Połącz się z nami

Newsroom

Zniżki i ulgi dla osób starszych. Znasz je wszystkie? Koniecznie skorzystaj!

Opublikowano

dnia

Czy znasz wszystkie zniżki i ulgi które Ci przysługują? Większość osób wie o zniżkach w restauracjach czy w transporcie publicznym dla osób starszych. Jednak nie wszyscy orientują się w szeregu ulg i programów specjalnych, które pomagają obniżyć wydatki. Wykorzystaj możliwości, które Ci przysługują a w Twoim portfelu nie zaświeci pustka.

Wielu Amerykanów dużo traci tylko dlatego, że nie wie o istnieniu przysługujących ulg i programów. Dlatego przygotowaliśmy listę najprostszych rzeczy, które każdy może teraz zrobić, aby zaoszczędzić małą fortunę w tym roku.

Uwaga: wiele z tych programów jest dostępnych tylko w trybie online i może wygasnąć już w styczniu tego roku .

1. Ulgi podatkowe dla seniorów.

Planowanie podatkowe może być dość żmudnym procesem, ale seniorzy mogą czerpać korzyści z obniżenia podatków:

 • Bezpłatna porada: wolontariusze z certyfikatem IRS pomogą starszym podatnikom w przygotowaniu zeznań podatkowych i wypełnieniu drogą elektroniczną od 1 stycznia do 15 kwietnia każdego roku.
 • Brak kar za wypłatę: Każdy, kto ukończył 59 lat, może wypłacić pieniądze z konta IRA bez ponoszenia zwykłego 10% podatku.
 • Składki wyrównawcze: Pracownicy w wieku 50 lat lub starsi mogą odroczyć podatek dochodowy na dodatkowe 6500 USD lub łącznie 26 000 USD, jeśli zostaną wniesione na plan 401 (k), co skutkuje oszczędnościami podatkowymi w wysokości 6 240 USD dla starszego pracownika w przedziale podatkowym 24% .
 • Dodatkowa składka IRA: Pracownicy w wieku 50 lat i starsi mogą wpłacić dodatkowe 1000 USD na IRA lub łącznie 7000 USD w 2020 roku.

2. Zwrot z polisy ubezpieczeniowej samochodu

Powszechnie wiadomo, że wielu seniorów płaci zdecydowanie za dużo za ubezpieczenie samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, w zależności od wieku i historii jazdy, seniorzy mogą być uprawnieni do ogromnych zniżek i oszczędności na swoich polisach. Problem polega na tym, że większość nie porównuje i po prostu pozwala na odnawianie istniejących polis rok po roku…

W większości przypadków, jeśli masz więcej niż 45 lat i płacisz więcej niż 30 USD miesięcznie za ubezpieczenie samochodu, najprawdopodobniej przepłacasz za swoją polisę.

Dzięki tej innowacyjnej nowej stronie internetowej większość z nich może skorzystać z oszczędności do 620 USD, które są dostępne, ale większość nawet o tym nie wie! Strona jest bardzo łatwa w użyciu i pozwala od razu zobaczyć, o ile niższa jest Twoja nowa stawka.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do odzyskania 610 USD rocznie na ubezpieczenie samochodu

 

3. Seniorzy z zadłużeniem na karcie w wysokości 24tys USD, mogą skorzystać z planu spłaty zadłużenia

Wraz z gwałtownie rosnącymi kosztami życia w Stanach Zjednoczonych coraz więcej dorosłych zmaga się z długiem finansowym. A przy stopach procentowych rosnących w tempie lawinowym kwoty należnej, spłata salda karty może wydawać się pułapką, z której nigdy nie można uciec. Oto, o czym banki nie chcą, żebyś wiedział…

Dla każdego w wieku powyżej 40 lat, który ma dług na karcie w wysokości 24 000 USD lub więcej, ten program redukcji zadłużenia może znacznie zmniejszyć kwotę należnych pieniędzy. Program może rozwiązać dług bez pożyczki – pozwalając wielu osobom stać się całkowicie wolnymi od długów w ciągu zaledwie 24-48 miesięcy.

Więc jeśli masz zadłużenie na karcie w wysokości 24 000 USD lub więcej, kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do zmniejszenia płatności!

4. Nie płać za prąd, program federalny dofinansowuje właścicielom domów przejście na energię elektryczną

Oto coś, czego firma energetyczna nie chce, żebyś wiedział. Mało znany program rządowy daje właścicielom domów, którzy mieszkają na niektórych obszarach, dużą zachętę płatniczą do przejścia na energię słoneczną.

Program nosi nazwę Federal Residential Renewable Energy Taxive, który zapewnia dotacje i rabaty, które mogą pokryć koszty zakupu energii słonecznej i raz na zawsze pozbyć się firmy elektrycznej. W rzeczywistości średnia ulga podatkowa daje 4860 USD za instalację paneli słonecznych.

Połącz się z instalatorami energii słonecznej i bądź na dobrej drodze do wyeliminowania rachunków za prąd.

5. Specjalny program zapewnia seniorem polisę ubezpieczeniową o wysokości 250tys USD, przy wpłatach 15 dolarów na miesiąc

Jeśli masz rodzinę, ubezpieczenie na życie jest koniecznością. Większość ludzi nie ma wystarczająco dużych oszczędności, aby ich rodzina mogła spłacić kredyt hipoteczny, pokryć koszty utrzymania i pogrzebu. Ważne jest by Twoi bliscy nie odziedziczyli Twoich długów.

Dzięki nowemu specjalnemu programowi istnieje teraz sposób na uzyskanie solidnej, ale bardzo niedrogiej polisy ubezpieczeniowej na życie od najlepszych ubezpieczycieli. Po prostu korzystając z tej nowej strony porównującej ubezpieczenia na życie, każdy może łatwo zobaczyć, jak tanie mogą być plany, niezależnie od wieku lub historii medycznej.

Witryna przeanalizuje Twoje opcje za pomocą swojej technologii, aby automatycznie znaleźć najlepsze polisy ubezpieczeniowe na życie dostępne w najniższej możliwej cenie. Nawet jeśli masz już polisę, możesz znaleźć porównywalne plany w znacznie niższej cenie. Możesz łatwo zaoszczędzić do 70% na ubezpieczeniu na życie.

 

Źródło: thewalletwatcher

Foto: You Tube, pixabay/ 13107714

News USA

Dzień Pamięci vs Dzień Weterana. Wiecie czym się różnią?

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzień Pamięci i Dzień Weterana to dwa ważne święta upamiętniające tych, którzy służyli w armii Stanów Zjednoczonych. Wydają się być podobne, ale istnieje jednak różnica między tymi dniami.

Dzień Pamięci – Memorial Day

Dzień Pamięci to federalne święto w Stanach Zjednoczonych, które upamiętnia i honoruje tych, którzy zginęli podczas służby w armii USA. Obchodzony jest w ostatni poniedziałek maja. W tym roku obchodzony jest 29 maja.

Memorial Day był wcześniej nazywany Dniem Dekoracji i powstał jako sposób na uhonorowanie tych, którzy zginęli w wojnie secesyjnej.

Dziś Dzień Pamięci to czas, aby pamiętać o wszystkich, którzy zginęli we wszystkich wojnach, w tym w wojnie w Wietnamie, wojnie w Iraku i wojnie w Afganistanie.

Dzień Weteranów – Veterans Day

Veterans Day to święto federalne w Stanach Zjednoczonych, które ma na celu uhonorowanie wszystkich, którzy służyli w armii USA, zarówno żywych, jak i zmarłych. Obchodzone jest 11 listopada,.

Dzień Weterana to czas, aby podziękować weteranom za ich służbę i okazać uznanie za ich poświęcenie.

Święto 11 listopada zostało ustanowione w 1919 roku przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona pod nazwą Armistice Day (dzień rozejmu), aby uczcić rocznicę zakończenia działań wojennych podczas I wojny światowej.

Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił ten dzień świętem narodowym pod nazwą Dzień Weteranów proklamacją z 1 czerwca 1954 roku.

Główna różnica między Dniem Pamięci a Dniem Weteranów polega więc na tym, że Dzień Pamięci to dzień pamięci o tych, którzy zginęli w służbie swojemu krajowi, podczas gdy Dzień Weteranów to dzień uhonorowania wszystkich, którzy służyli, niezależnie od tego, czy zginęli w służbie.

Zarówno Dzień Pamięci, jak i Dzień Weteranów to ważne święta, które pozwalają wyrazić wdzięczność tym, którzy służyli naszemu krajowi.

Oto kilka sposobów na uhonorowanie tych, którzy służyli w Dniu Pamięci i Dniu Weteranów:

 • Weź udział w nabożeństwie żałobnym lub ceremonii.
 • Odwiedź cmentarz lub pomnik weterana.
 • Noś czerwono-biało-niebieską wstążkę.
 • Przekaż darowiznę na rzecz organizacji weteranów.
 • Napisz list do weterana.
 • Podziękuj weteranom za ich służbę.

Poświęcając czas na uhonorowanie tych, którzy służyli, możesz okazać wdzięczność za ich poświęcenie oraz pomóc zapewnić, że ich służba nigdy nie zostanie zapomniana.

 

Źródło: fox35
Foto: YouTube, istock/spukkato
Czytaj dalej

News USA

Wakacje tuż za rogiem. Bawcie się dobrze i ..bezpiecznie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Trudno w to uwierzyć, ale lato tuż tuż. Gdy robi się cieplej, dzieci w naturalny sposób odczuwają potrzebę wyjścia na zewnątrz, aby pograć w piłkę, pojeździć na rowerze i ogólnie pobawić się na słońcu, przygotowując się do letnich wakacji. Zadbaj o ich bezpieczeństwo.

Wraz z radością cieplejszej pogody pojawiają się ukąszenia owadów, guzy, siniaki i inne urazy, które mogą się przytrafić, gdy dzieci stają się bardziej aktywne.

Oto kilka sposobów, które pomogą zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas ocieplenia późną wiosną i latem.

Ukąszenia owadów

Pszczoły, komary, pająki i kleszcze — owady są tak samo aktywne jak Twoje dzieci w miesiącach letnich. Zanim Twoje dziecko wyjdzie się bawić, pamiętaj:

 • Zastosuj środek odstraszający owady zawierający DEET na odsłoniętą skórę.
 • Aby uniknąć ukąszeń pszczół i os, przechowuj jedzenie i napoje przykryte podczas jedzenia na zewnątrz. Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na użądlenia, zawsze noś przy sobie EpiPen.
 • Aby uniknąć ukąszeń komarów, trzymaj dzieci z dala od wolno płynącej lub stojącej wody, w której rozmnażają się komary.
 • Kleszcze przebywają głównie w wysokiej trawie lub na terenach zalesionych – ubierz dzieci w długie rękawy i spodnie i przeprowadź dokładną kontrolę szukając kleszczy od stóp do głów przed wejściem do domu. Jeśli go znajdziesz, użyj pęsety z cienką końcówką i pociągnij w górę powolnym, stałym ruchem, aby bezpiecznie usunąć całego kleszcza. Oczyść dotknięty obszar wodą z mydłem. Jeśli pojawi się gorączka lub wysypka, skontaktuj się z lekarzem dziecka.

Wstrząsy mózgu

Kaski są niezbędne podczas szybkich aktywności, takich jak jazda na rowerze, deskorolce i baseball, aby chronić przed urazami głowy. Jeśli Twoje dziecko uderzy się w głowę – w kasku lub bez – pamiętaj, aby obserwować je pod kątem możliwych objawów wstrząsu mózgu, które mogą obejmować:

 • Niewyraźne widzenie lub nadwrażliwość na światło
 • Zmiany w jedzeniu lub spaniu
 • Trudności z koncentracją lub zapamiętywaniem
 • Zawroty głowy
 • Nadmierny płacz
 • Bóle głowy lub karku
 • Brak energii
 • Utrata równowagi
 • Zmiany nastroju, takie jak rozdrażnienie lub drażliwość
 • Wymioty lub chęć wymiotowania

Jeśli podejrzewasz wstrząśnienie mózgu lub jeśli objawy utrzymują się od jednego do dwóch dni, koniecznie zwróć się o pomoc lekarską.

Unikanie urazów i wypadków

Dzieci chcą się po prostu dobrze bawić, ale aby uchronić je przed zranieniem, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa:

 • Dla młodszych dzieci spróbuj znaleźć plac zabaw z miękkim podłożem lub ściółką o głębokości co najmniej 12 cali, aby pomóc amortyzować upadki
 • Zadbaj o nawodnienie
 • Ogranicz czas przebywania w ekstremalnym upale
 • Upewnij się, że trampoliny są w dobrym stanie, a dzieci korzystają z nich prawidłowo
 • Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki nad basenem lub nad jeziorem
 • Upewnij się, że mają na sobie kaski podczas jazdy na rowerze oraz kaski, nałokietniki i nakolanniki podczas jazdy na deskorolce

Źródło: dailyherald
Foto: istock/ Ladislav Kubeš/ Liubomyr Vorona/ gbh007Inessa Bologova
Czytaj dalej

News USA

Walka o Radio AM w każdym samochodzie trwa. Do Kongresu trafiła nowa ustawa

Opublikowano

dnia

Autor:

17 maja Kongresowi Stanów Zjednoczonych została przedstawiona nowa ustawa „AM for Every Vehicle Act”. Wymaga od producentów samochodów utrzymania radia AM w nowych pojazdach bez dodatkowych opłat. Batalia o radio AM w samochodach została rozpoczęta wiosną tego roku przez Krajowe Stowarzyszenie Nadawców (National Association of Broadcasters) po tym jak kilku producentów samochodów ogłosiło, że radio AM nie będzie już oferowane w nowych modelach pojazdów.

O akcji podpisywania petycji w celu uratowania radia AM w samochodach, „Depend on AM Radio”, pisaliśmy 20 kwietnia.

Jeśli rząd może wymagać pasów bezpieczeństwa w każdym pojeździe w celu ochrony kierowców, powinien również móc wymagać odbiornika AM, aby zapewnić Amerykanom dostęp do ostrzeżeń awaryjnych. Taka jest idea nowego ustawodawstwa.

W przypadku modeli samochodów, które już zrezygnowały z tej funkcji, dopóki nie będzie można jej przywrócić, proponowana ustawa AM dla każdego pojazdu wymagałaby umieszczania etykiety ostrzegającej o tym kupujących na szybie w salonie dealera.

Przez dziesięciolecia bezpłatne radio AM było niezbędnym narzędziem w sytuacjach kryzysowych, kluczową częścią systemu medialnego i niezastąpionym źródłem wiadomości, pogody, sportu i rozrywki dla dziesiątek milionów słuchaczy, powiedział senator Edward Markey (DMA).

Dlatego producenci samochodów nie powinni wyłączać radia AM w nowych pojazdach ani umieszczać go za kosztowną cyfrową zaporą, wg Markeya.

Markey jest jednym z kilku współsponsorów ustawy, która została wprowadzona przy ponadpartyjnym poparciu zarówno w Izbie Reprezentantów, jak i w Senacie.

Wśród innych jej zwolenników są senatorowie Ted Cruz (R-TX), Tammy Baldwin (D-WI), Deb Fischer (R-NE), Ben Ray Luján (D-NM) i JD Vance (R-OH), a także kongresmeni: Josh Gottheimer (D-NJ), Tom Kean Jr. (R-NJ), Rob Menendez (D-NJ), Bruce Westerman (R-AR) i Marie Gluesenkamp Perez (D-WA).

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, nakaże Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wydanie przepisu, który wymaga od producentów samochodów utrzymywania radia AM w swoich pojazdach bez oddzielnej lub dodatkowej opłaty.

Biuro Odpowiedzialności Rządu byłoby również zobowiązane do zbadania, czy alternatywne systemy komunikacji mogłyby w pełni powielić zasięg i skuteczność radia AM w celu ostrzegania społeczeństwa o sytuacjach kryzysowych.

To może jednak otworzyć drzwi do umożliwienia firmom samochodowym rezygnacji z AM w dłuższej perspektywie.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez senatora Markeya, ośmiu producentów samochodów usunęło radio AM ze swoich samochodów elektrycznych. Ford zapowiedział, że w przyszłości wyłączy odbiorniki AM z deski rozdzielczej wszystkich swoich pojazdów, niezależnie od napędu.

Wysiłki mające na celu zachowanie miejsca AM w samochodach były najbardziej widoczne na obszarach wiejskich w Ameryce, gdzie ​​wiele osób nadal polega na radiu AM, jeśli chodzi o najświeższe wiadomości np. w przypadku trudnych warunków pogodowych.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, zrobi to, czego Federalna Komisja Łączności FCC nie może dokonać, ponieważ nie ma uprawnień regulacyjnych nad przemysłem samochodowym. W swoim oświadczeniu dotyczącym ustawy oczekującej na rozpatrzenie w Kongresie, przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel poparła propozycję.

National Association of Broadcasters przewodzi wysiłkom branży w celu pozyskania pomocy w Waszyngtonie.

W zeszłym tygodniu 100 członków Izby wysłało listy do firm Ford, Volkswagen, BMW, Mazda, Volvo, Tesla, Polestar, Rivian, GM i Mercedes-Benz, wzywając ich do utrzymania radia AM we wszystkich swoich pojazdach.

 

Źródło: insideradio
Foto: YouTube, wearebroadcasters, istock/dusanpetkovic/welcomia
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu