Połącz się z nami

Newsroom

4 sposoby by było Cię stać na kupno samochodu w tym roku mimo szalejących cen aut

Opublikowano

dnia

Inflacja w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od lat 80-tych. Wszystkie ceny szybują w górę. Ceny samochodów wzrosły tak bardzo, że znalezienie dobrej oferty jest prawie niemożliwe. Ale jeśli nie masz innego wyjścia i musisz kupić nowy samochód w tym roku, wciąż jest kilka sposobów na to by było Cię na ten zakup stać. Przeczytaj co możesz zrobić?

Spójrzmy prawdzie w oczy: to nie jest idealny czas na zakup samochodu. Niezależnie od tego, czy szukasz nowego, czy używanego pojazdu, w 2022 r. możesz wydać całkiem sporo.

Według raportu Kelly’s Blue Book z grudnia 2021 r. „większość kupujących płaciła cenę nominalną lub wyższą”, a „nawet subkompaktowe sedany — zazwyczaj najbardziej przystępne cenowo pojazdy na rynku —

odnotowały wzrost cen średnio o 16,7% między listopadem 2020 r. a listopadem 2021 r.”

Chociaż może być kuszące, aby zatrzymać swój stary samochód jeszcze przez jakiś czas, upewnij się, że nie kosztuje Cię więcej pieniędzy, niż jest wart. Dla tych, którzy mieszkają na rozległych przedmieściach lub daleko od miejsca pracy, transport publiczny może nie być niezawodnym wsparciem. A ekstremalne warunki pogodowe mogą uniemożliwić całoroczny dojazd np. rowerem. Kupno samochodu czasem jest koniecznością.

Więc jeśli faktycznie potrzebujesz kupić samochód sprawdź poniższe 4 wskazówki, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na ten cel w tym roku:

Oceń alternatywy.

Jeśli oszczędności cenowe mają dla Ciebie znaczenie, musisz realistycznie podejść do tego, na co naprawdę Cię stać. Może to oznaczać zakup mniejszego samochodu niż planowałeś lub np. wybór auta na paliwo zamiast pojazdu elektrycznego.

Jeśli szukasz prawdziwej wartości, nie ustalaj ceny swojego samochodu do tego, ile zarabiasz — ani do rodzaju pojazdu, który lubisz.

Zamiast tego zsumuj wszystkie rachunki za taksówki, bilety na metro i faktury za wynajem samochodów w ciągu ostatniego roku. Dodaj 7-procentową sprzedaż wyższą dla inflacji. To cena, z którą musisz się zmierzyć.

Określ finansowanie: gotówka, pożyczka bankowa lub dealer.

Bankrate opublikował przewodnik dotyczący wyboru najlepszego kredytu samochodowego. Od stycznia 2022 r. oprocentowanie pożyczek mieściło się w szerokim zakresie i wynosiło od 1,9 procent do 8,99 procent. Ponieważ samochód jest aktywem amortyzującym, z biegiem czasu traci na wartości, wysokie RRSO jest zupełnie nie na miejscu.

Jeśli musisz sfinansować zakup samochodu, rozejrzyj się za pożyczką z najlepszym dostępnym oprocentowaniem.

Są szanse, że będą pochodzić z banku, z którego już korzystasz. Przed złożeniem formalnego wniosku o pożyczkę zdzwoń i porozmawiaj z urzędnikiem ds. pożyczek, aby sprawdzić koszty, zanim sporządzi raport kredytowy.

Ponadto bądź otwarty na finansowanie przez dealera. Łatwiejsze i prostsze może być skorzystanie z produktu pożyczkowego oferowanego przez dealera, ale ponieważ terminy spłaty i stopy procentowe są zmienne, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z umową.

Twoje warunki mogą się znacznie różnić od warunków i stawek ogłaszanych w reklamie.

Nawet jeśli otrzymasz oprocentowanie, które wydaje się niskie, nie lekceważ odsetek składanych. Użyj kalkulatora kredytu samochodowego, aby określić całkowitą koszt samochodu, w tym odsetki od kredytu i cenę zakupu. Porównaj to z liczbą obliczoną powyżej, aby sprawdzić, czy finansowanie jest naprawdę tak dobre, jak początkowo myślałeś.

Jest oczywiste, ale jeśli masz kwotę potrzebną do zapłaty za samochód w gotówce, najlepiej jest całkowicie zrezygnować z finansowania pożyczką i kupić samochód od ręki.

Szukaj online i w punktach.

Nie musisz już targować się ze sprzedawcą używanych samochodów, zamiast tego masz opcje online, które pozwolą Ci przeglądać oferty w zaciszu domu, we własnym tempie i bez presji kogoś, kto próbuje zawrzeć transakcję w ciągu godziny.

Zakupy online za pośrednictwem witryn takich jak CarMax, AutoTrader i TrueCar oferują niektórym kupującym

możliwość porównania cen w celu uzyskania oszczędności w sposób, którego po prostu nie byliby w stanie negocjować osobiście.

Pokażą również samochody, które są dostępne w Twojej okolicy, a także w innych lokalizacjach wybranych przez Ciebie. Oszczędź sobie kosztów skakania z miasta do miasta w poszukiwaniu okazji. Możesz to teraz zrobić online — za darmo.

Jeśli wiesz, czego szukasz nie lekceważ także wizyty w mniejszych salonach. Ponieważ ich wynik sprzedaży jest teraz kiepski mogą być skłonni do zawierania transakcji, które wydawały się niemożliwe. Co więcej, jeśli możesz przeglądać ich parcelę z własnym mechanikiem (lub negocjować, aby mieć okres od trzech do pięciu dni, kiedy możesz zabrać samochód do mechanika na raz przed ostatecznym zakupem), być może będziesz w stanie w mgnieniu oka zawrzeć korzystną dla siebie ofertę z lokalnym biznesem.

A dla ekspertów samochodowych, którzy wiedzą, jak diagnozować i naprawiać własne pojazdy, aukcje rządowe mogą być okazją do oszczędności.

Rozejrzyj się za ubezpieczeniem samochodu.

Jerry, strona internetowa, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do porównywania ubezpieczeń samochodowych, przeanalizowała ponad milion danych kierowców od sierpnia 2020 r. do sierpnia 2021 r. i stwierdziła, że ​​”różowy podatek” dotyczy również ubezpieczenia samochodu.

Wyniki pokazały, że

„kobiety płacą średnio 142 USD rocznie za posiadanie samochodu więcej niż mężczyźni i mogą płacić nawet 7800 USD więcej w okresie posiadania;

Średnio płacą więcej o 117,12 USD niż mężczyźni przy zakupie nowego samochodu; i o 22,94 USD za naprawy samochodów. Tak więc, chociaż ubezpieczenie jest nieuniknionym wydatkiem, ważne jest, aby pamiętać, że nawet ten wydatek może być stronniczy.

Nie tylko powinieneś rozejrzeć się za różnymi stawkami dla siebie, ale także poprosić znajomych w Twoim mieście, aby podzielili się tym, ile płacą i od jakich firm.

Korzystając ze znajomości stawek porównawczych w różnych grupach demograficznych, możesz wykorzystać przejrzystość jako taktykę do negocjowania lepszych stawek dla siebie.

Oprócz czynników tożsamości należy wziąć pod uwagę sumę ubezpieczenia, możliwe odliczenia i czy firma oferuje niższe stawki za uczestnictwo w kursach jazdy defensywnej.

 

Źródło: realsimple

Foto: You Tube, pixabay/Capri23auto/ andreas160578/ cocoparisienne

Reklama

News Chicago

W Chicago głosujemy od 26 maja. Termin został przesunięty o tydzień

Opublikowano

dnia

Autor:

Wcześniejsze głosowanie miało rozpocząć się w czwartek, 19 maja, ale zostało przesunięte o tydzień do 26 maja, aby uwzględnić zmiany, w tym usunięcie pytania na temat mapy okręgu miejskiego. Prawybory w Chicago ustalone są na 28 czerwca.

Wysyłanie kart do głosowania drogą pocztową, również jest przesunięte. Karty zaczną być wysyłane na początku przyszłego tygodnia.

Wczesne głosowanie rozpocznie się 26 maja o godzinie 9 rano w Chicago Board of Election Supersite przy 191 North Clark Street.

Lokal będzie otwarty do dnia wyborów, 28 czerwca, w następujących godzinach:

 • dni powszednie: 9:00 a.m. – 6:00 p.m.
 • sobota: 9:00 a.m. – 5:00 p.m.
 • niedziela: 10:00 a.m. – 4:00 p.m.

W dzień wyborów – 28 czerwca, lokal będzie otwarty 6:00 a.m. – 7:00 p.m.

Godziny pracy w dni powszednie zostaną przedłużone w dniach od 20 do 24 czerwca. Lokal będzie wtedy otwarty w godzinach 9:00 a.m. – 7:00 p.m.

Lokal będzie zamknięty w poniedziałek 30 maja z okazji Dnia Pamięci.

Wszystkie miejsca wczesnego głosowania są otwarte dla wszystkich wyborców z Chicago, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Możesz także zarejestrować się, aby głosować, a także zarejestrować zmianę nazwiska i aktualizację adresu w dowolnym miejscu wczesnego głosowania.

Aby zarejestrować się lub wprowadzić zmiany w rejestracji wyborcy, będziesz potrzebować dwóch dokumentów tożsamości, z których jeden musi zawierać Twój aktualny adres.

W prawyborach samorządowych w Chicago startuje dwóch Polaków; Daniel Pogorzelski i Casey Chlebek.

 

 

Źródło: abc7
Foto: You Tube, istock/AaronAmat

Czytaj dalej

News USA

Kolejne bezpłatne testy na COVID od Bidena. Wysyłka już ruszyła. Zgłoś się jeśli chcesz dostać

Opublikowano

dnia

Autor:

Amerykanie mogą ponownie zamówić bezpłatne testy na COVID-19 od rządu federalnego. W tej rundzie poczta amerykańska dostarczy osiem bezpłatnych szybkich testów antygenowych każdemu gospodarstwu domowemu w USA, które tego chce.

Bezpłatne testy na COVID-19 można zamówić odwiedzając COVIDtests.gov.

Strona nagle stała się aktywna w poniedziałek, oferując trzecią rundę bezpłatnych testów bez wcześniejszego powiadomienia. Oczekiwano, że Biały Dom ogłosi to oficjalnie we wtorek, ale strona była w pełni funkcjonalna i przyjmowała zamówienia z wyprzedzeniem.

Dzieje się tak, ponieważ liczba przypadków COVID w Stanach Zjednoczonych wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni o ponad 60%, a liczba hospitalizacji również zaczęła rosnąć.

„Ponieważ wysoce zakaźne podwarianty Omicron powodują wzrost liczby przypadków w niektórych częściach kraju, bezpłatne i dostępne testy pomogą spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa” — wyjaśnia arkusz informacyjny Białego Domu.

Administracja została skrytykowana za to, że nie rozdaje tylu testów, ile gospodarstw domowych może potrzebować, jeśli ktoś zachoruje na COVID. Ale urzędnicy wcześniej zapowiedzieli, że wstrzymują się z rozdawaniem, aby zobaczyć, jak duże jest zapotrzebowanie.

Po czterech miesiącach trwania programu 350 milionów testów zostało rozdanych 70 milionom gospodarstw domowych.

Czyli dotarły one do ponad połowy gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych.

Administracja Bidena ogłosiła, że ​​zleci miliard testów do bezpłatnego rozpowszechniania wśród Amerykanów.

Zanim darmowe rządowe testy zaczęły pojawiać się w skrzynkach pocztowych, dotkliwy niedobór minął, ponieważ liczba przypadków spadła, a półki apteczne zostały uzupełnione szybkimi testami antygenowymi do wykonania w domu.

Pierwsza tura testów wysłana w styczniu i lutym zapewniła cztery testy na gospodarstwo domowe, a druga tura w marcu dostarczyła cztery kolejne testy na gospodarstwo domowe, łącznie osiem. Ta najnowsza runda podwaja to, szybciej rozdając więcej testów.

Zakup miliarda testów na COVID został sfinansowany przez Amerykański Plan Ratunkowy.

Urzędnicy Białego Domu apelują do Kongresu o przekazanie kolejnej rundy funduszy na zapobieganie i leczenie COVID, z niewielkimi postępami na tą chwilę. Część tych środków zostałaby przeznaczona na zakup dodatkowych testów, aby utrzymać podaż w kraju, nawet jeśli popyt konsumentów słabnie.

 

 

Źródło: npr
Foto: You Tube, istock/tatyana_tomsickova

Czytaj dalej

News USA

Ogłoszono wyniki konkursu „Być Polakiem”. Zobacz listę nagrodzonych!

Opublikowano

dnia

Autor:

Są już wyniki XIII edycji patriotycznego konkursu przeznaczonego dla uczniów i nauczycieli polonijnych. Sprawdź listę laureatów.

Celem jest konkursu „Być Polakiem” jest umacnianie tożsamości narodowej oraz rozwój postaw patriotycznych i społecznych dzieci i młodzieży mieszkających poza granicami Polski.

Organizatorem konkursu jest fundacja „Świat na tak”, działająca na rzecz młodzieży od 1998 r. Konkurs „Być Polakiem” organizuje razem ze stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.

Konkurs skierowany do dzieci dotyczył prac plastycznych, literackich i filmów, w zależności od kategorii wiekowej. Konkurs dla nauczycieli obejmował konspekt z lekcji na zadany temat.

 

 

Ze Stanów Zjednoczonych nagrodzeni zostali:

Prace plastyczne 6-9 lat, wyróżnienie I stopnia:

 • LEONARD CHARLIE BIKOWSKI
 • MELANIE HRYNIEWICKI
 • NATHAN NOWAK
 • JAN ALEKSANDER SLIWOWSKI
 • MILA KOZMA

Prace plastyczne 6-9 lat, wyróżnienie II stopnia:

 • OSKAR CHMIEST
 • ALEXANDER CIOLKO
 • EMILIA CYWINSKA
 • MELANIA DZIERZANOWSKA
 • GABRIEL FLORES
 • JACOB GORZKIEWICZ
 • MAKSYMILIAN KOCON
 • KACPER KOPEC
 • OLIWIA KOPEC
 • ALEKSANDRA KORNAUS
 • KATARZYNA NARTOWICZ
 • VICTORIA RADZIK
 • EMILIA REMBISZ
 • GABRIELLA ŚMIAŁKOWSKI
 • LILIANA WŁODARSKA
 • DAHLIA WNOROWSKI

Prace plastyczne 6-9 lat, wyróżnienie III stopnia:

 • GABRIELA ANDRIKONIS
 • OLIVIA CRAYTON
 • AMALIA GARDUNO
 • EMILY JAMROZIK
 • KRZYSZTOF NARTOWICZ
 • ELIZABETH ŚLUSAREK

Prace literackie 10-13 lat, laureaci:

 • EMILY BIESIADECKI
 • VICTORIA BILLACK
 • KARINA DZIERZANOWSKA
 • KRYSTIAN PRZYCHOCKI

Prace literackie 10-13 lat, wyróżnienia:

 • GABRIEL BAJEK
 • SZYMON BŁAŻEJOWICZ
 • NADIA GNATEK
 • EMMANUEL KLIMCZUK
 • FILIP MIKOLAJCZAK
 • ALEKSANDRA NATALLI
 • DANIEL OGONOWSKI
 • NATALIA RACHWALSKA
 • NADIA RADZINSKI
 • OLIVER SZCZESIAK
 • MATEUSZ WYSOCKI
 • ROBERT ZAKRZEWSKI

Prace literackie 14-16 lat, laureaci:

 • JUSTYNA JUSINSKI
 • KAMILA KARPOWICZ
 • JAKUB FRANCISZEK KHAN
 • MAXIMILIAN KULEC

Prace literackie 14-16 lat, wyróżnienia:

 • JOHN SLAWEK GORCZYNSKI
 • GABRIELLA GRABOWSKI
 • ANDRZEJ SIDOROWICZ

Pełna lista nagrodzonych osób dostępna jest tutaj.

Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom planowana jest na 2 sierpnia, o godzinie 14.00 w Zamku Królewskim w Warszawie, Pl. Zamkowy 4.

 

 

Źródło: bycpolakiem
Foto: bbn.gov

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne