Połącz się z nami

Newsroom

4 sposoby by było Cię stać na kupno samochodu w tym roku mimo szalejących cen aut

Opublikowano

dnia

Inflacja w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od lat 80-tych. Wszystkie ceny szybują w górę. Ceny samochodów wzrosły tak bardzo, że znalezienie dobrej oferty jest prawie niemożliwe. Ale jeśli nie masz innego wyjścia i musisz kupić nowy samochód w tym roku, wciąż jest kilka sposobów na to by było Cię na ten zakup stać. Przeczytaj co możesz zrobić?

Spójrzmy prawdzie w oczy: to nie jest idealny czas na zakup samochodu. Niezależnie od tego, czy szukasz nowego, czy używanego pojazdu, w 2022 r. możesz wydać całkiem sporo.

Według raportu Kelly’s Blue Book z grudnia 2021 r. „większość kupujących płaciła cenę nominalną lub wyższą”, a „nawet subkompaktowe sedany — zazwyczaj najbardziej przystępne cenowo pojazdy na rynku —

odnotowały wzrost cen średnio o 16,7% między listopadem 2020 r. a listopadem 2021 r.”

Chociaż może być kuszące, aby zatrzymać swój stary samochód jeszcze przez jakiś czas, upewnij się, że nie kosztuje Cię więcej pieniędzy, niż jest wart. Dla tych, którzy mieszkają na rozległych przedmieściach lub daleko od miejsca pracy, transport publiczny może nie być niezawodnym wsparciem. A ekstremalne warunki pogodowe mogą uniemożliwić całoroczny dojazd np. rowerem. Kupno samochodu czasem jest koniecznością.

Więc jeśli faktycznie potrzebujesz kupić samochód sprawdź poniższe 4 wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na ten cel w tym roku:

Oceń alternatywy.

Jeśli oszczędności cenowe mają dla Ciebie znaczenie, musisz realistycznie podejść do tego, na co naprawdę Cię stać. Może to oznaczać zakup mniejszego samochodu niż planowałeś lub np. wybór auta na paliwo zamiast pojazdu elektrycznego.

Jeśli szukasz prawdziwej wartości, nie ustalaj ceny swojego samochodu do tego, ile zarabiasz — ani do rodzaju pojazdu, który lubisz.

Zamiast tego zsumuj wszystkie rachunki za taksówki, bilety na metro i faktury za wynajem samochodów w ciągu ostatniego roku. Dodaj 7-procentową sprzedaż wyższą dla inflacji. To cena, z którą musisz się zmierzyć.

Określ finansowanie: gotówka, pożyczka bankowa lub dealer.

Bankrate opublikował przewodnik dotyczący wyboru najlepszego kredytu samochodowego. Od stycznia 2022 r. oprocentowanie pożyczek mieściło się w szerokim zakresie i wynosiło od 1,9 procent do 8,99 procent. Ponieważ samochód jest aktywem amortyzującym, z biegiem czasu traci na wartości, wysokie RRSO jest zupełnie nie na miejscu.

Jeśli musisz sfinansować zakup samochodu, rozejrzyj się za pożyczką z najlepszym dostępnym oprocentowaniem.

Są szanse, że będą pochodzić z banku, z którego już korzystasz. Przed złożeniem formalnego wniosku o pożyczkę zdzwoń i porozmawiaj z urzędnikiem ds. pożyczek, aby sprawdzić koszty, zanim sporządzi raport kredytowy.

Ponadto bądź otwarty na finansowanie przez dealera. Łatwiejsze i prostsze może być skorzystanie z produktu pożyczkowego oferowanego przez dealera, ale ponieważ terminy spłaty i stopy procentowe są zmienne, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z umową.

Twoje warunki mogą się znacznie różnić od warunków i stawek ogłaszanych w reklamie.

Nawet jeśli otrzymasz oprocentowanie, które wydaje się niskie, nie lekceważ odsetek składanych. Użyj kalkulatora kredytu samochodowego, aby określić całkowitą koszt samochodu, w tym odsetki od kredytu i cenę zakupu. Porównaj to z liczbą obliczoną powyżej, aby sprawdzić, czy finansowanie jest naprawdę tak dobre, jak początkowo myślałeś.

Jest oczywiste, ale jeśli masz kwotę potrzebną do zapłaty za samochód w gotówce, najlepiej jest całkowicie zrezygnować z finansowania pożyczką i kupić samochód od ręki.

Szukaj online i w punktach.

Nie musisz już targować się ze sprzedawcą używanych samochodów, zamiast tego masz opcje online, które pozwolą Ci przeglądać oferty w zaciszu domu, we własnym tempie i bez presji kogoś, kto próbuje zawrzeć transakcję w ciągu godziny.

Zakupy online za pośrednictwem witryn takich jak CarMax, AutoTrader i TrueCar oferują niektórym kupującym

możliwość porównania cen w celu uzyskania oszczędności w sposób, którego po prostu nie byliby w stanie negocjować osobiście.

Pokażą również samochody, które są dostępne w Twojej okolicy, a także w innych lokalizacjach wybranych przez Ciebie. Oszczędź sobie kosztów skakania z miasta do miasta w poszukiwaniu okazji. Możesz to teraz zrobić online — za darmo.

Jeśli wiesz, czego szukasz nie lekceważ także wizyty w mniejszych salonach. Ponieważ ich wynik sprzedaży jest teraz kiepski mogą być skłonni do zawierania transakcji, które wydawały się niemożliwe. Co więcej, jeśli możesz przeglądać ich parcelę z własnym mechanikiem (lub negocjować, aby mieć okres od trzech do pięciu dni, kiedy możesz zabrać samochód do mechanika na raz przed ostatecznym zakupem), być może będziesz w stanie w mgnieniu oka zawrzeć korzystną dla siebie ofertę z lokalnym biznesem.

A dla ekspertów samochodowych, którzy wiedzą, jak diagnozować i naprawiać własne pojazdy, aukcje rządowe mogą być okazją do oszczędności.

Rozejrzyj się za ubezpieczeniem samochodu.

Jerry, strona internetowa, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do porównywania ubezpieczeń samochodowych, przeanalizowała ponad milion danych kierowców od sierpnia 2020 r. do sierpnia 2021 r. i stwierdziła, że ​​”różowy podatek” dotyczy również ubezpieczenia samochodu.

Wyniki pokazały, że

„kobiety płacą średnio 142 USD rocznie za posiadanie samochodu więcej niż mężczyźni i mogą płacić nawet 7800 USD więcej w okresie posiadania;

Średnio płacą więcej o 117,12 USD niż mężczyźni przy zakupie nowego samochodu; i o 22,94 USD za naprawy samochodów. Tak więc, chociaż ubezpieczenie jest nieuniknionym wydatkiem, ważne jest, aby pamiętać, że nawet ten wydatek może być stronniczy.

Nie tylko powinieneś rozejrzeć się za różnymi stawkami dla siebie, ale także poprosić znajomych w Twoim mieście, aby podzielili się tym, ile płacą i od jakich firm.

Korzystając ze znajomości stawek porównawczych w różnych grupach demograficznych, możesz wykorzystać przejrzystość jako taktykę do negocjowania lepszych stawek dla siebie.

Oprócz czynników tożsamości należy wziąć pod uwagę sumę ubezpieczenia, możliwe odliczenia i czy firma oferuje niższe stawki za uczestnictwo w kursach jazdy defensywnej.

 

Źródło: realsimple

Foto: You Tube, pixabay/Capri23auto/ andreas160578/ cocoparisienne

News USA

Dzień Pamięci vs Dzień Weterana. Wiecie czym się różnią?

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzień Pamięci i Dzień Weterana to dwa ważne święta upamiętniające tych, którzy służyli w armii Stanów Zjednoczonych. Wydają się być podobne, ale istnieje jednak różnica między tymi dniami.

Dzień Pamięci – Memorial Day

Dzień Pamięci to federalne święto w Stanach Zjednoczonych, które upamiętnia i honoruje tych, którzy zginęli podczas służby w armii USA. Obchodzony jest w ostatni poniedziałek maja. W tym roku obchodzony jest 29 maja.

Memorial Day był wcześniej nazywany Dniem Dekoracji i powstał jako sposób na uhonorowanie tych, którzy zginęli w wojnie secesyjnej.

Dziś Dzień Pamięci to czas, aby pamiętać o wszystkich, którzy zginęli we wszystkich wojnach, w tym w wojnie w Wietnamie, wojnie w Iraku i wojnie w Afganistanie.

Dzień Weteranów – Veterans Day

Veterans Day to święto federalne w Stanach Zjednoczonych, które ma na celu uhonorowanie wszystkich, którzy służyli w armii USA, zarówno żywych, jak i zmarłych. Obchodzone jest 11 listopada,.

Dzień Weterana to czas, aby podziękować weteranom za ich służbę i okazać uznanie za ich poświęcenie.

Święto 11 listopada zostało ustanowione w 1919 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona pod nazwą Armistice Day (dzień rozejmu), aby uczcić rocznicę zakończenia działań wojennych podczas I wojny światowej.

Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił ten dzień świętem narodowym pod nazwą Dzień Weteranów proklamacją z 1 czerwca 1954 roku.

Główna różnica między Dniem Pamięci a Dniem Weteranów polega więc na tym, że Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie swojemu krajowi, podczas gdy Dzień Weteranów to dzień uhonorowania wszystkich, którzy służyli, niezależnie od tego, czy zginęli w służbie.

Zarówno Dzień Pamięci, jak i Dzień Weteranów to ważne święta, które pozwalają wyrazić wdzięczność tym, którzy służyli naszemu krajowi.

Oto kilka sposobów na uhonorowanie tych, którzy służyli w Dniu Pamięci i Dniu Weteranów:

 • Weź udział w nabożeństwie żałobnym lub ceremonii.
 • Odwiedź cmentarz lub pomnik weterana.
 • Noś czerwono-biało-niebieską wstążkę.
 • Przekaż darowiznę na rzecz organizacji weteranów.
 • Napisz list do weterana.
 • Podziękuj weteranom za ich służbę.

Poświęcając czas na uhonorowanie tych, którzy służyli, możesz okazać wdzięczność za ich poświęcenie oraz pomóc zapewnić, że ich służba nigdy nie zostanie zapomniana.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube, istock/spukkato
Czytaj dalej

News USA

Wakacje tuż za rogiem. Bawcie się dobrze i ..bezpiecznie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Trudno w to uwierzyć, ale lato tuż tuż. Gdy robi się cieplej, dzieci w naturalny sposób odczuwają potrzebę wyjścia na zewnątrz, aby pograć w piłkę, pojeździć na rowerze i ogólnie pobawić się na słońcu, przygotowując się do letnich wakacji. Zadbaj o ich bezpieczeństwo.

Wraz z radością cieplejszej pogody pojawiają się ukąszenia owadów, guzy, siniaki i inne urazy, które mogą się przytrafić, gdy dzieci stają się bardziej aktywne.

Oto kilka sposobów, które pomogą zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas ocieplenia późną wiosną i latem.

Ukąszenia owadów

Pszczoły, komary, pająki i kleszcze — owady są tak samo aktywne jak Twoje dzieci w miesiącach letnich. Zanim Twoje dziecko wyjdzie się bawić, pamiętaj:

 • Zastosuj środek odstraszający owady zawierający DEET na odsłoniętą skórę.
 • Aby uniknąć ukąszeń pszczół i os, przechowuj jedzenie i napoje przykryte podczas jedzenia na zewnątrz. Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na użądlenia, zawsze noś przy sobie EpiPen.
 • Aby uniknąć ukąszeń komarów, trzymaj dzieci z dala od wolno płynącej lub stojącej wody, w której rozmnażają się komary.
 • Kleszcze przebywają głównie w wysokiej trawie lub na terenach zalesionych – ubierz dzieci w długie rękawy i spodnie i przeprowadź dokładną kontrolę szukając kleszczy od stóp do głów przed wejściem do domu. Jeśli go znajdziesz, użyj pęsety z cienką końcówką i pociągnij w górę powolnym, stałym ruchem, aby bezpiecznie usunąć całego kleszcza. Oczyść dotknięty obszar wodą z mydłem. Jeśli pojawi się gorączka lub wysypka, skontaktuj się z lekarzem dziecka.

Wstrząsy mózgu

Kaski są niezbędne podczas szybkich aktywności, takich jak jazda na rowerze, deskorolce i baseball, aby chronić przed urazami głowy. Jeśli Twoje dziecko uderzy się w głowę – w kasku lub bez – pamiętaj, aby obserwować je pod kątem możliwych objawów wstrząsu mózgu, które mogą obejmować:

 • Niewyraźne widzenie lub nadwrażliwość na światło
 • Zmiany w jedzeniu lub spaniu
 • Trudności z koncentracją lub zapamiętywaniem
 • Zawroty głowy
 • Nadmierny płacz
 • Bóle głowy lub karku
 • Brak energii
 • Utrata równowagi
 • Zmiany nastroju, takie jak rozdrażnienie lub drażliwość
 • Wymioty lub chęć wymiotowania

Jeśli podejrzewasz wstrząśnienie mózgu lub jeśli objawy utrzymują się od jednego do dwóch dni, koniecznie zwróć się o pomoc lekarską.

Unikanie urazów i wypadków

Dzieci chcą się po prostu dobrze bawić, ale aby uchronić je przed zranieniem, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa:

 • Dla młodszych dzieci spróbuj znaleźć plac zabaw z miękkim podłożem lub ściółką o głębokości co najmniej 12 cali, aby pomóc amortyzować upadki
 • Zadbaj o nawodnienie
 • Ogranicz czas przebywania w ekstremalnym upale
 • Upewnij się, że trampoliny są w dobrym stanie, a dzieci korzystają z nich prawidłowo
 • Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki nad basenem lub nad jeziorem
 • Upewnij się, że mają na sobie kaski podczas jazdy na rowerze oraz kaski, nałokietniki i nakolanniki podczas jazdy na deskorolce

Źródło: dailyherald
Foto: istock/ Ladislav Kubeš/ Liubomyr Vorona/ gbh007Inessa Bologova
Czytaj dalej

News USA

Walka o Radio AM w każdym samochodzie trwa. Do Kongresu trafiła nowa ustawa

Opublikowano

dnia

Autor:

17 maja Kongresowi Stanów Zjednoczonych została przedstawiona nowa ustawa „AM for Every Vehicle Act”. Wymaga od producentów samochodów utrzymania radia AM w nowych pojazdach bez dodatkowych opłat. Batalia o radio AM w samochodach została rozpoczęta wiosną tego roku przez Krajowe Stowarzyszenie Nadawców (National Association of Broadcasters) po tym jak kilku producentów samochodów ogłosiło, że radio AM nie będzie już oferowane w nowych modelach pojazdów.

O akcji podpisywania petycji w celu uratowania radia AM w samochodach, „Depend on AM Radio”, pisaliśmy 20 kwietnia.

Jeśli rząd może wymagać pasów bezpieczeństwa w każdym pojeździe w celu ochrony kierowców, powinien również móc wymagać odbiornika AM, aby zapewnić Amerykanom dostęp do ostrzeżeń awaryjnych. Taka jest idea nowego ustawodawstwa.

W przypadku modeli samochodów, które już zrezygnowały z tej funkcji, dopóki nie będzie można jej przywrócić, proponowana ustawa AM dla każdego pojazdu wymagałaby umieszczania etykiety ostrzegającej o tym kupujących na szybie w salonie dealera.

Przez dziesięciolecia bezpłatne radio AM było niezbędnym narzędziem w sytuacjach kryzysowych, kluczową częścią systemu medialnego i niezastąpionym źródłem wiadomości, pogody, sportu i rozrywki dla dziesiątek milionów słuchaczy, powiedział senator Edward Markey (DMA).

Dlatego producenci samochodów nie powinni wyłączać radia AM w nowych pojazdach ani umieszczać go za kosztowną cyfrową zaporą, wg Markeya.

Markey jest jednym z kilku współsponsorów ustawy, która została wprowadzona przy ponadpartyjnym poparciu zarówno w Izbie Reprezentantów, jak i w Senacie.

Wśród innych jej zwolenników są senatorowie Ted Cruz (R-TX), Tammy Baldwin (D-WI), Deb Fischer (R-NE), Ben Ray Luján (D-NM) i JD Vance (R-OH), a także kongresmeni: Josh Gottheimer (D-NJ), Tom Kean Jr. (R-NJ), Rob Menendez (D-NJ), Bruce Westerman (R-AR) i Marie Gluesenkamp Perez (D-WA).

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, nakaże Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wydanie przepisu, który wymaga od producentów samochodów utrzymywania radia AM w swoich pojazdach bez oddzielnej lub dodatkowej opłaty.

Biuro Odpowiedzialności Rządu byłoby również zobowiązane do zbadania, czy alternatywne systemy komunikacji mogłyby w pełni powielić zasięg i skuteczność radia AM w celu ostrzegania społeczeństwa o sytuacjach kryzysowych.

To może jednak otworzyć drzwi do umożliwienia firmom samochodowym rezygnacji z AM w dłuższej perspektywie.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez senatora Markeya, ośmiu producentów samochodów usunęło radio AM ze swoich samochodów elektrycznych. Ford zapowiedział, że w przyszłości wyłączy odbiorniki AM z deski rozdzielczej wszystkich swoich pojazdów, niezależnie od napędu.

Wysiłki mające na celu zachowanie miejsca AM w samochodach były najbardziej widoczne na obszarach wiejskich w Ameryce, gdzie ​​wiele osób nadal polega na radiu AM, jeśli chodzi o najświeższe wiadomości np. w przypadku trudnych warunków pogodowych.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, zrobi to, czego Federalna Komisja Łączności FCC nie może dokonać, ponieważ nie ma uprawnień regulacyjnych nad przemysłem samochodowym. W swoim oświadczeniu dotyczącym ustawy oczekującej na rozpatrzenie w Kongresie, przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel poparła propozycję.

National Association of Broadcasters przewodzi wysiłkom branży w celu pozyskania pomocy w Waszyngtonie.

W zeszłym tygodniu 100 członków Izby wysłało listy do firm Ford, Volkswagen, BMW, Mazda, Volvo, Tesla, Polestar, Rivian, GM i Mercedes-Benz, wzywając ich do utrzymania radia AM we wszystkich swoich pojazdach.

 

Źródło: insideradio
Foto: YouTube, wearebroadcasters, istock/dusanpetkovic/welcomia
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu