Połącz się z nami

News Chicago

Stan Illinois chce zakazać sprzedaży niektórych agresywnych gier komputerowych

Opublikowano

dnia

Zakaz dotyczyć będzie sprzedaży popularnych gier komputerowych w tym znanej Grand Theft Auto. Projekt ustawy został jakoby wymuszony przez zatrważający wzrost liczby kradzieży samochodów. Problem z tzw. ,,carjackings” jest bardzo dobrze znany w Illinois.

Prawodawcy w stanie Illinois wyszli z propozycją wprowadzenia zakazu, który obejmie cały stan. Teraz sytuacja stała się na tyle poważna , że jeden z prawodawców chce zmienić prawo ustanowione w roku 2012, które zabrania sprzedaży agresywnych gier nieletnim na całkowity zakaz handlu i dystrybucji tego rodzaju gier Demokrata Marcus Evans Jr. przedstawił plan ustawy w ubiegłym miesiącu.

Wraz ze wzrostem przypadków kradzieży aut, często z właścicielem będącym za kierownicą, których w samym miesiącu styczniu miało miejsce aż 218, nowa ustawa chce ograniczyć wszelkie możliwości i sytuacje sprzyjające kradzieżom . I zdaniem prawodawców gry komputerowe o takiej tematyce kierują wyobraźnię graczy w niewłaściwą stronę.

Przypomnijmy, że sprzedaż tego rodzaju gier nieletnim podlega w naszym mieście karze $1000 dolarów. Nowa ustawa czeka teraz na głosowanie w Izbie Reprezentantów.

źródło: secretchicago
foto: Flickr/kim, Silvio Sousa Cabral

Czytaj dalej
Reklama

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne