Połącz się z nami

NOWY ROK

W Kalifornii urodziły się bliźniaki. Jeden w 2021 a drugi w 2022 roku

Opublikowano

dnia

Niezwykle rzadki przypadek miał miejsce w ten weekend w Kalifornii. W powiecie Monterey przyszły na świat bliźnięta które w dokumentach będą miały wpisany nie tylko inny dzień i miesiąc, ale także różny rok narodzin.

Bliźnięta Aylin i Alfredo Trujillo urodziły się  w odstępie zaledwie 15 minut w Natividad Medical Center w Salinas w Kalifornii. Ale miało to miejsce w wyjątkową noc, więc ich daty narodzin są kompletnie różne.

Alfredo Antonio Trujillo, przyszedł na świat pierwszy, o 11:45 w nocy 31 grudnia 2021 r. Jego siostra bliźniaczka, Aylin Yolanda Trujillo, dołączyła do niego dokładnie o północy 1 stycznia, co uczyniło ją pierwszym dzieckiem urodzonym w szpitalu i w powiecie Monterey w 2022 r.

Aylin ważyła 5 funtów, 14 uncji, podczas gdy starszy brat Alfredo ważył 6 funtów, 1 uncję, zgodnie z komunikatem prasowym szpitala.

REKLAMA REKLAMA

„To szaleństwo, że są bliźniakami i mają inne urodziny”  powiedziała ich matka, Fatima Madrigal w oświadczeniu. „Byłam zaskoczona i szczęśliwa, że córka przybyła o północy”.

Dr Ana Abril Arias, która przyjęła poród bliźniąt, nazwała ich narodziny „niesamowitym sposobem na rozpoczęcie Nowego Roku”.

To był zdecydowanie jeden z najbardziej pamiętnych porodów w mojej karierze”  powiedziała w oświadczeniu dr Ana Abril Arias, lekarz rodzinny w Natividad Medical Group i wykładowca w Natividad. „To była absolutna przyjemność móc pomóc tym maluchom bezpiecznie dotrzeć tutaj w 2021 i 2022 roku.

Aylin i Alfredo dołączą do trójki starszego rodzeństwa, dwóch dziewczynek i chłopca, a pani Madrigal mówi, że rodzina nie może się doczekać ich spotkania.

Analogiczny przypadek wydarzył się 4 lata temu, także w Kalifornii, w Delano Regional Medical Center. Wtedy także chłopiec urodził się przed północą, o 11.58.p.m., 31 grudnia 2017 roku, a jego siostrzyczka niecałe 20 minut później, 1 stycznia 2018 roku.

W Stanach Zjednoczonych co roku rodzi się około 120 000 bliźniąt, co stanowi zaledwie 3% wszystkich urodzeń. Jednak bliźnięta urodzone z różnymi datami urodzin są rzadkie, a niektórzy szacują, że urodziny w dwóch różnych latach mają szansę wydarzyć się raz na dwa miliony porodów.

Dwa lata temu, w Indianie, przyszła na świat para bliźniąt, których daty narodzin zaliczają się do różnych dekad. Byli to Joslyn i Jaxon Tello urodzeni w nocy na przełomie 2019 i 2020 roku. 20 lat wcześniej w Indianie w podobny sposób północ rozdzieliła poród bliźniąt Jacoba i jego siostry Jordan Wallman. Rodzeństwo przyszło na świat w noc sylwestrową 1999/2000.

 

Źródło: fox2, skynews

Foto: You Tube, Natividad

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

W poniedziałek Lady Gaga wystąpi w Chicago! Niezwykły koncert The Chromatica Ball odbędzie się na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani, którzy kupili bilet na koncert 27 sierpnia 2021 r. musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając prawie rok na występ gwiazdy. Ale już jutro ich wielkie święto! Będą mogli usłyszeć i zobaczyć swoją idolkę na Wrigley Field. Koncert Lady Gagi w poniedziałek 15 sierpnia!

Trasa o nazwie The Chromatica Ball, promująca nowy album artystki miała odbyć się w 2020 r, ale została odwołana z powodu COVID-19.

Teraz Lady Gaga wraca na swoją pierwszą światową trasę koncertową od czterech lat, z listą zawierającą takie hity jak Born This Way, Bad Romance, Telephone i nowsze piosenki, takie jak Chromatica I.

Bilety na koncert kosztują od 200 USD do ponad 1000 USD, w zależności od miejsca. Wejściówki sprzedane wcześniej na odwołany koncert w 2021 r. są ważne 15 sierpnia.

Fundacja Lady Gagi Born This Way przekazała 75 000 dolarów 22 organizacjom w całym kraju, z których kilka ma siedzibę w Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Fundacja Gagi współpracuje z theKindness In Community Fund, oferując granty lokalnemu stowarzyszeniu zdrowia Azji Środkowo-Zachodniej w Chicago, AKA MAHA, które pomaga imigrantom z dzielnicy Chinatown i okolic, wraz z programem Erika’s Lighthouse, którego celem jest pomoc nastolatkom w radzeniu sobie  z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Mają one otrzymać darowiznę w wysokości 25 000 USD na program Teen Empowerment Program.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat koncertu Lady Gagi sprawdź jej oficjalną stronę.

 

Źródło: sectretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Ciekawostki

Spójrz w nocne niebo. Zobaczysz mnóstwo „spadających gwiazd”. Największy deszcz Perseidów przypadnie na 11-13 sierpnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Szykujcie życzenia gdy „gwiazdy spadają”. Mamy teraz szczyt przelotu Perseidów, które można obserwować co roku, między lipcem a sierpniem. Patrzcie i podziwiajcie nocne niebo latem!

Według NASA, Perseidy są najbardziej aktywne od 17 lipca do 24 sierpnia. Szczyt w tym roku, kiedy najwięcej meteorów będzie widocznych na nocnym niebie, ma przypadać na 11-13 sierpnia.

W zależności od tego, gdzie dokładnie jesteś na półkuli północnej, podczas szczytu przelotu Perseidów możesz zauważyć nawet do 40 meteorów na godzinę.

Perseidy to meteory pochodzące z komety Swift-Tuttle. Kiedy Ziemia mija kometę każdego lata, szczątki Swift-Tuttle tworzą „spadające gwiazdy”, które widzimy na niebie. Według NASA nie ma ryzyka, aby nasza planeta wkrótce zderzyła się z kometą.

REKLAMA REKLAMA

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, aby zobaczyć deszcz meteorów, jest czyste niebo nad tobą.

Drugim najważniejszym warunkiem oglądania, jest ciemne niebo, z dala od zanieczyszczenia światłem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, rozważ wyjazd do parku stanowego lub narodowego, który umożliwia nocleg na kempingu.

Niestety, sierpniowa pełnia księżyca przypadająca na 11 sierpnia, może utrudnić oglądanie Perseidów.

Inną rzeczą, która utrudnia obserwowanie Perseidów w tym roku i przez większość lat, są typowe dla tej pory roku burze na południowym zachodzie i południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych.

Ale bez względu na to, gdzie mieszkasz, deszcz meteorów potrwa do 24 sierpnia i jest mnóstwo czasu, aby znaleźć odpowiedni moment na oglądanie nieba.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/:andreusK

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu