej książce. Odkrywana wiedza poskutkowała jeszcze głębszymi badaniami, z których następnie wyrósł doktorat i powstanie także nowe dzieło.

Wejście na drogę związaną z napisaniem doktoratu nie było trudne, ponieważ Ewa Sumelka zawodowo pracowała na uczelni i miała stały kontakt ze światem nauki, chociażby z samymi profesorami.

„Jak zaczęłam pisać artykuły popularnonaukowe i byłam zapraszana do wielu prezentacji i wykładów (…) to wtedy profesorowie, z którymi współpracowałam powiedzieli mi, że to co zrobiłam musi być obwarowane doktoratem” tłumaczy dr Sumelka.

Praca naszej rozmówczyni została także doceniona w konkursie organizowanym przez serwis Nauka w Polsce PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Ewa Sumelka dostała tytuł Popularyzator Nauki w 2011 roku.

Otwarcie przewodu doktorskiego nastąpiło w 2017 roku a sama praca powstawała przez 6 lat. W listopadzie tego roku została obroniona na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, a nosi tytuł „Zarys dziejów Collegium Anatomicum Uniwersytetu Poznańskiego w latach 1920-1939 – od sztuki do nauki”.

Wg dr Sumelki staranie się o napisanie doktoratu w wieku dojrzałym najczęściej wynika z pasji, zainteresowania i zgłębiania wiedzy danej osoby na jakiś temat. Nasza rozmówczyni będzie się starała o umieszczenie swojej pracy doktorskiej w publicznej bibliotece cyfrowej, by była ogólnie dostępna dla wszystkich.

Natomiast dla osób z mniej naukowym podejściem, Ewa Sumelka przygotowuje książkę, opartą na swojej pracy.

Dr Sumelka nadal zamierza studiować historię Collegium Anatomicum oraz sąsiedniego budynku – Collegium Heliodori Święcicki, dawnego Collegium Chemicum. Kolekcjonuje także różnorodne pamiątki związane z historią uczelni i miasta.

Będąc od marca na emeryturze dr Ewa Sumelka niewiele odpoczywa, pracuje m.in. nad dokumentacją i archiwizacją wyników badań, tworzy rysunki do książek dydaktycznych i wciąż zajmuje się historią uczelni i regionu.

Jest także współorganizatorką warsztatów naukowych dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych w ramach wielu Festiwali Nauki i Sztuki oraz projektu Mały Medyk. Prowadzi również wykłady na uniwersytecie trzeciego wieku.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu i zachęcamy do naśladowania!

Źródło: informacja własna, Rynek Zdrowia
Foto: Marta Szyszka
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

To wyjątkowy czas bycia razem. Agata Paleczny zaprasza całe rodziny na „Magiczne Święta”

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzieci, rodzice, dziadkowie – wszyscy są zaproszeni by kolejny rok zachwycić się „Magicznymi Świętami” w Copernicus Center. XII Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia. Na wydarzenie, które wprowadzi nas w szczególną atmosferę Bożego Narodzenia obchodzonego według polskich tradycji, zaprasza Gość Radio Deon Chicago, Agata Paleczny – aktorka, animatorka kultury i założycielka Warsztatów Teatralnych Little Stars. Przyjdźcie koniecznie!

„Magiczne Święta” to niezwykle oblegane wydarzenie, które już na stałe wpisało się w świąteczny kalendarz chicagowskiej Polonii. W tym roku jest organizowane już po raz dwunasty w Copernicus Center. Nawiązujący do polskich świąt festiwal to pełna radości i wzruszeń opowieść wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem.

„Cały festiwal pod nazwą Wielki Świąteczny Festiwal Rodzinny powstał z inicjatywy Fundacji Kopernikowskiej” przypomina Agata Paleczny.

11 wcześniejszych edycji tego wydarzenia tworzyli wspólnie: Akademia Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra, Warsztaty Teatralne Little Stars i Zespół Pieśni i Tańca Polonia, działający przy PRCUA.

W tym roku, poza Akademią PaSo i Warsztatami Little Stars, „Magiczne Święta” przygotowuje Teatr Tańca Marzeny Pol z Wyspy Dzieci.

Nie zabraknie także wspomnień i nostalgicznej zadumy, zapowiada nasz Gość.

Festiwal rozpocznie się już o godzinie 12.00PM. Bramy Copernicus Center zostaną otwarte a wszyscy goście są zaproszeni na kiermasz, który jest bardzo ważnym elementem tego wydarzenia. Będą na nim fantastyczne pomysły na świąteczne prezenty i dekoracje, takie jak biżuteria, książki czy nawet ubrania.

Poza kiermaszem, który będzie otwarty do godziny 6.00PM i spektaklem na scenie, zaplanowana jest także oczywiście obowiązkowa wizyta Św. Mikołaja.

Część widowiskowa „Magicznych Świąt” rozpocznie się o godzinie 4.00PM. „Za każdym razem chcemy aby ten koncert – spektakl wyglądał inaczej i udaje nam się to zrobić” podkreśla Agata Paleczny.

Na scenie wystąpi ponad 100-osobowa grupa aktorów, muzyków i tancerek w wieku od 3 – 19 lat, związanych z Akademią Muzyki Paderewski Symphony Orchestra, Warsztatami Teatralnymi Little Stars i Teatrem Tańca Marzeny Pol z Wyspy Dzieci.

Ale dzieci nie będą same, ponieważ na scenie pojawią się trzy pokolenia – wystąpią również ich rodzice i dziadkowie. W końcu ideą „Magicznych Świąt”, jest spotkanie rodzinne.

A na specjalne życzenie publiczności koncert zakończy wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Wstęp na kiermasz świąteczny oraz zdjęcia ze Św. Mikołajem są bezpłatne.

Bilety na „Magiczne Święta”, w cenie 20 dolarów, są do nabycia za pośrednictwem strony Fundacji Copernicus – tutaj, a także można je zamawiać drogą telefoniczną pod numerem telefonu 773 888 5108 (biuro Warsztatów Teatralnych) lub 773-467-9000 (biuro PASO).

Serdecznie Zapraszamy na rodzinne świętowanie!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Copernicus Center

 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu